Прескочи до съдържание

Пренасищане от пътувания.


Препоръчани мнения

преди 38 минути , jungfraujoch каза:

И никога не съм спала на пейка,в палатка или в дупка за 5 евро,за да спестявам пари.

Аз спя основно на летищата,а на пейка до него,естествено през топъл сезон ,ако е затворено през нощта.Просто не мога да си позволя хотел за 50 лв,а ми се пътува и когато пътувам нищо не мога да спестя,дори да спя на летището,защото всичко давам за билети.Най-скъпия ми хотел беше 2 вечера за общо 120 лв в село до летище Франкфурт Хан.А вече не ме пускат и в някои хостели,защото са за младежи до 40 години,като един в Рим и само дето чаках 1 час на опашка.Сега малко спестих,когато спрях да пътувам ,заради пандемията и натрупана умора .Даже се замислям за купуване на евтина къща на село.А пресищането с много полети го дължа на Магеланци,но не се оплаквам.Тук научих за търсачките за евтини полети и за сайтовете за намаления с карти.Преди това търсех по най-простия начин,отваряш сайта на Уиз и гледаш ден по ден в едната посока,после в обратна.Преди да чета Магеланци имах по 15 полета на година,а после се увеличиха до 80,а и пуснаха нови дестинации на Уиз и Раян и стана като шведска маса,исках в момента да летя всичко това евтино и ново .

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
Преди 1 час, Lindt каза:

Хич не съм изненадана, че съм участник в спам 😉

 

Грехота е тази година да се усеща някой преситен, ама ние бяхме заложили 3 дълги пътувания и без бързи уикенди, че се уморяваме от тях. Сега доста съм си починала, ама пак не ми се ходи набързо някъде.

Аз говоря за принципно пренасищане, моето е от няколко години, така че една година почивка ми е супер :). 
Ама на мъжа ми пандемията му влияе като на повечето хора относно пътуванията - нон-стоп говори за пътувания, проверява цени, планира... а иначе изобщо не е така 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз това от кога го разправям... 🙂

 Като бях на 20 - мечтаех да видя целия свят. На 26 реших, че трябва да си намеря мъж и че искам да живея по света. След последните няколко години на пътувания и живеене тук и там, не искам и да чуя повече. 

 Както авторът написа "Имам към 70 държави за 10 години на 5 континента, с поне 40 дни/г на път."

 И моето е нещо подобно и вече ме интересува само СПОКОЙСТВИЕТО - дори като пътувам, държа да е спокойно, сравнително луксозно и комфортно и ако може да не е на никакви диви места в Третия свят. 

 Толкова хора биха искали да имат моя живот, който наистина е прекрасен, но за 2021 не си пожелавам никакви пътувания, а дом и бебе! 😁 Нямам търпение да имам още една причина да си стоя вкъщи.

 Като се замисля, вече съм на 33, така че години няма да ми стигнат само да разгледам прекрасните тайни кътчета на България и да им се насладя бавно и спокойно, с дни и седмици. Никакви обиколки от типа 4-5 градчета за 2-3 дена не искам и да чувам. 

  Според мен всеки, видял повече от 70-100 страни, в един момент съзнателно или не става "брояч на държави" и само "г*з път да види", само по бързия начин, по който го правят, ми се струва очевадно, че не намират покой и хармония, а са в постоянно търсене на нещо ново и различно. А то по света чак толкова много ново и различно няма, много региони и държави си приличат (особено в Африка, там някои са направо еднакви). В България има по-разнообразни места и опции за отдих и забавление, отколкото в десетки други държави и региони, ама хайде - няма да ги споменавам, да не се засегне някой. 😁

  Желая ви успешна 2021 и всичките ви желания да се сбъднат! ❤️

  • Харесвам 18
  • Браво 2
Връзка към мнение

Ох, на мен не ми омръзва, не се вижда и да ми омръзне скоро. И с 3 деца и сума ти задължения си намирам начин.

Не препускам, това с бързите уикенди при мен така или иначе не е възможно - освен едната Ю. Корея няма докъде другаде да стигна за един уикенд.

Всичко ми харесва, всичко ми е интересно, но аз съм си такава - една разцъфнала бугенвилия край оризище е способна да ме възторгне. А най-много обичам хора - да се срещам и да си говоря с хора - всякакви, колкото по-далечни от мен като бекграунд, толкова по-добре.

 

Ама имам друг проблем - на половинката пандемията й се отразява зле. В смисъл, че го тегли в обратна посока - не му се пътува. Той винаги е бил куфар - пътешествията са изцяло мое дело - от инициатива до осъществяване. Но едно е един такъв лекичък, навит куфар, на колелца дет се вика, друго е дървен сандък...Комфортно му е в къщи, уседнал като 5 пари в кесия, и какавидка е почнал да си оплита...надявам се да изпърха някоя пеперуда някой ден от там. Спешно ми е това с пандемията да свършва вече, ще вземем да изпуснем човека за каузата тотално!

 

 

  • Харесвам 16
  • Смея се 8
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 18 минути , samuraika каза:

Ох, на мен не ми омръзва, не се вижда и да ми омръзне скоро. И с 3 деца и сума ти задължения си намирам начин.

Не препускам, това с бързите уикенди при мен така или иначе не е възможно - освен едната Ю. Корея няма докъде другаде да стигна за един уикенд.

Всичко ми харесва, всичко ми е интересно, но аз съм си такава - една разцъфнала бугенвилия край оризище е способна да ме възторгне. А най-много обичам хора - да се срещам и да си говоря с хора - всякакви, колкото по-далечни от мен като бекграунд, толкова по-добре.

 

Ама имам друг проблем - на половинката пандемията й се отразява зле. В смисъл, че го тегли в обратна посока - не му се пътува. Той винаги е бил куфар - пътешествията са изцяло мое дело - от инициатива до осъществяване. Но едно е един такъв лекичък, навит куфар, на колелца дет се вика, друго е дървен сандък...Комфортно му е в къщи, уседнал като 5 пари в кесия, и какавидка е почнал да си оплита...надявам се да изпърха някоя пеперуда някой ден от там. Спешно ми е това с пандемията да свършва вече, ще вземем да изпуснем човека за каузата тотално!

 

 

Храниш го, гледаш го, как няма да му хареса! Я смени тактиката! Изкарай го от зоната му на комфорт, че да поиска ваканция! Като социолог, трябва да си успешен манипулатор, нали?

  • Харесвам 2
  • Шок 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
Светославов

 Абе има нещо общо между пътешествията и  пиенето, та трябва и там да се спазва принципът:

- "пить умеренно не хлам", както се пее в песента 🙂 

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 11 часа, Happy_Traveler каза:

В България има по-разнообразни места и опции за отдих и забавление, отколкото в десетки други държави и региони, ама хайде - няма да ги споменавам, да не се засегне някой.

И аз споделям това мнение!В крайна сметка човек живее както си иска и не трябва да се обиждаме,ако някой има различна гледна точка!

преди 10 часа, Happy_Traveler каза:

Никакви обиколки от типа 4-5 градчета за 2-3 дена не искам и да чувам. 

  Според мен всеки, видял повече от 70-100 страни, в един момент съзнателно или не става "брояч на държави" и само "г*з път да види", само по бързия начин, по който го правят, ми се струва очевадно, че не намират покой и хармония, а са в постоянно търсене на нещо ново и различно.

Това е самата истина!Ако животът на човек преминава само в пътуване,той губи толкова прекрасни неща от ежедневието и общуването с хората.

А покоят и хармонията са изключително важни за физически и психически здрав човек!

преди 10 часа, Happy_Traveler каза:

за 2021 не си пожелавам никакви пътувания, а дом и бебе! 😁

От сърце ти го пожелавам!❤️

На всички магеланци пожелавам най-съкровената мечта да бъде красива реалност!

  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Оо, не виждам как мога да се пренаситя от пътувания било то в България или чужбина.. Особено след като започнах да следвам и в последствие завърших археология и история - поривът ми за пътешествия се отключи! Списъкът с местата, които искам да посетя е сравнително скромен, някои са отметнати, а другите само чакат възможност. Много добре знам какво искам да видя и защо и няма да се спра, докато това не стане! 🗺️✈️🚗

  • Харесвам 12
  • Браво 3
Връзка към мнение
преди 3 часа, TinkerBell каза:

Оо, не виждам как мога да се пренаситя от пътувания било то в България или чужбина.. Особено след като започнах да следвам и в последствие завърших археология и история - поривът ми за пътешествия се отключи! Списъкът с местата, които искам да посетя е сравнително скромен, някои са отметнати, а другите само чакат възможност. Много добре знам какво искам да видя и защо и няма да се спра, докато това не стане! 🗺️✈️🚗

И аз много обичам история, особено древна, ама доста стари държави в Близкия Изток и Африка станаха сложни за посещение. Я размирни, я със сложни визи, но хубавото е, че обикновено имат алтернативи. Но един истински фен историк и археолог ще иска да види всичко автентично и пирамидите в Судан, Лептис Магна в Либия и др. няма да са му скучни. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 31.12.2020 г. в 17:45, dimitrov6 каза:

Даже се замислям за купуване на евтина къща на село...

Мисля, че съм разказвала и преди но пак ще споделя един от любимите ми сайтове и начини за пътешествие ever!

 

HomeExchange - ще сложа реферационен линк, ако някой иска да се регистрира през него ще има бонус точки (дано да не нарушавам правилата на форума)

 
Та, ако решиш да си купиш евтината къща на село и си я постегнеш, може да ти помогне да не спиш по летища и хостели. Сайта е доста добре направен, аз съм член от доста години и докато усъвършенстват модела им отне време, но сега системата с точки е много удачна. Размяната на жилище, в кеото живееш постоянно е доста трудна (макар много хора да го правят, но обикновенно това са апартаменти на много търсени места - Париж, Амстердам, НЙ, а и собствениците са много продредени и организирани хора). Но за ваканционни имоти и вили е идеално! Аз съм изкарала няколко фантастични почивки на Пукет, Банкок (там бяхме в един феноменален мезонет 700м2), къща с басейн в Ница, Амстердам, Тоскана, Пловдив, Св. Влас...пандемията ми отложи Хой Ан, една почивка на Секихор ме чака да я наместя...
Като осигуриш нощувките и ти остава да мислиш само за билета. Общуваш с интересни хора, качеството на почивките се подобрява, защото остават свободни средства, които да насочиш към кулнария, турове, енотеки...
Та мисълта ми е, че много хора не искат да се обвързват с вили за да не се "връзват" и да прекарват вемето на едно място. Но пътешествениците от цял свят са хора със сродни души и ако извъртиш нещата по правилият начин може да се получи точно обратното - да ти отвори нови врати и възможности да откриваш нови места!
  • Харесвам 14
  • Браво 3
  • Замислям се 2
Връзка към мнение

Ами наистина е различно. Аз не мога да се пренаситя, защото просто нямам възможност да пътувам по много. С 3 деца, в ученическа възраст и все по-възрастни баби, е много трудно изобщо да тръгнеш нанякъде, а какво да се очаква да ни няма много пъти за дълго. Всъщност, кратките пътувания са ни идеални и не ни товарят, а дълги (7-10 дни, не повече), може да си позволим веднъж годишно. Та, няма как да се случи пренасищане или умора. Държим си и на комфорта и това си оказва влияние, де. А и бързахме да ходим повече, докато бабите са в движение, ето виждам, че най-много още 1 година ще има кой да ни замести с училището и край. За това пандемията ни удари жестоко, отне ни 1 година от възможните за по-дълго пътуване. С децата не е опция изобщо. Лятото също. Има места, на които лятото не е удобно да се ходи, а и ние лятото обикаляме из България. Изобщо... Гадна ситуация. 

 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

При мен не се е получило точно пренасищане от пътуването, по-скоро с времето малко ми се измени начинът на пътуване. При първото ни пътуване в чужбина с жена ми (Барселона - 5 дни за общо 300 евро с включени полети) бях разчетал план със забележителности буквално по час, исках да видя всичко. С времето, след като съм видял повечко неща, не държа да видя всяка забележителност. Много по-спокойно ни вървят пътуванията, макар и не винаги по спокойни места. Пример от Индия - седнахме и 2-3 часа пихме кафе и си говорихме с някакви местни субекти, обаче и на тях и на нас ни беше интересно. Само дето замръзнахме. Ама пък на следващия ден ни дадоха един джип, да обикаляме из пустинята Тар. Там закъсахме и си намерихме други субекти. И изобщо зачертах 3/4 от храмовете и забележителностите, които ги има в региона, ама те така или иначе в един момент почват да се повтарят. Пример Виетнам - еми след 5-тата пагода, пагоди вече не ми се гледаха.

Но да ми е омръзнало - определено не ми е. С нетърпение чакаме и двамата с жена ми да посетим примерно Япония. Тази година така и се гласях, че чак убеждавах Finnair, че те всъщност няма как да ми отменят полета, понеже имам план за Япония. Ама добре, че го отмениха, че бях планирал само 10 дни. А сега, когато отворят, ще направя поне 14.

  • Харесвам 15
Връзка към мнение
преди 3 часа, ivailo_radev каза:

 С времето, след като съм видял повечко неща, не държа да видя всяка забележителност. Много по-спокойно ни вървят пътуванията, макар и не винаги по спокойни места. Пример от Индия - седнахме и 2-3 часа пихме кафе и си говорихме с някакви местни субекти, обаче и на тях и на нас ни беше интересно. Само дето замръзнахме. Ама пък на следващия ден ни дадоха един джип, да обикаляме из пустинята Тар. Там закъсахме и си намерихме други субекти. И изобщо зачертах 3/4 от храмовете и забележителностите, които ги има в региона, ама те така или иначе в един момент почват да се повтарят. 

Ние с теб си приличаме по начин на пътуване и интереси. Наистина след петия храм/пагода/джамия са все еднакви. Но хората винаги са различни, битът, културата, преживяванията.

 Аз за Барселона дори не стигнах до влизане в забележителностите, само виждане отвън, толкова са много! 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 7 часа, samuraika каза:

HomeExchange - ще сложа реферационен линк, ако някой иска да се регистрира през него ще има бонус точки (дано да не нарушавам правилата на форума)

Има и филм за това с Кейт Уинслет

Ваканцията 2006 г

 
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Това с пренасищането ми е непознато, но и как да е. Като чета мненията ви 70, 100 посетени държави вероятно това чувство го има, но за разлика от вас аз съм първолак и все още сричам.. буквичките(държавите) една по една. Едва от три години пътувам повече, но каквото и да си говорим всичко е свързано с пари. Може би средствата и свободното време са определящи в това дали някой ще се пренасити или не от пътуванията.
Отделно някои хора в желанието си да видят всичко така си претоварват програмата за местата които ще посещават, че в даден момен се връщат по уморени отколкото отпочинали.

В този ред на мисли аз съм се отдал на лежерните почивки, а не задължително търчане по всички забележителности на дадено място. Вероятно и за това повечето ми посетени места до сега са плажни дестинации, а колко още има...Малдиви, Сейшели, Филипини, Френска Полинезия...абе мечти...

 

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.