Прескочи до съдържание

Петнадесета виртуална сБирка на по бирка. Сряда, 13.05, 18:30. Тема: Трек до Канченджунга


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Препоръчани мнения

Дата: Сряда, 13.05, 18:30 българско време

Презентира: @Боян Димитров

Zoom:  https://us02web.zoom.us/j/81343575178, паролата е magelanci

Инструкции за работа със Zoom

Тема: Трек до Канченджунга 

 

DSC_2864 (2).jpg

 

Хайде на височинната болест, записвайте се 🙂

Редактирано от Георги
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Записваме се! Малък въпрос към @Боян Димитров - на пътеката на адаша ти до Копитото има табелка, на която е изписан като Кангчендзьонга. Същият връх ли е и кое е по-правилното изписване?

 

IMG_20200509_125240_1.jpg

Връзка към мнение
Боян Димитров
преди 2 часа, Gentleman Basta каза:

Записваме се! Малък въпрос към @Боян Димитров - на пътеката на адаша ти до Копитото има табелка, на която е изписан като Кангчендзьонга. Същият връх ли е и кое е по-правилното изписване?

 

IMG_20200509_125240_1.jpg

Да, един й същ връх са. Трудно ще ти кажа, кое е най-правилното. Дори, отсега заявявам, че ще казвам имена на върхове и особено на села, които не съм 100% убеден, че местните ще познаят. Специално за Канченджунга, аз от доста по-отдавна съм свикнал така да го казвам, но и двете са правилни. В wikipedia пише: Кангчендзьонга (или Канченджунга, Кинчинджунга, Канченджанга), като аз не съм чувал само 3тата форма. Ако мога да предположа, смятам че зависи до голяма степен, от кое племе или от коя страна е тръгнало произношението.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.