Прескочи до съдържание

Петнадесета виртуална сБирка на по бирка. Сряда, 13.05, 18:30. Тема: Трек до Канченджунга


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Препоръчани мнения

и аз благодаря за чудната презентация (изгледах я на запис, че по време на живото предаване нямах възможност)....пожелавам си и аз някой ден да имам шанс да усетя планините на Непал под краката си...

 

@Боян ДимитровСлед този трек, къде на други подобни си ходил...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много ми хареса презентацията!

Когато съм у дома гледам презентациите на тв и ми е трудно с мишката да кълва буква по буква, за да благодаря подобаващо на автора.

Подейства ми релаксиращо и освобождаващо. На катерещите се из планината сигурно не им е било така 🙂

 

Но гледките и онази свежест, която лъха от снимките, са много зареждащи.

 

Благодаря!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Боян Димитров
преди 12 минути , wiliko каза:

и аз благодаря за чудната презентация (изгледах я на запис, че по време на живото предаване нямах възможност)....пожелавам си и аз някой ден да имам шанс да усетя планините на Непал под краката си...

 

@Боян ДимитровСлед този трек, къде на други подобни си ходил...

Нямам кой знае какви постижения в планинарството. По принцип, като ходим някъде извън България, винаги поглеждам дали най-високия връх е удобен за изкачване според плана и дали си заслужава. Накратко извън Европа съм качвал Казбег, Тубкал и Mont-aux-Sources, а в Европа първенците на Полша, Гърция, Черна Гора и Ирландия 🙂 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Благодаря за презентацията. Започнах я на живо, довърших я на запис. Хареса ми и разказа, и снимките. Въпреки, че това определено не е моето място.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Боян Димитров, това с краката беше потресаващо! Имал ли си и друг път такива премеждия и собствени "операции"?

В края на прехода всичко наред ли беше?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това е екстремно преживяване, пълно с адреналин, което не е за всеки.  Но който успее да го направи - евала, респект и поклон за издържливостта, за коравостта, за целеустремеността, за стоицизма, за упоритостта.

Като видях краката и чух историята за възможността за некроза и разрезите, направо настръхнах.

Мъжът ми миналото лято изкачи Елбрус, за което аз бях твърдо против, защото ми се видя много страшно - все пак са 5600 м. Има рискове както за лошо време, така и за височинна болест. Той не е запален планинар, според мен не беше особено подготвен. Но се съобразих с желанието му. Не че ми е искал мнението де.

Не мога да преценя, кое е по-трудно и дали е съпоставимо. Все пак Елбрус се изкачва наведнъж и се слиза в рамките на 1 ден. Като преди това има подготовка и по-малки изкачвания за аклиматизация. Но се слиза всеки ден на 3750 м. н.в.

А презентацията беше страхотна. Имаше от всичко - и природа, и етноси, и градове, и чудесен разказ. Благодаря!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Боян Димитров
преди 33 минути , noshtna_ptica каза:

@Боян Димитров, това с краката беше потресаващо! Имал ли си и друг път такива премеждия и собствени "операции"?

В края на прехода всичко наред ли беше?

Не. И се надявам, да не ми се налага отново 🙂 Аз тогава наистина го преживявах много драматично. От една страна нещата никак не изглеждаха добре, от друга страна изобщо не ми се искаше да прекъсвам трека по средата. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Боян Димитров
преди 21 минути , dechy каза:

Това е екстремно преживяване, пълно с адреналин, което не е за всеки.  Но който успее да го направи - евала, респект и поклон за издържливостта, за коравостта, за целеустремеността, за стоицизма, за упоритостта.

Като видях краката и чух историята за възможността за некроза и разрезите, направо настръхнах.

Мъжът ми миналото лято изкачи Елбрус, за което аз бях твърдо против, защото ми се видя много страшно - все пак са 5600 м. Има рискове както за лошо време, така и за височинна болест. Той не е запален планинар, според мен не беше особено подготвен. Но се съобразих с желанието му. Не че ми е искал мнението де.

Не мога да преценя, кое е по-трудно и дали е съпоставимо. Все пак Елбрус се изкачва наведнъж и се слиза в рамките на 1 ден. Като преди това има подготовка и по-малки изкачвания за аклиматизация. Но се слиза всеки ден на 3750 м. н.в.

А презентацията беше страхотна. Имаше от всичко - и природа, и етноси, и градове, и чудесен разказ. Благодаря!

Не съм съгласен на 100% за екстремността. Според мене всеки нормално здрав физически човек може да направи подобен трек. Най-трудни са първите 2-3 дена. Формата се подобрява всеки изминал ден.

 

Елбрус и подобен трек са трудни за сравнение, по простата причина, че са доста различни. Но все пак, ако опитам:

- Двата трека нямат технически предизвикателства и няма кой знае какво непредвидено да се случи

- На Елбрус основната опастност ми се струва, че е от разваляне на времето. За толкова кратко качване шанса за височинна болест е нищожен, докато в Непал тази възможност е напълно реална, но пък дори няма ходене с котки.

- В Непал е много по-красиво, но отнема много повече време

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

От две седмици съм се нагърбила с един проект и нямах време да изгледам досега записа, а това е дестинация, която ме вълнува от 15 години.

Прекрасна презентация, страшно ми харесаха снимките и благодаря за споделените емоции!

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.