Прескочи до съдържание

GullivAir - новата българска авиокомпания


Препоръчани мнения

Доста се чудих дали да пусна тема за компанията.... Но все пак според мен си заслужава да се отбележи новостартиралата авиокомпания. На 26.08.20 се извърши първия полет, който е демонстрационен полет по сертифициране от ГВА. Засега имат регистриран един А330 с регистрация LZ - ONE. Очаква се към 330 - ката да се присъединят и два А320. Вероятно компанията ще се съсредоточи към бизнеса с отдаване на машини на лизинг, но се чуват слухове и за редовни полети от София, дори се говореше за линия до Канада.

 

Машината е извършила първия си полет на 20.12.2006 г., като е летяла за КЛМ, а след това за пакистанската Shaheen Air, която обяви фалит през октомври 2018.

 

 

 

 

 

 

 

 

Редактирано от Георги
  • Харесвам 30
Връзка към мнение

Мегаломанията на някой хора няма край. Дано втория опин на същата височна да е по-успешен, но освен за чартъри и ACMI за друго не виждам какво ще го ползват.

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, randi каза:

Да отбележим и новата българска авиокомпания, която съвсем скоро регистрира първата си машина А330 - 200 с регистрация LZ - ONE. Спотнах го на 26.08.20, когато извърши демонстрационен полет за ГВА по отсечката София - Бургас - София.

 

23.jpg.ff984d930aa47a1cfd14f3cfc545ab37.jpg

 

26.jpg.f17b87c23ffc97726ff60a8faa02605a.jpg

 

25.jpg.8e6f2a05a46eb3442e0d4dabf9573693.jpg

 

27.jpg.43824b0b63d29ac7ae2fac4e7dfb8b7f.jpg

 

 

LZ-ONE звучи почти като Air Force One. 🙂 🙂  Българска а/к с широкофюзелажен самолет, започваща по време на пандемия и най-големите ограничения за полети в цялата история на гражданската авиация. Какво пропускам и какво не ми е ясно?

П. П. Сега видях, че си започнал отделна тема за тази а/к. Ако може модераторите да преместят поста ми там.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, vorbis каза:

А кой е собственикът на тази компания? Кой налива пари в момента?

GullivAir работи на пазара от 2016-та година, като предишното ѝ име е Top Jets Ltd. Според регистрите Top Jets Ltd. е дъщерна на „Еър логистик“ ЕООД. Управител и едноличен собственик е Янко Станчев Иванов, съдружник в авиокомпания BHAir.

 

пише го тук.

 

и още, все познати имена:

 

"Би Ейч еър" е собственост на туроператора "Балкан холидейз сървисис" (49,1% от капитала), "БХЦ анщалт" (28,9%) от Лихтенщайн и Янко Иванов (22%), който е управител на авиокомпанията. Управител на "Балкан холидейз сървисис" е Радка Минева, която взема участие в общите събрания на "Би Ейч еър". Минева е член на надзорния съвет на Първа инвестиционна банка и съпруга на един от основните й собственици Цеко Минев.

Авиокомпанията е основана през 2001 г. от Янко Иванов и започва дейност през януари 2002 г. с полети от София до Великобритания за нуждите на туроператора „Балкан Холидейз” - Лондон.

За 2015 г. "Би Ейч еър" има 111,7 млн. лв. приходи и 176 хил. лв. печалба. Резултатите се подобряват спрямо 2014 г., когато бяха съответно 86,7 млн. лв. приходи и 4,3 млн. лв. загуба.

 

https://clubz.bg/49726-koq_e_bi_ejch_eyr_koqto_shte_leti_do_kanada

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
преди 11 минути , randi каза:

Утре машината ще изпълни полет Sofia - Nassau - Yangzhou - Sofia. Очаквано излитане от София в 14:00 местно време.

Освен това наскоро подадоха документи, за да им разрешат полети до САЩ. Но до колкото знам София не отговаря на изискванията на техните власти и няма как да има директен полет. Изобщо ми е малко "Х" какво ще правят.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами засега всичко е копиране на предишния опит завършил с провал. Малко уточнение за днес, машината излетя, но понеже не може да прелети дректно от Насау до Янджоу, полета ще се върне пак през София. Sofia - Nassau - Sofia - Yangzhou - Sofia.

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 18 минути , randi каза:

Около Коледа и Нова година ще изпълнят няколко директни полета до Мале, Малдиви.

А знаете ли дали могат да се купят  билети  за тази дестинация. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 22 часа, phristova каза:

А знаете ли дали могат да се купят  билети  за тази дестинация. 

Засега няма такава възможност. Евентуално агенцията, която организира почивката, може да продава.

Връзка към мнение
On 10/8/2020 at 4:08 PM, randi said:

Ами засега всичко е копиране на предишния опит завършил с провал. Малко уточнение за днес, машината излетя, но понеже не може да прелети дректно от Насау до Янджоу, полета ще се върне пак през София. Sofia - Nassau - Sofia - Yangzhou - Sofia.

Полета с пътници ли ще бъде? За Мале, видях даже и реклама на една от агенциите, но за Насау не съм и ми е интересно, освен да е някакъв чартър нает от фирма.

Връзка към мнение
преди 13 часа, Jorro каза:

Полета с пътници ли ще бъде?

Отсечката до Насау бе без пътници. Всъщност самолета е нает да превози работници от Насау до Китай. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Чартъра до Малдиви се организира от (българска агенция). Проведох няколко пъти комуникация с тях,относно рекламата им че децата са безплатно,оказа се че няма такова нещо...освен това пакетите са им по 5 нощувки...

Редактирано от neuromancer
моля без имена на български агенции
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
Преди 1 час, randi каза:

Подвел съм ви с информацията за Занзибар. Няма да има директни чартърни полети, извинявам се.

Аз четох някъде, че Калоян Георгиев ще пуска чартърни полети от София за Занзибар. Някой знае ли с коя авиокомпания? Реално ли е всичко или някаква измислена грандомания пак? 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 8 часа, Happy_Traveler каза:

Аз четох някъде, че Калоян Георгиев ще пуска чартърни полети от София за Занзибар. Някой знае ли с коя авиокомпания? Реално ли е всичко или някаква измислена грандомания пак? 

Гледах интервю с него. Не каза коя е авиокомпанията, но платформата за закупуване на билетите, щяла да работи по различен начин. Ще дърпат парите, само ако се реализира полета. Каза, че прави ризорт за работещи  хоум офис. Знаеш ли къде точно в Занзибар е този ризорт? Какво е положението с интернет?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 12 часа, Happy_Traveler каза:

Аз четох някъде, че Калоян Георгиев ще пуска чартърни полети от София за Занзибар. Някой знае ли с коя авиокомпания?

Аз също чух за полети до Занзибар и мислех, че ще се изпълняват от Гълив. Сега е още по - интересно.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 15 часа, Дани Магелани каза:

Гледах интервю с него. Не каза коя е авиокомпанията, но платформата за закупуване на билетите, щяла да работи по различен начин. Ще дърпат парите, само ако се реализира полета. Каза, че прави ризорт за работещи  хоум офис. Знаеш ли къде точно в Занзибар е този ризорт? Какво е положението с интернет?

Да, на Падже е. Ако минавам от там, ще мина да го видя и ще ви разкажа. Аз си бях писала с него известно време по друг въпрос - свързан с мой проект. След това не сме поддържали връзка. 

 Мисля, че го е направил красив и че ще се постарае. Гледах офертата с агенцията и чартъра, ама ние Магеланците знаем как да ги правим по-изгодни. 🙂

 Иска ми се да разбера дали може да се ползва само чартъра и после - кой на където иска. 🙂

  Малък самолет не би могъл да лети на такова дълго разстояние, така че мисля, че ще е голям. Поне 200 места може да се наложи да запълнят. Гадая само. 🙂

  Интернетът навсякъде в Танзания е бом-бок, на някои места е малко по-добре. За мейл, чат и т.н. става, както и за разговори, но с видео не винаги. Ако работиш малко часове - става. Иначе можеш да си скъсаш нервите. 😁😁😁  

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 10 часа, Happy_Traveler каза:

Да, на Падже е. 

  Интернетът навсякъде в Танзания е бом-бок, на някои места е малко по-добре. За мейл, чат и т.н. става, както и за разговори, но с видео не винаги. Ако работиш малко часове - става. Иначе можеш да си скъсаш нервите. 😁😁😁  

Интернатът е необходимо условие за хоум офис. Не зная как ще осъществи проекта си без добър интернет.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 3.09.2020 г. в 12:19, randi каза:

Доста се чудих дали да пусна тема за компанията.... Но все пак според мен си заслужава да се отбележи новостартиралата авиокомпания.

Ама разбира се, че трябва! То си е събитие.

Имат ли самолет? - имат; Летят ли - летят;

Останалото е в сферата на икономиката, личните предпочитания и т.н.

За мен маркетингът им работи по-скоро добре - визирам подбора на име... Gulliver е супер пътешественик, па макар и до въобръжаеми острови. GullivAir някак ми звучи добре 🙂

Сайтът им https://gullivair.com/ не хваща око ( @randi твоите снимки са далеч по-хубави), ама като за чартърна авиокомпания - добре е, че има сайт.

 

---

P.S. И една молба към четящите темата: нека избягваме българските турагенции, които ще предлагат пакети. Знам, че е трудно, особено когато става въпрос за конкретика и цени, но такива са правилата във форума. А и нека дадем шанс и на Google да извади нещо повече от magelanci.com 😉

 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.