Прескочи до съдържание

Тунис през май


Йосиф Милчов

Препоръчани мнения

Приятели, тези дни мисля да направя резервация в ХХХ агенция за почивка в Тунис. Колкото и да не обичам и харесвам този тип пътувания, за в тези смутни времена, не виждам друга алтернатива. 

Понеже не сме почитатели на ол инклузива и висене 1 седмица във затворен комплекс. Ще се радвам да ми препоръчате някакви местни тур агенции или водачи с които да отидем до Сахара, Ел джем и столицата с Картаген. Не ми се дават пари за допълнителните екскурзии предоставяни от фирмата. Също така всякакви препоръки са добре дошли как и на къде в Тунис за една седмица. Щях да забравя, избрал съм хотел в Сус.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 2 часа, Йосиф Милчов каза:

Приятели, тези дни мисля да направя резервация в ХХХ агенция за почивка в Тунис. Колкото и да не обичам и харесвам този тип пътувания, за в тези смутни времена, не виждам друга алтернатива. 

Понеже не сме почитатели на ол инклузива и висене 1 седмица във затворен комплекс. Ще се радвам да ми препоръчате някакви местни тур агенции или водачи с които да отидем до Сахара, Ел джем и столицата с Картаген. Не ми се дават пари за допълнителните екскурзии предоставяни от фирмата. Също така всякакви препоръки са добре дошли как и на къде в Тунис за една седмица. Щях да забравя, избрал съм хотел в Сус.

От моят опит със Северна Африка договорки на място са най-добре, ако умееш да се пазариш.

Сега предварително разгледай какво се предлага и на какви цени, а там на свободния пазар ще е доста по-евтино.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

За Тунис и Картаген не знам дали ти трябва водач или фирма. Не виждам с какво може да ви помогнат. По скоро с кола под наем и сами. Бил съм 2 пъти по работа в столицата и има доста движение. Мен все ме возиха, но не мисля, че се кара по трудно от София и не бих се притеснявал да карам. Не е опасно според мен, разхождах се всяка вечер сам по тъмно и не е имало никакви проблеми.  Ако стигнете Картаген, се отбийте и до Sidi Bou Said, като препоръчвам да е по-светло, за да се усетят цветовете (по тъкмо се губи чара, гарантирам ... 😞 ). За пустинята да кажат тези с опит ...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Щях да пусна нова тема, но предполагам , че BlackArt77  няма да има нищо против да си задам въпросите тук 😃

Попаднах на много изгодна оферта за Тунис от агенция ХХХ(колкото и да не ги обичам тези агенции 😛 ). Не мога да реша къде да избера хотел, по близо до Хамамет или до Монастир. Къде се предполага, че морето ще е с по-малко вълни? Или ако са ви направили впечатление други плюсове или минусим също ще съм много благодарна! 🤩 Какво се очаква да бъде времето през началото на юни? Бяхме декември в Египет и беше много студено морето, не искам пак този студ 😒

Връзка към мнение

@Росина Разбира се, че нямам против. Ние резервирахме за периода 14-21 май. Няма да сме в Сус както писах в първия пост. Спряхме се на най-евтиния вариант в Хамамет ще ни е хотела. Просто решихме, че няма смисъл да плащаме скъп хотел, при положение, че ще имаме два дни в Сахара и през останалото време мислим да се ращъкаме из близките градчета. С други думи почти няма да седим в затворения комплекс освен за преспиване. Спряхме се на Samira Club в Хамамет. 

Средна температура дневна за май месец я дават 25°С на въздуха и 22°С на водата. Предполагам, че през юни ще е по топло.

Връзка към мнение

Здравейте,

И аз ще използвам темата, за да не пускам нова. предполагам, че нямате нищо против.

Ние резервирахме от 15ти юни организирана екскурзия, тъй като сме с две деца момичета на 7 и 13 години. Цените бяха много изгодни малко над 2 200 лв. за четиримата ол инклузив. Ние не сме привърженици на ол инклузива, но такива бяха офертите от фирмата. Трябва да отбележа, че използваме ваучер от провалена почивка от 2020 г. на стойност 2 006 лв., така че се наложи да използваме услугите на точно тази агенция. Пък и доплащаме само 200 лв. Резервирахме хотел в Хамамет Ел Муради Ел Менза в тамошния Слънчак Ясмин Хамамет. 

Та и аз ще бъда доволен, ако някой препоръча екскурзии, че няма да ни се стои по цял ден в комплекса. Тези, които ги предлага тукашната агенция са безбожно скъпи от рода на 100 евро на човек за една нощувка в пустинята. Ако може и някаква читава местна агенция, която да предлага екскурзии за семейства с деца? Предполагам, че през втората половина на юни ще е жега, която допълнително ще мори малките. Ние сме почитатели на местната култура и бит, пазари, кухня и т.н., където и да отидем. Освен медината в самия Хамамет ще търсим поне едно или две места, които да посетим. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 часа, ruwenzogy каза:

И аз се заглеждам натам. Засега само с ПСР ли ще е за там?  Отделно и за тук ?

Бат Оги, към днешна дата да само ПСР на влизане в Тунис и после България още един. Надявам се до май месец поне за БГ да отпадне.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Адриан ХН каза:

Та и аз ще бъда доволен, ако някой препоръча екскурзии, че няма да ни се стои по цял ден в комплекса. Тези, които ги предлага тукашната агенция са безбожно скъпи от рода на 100 евро на човек за една нощувка в пустинята. Ако може и някаква читава местна агенция, която да предлага екскурзии за семейства с деца?

След дълго ровене успях да намеря единствено тази агенция с що годе читави цени, цък. Надявам се да ти свърши работа. Цените иначе са супер да, аз резервирах за двама с 2 дневната Сахара ни излиза 1620 лева.  Много съм се огледал в еднодневната екскурзия на тази фирма до Dougga, но мисля да видя и на място какво и що и ако не намеря ще я букна от тази фирма на място в Хамамет 3-4  дни по-рано.

Връзка към мнение

В сайта на една агенция чета това:  "При пътуване до Тунис с чартърен полет не е необходим PCR тест."

 

И аз ще съм мнго благодарна на отзиви, кое си заслужава да се посети? Засега сме избрали хотел на 5-6км от Монастир.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 23.02.2021 г. в 18:12, Йосиф Милчов каза:

След дълго ровене успях да намеря единствено тази агенция с що годе читави цени, цък. Надявам се да ти свърши работа. Цените иначе са супер да, аз резервирах за двама с 2 дневната Сахара ни излиза 1620 лева.  Много съм се огледал в еднодневната екскурзия на тази фирма до Dougga, но мисля да видя и на място какво и що и ако не намеря ще я букна от тази фирма на място в Хамамет 3-4  дни по-рано.

Благодаря. Поразгледах ги, както и на още няколко сайта, но все пак ми се струват скъпи. Може би там на място ще търсим. Ще ми се да посетим медината в столицата. Може би Картаген и Сиди Бу Саид. От Монастир идва малко по-далече.

 

Връзка към мнение

А защо не резервирахте обиколна екскурзия на Тунис? Така ще видите всичко - столицата, Картаген, Сиди Бу Саид, Дуга, Кайруан, декорите на Междузвездни войни около Тузер, Шот Ел Джерид, Матмата (друго от местата на Междезвездни войни), Ел Джем, пустинята Сахара.....

Връзка към мнение
преди 1 минута , vino4erpec каза:

А защо не резервирахте обиколна екскурзия на Тунис? Така ще видите всичко - столицата, Картаген, Сиди Бу Саид, Дуга, Кайруан, декорите на Междузвездни войни около Тузер, Шот Ел Джерид, Матмата (друго от местата на Междезвездни войни), Ел Джем, пустинята Сахара.....

Ние използваме ваучер от 2020 г. и затова сме ограничени да използваме офертите на точно определена туристическа агенция. Към момента няма оферти за екскурзии в Тунис. Пуснати са само почивки с престой в Хамамет или района на Сус и Монастир. Пък и ми се струва твърде уморително с децата да обикаляме из страната. Те ще се радват повече на морето, пясъка и басейните. Затова искаме да съчетаем лежането по плажовете и висенето в ресторантите с 1-2 полудневни екскурзии, за да усетим духа на Тунис.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 31 минути , vino4erpec каза:

А защо не резервирахте обиколна екскурзия на Тунис? Така ще видите всичко - столицата, Картаген, Сиди Бу Саид, Дуга, Кайруан, декорите на Междузвездни войни около Тузер, Шот Ел Джерид, Матмата (друго от местата на Междезвездни войни), Ел Джем, пустинята Сахара.....

Аз лично съм си резервирал предварително двудневна Сахара. Ходи се до Ел Джем, Декорите, Тозьор и т.н. 

Нашите агенции не предлагат допълнителна  екскурзия до Дуга, за там ще се оправям на място. Относно медината на Тунис, Картаген и Сиди бу Саид, хотела ни е в Хамамет и е безсмислено да плащам скъпите организирани екскурзии на нашите фирми, ще си хванем такси до столицата и ще си обикаляме сами там. Последното което сме набелязали е Friguia Park,  но мисля, че за него половин ден стига и от Хамамет е много близо и отново мисля с такси да ходим до там. Общо взето програмата ни е на доизглаждане и на 95% готова.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Дуга е разкош, един от най-добре запазените римски градове по тези ширини. Ако си падате по този тип културно наследство, за вас е must-see. Ние пътувахме от Тунис, пътят не е нищо особено като километри, но се пътува доста, особено последният участък през разни възвишения. Целият ден си го пишете зает само с това пътуване.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 7 часа, Росина каза:

В сайта на една агенция чета това:  "При пътуване до Тунис с чартърен полет не е необходим PCR тест."

 

И аз ще съм мнго благодарна на отзиви, кое си заслужава да се посети? Засега сме избрали хотел на 5-6км от Монастир.

Лъжат. Ние за Нова година трябваше да ходим.  5 пъти им се обаждах да им кажа, че се иска тест и 5 пъти ме убеждаваха,  че за чартърите не важало. И накрая платих цялата сума 5 дни преди да тръгнем и на следващия ден ми се обаждат,  ми искали тест. Сега им пиша коментари във фейса, да си проверят информацията, те ги трият. 

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, Йосиф Милчов каза:

Относно медината на Тунис, Картаген и Сиди бу Саид, хотела ни е в Хамамет и е безсмислено да плащам скъпите организирани екскурзии на нашите фирми, ще си хванем такси до столицата и ще си обикаляме сами там. Последното което сме набелязали е Friguia Park,  но мисля, че за него половин ден стига и от Хамамет е много близо и отново мисля с такси да ходим до там.

 

Колко ориентировъчно ще излезе с такси?

Връзка към мнение
преди 2 часа, Росина каза:

Колко ориентировъчно ще излезе с такси?

За пръв път ще ходим в Тунис и мога да кажа само цената която намирам из руските сайтове. От Хамамет до столицата Тунис таксито излиза около 10 евро в посока.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 25.02.2021 г. в 23:34, Йосиф Милчов каза:

За пръв път ще ходим в Тунис и мога да кажа само цената която намирам из руските сайтове. От Хамамет до столицата Тунис таксито излиза около 10 евро в посока.

За около 65 км, 10 евро ми се струва доста съмнително. 

Връзка към мнение
преди 2 часа, Capitan Morgan каза:

За около 65 км, 10 евро ми се струва доста съмнително. 

Ама то има и влакове, и автобуси.
Например, хващат влак от Хамамед до Тунис. На Централна гара се прекачват на влакчето   TGM и за 15-20мин са в Сиди бу Саид. Ако искат, може първо да слязат в Картаген, да се разходят 2-3-4часа, да разгледат и после да продължат до Сиди бу Саид, трябва да слязат на третата спирка, броено от Картаген. Там е живописно и изобщо доста приятно кварталче е, т.е. и там една разходка и нещо кафенце/чай/сладкиш или друго хапване, тук снимка, там селфи и ей ги 3-4часа минали, станало време да се връщат в хотела. По обратния ред се връщат, а на другия ден правят същото упражнение, за да се разходят и разгледат столицата.

Един ден ще си хванат автобус до Сус и ще се разходят из медината му, понеже медината на Сус е по-автентична, според мен, от Хамамед.  Идеи давам  🙂

P.P. Да добавя, че цената на билета и за двата вида транспорт е около 2€, но автобусът обикаля и пътува повече.

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към мнение
На 25.02.2021 г. в 21:08, Росина каза:

Колко ориентировъчно ще излезе с такси?

При мен си беше пазарлък. От Тунис до Сиди бу Саид и обратно дадох 20 $, като уговорката беше след пет часа да дойде да ме вземе. Платих му накрая.

Връзка към мнение
Йосиф Милчов

След месец трябва да сме там и ще пиша актуална информация за цените на таксита и транспорта. 

За седмица набелязани места иначе са следните:

14 май-пристигане и настаняване, остатъка от дена за Хамамет

15 май- ден за Friguia Park и отново Хамамет. Придвижване с такси и в двете посоки.

16 май- ден за Картаген, Тунис и Сиди бу Саид. Отново самостоятелно придвижване с такси или обществен транспорт.

17-18 май- тези два дни сме на организирана двудневна Сахара.

19 май- още не сме решили за този ден. Варианта е да си починем от Сахара. Минават се над 1000 км. за два дни. Другия е, ако ни се разхожда да отидем за ден до Сус и Монастир, но съм го оставил да го мислим на място.

20 май- ден за Zaghouan, Thuburbo Majus and Dougga. Тук ще търся трансфер на място. Варианта е да разпитам персонала в хотела и да се договоря с някой местен или такси.

21 май- още малко Хамамет и полет за София.

Това е като цяло програмата която мислим да следваме.

 

  • Харесвам 5
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, Йосиф Милчов каза:

16 май- ден за Картаген, Тунис и Сиди бу Саид. Отново самостоятелно придвижване с такси или обществен транспорт

Хм, дори и с организиран тур от агенция да сте, на 16 май ви се очертава голям тъгъдъг. Надявам се да споделиш тук после кое, как, какво сте успели. Весело изкарване!  🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Йосиф Милчов

След тези нови изисквания, се замисляме сериозно дали да не отложим Тунис. Някой в момента в Тунис да каже как е в действителност.

По информация на посолството ни в Тунис при влизане в страната туристите трябва да представят документ за отрицателен PCR тест, направен в рамките на 72 часа преди пътуването. Те не трябва да се отделят от организираната група при придвижване във и извън хотелите. При желание да напуснат групата туристите могат да го направят само при наличие на втори PCR тест с отрицателен резултат, направен за собствена сметка на 5-ия ден от пристигането си.

 Мисията ни в Тунис обръща внимание, че по време на престоя си в страната туристите следва да спазват стриктно въведения здравен протокол.

 Припомняме, че от 18 април 2021 г. Тунис прие по-строги противоепидемични мерки, като движението на превозни средства и на обществения транспорт е забранено в часовия интервал между 19:00 ч. и 5:00 ч. Графикът на комендантския час е от 22:00 ч. до 5:00 ч. Забранени са също така и всякакви публични и частни събирания.

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

И аз го четох. Все се надявам до месец юни да смекчат малко мерките или въведените ограничения да не важат за ваксинирани туристи.  

Иначе да стоим по цял ден в хотелския комплекс и да се излежаваме на плажа не звучи зле, но не е моето. Ще ни се да си организираме самостоятелно отскачане до столицата, Сиди Бу Саид и Картаген. Един следобед в медината на Хамамет също е в плановете ни. Дано да се осъществят.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.