Прескочи до съдържание

Северна Италия - езерата, Милано и Верона.


Bliss

Препоръчани мнения

Още един глас за кола, с многото места, които искате да покриете, за обществен транспорт ще трябва много внимателно да планирате и проучвате, не че е невъзможно... Или просто ще пропуснете някои неща.

Аз лично не се виждам да търся по интернет разписание на градски транспорт и да правя планове минута по минута....

Връзка към мнение

9 души бяхме есента в Южна Италия, от бюджетна гледна точка ни беше по-добре да сме с 1 кола (Фиат Дукато или нещо от сорта беше), не трябва специална книжка, но добър и опитен шофьор не е излишен. За 2 коли, трябват 2 депозита по карти, 2 х паркинг и пр...   
 

За 9 души мисля, че не трябва специална квалификация, може и с нормална книжка. Но по-добре две коли с оглед на мобилност да не са вързани всички заедно. Със сигурност и аз препоръчвам такъв вариант. 

 

Иначе поне за Комо, може да се придвижите с влак до там, да нощувате и да обикаляте градчетата наоколо с корабчета. Постижимо е, но се губи гъвкавост спрямо колата. Не мисля, че има фери, което ходи до Вила Карлота например и пак ще трябва да се дебнат и автобусчета. 

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте, използвам съществуващата тема, за да не пускам нова.

Милано, 4 дни през октомври, 20-23.10.

Горе долу сме решили какво да разгледаме, планираме само шляене, без музеи, тъй като сме с 5-годишен енергичен младеж.

Къде мога да погледна / разгледам дали по това време има мач на сан сиро, някъде дали има концерт (за девойка на 17), как да се придвижим до писта (мисля че беше формула), има ли какво да видим там?

И тъй като девойката всъщност става на 17, някаква дискотека / клуб, който може да посетим, или друго свежо заведение?

Общо взето събирам съвети основно за забавления, а и някое хубаво ресторантче с вкусна храна, без да ни отрежат главите :-)

Давайте съвети :-)

Връзка към мнение

 

Иначе поне за Комо, може да се придвижите с влак до там, да нощувате и да обикаляте градчетата наоколо с корабчета. Постижимо е, но се губи гъвкавост спрямо колата. Не мисля, че има фери, което ходи до Вила Карлота например и пак ще трябва да се дебнат и автобусчета. 

Има си корабче и до Вила Карлота. 

Аз преди две години правих едно турче по Комо и Леко, с полет до Бергамо. Понеже бях сам, не съм взимал кола и се придвижвах с влак , а по езерата с корабчета. Имаше някакви обиколни билети (нещо като хоп-он-хоп-оф) и аз май такъв ползвах. 

Ето тук има инфо за корабчетата в езерата, разписания и тарифи 

Голяма красота си е там, пролет и есен е особено очарователно, а и туристическата навалица е значително по-малко. 

 

post-139-0-31037400-1470927568_thumb.jpg

post-139-0-11240800-1470927569_thumb.jpg

post-139-0-97934600-1470927569_thumb.jpg

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Здравейте, използвам съществуващата тема, за да не пускам нова.

Милано, 4 дни през октомври, 20-23.10.

Горе долу сме решили какво да разгледаме, планираме само шляене, без музеи, тъй като сме с 5-годишен енергичен младеж.

Къде мога да погледна / разгледам дали по това време има мач на сан сиро, някъде дали има концерт (за девойка на 17), как да се придвижим до писта (мисля че беше формула), има ли какво да видим там?

И тъй като девойката всъщност става на 17, някаква дискотека / клуб, който може да посетим, или друго свежо заведение?

Общо взето събирам съвети основно за забавления, а и някое хубаво ресторантче с вкусна храна, без да ни отрежат главите :-)

Давайте съвети :-)

 

Здравейте! На 23.10.2016 г. Милан приема Ювентус на Сан Сиро. Предполагам, че мача ще е вечерен и не съм сигурна дали ще влезе във времето на вашия престой. Ако желаете да посетите стадиона, може да отидете на тур обиколка. Тя включва посещение на музея на Милан и Интер, главната трибуна, съблекалните и излизане на терена. 

http://www.turismo.milano.it/wps/portal/tur/en  На този сайт има секция със отбелязани събития случващи се в Милано, откъдето може да придобиете представа горе долу какво предлага Милано. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Милан - Ювентус ще е трудно намирането на билети, ако въобще е възможно извън надутите цени на черноборсаджиите. Ще трябва да дебнете датата, в която ще пуснат билетите в продажба. 

 

Пистата за Формула 1 е Монца, градче, което е близо до Милано. Ходи се до там с влак, но не знам като няма състезание какво може да търсите и въобще дали има нещо за гледане. По-скоро се метнете до Модена, до фабриката на Ферари, ако търсите малко да задоволите глада за класическа италианска авто индустрия :) Тук някъде имаше тема за наемане/каране на ферарита, ще я изровя, ако е интерес. 

Връзка към мнение

Да, погледнах  https://www.monzanet.it/

за съжаление около нашите дати няма нищо, но гледах има и концерти, 50 cent и други.

А за Милан - Ювентус, даже и да се пробваме за билети, няма как, полета ни е на обяд.

 

Аз ли нещо не се ориентирам :search::scenic: но като че ли корабчетата по Комо са до 02,10 ?

http://www.navigazionelaghi.it/eng/c_orari.asp

Редактирано от Mistela
Връзка към мнение

 

Аз ли нещо не се ориентирам :search::scenic: но като че ли корабчетата по Комо са до 02,10 ?

http://www.navigazionelaghi.it/eng/c_orari.asp

Разписанието е до 02.10

Не мисля, че след това спират, просто има зимно разписание и оредяват...

Връзка към мнение

Благодаря, ще следя на сайта за разписанието.

Пусни им направо едно писмо с въпрос кога излиза зимното разписание ;)

navicomo@navigazionelaghi.it

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Да, погледнах  https://www.monzanet.it/

за съжаление около нашите дати няма нищо, но гледах има и концерти, 50 cent и други.

А за Милан - Ювентус, даже и да се пробваме за билети, няма как, полета ни е на обяд.

 

Аз ли нещо не се ориентирам :search::scenic: но като че ли корабчетата по Комо са до 02,10 ?

http://www.navigazionelaghi.it/eng/c_orari.asp

Тук има разписание за октомври, но не зная доколко ще се спазва

http://www.navigazionelaghi.it/file2/NLC_Traghetto_A2016.pdf

http://www.navigazionelaghi.it/file2/NLC_A2016_NLC_colico_como.pdf

http://www.navigazionelaghi.it/file2/A2016_NLC_como_colico.pdf

Редактирано от Катя мравката
Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Здравейте! Планирала съм една 4-дневна разходка до Милано в средата на м. май и имам нужда от малко помощ

Идеята ми е един ден да се разходим от Милано до езерото Комо, а на другия - до Маджоре. Ще бъдем с рент-а-кар.

Около езерото Комо, къде е най-добре, в кое градче, да си оставим колата и да вземем обиколното корабче ( хоп-он хоп-офф), и каква е цената на билета?

Ако някой може да препоръча добър хотел в Милано, с паркинг, на цена до 80-90 евро/вечер на стая. Не гледам апартаменти, защото групата ще ни е от 6-7 човека.

Връзка към мнение
Милен Вълчев

Това е сайта на корабчета с разписания и цени http://www.navigazionelaghi.it/biglietti-como.aspx. За паркинг не мога да дам съвет. От Милано до Комо пътувахме с влак, от там с автобус до вила Карлота, корабче до Беладжио и Варена и оттам с влак обратно до Милано.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Най-добре е базата да е там, където има най-много трафик на корабчета, мисля че това е точно в Комо. И не съм сигурен дали при това положение си заслужава колата под наем, от Милано се стига лесно с влак, а после след като ще обикаляте с корабче пак няма нужда от кола. Не съм сигурен как е до Маджоре, обаче. 

Връзка към мнение

И аз се чудех дали да взимаме  кола, но понеже ще сме 6-7 човека си мислех, че може би с кола (една или две) ще ни е по-лесно придвижването.  Иначе колата ме затруднява по отношение  намирането на хотел 😀, защото трябва да е с паркинг 😁.

Връзка към мнение

Без да искам да ти оспорвам плана, но... ако сте 6-7 човека, според мене ще ви е по-удобно с влака до Комо и оттам с корабчета. Не мисля, че кола за 7 човека ще е евтина, а да вземате две... освен ако не сте големи любители на превоза с кола, няма как да ви излезе по-евтино, отделно разправиите по вземането и връщането ѝ. Пък и да намерите две места за паркинг заедно... Влакът в Италия, без да блести с качество, не е БДЖ... разписанията са нагъсто, има прости приложения за билети и на английски, не е нужно да се бутате по опашки и можеш да купиш билети за всички с 10 клика, докато си вървиш, извън часовете за commuting не е пълен и т.н.

Ако пътувате в делничен ден, най-добрите места за паркинг са паркингите близо до вилите, защото ще има по-малко туристи и повече паркоместа. Примерно Вила Карлота имаше някакви места наоколо. И много от хубавите места са точно наблизко - самата вила и вила Балбианело, Беладжо и Варена, Изола Комачина. Но ако ви се вози по-дълго на корабчета, тръгване от Комо е още по-хубаво и тогава съм с две ръце за влака.

На Лаго Маджоре подкрепям предложението за Стреза - островите на Боромеите са точно срещу нея, самата тя е елегантна, а отсреща през езерото е скалният манастир Еремо ди Санта Катерина - Аладжа манастир, ама над езеро 🙂 Гарата на Стреза е на доста голям хълм над езерото, примерно 100м височина спрямо града.

Билетите имат следните цени (Лаго Маджоре): избираш се двете крайни точки, между които ще се движите и гледаш цената на единичните билети с или без междинни спирки (con e senza fermate intermedie) примерно Стреза - Изола Белла - Изола Мадре (зона 5) със спиране или без в Изола Белла, да речем. Ако пък искаш да решавате на момента реда на слизанията, гледаш тарифите долу biglietti di libera circolazione за същата зона и важи във всички посоки и неограничен брой пъти в рамките на деня.

http://www.navigazionelaghi.it/doc/pdf/biglietti/maggiore/ita/Tariffe viaggiatori - Bacino Italiano.pdf
 

Сега виждам, че сайтът има и английска версия на тарифния план всъщност 🙂

За Комо механизмът е същият.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...
На 3.04.2019 г. в 16:03, DGTG каза:

 Планирала съм една 4-дневна разходка до Милано в средата на м. май

Ще очаквам разказ с интерес, особено ако пътувате с влак Милано-езерата и наоколо.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...
Галин Маргаритов

Здравейте ,някой има ли впечатления от времето през февруари и март на езерото Комо ?Става ли за разходки и къде е хубаво да се отседне да речем за 5 дни ,като изходна точка за разходки .В Милано съм ходил ,така че ще го пропуснем .Мечтая си за нощувки на самото езеро ,но дали е удобно за разходки до околните села и градове ?

Връзка към мнение
На 26.06.2019 г. в 10:13, Галин Маргаритов каза:

Здравейте ,някой има ли впечатления от времето през февруари и март на езерото Комо ?Става ли за разходки и къде е хубаво да се отседне да речем за 5 дни ,като изходна точка за разходки .В Милано съм ходил ,така че ще го пропуснем .Мечтая си за нощувки на самото езеро ,но дали е удобно за разходки до околните села и градове ? 

Ако сте с кола, а това е силно препоръчително - препоръчвам да отседнете на няколко места около езерото. Ние преди месец направихме програмата ни следната:

- 2 нощувки в Комо - тук - силно препоръчвам!

- 1 нощувка в района на Лено за посещение на Вила Балбианело, Вила Карлота и Менаджио.

- 1 нощувка в Беладжио - ние бяхме в Apartments la Filanda- просторно, чисто, имаше всичко необходимо - препоръчвам го.

 

От Беладжио отскочихме за няколко часа без колата до Варена - не е за пропускане! На връщане може да минете през Леко час-два.

 

Връзка към мнение

Здравейте,

Аз ще помоля за малко обобщение - ако мога така да се изразя 🙂

Нашата история е следната: Ние ще пътуваме до Милано, като имаме на разположение 3 нощувки - 1ва и 2ра в Милано, като 1вия ден ще разгледаме Милано, а 2рия искаме да отидем до Комо, като посетим и Лаго ди Комо.

В Милано, резервирахме Best Western St George, като хотела е на 15 мин пеша от Централната ЖП Гара.

От всички постове до тук, видях, че пишете, че най-лесно се стига с влак - така и сме решили.

Може ли, някой пътувал вече маршрута, да ни ориентира кой влак трябва да хванем и след като слезем, как да се придвижим най-бързо и лесно до Лаго ди Комо 🙂 Благодаря предварително 🙂

Разбира се, ще разгледаме и други забележителности, така, че съм отворена за всякакви съвети 🙂

Предварително Ви благодаря :()

Връзка към мнение

не ми се гледа, но в trenitalia.com има разписанията и там ще видите кой влак да вземете

от гарата в Комо се вижда къде е езерото, то няма как да не се оправиш

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 11 минути , neuromancer каза:

не ми се гледа, но в trenitalia.com има разписанията и там ще видите кой влак да вземете

от гарата в Комо се вижда къде е езерото, то няма как да не се оправиш

Много ви благодаря 🙂

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.