Прескочи до съдържание

Северна Италия - езерата, Милано и Верона.


Bliss

Препоръчани мнения

Попаднах на едни мини пътуводители за езерото и околността.

Не см ги чела, а само ги прегледах.

Езерото - http://www.weagoo.com/Guide/LagoDiComo/EN/LakeComoGuide.pdf

Комо -   http://www.weagoo.com/Guide/Como/En/ComoGuide.pdf

Леко - http://www.weagoo.com/Guide/Lecco/EN/LeccoGuide.pdf

 

Бергамо - http://www.weagoo.com/Guide/Bergamo/EN/BergamoGuide.pdf

 

Да кажа и нещо за придвижването с гр. транспорт:

С влак от Милано(Milano Nord Cadorna) се пътува около час до Como Nord Lago.

Гарата е в центъра.

Може да се качите с фоникуляра до хълма Брунате, където е къщата в която е живял в последните си дни Пенчо Славейков: http://www.funicolarecomo.it/

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте,

 

Да ви кажа ние до къде стигнахме. 

Както знаете имаме билети. Мъжа ми е много тегав с отпуските и измахме точни дати. За тях България еър (Малпенса) ми излизаха по-евтино от Wizz (Бергамо). Периода е 25.04-07.05. До тук съм направила програмата по дни и съм резервирала хотелите. Обсъждаха се цените. Високи са. Навсякъде. Изискванията ни към хотелите бяха да имат паркинг (без Милано) и да са удобни от комуникативна гледна точка. 

 

И решихме да е самолет/рента кар защото не ни се губят 4 дни в пътуване. Просто ги нямаме.

 

Програмата е следната:

 

Кацаме в ранния след обяд и взимаме колата. Отправяме се към Стреза където ще имаме 2 нощувки. Втория ден сутринта ще обиколим Боромеовите острови, след което ще разгледаме западния бряг на Маджоре до Канобио. На третия ден освобождаваме хотела и ще огледаме източния бряг (още не съм навлязла в детайлите, какво си заслужава да се види и какво не). Вечерта се настаняваме в хотела в Комо. Имаме 3 нощувки. Следващите 2 дни са само за обиколки по езерото. На сутринта (след 3-тата нощувка) се отправяме към Швейцария (без да плащаме винетка), а в края на деня се отправяме към Гарда. Това е моят ден - денят на шопинга (Фокс таун и на връщане ще преденяваме дали имаме време за още някой мол; имам в списъка още поне 4-5, ако някой се интересува ще му дам инфо). Вечерта се настаняваме в Пескиера дел Гарда за 4 нощувки. Открих страхотно място с рейтинг 9.4 на доста прилична цена в сравнвние с останалите околни места за настаняване. Следващия ден ни е за Гарда, а по-следващия за Верона. За деня след Верона имаме избор: ако ни е писнало от езера и около Гарда нямаме нещо друго интерсено, ще се отправим към Венеция (мъжа ми не е бил и това е ден за обостряне на апетита му), ако не оставаме около Гарда. По този повод, ако някой има отзиви от този паркинг: http://www.interparkingitalia.it/ - Tronchetto Parking. На 10-тия ден от цялото пътуване се отправяме сутринта към Бергамо, където имаме една нощувка. На 11-тия ден отиваме да върнем колата на Малпенса(оказа се че е по скъпо да я оставим в Милано, а не от там от където сме я взели. След това се придвижваме с шатълите до Милано за 2 нощувки. Хотела ни е на 2 мин. от Централната гара и мястото където спират шатълите.  За Милано отделих един цял ден и 2 половинки. Мисля, че за първо ходене е достатъчно, а и всички други неща доста ми натовариха програмата. Опитвам се да купя билет за 'Тайната вечеря", но за сега няма билети. По телефона не става - звъним безброй пъти. Но имам надежда да се появат билети - от бг-мама има момичета с такъв опит. Проверявам всеки ден. 

 

Ето гайда и за Милано:

 

http://www.weagoo.com/Guide/Milano/EN/MilanGuideMobile.pdf

 

Бергамо:

 

http://www.weagoo.com/Guide/Bergamo/EN/BergamoGuide.pdf

Редактирано от Bliss
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Звучи супер. :) Само дето за Боромеовите острови ще ви отиде почти целия ден, пиши го докъм 15-16 часа да свършите, тъй като и прехода отнема време.

Редактирано от Тони
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Звучи супер. :) Само дето за Боромеовите острови ще ви отиде почти целия ден, пиши го докъм 15-16 часа да свършите, тъй като и прехода отнема време.

 

Ей такова инфо ми е необходимо, защото аз гледам нещата в нета, но си правя едни сметки за времето, а те могат да се окажат много грешни. 

Връзка към мнение

Този паркинг във Венеция сме го ползвали няколко пъти. Скъпичко е, но за Венеция няма избор така или иначе. Никога не сме имали проблеми, пък и точно където трябва, в смисъл най-близкото възможно място.

Връзка към мнение

Опитвам се да купя билет за 'Тайната вечеря", но за сега няма билети. По телефона не става - звъним безброй пъти. Но имам надежда да се появат билети - от бг-мама има момичета с такъв опит. Проверявам всеки ден. 

 

Бе то и в "магеланци.ком" има опит... :O

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Опитвам се да купя билет за 'Тайната вечеря", но за сега няма билети. По телефона не става - звъним безброй пъти. Но имам надежда да се появат билети - от бг-мама има момичета с такъв опит. Проверявам всеки ден. 

 

Бе то и в "магеланци.ком" има опит... :O

 

Написах го не за да се засегнете. Просто тук не съм открила отзиви по въпрос до момента. А каквото и да си мислите в бг-мама, в "На път" има ужасно много инфо и безброй хора с опит по всевъзможни въпроси. Та именно от там знам, че около месец, месец и половина преди датата се появяват отново билетите. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Bliss, освен, че харесвам мнението ти, ще допълня, че не е приятно това леко пренебрежително отношение към конкретния форум.

В случая е едва загатнато, а друг път и иронично поднесено.  

 

Не искам да предизвиквам полемика с мнението си, а да бъдем по-толерантни!

Редактирано от Mary
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Момичета, хич не се засягайте на Прасчо, просто на тема Италия той е нашият експерт и затова така се вълнува :) С Георги сме големи фенове на мамите, а аз съм и дългогодишен потребител  :)

 

Bliss, в темата за Тайната вечеря mililia беше писала също, че периодично се появяват билети, така че трябва само упорито да проверяваш. А Zara тук беше писала, че е имала късмета да я види без предварителна резервация.

 

Да допълня, че темата я следя с голям интерес, тъй като ми предстои подобна кратка забежка до Милано, Бергамо и Комо в началото на лятото :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Момичета, хич не се засягайте на Прасчо, просто на тема Италия той е нашият експерт и затова така се вълнува :) С Георги сме големи фенове на мамите, а аз съм и дългогодишен потребител  :)

 

Bliss, в темата за Тайната вечеря mililia беше писала също, че периодично се появяват билети, така че трябва само упорито да проверяваш. А Zara тук беше писала, че е имала късмета да я види без предварителна резервация.

 

Да допълня, че темата я следя с голям интерес, тъй като ми предстои подобна кратка забежка до Милано, Бергамо и Комо в началото на лятото :)

  Сега го видях. Благодаря. Мога да потвърдя, че това е сайта. При пускането на билетите месец за месец се изкупуват за минути от агенции, които ги препродават на по-високи цени. Но месец преди датите започват да ги връщат и те се появяват на сайта. Аз въпреки това продължавам да се опитвам и на телефона и не се отказвам. Отатък  :)  споделиха, че около 18 ч. са успявали от първия път. 

 

П.С. И не се засягам. Познато ми е леко хапливото мъжко отношение. Но момчета само могат да съжаляват, че не ровят и в Мамата. Аз лично се ровя по всякакви форуми за инфо и Магеланци ми беше много свежа новост, когато го открих. 

Връзка към мнение

П.С. И не се засягам. Познато ми е леко хапливото мъжко отношение. Но момчета само могат да съжаляват, че не ровят и в Мамата.

ровят, ровят :biggrin:

и да - има полезно инфо

и да - понякога трябва доста да се поровиш сред стотици мнения, за да стигнеш до ценното инфо

и да - често има леко досадно преповтаряне на едно и също

и да - нерядко се случва да има много лирически отклонения доста в страни от темата

 

нищо лично ;)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Така е. И мен ме дразнят тези неща.

Повтарянето идва от многото и разнородни потребители, като болшинството от новите не четат първите страници(където в по разработените теми е систематизирано всичко до момента), а си плясват щенията и възжделенията и очакват да им се отговори. Тук все още не е така, защото потребителите не са чак толкова много, а и тук сте по еднородни  "професионални" пътешественици. Там потребителите/ките са много по-разнородни и съответно в темата за Гърция има например от питания за ALl IN почивки (въпрос, който ме влудява: моля да дадете предложения за хубав, евтин хотел, по възможност ALL IN с превъзходна храна, на първа линия, с хубав пясъчен плаж без таралежи и ако може до 150 км. от България ;) ), до питания за трудни островни дестинация или археологически забележителности. Налагат се повторения. 

 

Обичайно аз пускам търсачката (няколко пъти с различни кодови думи защото работи бъгаво) и чета в темите около излезлите ми в тъсачката мнения. 

 

Лирическите отклонения ги има и тук, само че там са от женски тип, а тук са от мъжки тип.  :lol: Въпреки краткия ми престой тук, видях доста надуване на перки, така както в мамата изпадаме в лирични отклонения.  Надявам се не се сърдите. 

 

За сега по сбит и концентриран източник от оттатък не съм намерила. Винаги започвам търсенето за една дестинация от изчитането на всички теми по въпроса в мамата. Така концепцията ми е много по ясна и я надграждам с конкретни търсения в други сайтове. Надявам се един ден Магеланци да може да ми замени Мамата в това отношение. 

 

Извинете за лиричното отклонение. 

Редактирано от Bliss
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Абсолютно съм съгласен. Лично аз съм препрочитал (не чел, а препрочитал!) десетки страници, когато организирах автопътешествията си до Халкидики и Кушадасъ, че май и до други места. Дори и никът с изображението ти ми е познат оттам. И това е хубаво - получава се полезна "симбиоза" - нещо като "На път с бг-мамите по магелански!" или ... Нека който си няма работа, да даде предложения за надслов, обединяващ двата форума. Пък може и да се получи нещо интересно! :)

Опа-а-а, май наспамих - извинявам се, но няма как иначе да отбележим "допирателната" между двата големи български форума по темата за пътешествията! :)

 

...А каквото и да си мислите в бг-мама, в "На път" има ужасно много инфо и безброй хора с опит по всевъзможни въпроси...

Редактирано от rik4o
Връзка към мнение

Bliss , пътувате преди нас , с различна програма и кола под наем , но ще ми е полезен твоят опит.

за пръв път мога да кажа , че ми писна от ровене по сайтове и форуми . започнах да усещам ,че ме обзема някакъв леко състезателен дух и търся най-най-страхотните маршрути и места за посещение .

а винаги съм искала да се изненадам , да кривна от утъпканите пътеки , да се абстрахирам от чуждата преценка , защото това е моят момент , имам си моите възприятия и вкусове и в крайна сметка е съвсем вероятно , това което е безинтересно за другите , мен да ме изуми или пък точно обратното .

от езерата , за сега мисля да видим Комо , но може и друго да е .

искам да се "изгубим" някъде между селцата и покрай езерото , да походим по брега(затова ми е важно да се стига възможно най-бързо до там от Милано . ще имаме само един ден ) . дали има туристически пътеки сред природата ? не съм срещала информация до сега .

 

и малко спам ....

бг мама вече е нарицателно ,  феномен някакъв !

" и карбуратор да търсиш ,в Гугъл първо ти излизат резултати от бг мама"- ей така се шегуват мъжете около мен .

част от форумките вече се изнесоха към групи във ФБ .но така са полезни за мн. малък кръг от хора .

доволна съм , обаче от сайта . оказва се ,че в много отношения имам нужда да чуя мнения на хора с моите проблеми/интереси в момента .

а за пътуванията , за сега тук намирам по-концентрирана информация , нали сайта е основно с такава насоченост. само дето малко се чувствам като аматьор сред професионалисти .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Четенето и ровенето не е задължително, просто отиди и се пусни по течението, ще имаш своето преживяване, а не да повториш някое чуждо. 

За туристически пътеки не знам, там около езерата е доста култивирано и са опасани с пътища. По-скоро напомня на парк, а градчетата са си красиви. Може би ако се качите нагоре от Комо до Брунате, или от Стреза с лифта към Мотароне.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Дали някой може да помогне с мнение/съвет кои от селищата около Лаго ди Комо са интересни и красиви и си заслужава да се разгледат, защото имам намерение 1 ден да бръмча с корабчетата по езерото и се чудя къде да си направя спирки.

 

como-piantina-zoom.gif

Връзка към мнение

Фичо, ние ще бъдем в Беладжо за 3 нощувки. Ще се върнем на 7 май и мога да кажа подробно кое си струва ,ако не ти е късно.За сега това сме намислили:

От там тръгват корабчета за Тремеззо където е вила Карлота.Това е един много хубав разказ за нея

.http://colourmagicp.blogspot.com/2011/06/blog-post.html

За Беладжо

http://colourmagicp.blogspot.com/2011/05/bellagio.html

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Bliss,за мен повече от един ден Милано не си струва.Бяхме там за едно изложение през май 2012.третия ден се наложи да отидем до Серавеле (не че съм противник на шопинга),но го направихме,защото нямаше къде да ходим в Милано.Дуомо-страхотна катедрала-задължително разходка по покрива.Замъкът в Милано за мен беше адски скучен.

Като си спомня,че "олекнах" с около 500евро в метрото чак не ми се ходи отново.

Магазините около Дуомо и Виторио Емануели,поне за мен са тип музей или както вие от bg.mama казвате за каки със златни кредитни карти.

Бил съм само на Лаго ди Гарда-супер е.Всички селца около езерото си заслужават.С изненада в едно от градчетата попаднахме в музей на Гьоте,а три дена преди това бяхме в музея му във Ваймар.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Emil Chakalov ние напрактика имаме един цял ден и две половинки за Милано. 

 

Фичо все още не съм привършила с четенето и ориентацията за езерото Комо, но за сега съм набелязала Комо (там нощуваме), Cernobbio, Тремецо, Менаджио, Беладжио, Варена и Леко.

 

Ще ти пусна пълния ни график като привърша с местата, които смятаме да посетим .

Редактирано от Bliss
Връзка към мнение

Аз мисля да подходя от Леко и после Беладжио, Тремецо, вила Карлота и Варена, чудя се обаче дали не е много като за един ден

Връзка към мнение

Здравейте. Планираме пътуване до Милано и Комо пред август.Кацаме в Милано на Малпенца и оттам ще наемем кола за престоя.Можете ли да препоръчате фирма за кола под наем от летището?Отзивите, но които попаднах бяха много стряскащи- задържане на депозити по измислени причини, неявяване на мястото в определеното време и т.н.Ще ви бъда много благодарна, ако допълните изчерпателната информация за Италия и с малко данни от първа ръка по този въпрос.

Връзка към мнение

Имам нужда от малко инфо. Гарда ми е най-малко познато и с най-малко прочетено инфо... Може ли да ме насочие дали изброените градчета си заслужават отделяне на и без това малкото ни време: 

Sirmione  - Desenzano del Garda – Salò - Limone Sul Garda - Riva del Garda - Torbole - Malcesine - Torri del Benaco - Bardolino - Lazise - Пескиера дел Гарда

 

Това ни е маршрута, като Sirmione, Desenzano del Garda, Limone Sul Garda, Riva del Garda, Bardolino и  Lazise са ми в задължителния списък. В Пескиера спим.

Изобщо какво от този списък според вас си заслужава да се види и кое градче може да отпадне?

Постижим ли е този списък за един ден?

Връзка към мнение

Аз гласувам с 2 ръце за Sirmione, Malcesine, Limone Там съм била и са очарователни и 3те.

Мисля, че всичките, които си изброила са непостижими за 1 ден.

Редактирано от Емилия
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.