Прескочи до съдържание

Календар на magelanci.com за 2021: Правила, участие, срокове и коментари


Препоръчани мнения

преди 3 минути , ivailo_radev каза:

Нямаше ли някакви изисквания за качеството? Аз си мислех, че лошото качество идва просто от компресията при качването после и че оригиналните ще са с хубаво качество. Иначе да - някои не изглеждаха много добре, ама то аз и моите като си видях и се уплаших 😄 Понеже едната за един глас не ми се класира, та мога да я коментирам сега. На тази от Кападокия с жена ми, знам, че фокусът просто е закован на окото и (ще излъжа сега дали ляво или дясно) и качеството е топ в оригинал.

Имаше изисквания за пиксели, но не и за фокус и острота на кадъра. И моята лъвица изобщо не хипнотизира така, както ми действа в оригинал. Или пък я уби празното пространство в 5:3.  Все пак благодаря на тези, които я харесаха 😉

П.П. Много се радвам, че влезе снимката от Кападокия 🤩

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар

Компресията при качване е прилична и доста по-малко агресивна от това, което правят фейсбук например. Както и по-рано писах в темата, настройката е глобална и няма как да пуснем да се качват снимки едва ли не в оригинал, после всеки пътепис или "В момента съм..." ще зареждат една страница по 3 минути. 

 

Списък със снимките след малко. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 7 минути , Lindt каза:

Имаше изисквания за пиксели, но не и за фокус и острота на кадъра. И моята лъвица изобщо не хипнотизира така, както ми действа в оригинал. Или пък я уби празното пространство в 5:3.  Все пак благодаря на тези, които я харесаха 😉

П.П. Много се радвам, че влезе снимката от Кападокия 🤩

Тя по моя информация не влезе 😄 Имаше май последно 44 гласа, ама може и да пропускам нещо. Аз затова я коментирам така смело сега 🙂

Връзка към коментар
преди 21 минути , ivailo_radev каза:

Тя по моя информация не влезе 😄 Имаше май последно 44 гласа, ама може и да пропускам нещо. Аз затова я коментирам така смело сега 🙂

Ауч, съжалявам тогава, доста неуместен коментар съм направила. Но пък ти си си виновен, ако не си си гласувал за своята снимка. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За мен най-вдъхновяваща, снимка, която искам да гледам цял месец без да ми омръзне е

№ 57. Рагуса Ибла, Сицилия, Италия, Есенна Сицилия.

 

Естествено, всеки си има своите си предпочитания и вкусове.

Аз не разбирам снимките с животните. С някои изключения - Например, имаше едни зебри миналата година. В снимката имаше динамика - аха да сгазят снимащия...

Но да вземем кайрите. Ами, ако ги видя на календар без да знам нищо предварително. Какво да мисля за мястото - Исландия, Шотландия, Норвегия или ...

 

Позволявам си сега да коментирам, а не по време на анкетите.

------------

Няма предварително да се извинявам на никой. Не мисля, че трябва да има обидени. Давам си сметка каква е емоцията на тези, които са снимали. Прекрасно помня как съм се чувствал, когато съм снимал в джунглата на Амазонка или тюлени в Исландия, но за календар на magelanci.com ... ?!

Това си е мое мнение.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Не губете кураж за следващия тираж 😄 АМа иначе и аз чакам с нетърпение да видя кои снимки са влезнали в календара 🙂

преди 1 минута , ven62 каза:

За мен най-вдъхновяваща, снимка, която искам да гледам цял месец без да ми омръзне е

№ 57. Рагуса Ибла, Сицилия, Италия, Есенна Сицилия.

 

Естествено, всеки си има своите си предпочитания и вкусове.

Аз не разбирам снимките с животните. С някои изключения - Например, имаше едни зебри миналата година. В снимката имаше динамика - аха да сгазят снимащия...

Но да вземем кайрите. Ами, ако ги видя на календар без да знам нищо предварително. Какво да мисля за мястото - Исландия, Шотландия, Норвегия или ...

 

Позволявам си сега да коментирам, а не по време на анкетите.

------------

Няма предварително да се извинявам на никой. Не мисля, че трябва да има обидени. Давам си сметка каква е емоцията на тези, които са снимали. Прекрасно помня как съм се чувствал, когато съм снимал в джунглата на Амазонка или тюлени в Исландия, но за календар на magelanci.com ... 

Това си е мое мнение.

В доста висока степен споделяш моето мнение (или обратно - аз споделям твоето). Изключения винаги има - примерно ако са слонове на фона на Килиманджаро или нещо подобно.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 3 минути , ven62 каза:

За мен най-вдъхновяваща, снимка, която искам да гледам цял месец без да ми омръзне е

№ 57. Рагуса Ибла, Сицилия, Италия, Есенна Сицилия.

 

Естествено, всеки си има своите си предпочитания и вкусове.

Аз не разбирам снимките с животните. С някои изключения - Например, имаше едни зебри миналата година. В снимката имаше динамика - аха да сгазят снимащия...

Но да вземем кайрите. Ами, ако ги видя на календар без да знам нищо предварително. Какво да мисля за мястото - Исландия, Шотландия, Норвегия или ...

 

Позволявам си сега да коментирам, а не по време на анкетите.

------------

Няма предварително да се извинявам на никой. Не мисля, че трябва да има обидени. Давам си сметка каква е емоцията на тези, които са снимали. Прекрасно помня как съм се чувствал, когато съм снимал в джунглата на Амазонка или тюлени в Исландия, но за календар на magelanci.com ... 

Това си е мое мнение.

1:1 е и моето мнение. Гласувах   за Рагуза и при дузпите - за снимката от Китай, не за кайрите.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

А на мен топ за тази година като снимка ми е с пингвините (Аржентина, Патагония, Ушуая )! Има природа, има сладки пингвинчета, има драматично небе - всичко което може да се иска от една снимка 🙂 и аз не си падам на една снимка да се вижда само животно и нищо от заобикалящата го природа, говоря за календар (нищо лично към тези които са пуснали такава снимка, просто това е мое мнение).

Ама тея симпатяги пингвините с кеф ще си ги гледат цял месец 😄 

 

Другата топ снимка в моята класация е New Zealand - Mount Tongariro , само ми липсва мънинко небе, ама представям си колко е трудно да направиш такъв красив кадър 🙂

 

аааа има още една която много ме грабна Мачу Пикчу,Перу , страхотна снимка небе, природа, осветеност - страхотни пропорции 🙂 

 

Охх мисля че тази година се получиха много красиви календари 🙂 ама Георги айде де дай да видим кои финишираха 😛 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 1 минута , AlexandraKo каза:

1:1 е и моето мнение. Гласувах   за Рагуза и при дузпите - за снимката от Китай, не за кайрите.

Я, на теб малко да ти се скарам. :wink:

Ти защо коментираш снимките преди края на анкетите.

Така влияеш на процеса.

:biggrin:

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 1 минута , ven62 каза:

Я, на теб малко да ти се скарам. :wink:

Ти защо коментираш снимките преди края на анкетите.

Така влияеш на процеса.

:biggrin:

Ама тя нали свърши анкетата?

Връзка към коментар
преди 2 минути , ivailo_radev каза:

Ама тя нали свърши анкетата?

 

 

Тя си знае: :wink:

На ‎9‎.‎10‎.‎2020‎ г. в 20:32, AlexandraKo каза:

Ето, тази е снимката, за която говоря:

image.jpeg.71de3932cbf8f48a66bda3653f9d6e0c.jpeg...

Абсолютно точно е уловен духът на Сицилия, според мен:)))

Нали знаеш , там си имам слабост, привличане, разбиране и ...обич, към цялата Сицилия:)))

 

 

 

Връзка към коментар

Браво! Страхотни снимки, с радост ще си гледам календарите и тази година 🙂 Честито на всички! Е, има малко кривички, не на фокус и размазани, ама наши са си 🙂 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , ven62 каза:

Я, на теб малко да ти се скарам. :wink:

Ти защо коментираш снимките преди края на анкетите.

Така влияеш на процеса.

:biggrin:

Не знаех, че не може.:tender::tender::tender:

На тебе повлиях ли ти?

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, ven62 каза:

Виж как харесах най-много Сицилията

---

Не, разбира се.

Отделно от това, някой непрекъснато ми трие мнения, та си пиша, каквото си искам. И когато си искам.

  • Харесвам 3
  • Смея се 6
Връзка към коментар

Страхотни са снимките! С радост ще си гледам календара и тази година 🙂 Честито на всички! Е, има малко кривички, размазани и не на факус, ама наши са си 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Снимката от Рагуса малко от мързел я вкарах, щото ме мързеше да търся едни други снимки, с които предпочитах да участвам... 🙂 ама важното е, че се хареса.

  • Харесвам 8
  • Браво 3
Връзка към коментар

Снимката ми от шарената планина Palccoyo, Перу с бабата не попадна в календарите.

 

Правила!

 

"Човек само когато знае к'во му е, само аз си знам к'во ми е"

  т.е. започвам да разбирам как се е чувствала @Tedy в предишни години.

 

А аз отивам в ъгъла да си … скърбя.

 

:biggrin:

 

---

@Gentleman Basta, писали сме едновременно.

  • Харесвам 9
  • Шок 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар
На 15.09.2020 г. в 12:55, Георги каза:

В предишни години имахме случаи, при които повече от една ваша снимка покриваше критериите за брой гласове, но се оказваше че в календара влиза тази с по-малкото заради правилото за избор на дестинации. Това водеше до разочарования в авторите, които си харесват другата снимка повече, а и хората изглежда също са я харесали повече. Но правилото за разнообразие на дестинации остава, така че ако имате любима снимка, участвайте само с нея, така няма сами да си канибализирате шансовете 🙂 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 минути , ven62 каза:

Снимката ми от шарената планина Palccoyo, Перу с бабата не попадна в календарите.

 

Правила!

 

"Човек само когато знае к'во му е, само аз си знам к'во ми е""

  т.е. започвам да разбирам как се е чувствала @Tedy в предишни години.

 

А аз отивам в ъгъла да си … скърбя.

 

:biggrin:

И на мен ще ми липсва бабата цяла година....

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

 

Аз всяка година много се вълнувам от този календар. И всяка година най-интересните за мен кадри отпадат, за да се разнообразяваме. Така че догодина ще си организираме двуседмичното пътуване в периода за гласуване и въобще няма да гледам, гласувам и чета.  

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.