Прескочи до съдържание

Коледни почивни размисли и страсти


Препоръчани мнения

Здравейте магеланци, 

 

Знам, че не само аз седя и си размишлявам, гледайки изчерпаната ми отпуска,  за Коледно новогодишната празници 😁

Отварям една спекулативна тема на тема Коледни пътешествия в условията на коронавируса. 😀😀😀   

 

 

На мен програма максимум ми е Занзибар/ Сейшели

Програма средна работа ми е Дубай+ Абу Даби ( ходила съм, но едно новогодишно море хич не е зле, а и 5 звездните хотели там са на цена спа хотел Арте 🤐)

Програма минимум Европа- Париж или Рим , а в краен случай ако пак ни запечатат - при баба 🤫.

 

Споделете вашите планове (или по-скоро надежди) за почивните дни.

 

  • Харесвам 4
  • Смея се 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Аз съм чукнал 2 пътувания за Коледа по едно и също време с надеждата поне едното да може да се реализира - Гран Канария и Сицилия. Скромно, но предвид обстановката и очакваното затягане на мерките, не искам да форсирам за някъде по-далеч.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз пък се чудя за Нова година само, като махнем площада, вкъщи и спа хотел на безумна цена какво остава. Ако на някой му изпадне нещо за интересно прекарване да споделя, може и 2-3-4 дни някъде из Европа, но там как ще се празнува, не е никак ясно...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз се бях определила за Уганда. Но от днес започнаха неприятните изненади - първо получих от турците известие за отмяна на полета София-Истанбул. После се оказа, че само са изместили полета, но пък остават само 45 мин между полетите! а и не се знае още какво ще сменят. И то като Уганда още не е отворена... 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз имам една дежурна Англия, която беше за началото на декември, но понеже ми смениха полетите -каква изненада, си избрах дати между празниците.

Слабо се надявам да ходим обаче по това време там.

 

Ако има отворени граници, може да скокнем до Истанбул или някъде по-надолу за 3-4 нощувки.

Друг вариант е към Канарите, но със смяна на полети не виждам как ще стане, освен, ако не се купят седмица по-рано, а за тези дати няма да са евтини.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 36 минути , Роми каза:

Аз се бях определила за Уганда. Но от днес започнаха неприятните изненади - първо получих от турците известие за отмяна на полета София-Истанбул. После се оказа, че само са изместили полета, но пък остават само 45 мин между полетите! а и не се знае още какво ще сменят. И то като Уганда още не е отворена... 

По случайност преди няколко часа разглеждах точно за Уганда, че катарците са пуснали изгодни билети от София и се замислих.

 

Оказа се, че Уганда е отворила на 1 октомври. Изисква се само PCR тест за влизане. Доста информация има тук.

 

Чудя се дали да си насилвам късмета. Макар че какво толкова може да стане - имам катарски ваучери и билета ще взема с тях, в най-лошия случай ако нещо се разсъхне ще обърна билета отново на ваучер.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Тази година нищо не планирам. Миналата от много планове си останахме в къщи. Затова тази - в последния момент каквото се случи. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 28 минути , PizzaVegetariana каза:

Швеция при 1вата вълна не затвори - там трябва и по празниците да е отворено, но не знам кой ще ходи на онзи студ и мраз

В Стокхолм през декември е светло от 10 до 14 часа 😃

 Но не е много студено.

Иначе планове няма да правя, в най-добрия случай ще сме при тъщата

Връзка към мнение

Аз тая планове за януари на Карибите и по-точно Куба, но гледам да не се навивам много. Чакам на нисък старт някоя добра оферта, но по-скоро ще бъде някой ласт минет пакет от англия, ако изпадне изгодно... 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Мислих какво ли не за Коледа или Нова Година. Турция, Египет или Тунис, но накрая се отказахме, че нещо тая година хич не върви. Ще направим последен опит да отидем до Италия и Сан Марино от 7 до 12 ноември, но като гледам как вървят нещата последните дни не съм оптимист изобщо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На мен ми анулираха полета до Ейлат, смисъл да го сменям за Тел Авив или Ларнака не виждам. Новата ми идея е Кападокия. С кола до Истанбул, там една нощувка и после с Търкиш билетите са 70лв двупосочно. Стига да не затворят границата 🙂 Толкова много ли иска човек.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 40 минути , feel_the_rush каза:

С кола до Истанбул, там една нощувка и после с Търкиш билетите са 70лв двупосочно.

А защо не отидете с колата до Кападокия? Там ще ви е удобно да имате кола, а не е чак толкова далече.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 часа, Lyubina каза:

Тази година нищо не планирам. Миналата от много планове си останахме в къщи. Затова тази - в последния момент каквото се случи. 

Най-разумно за момента. 
Ние - вкъщи 🙂

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 7 часа, neuromancer каза:

А защо не отидете с колата до Кападокия? Там ще ви е удобно да имате кола, а не е чак толкова далече.

Ммм далечко си е, ако трябва да съм честна. Нали отиваме да си прекараме добре, а не да се убием от път. Това го казвам като човек, който през година летува в Турция именно с колата, като последно бяхме в Чешме 2019. Пътят трябва да се вземе на два пъти иначе, а това са 2 дни в посока и просто не си заслужава. Поне за мен, де. А ние сме и с деца.

Връзка към мнение
преди 1 час, feel_the_rush каза:

Ммм далечко си е, ако трябва да съм честна. Нали отиваме да си прекараме добре, а не да се убием от път. Това го казвам като човек, който през година летува в Турция именно с колата, като последно бяхме в Чешме 2019. Пътят трябва да се вземе на два пъти иначе, а това са 2 дни в посока и просто не си заслужава. Поне за мен, де. А ние сме и с деца.

И го виждам много далеч, това са над 1200км в посока  от София, да не говорим за загубеното време докато се мине Истанбул и границата.

Минавал съм и повече на ден, но в рамките на Шенген и без преминаване през градове и не е  приятно.

Връзка към мнение

E нали спираш в Истанбул. За мен София - Истанбул е по-дълго и досадно от Истанбул - Кападокия

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз имам резервиран апартамент в едно елзаско село до Колмар между Коледа и Нова година. Надявам се дотогава втората вълна във Франция да е попреминала, че почва да ми омръзва 😂.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз имам едни билети до Бергамо с Уиз за Коледа. Искам да отделя специално време на майка ми и да види(м) Комо примерно. Не разчитам обаче много да се случи. Нямам очаквания, така че няма да съм разочарована. А и билетите са купени с кредит, така че к`вот стане. Жалко само, че жената ще е разочарована, ако отпадне...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 45 минути , PizzaVegetariana каза:

А според вас кои държави ще са отворени за влизане по това време?

Това никой не може да го каже, положението е динамично. Виж, у нас , какво става - ако случаите растат, пак ще ни сложат в “ червения “ списък.

В другите държави също не се знае как ще се движат случаите на заразяване.

Вече си говорихме - купуване на билети в последния момент, хотели - също.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

В рамките на ЕС няма да има затворени. Предполагам, че Малдиви, Сейшели, Занзибар и Египет също ще са отворени за всички.

Вниманието ни трябва да е преди всичко към условията за влизане и при връщане у нас, а не към отвореност. 

Тия дни чета разни европейски намерения, към момента, и май , май ще се взема исландския пример - Добре дошъл ! Заповядай на тест и няколкодневна карантинка, за всеки случай, после си свободен да щъкаш колкото и където ти иска душата. 

След шестмесечно стискане на палци и тормоз, кое ще ми се случи и колко ще загубя от неслучването, твърдо съм решила до другото лято да пътувам само в Animal Planet, Nat Geo Wild и Discover- итата. Специално Коледа, ще я съчетая и с дивана и юргана.

 

 

  • Харесвам 4
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 11 минути , patilana каза:

В рамките на ЕС няма да има затворени. Предполагам, че Малдиви, Сейшели, Занзибар и Египет също ще са отворени за всички.

Вниманието ни трябва да е преди всичко към условията за влизане и при връщане у нас, а не към отвореност. 

Тия дни чета разни европейски намерения, към момента, и май , май ще се взема исландския пример - Добре дошъл ! Заповядай на тест и няколкодневна карантинка, за всеки случай, после си свободен да щъкаш колкото и където ти иска душата. 

След шестмесечно стискане на палци и тормоз, кое ще ми се случи и колко ще загубя от неслучването, твърдо съм решила до другото лято да пътувам само в Animal Planet, Nat Geo Wild и Discover- итата. Специално Коледа, ще я съчетая и с дивана и юргана.

 

 

Не искам да всявам песимистични мисли,  но и другото лято ще е същото. Аз затова където мога и както мога по примера на @AlexandraKo в последния момент. За коледа е рано да мисля. 

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.