Прескочи до съдържание

GullivAir - новата българска авиокомпания


Препоръчани мнения

  • 2 седмици по-късно ...

Летището в Анталия приветства Gullivair като нова авиокомпания оперираща там от София. Първият полет е бил вчера, но изпълнен от BH Air с полетен номер на Gullivair. 🙂

https://www.facebook.com/AntalyaAirportOfficial/posts/5452995694741445

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Ясно, че вероятността е малка, но все пак да го отбележим:

 

"Гражданските полети между София и Русе могат отново да станат факт след 30-годишно прекъсване. Това възнамерява да осъществи компанията “ГЪЛИВЕЪР”, която официално обяви намерението си да експлоатира летище Русе край Щръклево, след продължила близо месец кореспонденция между Община Русе и превозвача, като те не включват закупуване на летището. Полетите ще се изпълняват със съвременни самолети ATR 72-600 с капацитет 70 пътнически места."

 

https://kmeta.bg/след-30-години-отново-може-да-летим-от-со/

  • Харесвам 8
  • Браво 1
  • Смея се 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, tch каза:

Гражданските полети между София и Русе могат отново да станат факт

Това се говори от 20 години. Последното, което чух е за т.н. трамвай - София - Горна Оряховица - Русе - Търговище - София. L-410 или нещо от сорта. Но според мен това са неща от сферата на мечтите. 

  • Харесвам 7
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Ако държавата има желание да си развива регионите няма никакъв проблем да дотира линии (включително и със средства от програмите на ЕС). Това е масова практика в останалите държави-членки - и за самолети, и за влакове, и за фериботи.

Специално за полети сигурно половината държави в ЕС имат PSO полети - както големи и островни - Франция, Италия, Испания, Швеция, Португалия, така и по-малки като Чехия, Хърватия, Ирландия, За Гърция да не говорим - там като изключим  Атина-Солун/Родос/Ираклион/Миконос/Санторини почти всички останали вътрешни полети са им субсидирани. Немците наливат яко пък в жп транспорта.

Ясно е, че освен София-Варна/Бургас друго едва ли би излязло на печалба, като редовен, целогодишен маршрут. Даже не с Л-ка, ами с делтапланер да ги возят.

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Опипва се почвата за полети до Албания.

 

https://bnr.bg/radiobulgaria/post/101505701/

 

 

"

От 1 август се възобновяват ежеседмичните директни полети между Албания и България, за периода 6 август-28 септември 2021 г., информира албанското посолство. Целта на тази инициатива е да проучи възможностите за редовна авиолиния между двете страни, както и други международни полети.

За първия полет, авиокомпания GullivAir кани безплатно на борда на Airbus A330-200 пътници, агенти и туроператори, а от 6 август започват редовните платени полети за гражданите.

Системата за резервация и закупуване на билети, която в момента се тества, започва от тази седмица. Полетите между 6 август и 15 септември са в петък, а от 15 до 28 септември, те ще бъдат два пъти седмично – в петък и неделя. Допълнителната информация за разписанията на полетите ще бъде публикувана на официалния сайт на летище София и компанията."

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 13 часа, tch каза:

Опипва се почвата за полети до Албания.

 

https://bnr.bg/radiobulgaria/post/101505701/

 

 

"

От 1 август се възобновяват ежеседмичните директни полети между Албания и България, за периода 6 август-28 септември 2021 г., информира албанското посолство. Целта на тази инициатива е да проучи възможностите за редовна авиолиния между двете страни, както и други международни полети.

За първия полет, авиокомпания GullivAir кани безплатно на борда на Airbus A330-200 пътници, агенти и туроператори, а от 6 август започват редовните платени полети за гражданите.

Системата за резервация и закупуване на билети, която в момента се тества, започва от тази седмица. Полетите между 6 август и 15 септември са в петък, а от 15 до 28 септември, те ще бъдат два пъти седмично – в петък и неделя. Допълнителната информация за разписанията на полетите ще бъде публикувана на официалния сайт на летище София и компанията."

А330 до Албания  1 път в седмица ми се струва голям ПР-балон.

Ако беше с малък АТР 2 пъти седмично бих повярвал, че ще стане.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 59 минути , Alexander каза:

А330 до Албания  1 път в седмица ми се струва голям ПР-балон.

Ако беше с малък АТР 2 пъти седмично бих повярвал, че ще стане.

Най-вероятно само за първия (рекламния) полет ще пуснат 330-ката, а после ще се лети с малък самолет. Иначе е лишено от търговски смисъл.

 

На мен ми е далеч по-интересно какви цени ще обявят за тези полети и дали ще се изхвърлят. Ако офертата е разумна с голям кеф бих се разходил пак до Албания.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 21 часа, Георги Матеев каза:

Най-вероятно само за първия

Най-вероятно имат договор с български туроператор и свободните сефалки ще бъдат пуснати за свободна продажба.  Почти винаги в такава в  схема ( с бг оператор) цените  са много високи. В много случаи  е по-изгодно да се закупи цял седмичен пакет  самолет + хотел от туроператора, отколкото отделен самолет от  авиокомпанията.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Да ни са честитит първите вътрешни полети на GullivAir. Току-що видях тази информация. Полетите са всеки ден от 15 август. София - Бургас е вечерен, а Бургас - София е сутрешен. За повече информация сайта им - www.gullivair.com

 

 

Screenshot_20210811_191314_com.facebook.katana_edit_85774307862953.jpg

  • Харесвам 18
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 14 минути , agenta каза:

Да ни са честитит първите вътрешни полети на GullivAir. Току-що видях тази информация. Полетите са всеки ден от 15 август. София - Бургас е вечерен, а Бургас - София е сутрешен.

 

 

 

Screenshot_20210811_191314_com.facebook.katana_edit_85774307862953.jpg

Само за лятото са, до края на октомври.  Без изненади.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 43 минути , tch каза:

Само за лятото са, до края на октомври.  Без изненади.

Е нормално после нали има бъдещи за Тирана хахаха 🙂

Конкуренцията е най-хубото нещо.

За Варна Тим се конкурира с Раян, а тук вече ще има конкуренция с GullivAir.

Връзка към мнение

Цялото това ми прилича на някаква схема - Бургас, Тирана? На море в Албания през есента? Освен ако не са захлебили с няколко милиона от отпуснатата от правителството помощ за авиокомпаниите...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Според мен ще събират пътници за дългите полети, както досега присъстваше Румъния. Пък и то ще е с АТР

Връзка към мнение

Тези дни ги мисля, дали да не им пишем колко много ще спечелят и какви ще са ползите да си пуснат полетите в "глобална резервационна система", както каза @neuromancer. Може да не знаят, горкичките!:preved:

  • Харесвам 3
  • Браво 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 23 минути , iMari каза:

Тези дни ги мисля, дали да не им пишем колко много ще спечелят и какви ще са ползите да си пуснат полетите в "глобална резервационна система", както каза @neuromancer. Може да не знаят, горкичките!:preved:

В джеткост излизат 🙂

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 2 минути , Branko каза:

В джеткост излизат 🙂

Дайнерса ми направо настръхна! 🙂 Айде да пускат и Тирана, че много ми се ходи пак.

  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 8 минути , agenta каза:

От кога това до вчера ги нямаше, за всеки ден от седмицата ли и във всички версии на jetcost ли ?

Днес видях,че за Бургас ги има

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Да, виждам, че за някои дати смъква няколко евро, но цяло лято Дайнърс дава много добри цени, около - 50% за полети на други АК. Надявах се, че и тук ще е така. 🙂

 

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.