Прескочи до съдържание

Общественото здравеопазване у нас и в чужбина


stanimir

Препоръчани мнения

Хора тука обсъждате някакви заплати, един вид сметка без кръчмар 🙂

Няма как да се каже доктора заслужава толко, инженера по-малко, програмиста малко повече....Всичко опира до човека и до това той колко е отдаден на работата си.

Има доктори с малко пациенти, по цял ден се чудят какво да правят, но не се и хващат на второ място (примерно частен кабинет)...просто защото или ги мързи или се примиряват с това което получават.

Същото е при инженерите, при строителите, при програмистите, при който и да е.

Да, когато си на държавна работа и държавата не ти плаща достатъчно то пътя е ясен: или ставаш корумпиран или се спукваш от бачкане и започваш на второ място. Така е живота в България. Третия вариант е чужбина, където пак се иска яко бачкане, за да успееш.

 

А понеже темата е за ковид-19, да споделя и лично наблюдение: приятел е с ковид и преди 5 дни са му направили теста и той знае. РЗИ не са се свързали с него...твърде заети са, че да звъннат един телефон на някой от тия 4000 новооткрити случая и да им обяснят елементарни неща, да ги успокоят или да им кажат къде да се обадят, ако се влошат...

Иначе едни хора си чупят краката от бързане да идат по телевизията да обяснят, колко е страшно всичко и колко хората не спазват предписания....

 

  • Харесвам 6
  • Шок 1
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Не знам дали е точното място, но търся читав личен лекар в центъра на София. Дългогодишната ми лична лекарка се пенсионира преди година без да определи или препоръча свой заместник и почти на общо основание се записах при една доста хипохондрична докторка, която искам да сменя. Ще съм благодарен за препоръки!

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.