Прескочи до съдържание

Може ли в момента да се разчита на Qatar Airways


Препоръчани мнения

  Дълго се колебаех дали темата да не е с  по благозвучното  " Кои са по големи джендъри Уиз или Катар еруейз " . 

 

  След множество отменени полети и дълго въздържание от пътуване в чужбина  реших да обменя 2 от събраните от Катар еруейз ваучери за полет до  Малдивите. Цените за август не са от най ниските до там  около 500 (пътували сме и за 420 )  евро , но с оглед на обстановката и очакваното увеличение прилични за сега .  Полетите в момента минават както беше в началото когато откриха линията  . От София през Букурещ до Доха . На връщане обратно .  Процеса за смяна на ваучери и издаване на нови билети е добре конструиран и работи гладко . Да изискват се паспортни данни .

 

  Щастлив от новото си притежание започнах да се наслаждавам предварително на предстоящото приключение и  да се подсмихвам под мустак на снимките тук  от  иначе не особено екзотичната поне за нас Европа .   Съзнателно изчаках с резервацията на резорт до последния момент и го букнах 48 часа преди заминаването .  Страхотен 5 звезден курорт на малък остров , само 48 идилични бунгала с частен басейн и джакузи всяко  .

 

 

 

 

 

  Да ама не . Около 36 часа преди полета ми се обадиха от офис в Катар и на силно развален английски се разбрахме ,  че  на 17.08 е отменен  . Предложиха замяна за полет на 19.08 .  Това изяжда 2 дена от почивката , но може да се преживее с оглед на това че си бях дал цели  9 дена в резорта . Съгласих се . 

 

Само два часа преди да изтече срока за безплатно анулиране на резервацията на хотела успях да я отменя и да направя нова .  

 

 На 16.08 нямаше обаждане просто дойде писмо че и полета на 19.08 е отменен . Ако искам да съм си вземел , ваучер , Q мили или щели да ми върнат парите .  Довиждане пътуване . Сбогом Малдиви 😪 .

 

Във всички информационни системи полетите наистина са отменени . На телефоните за връзка с клиенти както на българския офис ( по изгодно е защото пренасочва към Катар за тяхна сметка ) , така и на Катарските телефони ( 1.7 лв /мин. )   вече съм навъртял общо повече от час в слушане колко важен съм за катарците и да изчакам на линията . 

 

В същото време в резервационната им система продължава да се предлага въпросния полет на 19.08 от София . Стигам без проблем до резервация без да я плащам . След това роботчето ми изпраща любезно съобщение на мейла да си продължа резервцията .   Върха на сладоледа беше и една сладка анимация , че Малдивите ме очакват . 

 

qatar.png.5de73ce86d0e857e0fcd4b252b5319c6.png

Та чуденето ми е следното . Ако имах само седмица грижливо планирана отпуска . Молил съм се на шефове и съм се сменил с двама колеги . На единия съм обещал домашно вино , а на другия да му помогна да си изчука плочките от банята .  Взел съм си въпросните билети , но за да си резервирам хубав хотел  се е наложило да отида до банката , за да ми вдигнат размера на кредитния  лимит . Осигурил съм и джобни на заем . Една част от тъщата с обещание да и помогна като дойде  време за зимнината , а другите от Пешо дето не мога да го дишам точно за месец  .  Жената от половин месец пърха и ми угажда на всички желания . Аз вече съм полубог в нейните очи . Оня ден ми сготви за първи път от 5 години гювеча на баба , дето се предава от майка на дъщеря от 50 години ....

 

   И сега квоооо . На тая 5 звездна компания ако знае какво и мисля .  Всичките и служители  ще се изчервят заедно с оня надутия чичко с нощницата. 

 Майната му на отпуската и на парите и на ваучерите и на загубеното време .  Ами как да си купя нещо от нея за в бъдеще . А да и мечтите , кой тях ще ми върне 🙂 . 

 

 Чао че много се заприказвахме , а имам пари да връщам.  

 

 

 

  • Харесвам 4
  • Шок 5
  • Браво 3
  • Смея се 23
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

На мен ми предстои полет до Пукет 17,12-30,12 , но съм доста скептично настроен . Ако ми го отменят ще си искам парите , веднъж вече го презаверих , но шанса Тайланд да отвори , а и Катарците да летят от София според мен клони към 0. Аз лично следя летището в Доха , досега не съм видял да има полети към София.....

  • Харесвам 1
  • Замислям се 2
Връзка към мнение

Аз от както писаха,  че връщат полетите от София се чудя за къде и кой ще превозват,  като се има впредвид,  че освен Танзания и Малдивите, и то само ресортите други държави не знам да приемат туристи. 

Връзка към мнение
Дани Магелани
Преди 1 час, ivooo каза:

  Дълго се колебаех дали темата да не е с  по благозвучното  " Кои са по големи джендъри Уиз или Катар еруейз " . 

 

  След множество отменени полети и дълго въздържание от пътуване в чужбина  реших да обменя 2 от събраните от Катар еруейз ваучери за полет до  Малдивите. Цените за август не са от най ниските до там  около 500 (пътували сме и за 420 )  евро , но с оглед на обстановката и очакваното увеличение прилични за сега .  Полетите в момента минават както беше в началото когато откриха линията  . От София през Букурещ до Доха . На връщане обратно .  Процеса за смяна на ваучери и издаване на нови билети е добре конструиран и работи гладко . Да изискват се паспортни данни .

 

  Щастлив от новото си притежание започнах да се наслаждавам предварително на предстоящото приключение и  да се подсмихвам под мустак на снимките тук  от  иначе не особено екзотичната поне за нас Европа .   Съзнателно изчаках с резервацията на резорт до последния момент и го букнах 48 часа преди заминаването .  Страхотен 5 звезден курорт на малък остров , само 48 идилични бунгала с частен басейн и джакузи всяко  .

 

 

 

 

 

  Да ама не . Около 36 часа преди полета ми се обадиха от офис в Катар и на силно развален английски се разбрахме ,  че  на 17.08 е отменен  . Предложиха замяна за полет на 19.08 .  Това изяжда 2 дена от почивката , но може да се преживее с оглед на това че си бях дал цели  9 дена в резорта . Съгласих се . 

 

Само два часа преди да изтече срока за безплатно анулиране на резервацията на хотела успях да я отменя и да направя нова .  

 

 На 16.08 нямаше обаждане просто дойде писмо че и полета на 19.08 е отменен . Ако искам да съм си вземел , ваучер , Q мили или щели да ми върнат парите .  Довиждане пътуване . Сбогом Малдиви 😪 .

 

Във всички информационни системи полетите наистина са отменени . На телефоните за връзка с клиенти както на българския офис ( по изгодно е защото пренасочва към Катар за тяхна сметка ) , така и на Катарските телефони ( 1.7 лв /мин. )   вече съм навъртял общо повече от час в слушане колко важен съм за катарците и да изчакам на линията . 

 

В същото време в резервационната им система продължава да се предлага въпросния полет на 19.08 от София . Стигам без проблем до резервация без да я плащам . След това роботчето ми изпраща любезно съобщение на мейла да си продължа резервцията .   Върха на сладоледа беше и една сладка анимация , че Малдивите ме очакват . 

 

qatar.png.5de73ce86d0e857e0fcd4b252b5319c6.png

Та чуденето ми е следното . Ако имах само седмица грижливо планирана отпуска . Молил съм се на шефове и съм се сменил с двама колеги . На единия съм обещал домашно вино , а на другия да му помогна да си изчука плочките от банята .  Взел съм си въпросните билети , но за да си резервирам хубав хотел  се е наложило да отида до банката , за да ми вдигнат размера на кредитния  лимит . Осигурил съм и джобни на заем . Една част от тъщата с обещание да и помогна като дойде  време за зимнината , а другите от Пешо дето не мога да го дишам точно за месец  .  Жената от половин месец пърха и ми угажда на всички желания . Аз вече съм полубог в нейните очи . Оня ден ми сготви за първи път от 5 години гювеча на баба , дето се предава от майка на дъщеря от 50 години ....

 

   И сега квоооо . На тая 5 звездна компания ако знае какво и мисля .  Всичките и служители  ще се изчервят заедно с оня надутия чичко с нощницата. 

 Майната му на отпуската и на парите и на ваучерите и на загубеното време .  Ами как да си купя нещо от нея за в бъдеще . А да и мечтите , кой тях ще ми върне 🙂 . 

 

 Чао че много се заприказвахме , а имам пари да връщам.  

 

 

 

Нямаш ли план Б за полет с друга АК до Мале, напр. турците или Емирейт?

Връзка към мнение

Инвестирал си повече от колкото е било разумно емоции в нещо, което не е било сигурно, че ще се случи предвид не особено стабилната ситуация в света в момента и дори си си позволил да станеш надменен с усмивките под мустак на аристократично-скучната Европа, която на всички ни се налага да препокриваме напоследък...

 

Има лечение де, няма да умреш, поне не скоро, зарежи клетвите по Qatar и историята за отпуската, тъщата, Пешо, котката, рибките и цветята, за които пък сигурно си се молил на злата ти съседка-темерутка да гледа докато ви няма, и си спретни някаква по-реалистична към момента алтернатива, ще ти мине и ще живееш, поне засега.

 

И аз имам такъв род планове за по-нататък, но едно, че ме e срам да ги споделям, второ, че ще ме е още по-срам да се оплаквам, защото се смятам за перфектен (това е по-тежък случай от този на @Брани, който просто се има за велик и само толкова) и няма как да призная, че всъщност са се оказали пясъчни кули, но аз си градя де, не се отказвам, само дето не влагам и много емоции отдавна вече, защото просто не е много здравословно. 

  • Харесвам 1
  • Смея се 6
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 9 минути , Adventurer каза:

Инвестирал си повече от колкото е било разумно емоции в нещо, което не е било сигурно, че ще се случи предвид не особено стабилната ситуация в света в момента и дори си си позволил да станеш надменен с усмивките под мустак на аристократично-скучната Европа, която на всички ни се налага да препокриваме напоследък...

 

Има лечение де, няма да умреш, поне не скоро, зарежи клетвите по Qatar и историята за отпуската, тъщата, Пешо, котката, рибките и цветята, за които пък сигурно си се молил на злата ти съседка-темерутка да гледа докато ви няма, и си спретни някаква по-реалистична към момента алтернатива, ще ти мине и ще живееш, поне засега.

 

И аз имам такъв род планове за по-нататък, но едно, че ме e срам да ги споделям, второ, че ще ме е още по-срам да се оплаквам, защото се смятам за перфектен (това е по-тежък случай от този на @Брани, който просто се има за велик и само толкова) и няма как да призная, че всъщност са се оказали пясъчни кули, но аз си градя де, не се отказвам, само дето не влагам и много емоции отдавна вече, защото просто не е много здравословно. 

Не му се връзвай! Бъзика се! 

 Ако си чел пътеписите му, знаеш че има чувство за хумор за цялата магеланска общност.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , Дани Магелани каза:

Не му се връзвай! Бъзика се! 

 Ако си чел пътеписите му, знаеш че има чувство за хумор за цялата магеланска общност.

Не съм ги чел, не си падам по този жанр по принцип, но и аз се бъзикам, което често случва в постовете ми, въпреки че понякога остава неразбрано... иначе съм реагирал с бурен смях на поста му, поне доколкото е възможно чисто форумно.   

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 11 минути , Adventurer каза:

Не съм ги чел, не си падам по този жанр по принцип

Според мен, грешиш много. Там жанрът не е пътепис. Още се хиля, като си ги припомням!

Хвърли един поглед на този за Куба например. 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 59 минути , Дани Магелани каза:

Нямаш ли план Б за полет с друга АК до Мале, напр. турците или Емирейт?

То в последния момент план Б излиза през носа.

Иначе предполагам, че проблема е само SOF и ако човек успее да се свърже ще може да лети от Истанбул или Букурещ.

Те въобще почнаха ли да летят от София? Вероятно затоварването е само ivooo и принцесата, та затова така.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

     Това което си мислех не е да се оплача . За там си има тема .

 

Нито да се похваля . За там има също тема плюс в момента съм 🙂 .

 

Не става дума  и до къде може да се лети . В Танзания съм бил 2 пъти . На Малдивите 4 . 

 

По скоро си мисля при положение че катарците , които принципно харесвам и са 5 звезди правят такива неща . В последната минута промени , анулации , продаване на несъщесвуващи полети и кой при това положение би пътувал с тях . Как човек би могъл да си прави някакви планове  с тях . 

И ако не с тях , т.е с компания уж ном1. в света от няколко години с кой тогава ? 

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 3 минути , neuromancer каза:

То в последния момент план Б излиза през носа.

Иначе предполагам, че проблема е само SOF и ако човек успее да се свърже ще може да лети от Истанбул или Букурещ.

Те въобще почнаха ли да летят от София? Вероятно натоварването е само ivooo и принцесата, та затова така.

Казах го, защото съм сигурна, че ако искат, едни катарци няма да ги спрат, цените - също. Не зная дали летят от София, но мисля че може да ги премаршрутират през съседно летище.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, ivooo каза:

  Жената от половин месец пърха и ми угажда на всички желания . Аз вече съм полубог в нейните очи . Оня ден ми сготви за първи път от 5 години гювеча на баба , дето се предава от майка на дъщеря от 50 години ....

Ето! Веднъж да сготвиш, пък и било веднъж на 5 години, от принцеса те разжалват в обикновена жена.

  • Смея се 15
Връзка към мнение
преди 49 минути , ivooo каза:

     Това което си мислех не е да се оплача . За там си има тема .

 

Нито да се похваля . За там има също тема плюс в момента съм 🙂 .

 

Не става дума  и до къде може да се лети . В Танзания съм бил 2 пъти . На Малдивите 4 . 

 

По скоро си мисля при положение че катарците , които принципно харесвам и са 5 звезди правят такива неща . В последната минута промени , анулации , продаване на несъщесвуващи полети и кой при това положение би пътувал с тях . Как човек би могъл да си прави някакви планове  с тях . 

И ако не с тях , т.е с компания уж ном1. в света от няколко години с кой тогава ? 

 

Само да изясня някои принципни неща, "5 звездни" или каквито и да е други "звездни" компании по принцип няма, единствено има една много дълбоко и доказано компроментирана консултантска фирма, която продава "звездички" по един или друг начин на този който иска да си ги купи. Последното фиаско с Търкиш, които от "5 звездна" компания бяха понижени в "3 звездна", като Раян представете си, само защото се отказаха от "консултациите" им, а в същото време Луфти, която има доста трески за дялане беше наградена с "5 звезди", беше просто последния пирон в ковчега.

 

Иначе аз лично не помня друг такъв случай от близкото минало или поне това, в което аз съм живял, в който целия свят е "нагоре с краката". Оказвал съм се случайно близо до природни бедствия (вулкани, урагани...), но ако не стане случайно, нарочно го направя, че си имам и професионален интерес. Случайно пак и насред военен преврат съм се оказвал, но толкова. Имало е временни проблеми с трафика и до там. 

 

В условия сме на глобален проблем, засягащ буквално целия свят, имаш два варианта, да се адаптираш и да реагираш според ситуацията или да си седиш вкъщи. Сигурен съм, че ще направиш, първото, аз лично толкова планове отдавана не съм правил, то вярно че и повече време имах, два пъти ме карантинираха и какво ли не още, но това е положението. Даже в момента си правя резервации за две места едновременно по едно и също време... човек са адаптира към всичко, затова и сме оцеляващ вид, поне засега.

 

Но да отговоря на въпроса ти все пак, няма с кой да си правиш надеждни планове за момента, но пък можеш да си правиш повече на брой ненадеждни планове и все някой ще оцелее накрая, да го наречем еволюционен подход, че звучи добре.

  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към мнение

@ivooo не могат ли да ти предложат полет с прекачване във FRA,MUC,VIE ? Със сигурност от там ще си летят на тези дати , а имат шеър код с Луфтханза?

Единствената греда ще е , ако полета до Мале им е отменен....

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Jorro каза:

@ivooo не могат ли да ти предложат полет с прекачване във FRA,MUC,VIE ? Със сигурност от там ще си летят на тези дати , а имат шеър код с Луфтханза?

Единствената греда ще е , ако полета до Мале им е отменен....

По принцип всичко може Жоре, стига да има с кого да си общуваш. 

На мен 1 час общо от вчера до днес ми дойде в повече да слушам музика и от време на време да ми пршепват нежно в ухото да продължавам да стоя на линия защото съм важен за тях 😊. Полета до Мале не е отменен. 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Без да взимам ничия страна отбелязвам, че хаосът е тотален при всички авиокомпании и днешното "5 звездно" е наистина много далеч от вчерашното "5 звездно". Случката ти е наистина неприятна, но обстановката е "такава, каквато е" и уви далеч не са само катарците...

 

Напълно те разбирам по принцип. През март/април/май исках да си прережа вените, отменяйки едно след друго екзотични пътувания до Камчатка, Владивосток, Байкалското езеро, Сиера Леоне, Либерия, Мозамбик, Танзания, Виетнам, Мароко, Армения, че май имаше и още. Няколко месеца по-късно, трениран от грубата реалност и от неприятния сблъсък с десетки неадекватни съпорти на десетки компании, занижих крайно много очакванията си към всичко възможно, отмених абсолютно всички планове извън Европа (и по-важното, не правя нови!) и тази рецепта на въздържание работи учудващо добре поне за мен. Така шансът за голямо разочарование е доста минимален 🙂

 

А директно в отговор на заглавието на темата - в момента не може да се разчита на нито една авиокомпания.

  • Харесвам 15
  • Браво 1
Връзка към мнение

Не знам сега, но за мен мечтата не е съвсем за изхвърляне все още и може и да има някакъв шанс...

 

И не че искам да давам еретични идеи, но разгледах какво са правили хората по форумите... ами звънели са в Австралия, Индия, UK... докато някой някъде им вдигне, обикновено ги държат на изчакване поне час, но някъде са имали и по-голям късмет и не е задължително да го правиш по скъп начин все пак.
 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, ivooo каза:

По скоро си мисля при положение че катарците , които принципно харесвам и са 5 звезди правят такива неща . В последната минута промени , анулации , продаване на несъщесвуващи полети и кой при това положение би пътувал с тях . Как човек би могъл да си прави някакви планове  с тях . 

И ако не с тях , т.е с компания уж ном1. в света от няколко години с кой тогава ? 

 

Много си прав и чудесно те разбирам. Съвет не мога да дам,но мога да съчувствам. Аз също ги харесвах,но след една подобна издънка, толкова ме ядосаха, че спрях да летя с тях.

Но в момента, несигурността е толкова зловеща,че просто сме безсилни - ние - драгите пътници,уж, важни за авиокомпаниите,няма какво да направим. 

 

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
2 hours ago, ivooo said:

По принцип всичко може Жоре, стига да има с кого да си общуваш. 

На мен 1 час общо от вчера до днес ми дойде в повече да слушам музика и от време на време да ми пршепват нежно в ухото да продължавам да стоя на линия защото съм важен за тях 😊. Полета до Мале не е отменен. 

Не съм сигурен на гишето им на Т2 в София дали още имат техен служител и какви права има той за такива промени, но защо не пробваш и там преди да се отказваш. Мисля, че работи само около часовете на полетите им. Ако искаш звънни на информация на Летище София и питай да те прехвърлят, ако може или да ти дадат телефон на обслужващия агент.

Пробвай да звъннеш и на тези телефони, на които преди месеци бях звънял :

 

Here's the number in the U.K.
+44 (0) 330 024 0127 09:00 – 18:00 Mon to Sat 09:00 – 17:00 Sun
And in Germany
+49 (0) 69 26 09 04 422 09:00 – 17:00 Mon to Fri, 09:00 – 18:00 Sat 10:00 - 18:00 Sun
  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

@ivooo, ти вчера създаде някакъв такъв особен жанр на бърз трилър с комедийни-трагични нотки, но не разбрахме как свършва филмът в крайна сметка? 

 

Надявам се, че си успял да залепиш мечтата някак, но не казваш понеже си събираш багажа в момента... нали така?  :wink:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 17.08.2020 г. в 14:15, ivan69 каза:

На мен ми предстои полет до Пукет 17,12-30,12 , но съм доста скептично настроен . Ако ми го отменят ще си искам парите , веднъж вече го презаверих , но шанса Тайланд да отвори , а и Катарците да летят от София според мен клони към 0. Аз лично следя летището в Доха , досега не съм видял да има полети към София.....

И аз имам полет с катарците на 14.12 от Пукет но до Франкфурт, полети до Франкфурт си има всеки ден но и аз мисля, че няма да имаме късмет с Тайланд 🤔

Връзка към мнение

@ivooo  човече, ти си “нечовек”. 
 

След като Половинката чу силният ми заразителен смях и няколко половинминути трябваше да отговарям на въпроси “пак-ли-с-магеланки-си-пишеш”, не ме остави на мира, докато не прочете драсканиците ти.
“ Сега виждаш ли, че има нормални хора повтарящи , потретващи и дори почетвъртващи Малдивите, а ти що за изкопаем човек-неандерталец си да не искаш да повторим Малдивите”?  
Предишните ми оправдания, че светът е голям, а животът е кратък и може да повтаряме дестинации след пенсиониране, някак се изгубиха завинаги... Не искала да чуе нито за Вирджински острови , нито за Сейшели, искала отново на Малдивите. Щяла да изпълни всички мои сюблимни и не толкова сюблимни желания, но да ходим веднъж на всеки няколко години. Та , ако загубя битката и се възползвам от някои предложения , Иво - мисля сериозно да те блокирам, сори...

 

  • Смея се 18
Връзка към мнение
Дани Магелани
Преди 1 час, stanislavpp каза:

@ivooo  човече, ти си “нечовек”. 
 

След като Половинката чу силният ми заразителен смях и няколко половинминути трябваше да отговарям на въпроси “пак-ли-с-магеланки-си-пишеш”, не ме остави на мира, докато не прочете драсканиците ти.
“ Сега виждаш ли, че има нормални хора повтарящи , потретващи и дори почетвъртващи Малдивите, а ти що за изкопаем човек-неандерталец си да не искаш да повторим Малдивите”?  
Предишните ми оправдания, че светът е голям, а животът е кратък и може да повтаряме дестинации след пенсиониране, някак се изгубиха завинаги... Не искала да чуе нито за Вирджински острови , нито за Сейшели, искала отново на Малдивите. Щяла да изпълни всички мои сюблимни и не толкова сюблимни желания, но да ходим веднъж на всеки няколко години. Та , ако загубя битката и се възползвам от някои предложения , Иво - мисля сериозно да те блокирам, сори...

 

Трябва ли да те учим?

Казваш си: жената винаги е права! Изпълняваш всичко, което е казала или помислила!

Четеш ги, а не ги блокираш, и вземаш пример от батковците Ivooo и Вен. И така живееш спокойно 100 години.

А щом и екстри ти е обещала, какво повече?

  • Харесвам 1
  • Браво 2
  • Смея се 5
Връзка към мнение

Напълно съм съгласна с @Георги Матеев и @Adventurer!

 

Наистина, с всичките им трески за дялане дето си имат Катарците, не са виновни те , в случая. Просто случая е ... извънреден...Системата, дето се предполага да работи гладко, като една добре смазана поточна линия, е спряна. Както в началото спирането беше шоково и беше абсолютно тото кога-къде-как ще блокират дадена дестинация, така ще е и при рестарта.

И ако в началото, ако помните, се опитвахме да отгатнем къде се очертават да бъдат следващите отменени полети и пуснати кепенци следйеки брой на заразени и дебнейки с трепет решенията на разни здравни министри по света, сега ще е много по-мъгляво и неясно, си мисля. Отваянето имам предвид.

Затварянето беше относително лесно предвидимо, особенно след като се насъбра една критична маса от страни, въвели ограничения - беше ясно вече, че това ще е начина на действие. Само моля да не бъда разбрана погрешно пак, че в друга една тема като писах, че е рисковано да се пътува, защото затваряне на граници и карантина е единственото "универсално" решение на проблема за всички държави, бях обвинена в немагеланско състяние на духа и критик на мечти. Не критикувам никой, решил да пътува - констатирам просто - на държавно ниво най-лесното и безболезнено решение е затваряне на граници. А отварянето е по-трудно. От политико-популистка гледна точка.

За да заработи отново системата, не само политиците трябва да се наумуват, но и желанието на хората да пътуват трябва да се върне. Масовият човек визирам, не магеланците, на тях желанието им само се е увеличило.Така че в началото ще има един период на обявени полети, които няма да се запълват и на 30% и ще се отменят в последния момент, ще има смяна по 2-3-4 пъти на разни политически решения за отваряне на граници и дестинации, ще има иди ми-дойди ми-я пак си иди...

 

Като цяло, потръгването на нещата ми се вижда много по-трудо и плавно. И с мъки. И ще мине през отменени и провалени планове. Ама и това ще изтърпим, само да потръгне. Само не трябва да се отказваме! Колкото повече не се опитваме да летим, толкова по-малко възможности ще ни се предлагат. Разцъквайте си търсачките, избирайте си дестинации, гледайте си хотели - системата следи и регистрира. Така че @ivooo - съжалявам, че ти се е наложило да изтърпиш всичко, много неприятна случка, но благодаря ти, че проправяш партина. Ще потръгне. Ще се насъберат повечко такива като тебе и ще литнат самолетите.

  • Харесвам 13
  • Браво 1
Връзка към мнение
On 8/17/2020 at 2:15 PM, ivan69 said:

з лично следя летището в Доха , досега не съм видял да има полети към София.....

и днешният София=Букурещ е отменен. Отменени са днес (сряда) също така и Белград, Прага, Загреб, Брюксел, Дар ес Салам (!) и др. Варшава пък липсва изобщо от разписанието. Нямам никаква представа обаче защо примерно Будапеща се изпълнява,

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.