Прескочи до съдържание

Северна Италия - езерата, Милано и Верона.


Bliss

Препоръчани мнения

по мое време до Комо беше по-удобно от гара Codorna, не от Чентрале, където беше с прекачване

сега май има и директни и с прекачване. На сайта гледайте от коя гара тръгва влака и на коя пристига, в един град има няколко гари.

Примерно Milano Centrale, Milano Codorna, Milano Porta Garibaldi

Връзка към мнение
преди 2 минути , neuromancer каза:

по мое време до Комо беше по-удобно от гара Codorna, не от Чентрале, където беше с прекачване

сега май има и директни и с прекачване. На сайта гледайте от коя гара тръгва влака и на коя пристига, в един град има няколко гари.

Примерно Milano Centrale, Milano Codorna, Milano Porta Garibaldi

Чентрале ни е най-близо, Codorna е на около 30-40 мин пеша - но май има метро до там - ще го погледнем това.

Бихте ли ми казали как се казва гарата в Комо на която трябва да слезем, тъй като излизат няколко 🙂

Връзка към мнение

Ами пробвайте и вижте как ви е удобно

Трениталия ходят директно до Сан Джовани, аз съм ходил с Норд до Комо Лаго (те са от Кодорна). Различните компании са от различни гари, но от сайта можеш да видиш всички май

Връзка към мнение

Ако от чентрале няма директен, ще заложа на сигурното от Milano Codorna . Въпроса е там на Норд Комо ли трябва да слезем и след това пеша или с някакъв транспорт се придвижваме до самото езеро.

И отделно - как стои въпроса с Беладжио - ако решим 🙂

Връзка към мнение

Комо Норд Лаго е съвсем близо до центъра и езерото, Сан Джовани не знам, но Комо не изглежда голямо

До Беладжио има корабчета по езерото

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
Галин Маргаритов

Здравейте ,решихме ще пътуваме в края на септември с  жена ми до Бергамо за три дни,за първи път смятам да наемем кола и тук ми са опасенията ,от летище Бергамо до Комо от къде е по добре да се мине ,през Милано или по селските пътища,има ли такси ,какви и как се плаща ?

Връзка към мнение
преди 1 час, Галин Маргаритов каза:

Здравейте ,решихме ще пътуваме в края на септември с  жена ми до Бергамо за три дни,за първи път смятам да наемем кола и тук ми са опасенията ,от летище Бергамо до Комо от къде е по добре да се мине ,през Милано или по селските пътища,има ли такси ,какви и как се плаща ?

Ние минахме през селските пътища, около час и половина беше в посока, няма такси. Пътищата се хубави, но се кара по-бавно заради ограниченията в населените места. През Милано се минава по магистралата и сигурно ще има такси, провери в гугъл мапс.

Връзка към мнение

В Италия магистрали са с такси, но другите пътища не .

Аз лично бих избрал да мина и през Леко, което е симпатично градче и гледката към езерото е страхотна. Времето за пътуване е горе долу еднакво , но пътя е много живописен, стига да не се притеснявате от тесни пътища. 

Подгответе се къде ще паркирате. В Комо а и почти навсякъде в Италия където има нещо интересно паркирането може да е проблем и/или доста скъпо.

 

Връзка към мнение
Светославов

Щом сте само за три дни, Бергамо и Комо и около него. Няма смисъл да се бутате през Милано. А тн "селски "пътища са си ОК. Също препоръчвам през Леко.

Връзка към мнение
Галин Маргаритов
преди 28 минути , Климент каза:

В Италия магистрали са с такси, но другите пътища не .

Аз лично бих избрал да мина и през Леко, което е симпатично градче и гледката към езерото е страхотна. Времето за пътуване е горе долу еднакво , но пътя е много живописен, стига да не се притеснявате от тесни пътища. 

Подгответе се къде ще паркирате. В Комо а и почти навсякъде в Италия където има нещо интересно паркирането може да е проблем и/или доста скъпо.

 

Благодаря и аз така предпочитам ,доколкото разбирам през Леко няма такси ?Все още търсим място за спане ,аз съм за Беладжио ,а жена ми гледа от другата страна на езерото ,някакви съвети ?А до Лугано такси ,знам само ,че трябва винетка ?

Връзка към мнение
преди 31 минути , Галин Маргаритов каза:

Благодаря и аз така предпочитам ,доколкото разбирам през Леко няма такси ?Все още търсим място за спане ,аз съм за Беладжио ,а жена ми гледа от другата страна на езерото ,някакви съвети ?А до Лугано такси ,знам само ,че трябва винетка ? 

Няма такси през Леко. Беладжио е подходящо за толкова малък трип, тъй като от него с корабчетата може да отидете до Варена, Менаджио, Вила Карлота. Щом

ще сте с кола може да отседнете една идея встрани от центъра. Ние бяхме миналия месец в Apartments La Filanda и останахме доволни.

 

До Лугано не мисля, че си струва да ходите с толкова кратка програма. До там има винетка и отделно трябва да платите на рент-а-кар компанията такса, че ще посещавате Швейцария (около 40 евро).

Връзка към мнение
40 minutes ago, Галин Маргаритов said:

Благодаря и аз така предпочитам ,доколкото разбирам през Леко няма такси ?Все още търсим място за спане ,аз съм за Беладжио ,а жена ми гледа от другата страна на езерото ,някакви съвети ?А до Лугано такси ,знам само ,че трябва винетка ?

За Лугано си теглиш си офлайн карта на гугъл, слагаш отметка "без магистрали" и тръгваш смело. По пътищата със син свят може без винетка. Влизането в Киасо обаче трябва да е през градчето - не може да влезеш в Швейцария по магистрала и да излезеш веднага от нея - не ти вярват и те карат да направиш обратен завой.
Ако идваш от италианската магистрала, слизаш на Комо Монте Олимпино или на някой от предните изходи за Комо и тогава включваш отметката "без магистрали".
В Швейцария внимателн слушаш навигатора и ако те прекарва към табелка със зелен цвят, значи нещо грешиш.

Немалко рент-а-кар компании нямат проблем с ходенето до Швейцария и вече не искат допълнителни пари.

Внимавай с телефона в Швейцария, не мисля, че българските оператори дават гратис ползване на интернет.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да от Бергамо до Леко и след това до Комо няма такси , както и всички пътища около езерото.

Ако ще ходите до Лугано , зависи от къде ще минете, може да не плащате нито винетка нито такси.

От Menaggio има път покрай lago di Lugano, който е много приятен и не е платен нито в Италианската нито в Швейцарската част.

В Швейцария ти трябва винетка ако ще караш по магистрала. По нормалните пътища е безплатно. Швейцарската винетка е само годишна.

Много красиво място близо до Лугано е Sighignola ( Balcone D'Italia) с уникална гледка към езерото на Лугано. Пътя до горе е "ужас на н-та" според жена ми. Не защото има дупки,, а защото е тесен с завои на 180 градуса и наклон над 10% на места.  Има смисъл да се ходи само ако е хубаво времето.  ( Денивелацията е над 1000 метра ) Преди година направих следния маршрут карта за ден, като пътьом спряхме да разгледаме и градините на Villa Fogazzaro Roi, вътре се влиза екскурзовод в определени часове и не ни се чакаше.

 

Menaggio e добро изходно място за ходене до Лугано и разглеждане на средна част на езерото. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Галин Маргаритов
преди 1 минута , oli_mali каза:

Няма такси през Леко. Беладжио е подходящо за толкова малък трип, тъй като от него с корабчетата може да отидете до Варена, Менаджио, Вила Карлота. Щом

ще сте с кола може да отседнете една идея встрани от центъра. Ние бяхме миналия месец в Apartments La Filanda и останахме доволни.

 

До Лугано не мисля, че си струва да ходите с толкова кратка програма. До там има винетка и отделно трябва да платите на рент-а-кар компанията такса, че ще посещавате Швейцария (около 40 евро).

Благодаря за помощта ,малко не съм наясно с вземането на кола ,сега ме стреснаха ,казаха ми ,че трябвало да имам 1400 евро налични ,така ли е ,всъщност каква е процедурата за наемане на кола от летището ?Аз смятам от сайта на Wizzair?

преди 2 минути , Климент каза:

Да от Бергамо до Леко и след това до Комо няма такси , както и всички пътища около езерото.

Ако ще ходите до Лугано , зависи от къде ще минете, може да не плащате нито винетка нито такси.

От Menaggio има път покрай lago di Lugano, който е много приятен и не е платен нито в Италианската нито в Швейцарската част.

В Швейцария ти трябва винетка ако ще караш по магистрала. По нормалните пътища е безплатно. Швейцарската винетка е само годишна.

Много красиво място близо до Лугано е Sighignola ( Balcone D'Italia) с уникална гледка към езерото на Лугано. Пътя до горе е "ужас на н-та" според жена ми. Не защото има дупки,, а защото е тесен с завои на 180 градуса и наклон над 10% на места.  Има смисъл да се ходи само ако е хубаво времето.  ( Денивелацията е над 1000 метра ) Преди година направих следния маршрут карта за ден, като пътьом спряхме да разгледаме и градините на Villa Fogazzaro Roi, вътре се влиза екскурзовод в определени часове и не ни се чакаше.

 

Menaggio e добро изходно място за ходене до Лугано и разглеждане на средна част на езерото. 

Оооо,отказахте ме ,с тези завои ,аз имам проблеми с вестибуларния апарат 🙂

Май ще пропуснем Лугано 

Връзка към мнение
преди 2 минути , Галин Маргаритов каза:

Благодаря за помощта ,малко не съм наясно с вземането на кола ,сега ме стреснаха ,казаха ми ,че трябвало да имам 1400 евро налични ,така ли е ,всъщност каква е процедурата за наемане на кола от летището ?Аз смятам от сайта на Wizzair? 

Ние резервирахме от Goldcar през техния сайт с платена застраховка директно от тях (Super Relax Cover). Блокираха ни 150 евро за гориво. Не сме имали никакви проблеми. Сега проверих, че ориентировъчно за 3 дни цената на Опел Корса идва 124 евро с пълна застраховка с код за отстъпка 25% (crazyjuly19).

Връзка към мнение

Относно наемането на кола има отделна тема.

Накратко ако нямаш предварителна резервация, на гише ще ти излезе по-скъпо. Обикновено наема на колата включва каско със самоучастие.  На гише ти предлат допълнителна застраховка без самоучастие но тя може да е повече от самия наем на колата. Има и оферти с нулево самоучастие.

Когато взимаш колата блокират по кредитната карта на шофьора сумата за самоучастие + сума за горивото. ( понякога и помалка сума ) Ако имаш застраховка без самоучастие блокират значително по-малка сума 

Дали ще има такса за шофиране извън Италия също зависи от фирмата която взимаш колата ( някои имат други нямат) Wizz предлагат наеми на коли през rentalcars. Странното че понякога цените в Retalcars се различават от тези в линка на Wizz.

Връзка към мнение
преди 19 часа, Галин Маргаритов каза:

Благодаря за помощта ,малко не съм наясно с вземането на кола ,сега ме стреснаха ,казаха ми ,че трябвало да имам 1400 евро налични 

Не налични (в брой например), а разполагаем лимит по картата.

преди 19 часа, Галин Маргаритов каза:

Оооо,отказахте ме ,с тези завои ,аз имам проблеми с вестибуларния апарат 🙂

Май ще пропуснем Лугано 

Описаните завои се отнасят за един път в района на Лугано, не за цялото Лугано въобще. 

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
Галин Маргаритов
На 4.04.2019 г. в 10:51, Венелин каза:

Без да искам да ти оспорвам плана, но... ако сте 6-7 човека, според мене ще ви е по-удобно с влака до Комо и оттам с корабчета. Не мисля, че кола за 7 човека ще е евтина, а да вземате две... освен ако не сте големи любители на превоза с кола, няма как да ви излезе по-евтино, отделно разправиите по вземането и връщането ѝ. Пък и да намерите две места за паркинг заедно... Влакът в Италия, без да блести с качество, не е БДЖ... разписанията са нагъсто, има прости приложения за билети и на английски, не е нужно да се бутате по опашки и можеш да купиш билети за всички с 10 клика, докато си вървиш, извън часовете за commuting не е пълен и т.н.

Ако пътувате в делничен ден, най-добрите места за паркинг са паркингите близо до вилите, защото ще има по-малко туристи и повече паркоместа. Примерно Вила Карлота имаше някакви места наоколо. И много от хубавите места са точно наблизко - самата вила и вила Балбианело, Беладжо и Варена, Изола Комачина. Но ако ви се вози по-дълго на корабчета, тръгване от Комо е още по-хубаво и тогава съм с две ръце за влака.

На Лаго Маджоре подкрепям предложението за Стреза - островите на Боромеите са точно срещу нея, самата тя е елегантна, а отсреща през езерото е скалният манастир Еремо ди Санта Катерина - Аладжа манастир, ама над езеро 🙂 Гарата на Стреза е на доста голям хълм над езерото, примерно 100м височина спрямо града.

Билетите имат следните цени (Лаго Маджоре): избираш се двете крайни точки, между които ще се движите и гледаш цената на единичните билети с или без междинни спирки (con e senza fermate intermedie) примерно Стреза - Изола Белла - Изола Мадре (зона 5) със спиране или без в Изола Белла, да речем. Ако пък искаш да решавате на момента реда на слизанията, гледаш тарифите долу biglietti di libera circolazione за същата зона и важи във всички посоки и неограничен брой пъти в рамките на деня.

http://www.navigazionelaghi.it/doc/pdf/biglietti/maggiore/ita/Tariffe viaggiatori - Bacino Italiano.pdf
 

Сега виждам, че сайтът има и английска версия на тарифния план всъщност 🙂

За Комо механизмът е същият.

Здравейте,септември ще ходим до езеро Комо,кацане в Бергамо и после с кола до село Молина ,там си наехме апартамент ,близо е до град Комо  .Но нещо се пообърках с тези корабчета ,по принцип искам да си купим билети за цял дени да се качваме и слизаме където искаме ,но така и не видях такива в техния сайт ",navigazione laghi",та ако някой е ходил и го е правил да ми помогне .Не мога да разбера кое е фери ,кое е бърза лодка ,до дело Молина има близо три кейчета Torno,Faggeto lario и ...Pognana ,но не е ли по - добре да отидем до Комо и от там да се качим?И някой ,ако знае нещо за ферибота Конкордия ... ?

 

Връзка към мнение

Тук може да видиш цените , както на единичните билето така и на дневни и седмични карти. Тези са за обикновените корабчета и фериботи и не включват бързите.

 

Това е тарифата за ферибот , като има цени за всякакви превозни средства (фериботите са в централната част около Беладжио)

На малките населени места спират по - рядко  трябва да видиш внимателно разписанието , от друга страна там сигурно ще намериш по-лесни и евтино място за паркиране.

 

Запознай се добре с разписанието и виж колко време отнема пътуването.

За бързите корабчета се заплаща допълнително

 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
Галин Маргаритов

Здравейте отново ,след няколко дни заминавам за Комо Италия ,първо до Бергамо със самолет ,после с кола рентакар до Беладжо .Аз и преди това питах и благодаря за компетентните отговори ,но нещо не мога да разбера .Когато дам на Гугъл карти Бергамо - Беладжио без такси ми излиза път през Леко ,който на места е Аутострада и тук е въпроса ми ,не са  ли платени тези аутостради в Италия ?

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
Галин Маргаритов

Благодаря на всички за помощта ,вече се върнахме от приказното езеро Комо и сега ще разкажа малко :Кацане в Бергамо ,бях си резервирал предварително кола ,разбира се със цялостна застраховка ,така ме съветваха всички ,на летището има много фирми за коли ,но ние си взехме от interrent,няма много хора ,даже можеш да си вземеш и върнеш ключа от автомат .И тръгнахме за Беладжо през Леко ,без влизане в град Леко.Пътя е много красив точно след Леко ,караш по самото езеро ,пристигнахме в Беладжо ,беше събота 28 септември към 14 часа,истинско лято ,доста слънчево ,топло ,красиво и много хора,спирането беше трудно ,но все пак хората са го измислили и макар ,че им са тесни уличките има достатъчно места за безплатно спиране ,разбира се маркираните в бяло.В Беладжо пихме кафе ,хапнахме сладолед ,разходка ,снимки ,без да влизаме във вилите ,просто така решихме и отпрашихме към къщата ,която бяхме наели ,село Молина ....Тук искам да кажа ,че това може би е къщата с най - красива гледка към езерото Комо и към къщата на Джордж Клуни☺️.До самата къща не се стига с кола ,но стопанката идва посреща те,осигурява ти безплатен паркинг за колата ,натоварва багажа в нейния джип и те качва до къщата ,силно препоръчвам .Вечерта вино и пица на огромната тераса на къщата с прекрасен изглед .И знаете ли ,на сутринта се събудих в 5 и 30 и нямах търпение да изляза на вън и да чакам изгрева .....така и не видях слънцето ,имаше малко мъгла  и просто не огря село Молина , по късно разбрах ,че тук напича следобед ☺️Слязохме с колата до Торно на около 4 км от Молина ,там спират лодките ,днес беше ден за корабче до Варена ,Менаджио и т.н.да ,ама не ,оказа се ,че във Варена има някакво авио шоу и днес лодките не ходят до там ,само до Беладжо ,Беладжо ,Беладжо ,ще посетим двете вили Балбионела  и Карлота ,тук трябва да спомена ,че внимателно огледайте графика на корабчетата ,за да си предвидите обратно връщане .Пътуването е бавно ,но приятно ,прекрасни гледки .На мен лично вила Балбионела повече ми хареса ,дали защото беше септември в Карлота нищо интересно не видях .Един ден едва ни стигна за двете вили.Ако искате да видите всичките красоти на езерото Комо ,планувайте повече дни за престой ,а аз си мислих да ходим и до езерото Маджоре или Швейцария ,наивник 😀

Другия ден прекарахме в град Комо ,спирането е кошмар там ,безплатно май няма ,а иначе на синя зона 2 евро на час .Качихме се разбира се с фоникуляра до Брунате за 11 евро на човек в двете посоки ,пихме кафе в къщата на Славейков ,гледка......нямаше кой знае каква имайки предвид нашата гледка от Молина ☺️.Вечерта пак на тераската и наслада за сетивата,а забравих да кажа в Комо ,за съжаление не мога да кажа точния адрес ,на главната улица ,има пицария ,ще я познаете по бързото обслужване и наплива от хора ,нещо като "Капана " в Бургас ☺️,правят уникални пици ,не съм ял такива ,   само ,че първо се взима номерче отвътре ,после ти дават пицата отвън ,докато го разберем .....

На другия ден трябваше да се прибираме ,тъжно и кошмарно,кошмарно беше пътуването ,тръгнахме в 8 часа сутринта, пътят много натоварен ,а в 11 трябваше да върнем колата .И тук големи нерви ,точно до летището има бензиностанция,трябваше да заредим гориво до горе там ,някъде към 10 и 10 бяхме на тези пътища лабиринти до летището и тук започна голямото търсене на бензиностанцията ,три пъти минах край нея,един път влязох в насрещното ,но все не можех да вляза в самата бензиностанция ,а когато успях....тя на самообслужване ,ами сега ,кой да ти каже ,че първо поставяш карта или пари в апарата малко пред колонката и тогава зареждаш ☺️

В 11без 4 минути върнах колата ,изнервен ,притеснен и уморен ,но успял .Човека когато видя ,че имам пълна застраховка ,само взе ключовете ,каза ОК и си тръгна ,въобще не оглежда колата .Другият път за повече дни на езерото Комо ,ще го знам ,но и това изживяване беше прекрасно .☺️

IMG_20190928_135427486.jpg

IMG_20190930_093739952.jpg

IMG_20190929_135000811_HDR.jpg

IMG_20190930_090122821_HDR.jpg

IMG_20190929_212604_486.jpg

IMG_20190929_205410_488.jpg

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Ще разкажа и за нашата разходка миналата седмица до езерото Комо. Улучихме един прекрасен слънчев ден, сред дъждовните.

Сутринта тръгнахме от Бергамо с влак до Леко и оттам до Варена. Цената на билета в едната посока е 5,50 евро. Влакът тръгна навреме от Бергамо, но влакът за Варена се забави повече от половин час. Мислех, че е случайно, но на следващия ден наши познати пътуваха в същата посока  и при тях единия от влаковете не е пристигнал по разписание. Бях учудена, че имат такъв проблем в железниците. Освен това само в единия влак съобщаваха коя е следващата гара, няма и информационно табло.

Затова пък гледките по време на пътуването са много впечатляващи - красиви планински върхове, покрити със сняг, а от другата страна езерото!

На гарата във Варена има туристическо бюро, където продават билети, но вземат по 1 евро/билет - комисионна!

След като слязохме от влака във Варена се отправихме към кея с фериботите - близо е и се върви по надолнище.

DSC_7443.jpg.d250ade861cc42567d4e99b3248ae744.jpg

 

DSC_7454.jpg.93509c6eef0b844cac25a4c3a98b0105.jpg

 

DSC_7465.jpg.018bef049bffc7223cf55392c4f1890b.jpg

 

Ориентирахме се за разписанието на фериботите до Беладжио и продължихме по живописната крайбрежна алея. Гледките бяха впечатляващи - наоколо есенни картини, огряното от слънце езеро и заснежените върхове, надвиснали над него. Прекрасно!

 

DSC_7482.jpg.db462ca3e25acdc3ed8d14740b9de231.jpg

 

DSC_7486.jpg.c085774cebb37aa3fdc8d56404db12e0.jpg

 

DSC_7509.jpg.b8c52b81016aa8599f8c67dbc7bba2e7.jpg

 

DSC_7541.jpg.2bd41efb8ba1ee89543d844a51b8b950.jpg

 

Стигнахме до вила Монастеро - бях видяла, че ще е отворена в този ден. Входът за къщата и градината е 9 евро, а само за градините - 6 евро.

 

DSC_7563.jpg.4b28db20401368ac8323f78e36010d00.jpg

 

DSC_7569.jpg.b203df0b96e35b04b0c70ec5326618c3.jpg

 

Беше много красиво - градините са разположени до самото езеро и въпреки,че ги няма пролетните цветове и есента има своето очарование.

Точно пред къщата има фонтан и спираловидни колони.

 

DSC_7580.jpg.2d62a398d5c74ad56e900648b11a4dc3.jpg

 

DSC_7631.jpg.9d84be6823f260b9c4e16407ad9b651d.jpg

 

Вътре самата къща не ме впечатли особено, може би само огромното стълбище.

 

DSC_7593.jpg.371427567008bea66efed13bc709b1a3.jpg

 

Има алея с цитрусови дървета, които бяха отрупани с плодове - помело, мандарини, лимони и портокали.

 

DSC_7653.JPG.d1ecd6e74d31f050941de00292f3c641.JPG

 

Из градината има пейчици и можеш да поседнеш и да съзерцаваш красотата наоколо.

 

DSC_7663.JPG.5c4e57a8b740fae48833906ec4b37824.JPG

 

DSC_7673.JPG.cbb8eccbb92b579907395917de2553f9.JPG

 

DSC_7683.JPG.6916826855ea31ef2586f8f8a3e1a968.JPG

 

DSC_7697.JPG.52cae52974f9190097c49d00bb3d638a.JPG

 

DSC_7730.JPG.e95804adc6bd049ff59ecc53040f5b9f.JPG

 

Не ми се тръгваше, но искахме да отидем и до Беладжио, затова се отправихме към фериботите.

 

DSC_7739.JPG.a43102ffa69a136794302d1bf1746b8d.JPG

 

Билетът до Беладжио е 4,60 евро в едната посока и се пътува около 15 мин. Поглед към Варена от корабчето.

 

DSC_7742.JPG.c4999916a1aaefda35a92f611df5a76a.JPG

 

DSC_7762.JPG.148062fbb7587d97e23e297f93a8db59.JPG

 

И гледки към заснежените върхове.

 

DSC_7778.JPG.099e7b62e256b5ba45d2f7837043ee39.JPG

 

Наближаваме Беладжио.

 

DSC_7802.JPG.7eb0f321eb1de4215c2d4202a4acf08e.JPG

 

Разходка по крайбрежната алея малко преди залеза.

 

DSC_7817.JPG.f4ed960630e14f3c03da8e26cd6390a2.JPG

 

DSC_7851.JPG.94f26aea10c5c04454a71ee9244e8db3.JPG

 

А ето го и залеза.

 

DSC_7901.JPG.6fd8a355808d41cd10f2e79d854cef37.JPG

 

DSC_7913.JPG.6f7722303bacecd39cba391f713c258d.JPG

 

Обратно с корабчето до Варена.

 

DSC_7977.JPG.d8647c2d7cc58b3377e7123c244deb81.JPG

 

Вече се стъмни и поемаме по баирчето към гарата, за да се върнем в Бергамо.

Много ми хареса това малко селце Варена, езерото и района наоколо. Пожелам си пак да върна някой ден.

  • Харесвам 14
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.