Прескочи до съдържание

Air Baltic [airBaltic] - новини и въпроси


Препоръчани мнения

На мен ми се наложи да канцелирам полетите - общо 7 полета за 2 души с тях. Разбира се, щото съм много умен, ги взех без възможност за връщане на парите. Вчера ги отказах, писах им, ако може нещо да ми върнат, но засега нямам отговор. Не че са длъжни да ми върнат нещо, но пък знам ли? Все пак 15 дни по-рано ги канселирах - някой с подобен казус? И съвети? Ще пиша, като приключи всичко - всъщност полетите вече ги няма в акаунта ми

Връзка към коментар

Някой с платен акаунт във flightradar може ли да помогне с информация кога е излетял (за втори път) и кацнал полета BT468 на 29.06.2024 от София до Рига на Air Baltic (някъде около 20ч е излетял)?

Връзка към коментар
преди 22 минути , Бръмбар каза:

Някой с платен акаунт във flightradar може ли да помогне с информация кога е излетял (за втори път) и кацнал полета BT468 на 29.06.2024 от София до Рига на Air Baltic (някъде около 20ч е излетял)?

 

Screenshot_20240729_091436_Flightradar24.jpg

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Има ли някой, който е канселирал полет на Air Baltic и в какво се изразява предложение от тяхна страна за предоставяне на подаръчна карта. Какво се включва в нея? При мен случая е такъв,че съм взимал билетите през lastminute.com( румънската версия). Като друга опция от съпорта на авиокомпанията ми казват да търся възстановяване от посредника. Не знам какво да избирам,моля за съвет 🙏

Връзка към коментар
преди 58 минути , valpet каза:

Има ли някой, който е канселирал полет на Air Baltic и в какво се изразява предложение от тяхна страна за предоставяне на подаръчна карта. Какво се включва в нея? При мен случая е такъв,че съм взимал билетите през lastminute.com( румънската версия). Като друга опция от съпорта на авиокомпанията ми казват да търся възстановяване от посредника. Не знам какво да избирам,моля за съвет 🙏

Аз съм канселирала полет купен през посредник. Получих ваучер за цялата сума. Използвах го за хотел.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 3 часа, Marisha каза:

Аз съм канселирала полет купен през посредник. Получих ваучер за цялата сума. Използвах го за хотел.

През кой посредник и колко време преди полета? 

Връзка към коментар
преди 8 часа, valpet каза:

Има ли някой, който е канселирал полет на Air Baltic и в какво се изразява предложение от тяхна страна за предоставяне на подаръчна карта. Какво се включва в нея? При мен случая е такъв,че съм взимал билетите през lastminute.com( румънската версия). Като друга опция от съпорта на авиокомпанията ми казват да търся възстановяване от посредника. Не знам какво да избирам,моля за съвет 🙏

на мен никой не ми отговори, но аз така или иначе канцелирах - както казах по 7 билета за 2 души. Купени са през сайта на еър балтик, но, понеже съм "умен" и не очаквах сегашното стечение на обстоятелствата, не ги взех с никаква опция за канцелиране (примерно по 10 евро отгоре на билет, не помня точната цифра), но въпреки това канцелирах. Пуснах ги през оцията съгласно условията на билета (другата беше, че полетът е променен или не се е състоял, което нямаше как да е вярно). Не очаквах нищо, но все пак го пуснах - в крайна сметка ми върнаха към 120 евро от дадените 500. Позачудих се защо толкова, като се оказа, че билетът е от 4 части:

- самият полет

- гориво

- такси

- някаква дребна сума за администриране

 

Възстановиха ми таксите за всеки полет. С оглед на това, че така или иначе взех билет без рифънд, съм доволен и не мога да се оплача.

Връзка към коментар
преди 12 минути , new one каза:

на мен никой не ми отговори, но аз така или иначе канцелирах - както казах по 7 билета за 2 души. Купени са през сайта на еър балтик, но, понеже съм "умен" и не очаквах сегашното стечение на обстоятелствата, не ги взех с никаква опция за канцелиране (примерно по 10 евро отгоре на билет, не помня точната цифра), но въпреки това канцелирах. Пуснах ги през оцията съгласно условията на билета (другата беше, че полетът е променен или не се е състоял, което нямаше как да е вярно). Не очаквах нищо, но все пак го пуснах - в крайна сметка ми върнаха към 120 евро от дадените 500. Позачудих се защо толкова, като се оказа, че билетът е от 4 части:

- самият полет

- гориво

- такси

- някаква дребна сума за администриране

 

Възстановиха ми таксите за всеки полет. С оглед на това, че така или иначе взех билет без рифънд, съм доволен и не мога да се оплача.

Май отмяна на купени през посредник е по изгодна.

Връзка към коментар
преди 2 минути , Marisha каза:

Май отмяна на купени през посредник е по изгодна.

Вероятно, нямам идея, но аз ги купих през сайта им (дори не се постарах да видя в посредниците), така че пробленът си е мой де и от компанията нямам оплаквания. Е, винаги може още, но собствената глупост си е собствена глупост :)

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Чекирах се за утрешния полет София-Рига. Но следващия полет Рига - Хелзинки е след 20-часов престой в Рига. Съответно утре в София чекираният багаж направо за Хелзинки ли ще го чекират или за Рига, тъй като когато го оставя, ще имам билет само за Рига (няма да има 24 часа до полета Рига-Хелзинки, за да направя безплатно онлайн чекирането)?

Връзка към коментар

Щом има 20 часа и нощувка предполагам ще е само до Рига. Но питай на гишето и кажи как искаш. Не си ли на един билет и да ти позволява чекиране на всички полети?

Връзка към коментар
преди 41 минути , neuromancer каза:

Щом има 20 часа и нощувка предполагам ще е само до Рига. Но питай на гишето и кажи как искаш. Не си ли на един билет и да ти позволява чекиране на всички полети?

Не, от trip бях купил билетите и са ни разделени на отделни отсечки. Затова се зачудих с багажа - та да знаем и дали да разпределяме в раницата повече багаж - и за утрешната ни нощувка в Рига.

Връзка към коментар

Щом не е на една резервация, значи в Рига. А докато сте  едно денонощие е в Рига няма ли да Ви трябва този багаж?

Иначе мисля, че имаше и директни полети София-Хелзинки (май че norwegian)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 31 минути , Hakkâri Spor каза:

Щом не е на една резервация, значи в Рига. А докато сте  едно денонощие е в Рига няма ли да Ви трябва този багаж?

Иначе мисля, че имаше и директни полети София-Хелзинки (май че norwegian)

Ако знаем, че багажът отива направо за Хелзинки, ще си приготвим необходимия в раницата. Затова попитах - за да знаем как да го разпределим. Иначе билетите са от промоцията от миналата година (около октомври месец) с посещение на Рига, Хелзинки и Талин - 4 полета за 55 евро (без чекирания) от Trip. Четирите отсечки са на една резервация. Просто се води мулти сити билет и иска да се чекираме по отделно за всяка една посока - 24 часа преди всеки полет.

Връзка към коментар

Ако е една резервация е друго, аз разбрах различни

Нямам опит с тях, но в тоя случай вероятно можеш да изискаш как си искаш багажа, или пък да го вземеш в Рига за да не стои прекалено дълго там. Мисля по подразбиране ако има нощувка го чекират до междинната спирка.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, r_nikolov1 каза:

мулти сити билет

При такава резррвация няма да се съгласят чекин агентите за чекиране директно до Хелзинки.

 

преди 7 часа, neuromancer каза:

една резервация е друго, аз разбрах различни

 

преди 8 часа, r_nikolov1 каза:

от Trip.

Една резервация от Трип и нему подобни е различно от една резервация от сайта на съответната авиокомпания. Приоритет има "мулти сити" .

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.