Прескочи до съдържание

Петнадесета виртуална сБирка на по бирка. Сряда, 13.05, 18:30. Тема: Трек до Канченджунга


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Препоръчани мнения

Боян Димитров

Благодаря на всички присъствали!

 

Ако има допълнителни въпроси, тука е мястото 🙂

  • Харесвам 3
  • Благодаря 5
Връзка към мнение

За мен беше най-интересната засега презентация, и заради гледките, и заради увлекателния разказ! 🙂 Отговори и на многото ни въпроси, благодаря! Респект за смелостта да отидеш на такова величествено и сурово място!

 

Може ли да постнеш картата на маршрута и тук?

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

И аз благодаря!

Изчела съм доста книги за експедиции в Хималаите и ми беше много интересно.

Да отидеш пак на такъв хубав трек и пак да ни разкажеш. :smile:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Боян Димитров
преди 44 минути , mary_shery каза:

За мен беше най-интересната засега презентация, и заради гледките, и заради увлекателния разказ! 🙂 Отговори и на многото ни въпроси, благодаря! Респект за смелостта да отидеш на такова величествено и сурово място!

 

Може ли да постнеш картата на маршрута и тук?

 

 

kanchenjunga-trek-map.jpg.1679c2fa27fac42735d0f5c9230fb250.jpg

 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Аз благодаря за възможността да гледам не само тази презентация на запис! Супер е, че имаме възможност да ги изгледаме, макар и със закъснение, по всяко време!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 2 часа, Боян Димитров каза:

Снимките потвърдено са снимани с Nikon D80.

Много благодаря. И аз имам Nikon D80 и още не съм го ъпгрейдвала. Сега остава да отида и на този трек. Това едва ли ще стане, затова много ти благодаря за възможността да го съпреживея с презентацията ти.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ще довърша гледането от записа. Трябваше да изляза в 19.15, точно когато се бях пренесла в Хималаите. И то като не сме по планините изобщо. Беше завладяващо! Благодаря!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много ми хареса презентацията. Благодаря и браво! 

Особено ми допадна, че си уловил моменти от непалското битие, които убягват на повечето туристи.

 

Непал е уникално място, без да преувеличаваме значението на думата "уникално". Толкова много разнообразие - природно, човешко, културно. Но аз съм пристрастна 🙂

 

Действително непалците ценят туризма като поминък - преди няколко години като стана земетресението, техни посланици (официални но и неформални) отправяха призив към чужденците да посетят Непал, защото така най-много ще помогнат. 

 

Познавам непалци, родени в една такава колибка по "хълмовете" (да се чете 3-4 хилядници) на Непал, на които туризмът е дал възможност да се образоват, и които сега работят в ЦЕРН и търсят как е възникнала вселената 😉. Мой приятел непалец в момента развива успешно бизнес с off-grid системи за слънчева енергия, захранвайки болници, училища, и водни помпи в отдалечени райони на страната, където енергията е лукс. Младото поколение има много потенциал, и с достъп до по-равни възможности в идните години страната има перспективи за развитие, но и там повечето хора, на които се отдаде възможност да се развиват навън, я взимат. 

 

И все пак Непал е една прекрасна страна - мирна, гостоприемна, и определено имаща какво да предложи. Ако имате възможност и не сте предубедени, посетете я! 

 

 

 

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

И от мен голямо Благодаря за прекрасните гледки и невероятните снимки и усещането да съм второ лице на място,

на  което едва ли някога ще попадна.

И освен планината и върховете, които са фокуса разбира се там,

благодаря и за страничния поглед към хората на Непал.

Беше супер добре компилирана презентация, в която на живо се включих по-късно от уречения час,

но изгледах с удоволствие записа.

Благодаря на Георги, че я пусна достатъчно бързо и не ми се наложи да потропвам с нетърпение.

 

@Боян Димитров,

имаш ли идея, как се справи 14 годишното момиче което беше с вас, успяха ли да стигнат до края на трека?

Имаше ли други групи, които срещахте по трасето на трека? - Интересно ми е, до колко е популярно и туристическо.

Благодаря!

 

Пожелавам здраве и вдъхновения за още много пребродени планини!

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Боян Димитров
Преди 1 час, Kalina Ivanova каза:

И от мен голямо Благодаря за прекрасните гледки и невероятните снимки и усещането да съм второ лице на място,

на  което едва ли някога ще попадна.

И освен планината и върховете, които са фокуса разбира се там,

благодаря и за страничния поглед към хората на Непал.

Беше супер добре компилирана презентация, в която на живо се включих по-късно от уречения час,

но изгледах с удоволствие записа.

Благодаря на Георги, че я пусна достатъчно бързо и не ми се наложи да потропвам с нетърпение.

 

@Боян Димитров,

имаш ли идея, как се справи 14 годишното момиче което беше с вас, успяха ли да стигнат до края на трека?

Имаше ли други групи, които срещахте по трасето на трека? - Интересно ми е, до колко е популярно и туристическо.

Благодаря!

 

Пожелавам здраве и вдъхновения за още много пребродени планини!

 

На голяма част от въпросите съм отговорил в презентацията. Накратко имаше и други групи, но не бяха толкова много, но ние тъсихме точно това.

 

14 годишното момиче въобще нямаше никакви проблеми, нито е мрънкала, нито се е оплаквала, дори й се налагаше да си учи уроците по време на трека. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.