Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 57 минути , Пешо Петров каза:

Пампорово от днес, 9:30. Лифтове ползваме аз и дъщеря ми 🙂 Толкова празен ски курорт с толкова сняг не бях виждал. 

EBC77B06-963F-4EB1-B404-4FD30AA673DD.jpeg

670650C2-9A54-4C73-9780-C754233E606C.jpeg

B3658C3B-BC5C-427F-87FB-B358A2711DB6.jpeg

На какво се дължи този ефект?

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
Пешо Петров

Понеже преди бях питал за вили "Малина" в Пампорово и никой не се обади да направя "ревю" 🙂 Старички и поизносени, личат им годинките, както отвътре, така и отвън. Чисто, банята е реновирана, има и подово отопление :). Двойното легло е кинг сайз, много удобно, пухени завивки. Кухничка с голям хладилник, котлон, кана за гореща вода, абе ако някой иска да си готви ще има как. Защо обаче би си готвил, като офертата е 190 лв за двама дърти със закуска и вечеря 🙂 Относно храната - за тези пари едва ли някой би очаквал хайвер и трюфели 🙂 И на вечеря и на закуска има достатъчно за моят скромен вкус разнообразие. Голяма сливова и някакъв детски сок са 10 лв, капучино 3.50лв, изобщо цените са си софийски. За разлика от малко по-горе на пистите, днес и аз като гъзарите по Банско за 2 супи, 3 кюфтета с пържени картофи и бира платих 52лв ама то първия ден е простено.  

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 1 минута , Пешо Петров каза:

Понеже преди бях питал за вили "Малина" в Пампорово и никой не се обади да направя "ревю" 🙂 Старички и поизносени, личат им годинките, както отвътре, така и отвън. Чисто, банята е реновирана, има и подово отопление :). Двойното легло е кинг сайз, много удобно, пухени завивки. Кухничка с голям хладилник, котлон, кана за гореща вода, абе ако някой иска да си готви ще има как. Защо обаче би си готвил, като офертата е 190 лв за двама дърти със закуска и вечеря 🙂 Относно храната - за тези пари едва ли някой би очаквал хайвер и трюфели 🙂 И на вечеря и на закуска има достатъчно за моят скромен вкус разнообразие. Голяма сливова и някакъв детски сок са 10 лв, капучино 3.50лв, изобщо цените са си софийски. За разлика от малко по-горе, днес и аз като гъзарите по Банско за 2 супи, 3 кюфтета с пържени картофи и бира платих 52лв ама то първия ден е простено.  

Притеснявам се да не дойдат данъчните у вас след демонстрирането на такъв луксозен живот!

 

🙂

  • Шок 1
  • Смея се 6
Връзка към мнение
Пешо Петров
преди 4 минути , Брани каза:

Притеснявам се да не дойдат данъчните у вас след демонстрирането на такъв луксозен живот!

 

🙂

Добре ме подсети, почвам да трия де що имам постчета от последните 5 години 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

  На Картала , Банско , Добринище и Боровец също почти няма хора .

 

Снимките са в тази последователност от миналата и тази седмица .   

 

IMG_20220315_123306.jpg.519777d6e3a4dc5a0b71006d4ffa1b45.jpg

 

IMG_20220316_105619.jpg.d62b74caeebd2832203ccf7b16bb98af.jpg

 

IMG_20220318_140139.jpg.6f50874511f2244bf9364aaaf15bf6a9.jpg

 

IMG_20220318_140306.jpg.a9ab320adad03d184c0ccb5f4ba2f801.jpg

 

IMG_20220323_131113_1.jpg.537d9bbeee913e4e404054a5650969e4.jpg

 

IMG_20220323_135915_1.jpg.d321d37593dcada286130d4114035abf.jpg

 

IMG_20220323_145103.jpg.743f5b6e6cd4f14cbccfe7e646813f9a.jpg

 

IMG_20220323_145111.jpg.4a443eeeba648edcea3e605b1febc073.jpg

 

IMG_20220323_155706.jpg.e4c12d2c2a5ccf18e45987a990636558.jpg

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
Пешо Петров

Днес 24.03 приключваме с Пампорово. На лифтовете все още не се чака, въпреки, че хората видимо се увеличиха. От обяд нататък започна да се размеква и като гледам прогнозата за следващите дни, който ще идва да не забравя и шнорхела 🙂 . 2,3,4,5 държаха добре до край, не ги напича. 

Персоналът в ски гардероба на Малина ме потресе - толкова любезност и отзивчивост, чак се зачудих да не карат само на бакшиши 🙂 Изобщо за 3 дни каране с изключение на някакъв идиот, който се развикал отдалеч на дъщерята да му се разкара от пистата с никой не съм се карал. Дали защото бяхме малко, дали има цивилизационен напредък или пък хората са стреснати от войната? Догодина предстои да разберем.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 23 часа, Пешо Петров каза:

Днес 24.03 приключваме с Пампорово. На лифтовете все още не се чака, въпреки, че хората видимо се увеличиха. От обяд нататък започна да се размеква и като гледам прогнозата за следващите дни, който ще идва да не забравя и шнорхела 🙂 . 2,3,4,5 държаха добре до край, не ги напича. 

Персоналът в ски гардероба на Малина ме потресе - толкова любезност и отзивчивост, чак се зачудих да не карат само на бакшиши 🙂 Изобщо за 3 дни каране с изключение на някакъв идиот, който се развикал отдалеч на дъщерята да му се разкара от пистата с никой не съм се карал. Дали защото бяхме малко, дали има цивилизационен напредък или пък хората са стреснати от войната? Догодина предстои да разберем.

Преди няколко седмици пред мен две компании почти се сбиха на качване на лифта. Имаше заплахи, хвърляне на щеки и разкопчаване на ски. Не успяха да се сбият единствено поради наличието на ски патрул, който се намеси.

Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Пампорово запазват цената на сезонната карта като от предишния сезон. Голямо облекчение за мен. Не, че е евтино, но бях почти сигурен, че ще изнаглеят с още едни 200-300 лв отгоре.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Започва да се съживява този форум :) Другият уикенд е първия старт от Световната Купа в Зьолден, а само седмица по-късно за първи път в историята ще има състезание със старт и финал в две държави. В подножието на Матерхорн пистата започва в Швейцария и финишира в Италия. 

 

По темата за ските в България - добавям, че и Банско обявиха запазване на цената на сезонната карта от миналата година (1 500 лв.). Предполагам, че ще има повишение на дневните карти и всички останали. Предният сезон тя беше 80 лв., сега предричам 10 лв. отгоре. А преди 20 години Банско откри ски зоната с цена от 32 лв., което пак беше много пари... 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Май само аз имам интерес към тази тема, но все пак да отбележа, че ски-сезонът официлано приключи по Великден т.е. курортите затвориха, а с тях и лифтовете. Сега само пантаджийте могат да се радват на склоновете. Сезонът започна трудно, но пък традиционно към края му си имаше перфектни условия. Говори се за подмяна на лифт в Пампорово през лятото, изграждане на байк парк в Банско, а и за Витоша може би ще се прави нещо, да видим... Сега сложете вакса на ските и ги приберете в гардероба 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Не си само ти, но чичо (аз) почти не го ползва. 2-3 половинки на Боро от скука.... и останалото в алпите. Все пак има и някакви ски в България, но "имаме още много работа".

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 10 месеца по-късно ...

Тази тема съвсем позамря, вероятно заради поредната слаба откъм сняг зима в БГто. Включвам се с положително мнение за Картала. За първи път отивам там и ми хареса. Беше неделен ден и беше почти празно. Пистата добре обработена, имат 4 съвременни ратрака. Инсталирали са и оръдия за изкуствен сняг в долната част, което съм сигурен, че им помага доста. Паркингът е голям и удобен. Пистата много ми допадна, нещо подобно като Лалето. Сутрешна карта е 50 лв., а цените в кръчмата до лифта са по-ниски от Банско. Хубав обяд е около 25 лв. на човек (супа+основно+напитка), а в Банско това е цената само на основното. 

Сега и минусите:

- няма мрежи в горната част на пистата и при лоша видимост лесно можеш да хванеш гората или пропастта

- едно от ръкавчетата на пистата се включва много остро в основното трасе

- в кръчмата се ползват масово пластмасови съдове и прибори, което не е ОК

- рано сутринта имаше доста лед по стълбите, което показва, че не са изчистили снега отпреди няколко дни

- около масите в кръчмата имаше доста сняг, което правеше трудно придвижването 

 

Като цяло съм доволен и препоръчвам за малко разнообразие. Дано да се намери читав инвеститор и да се развие тази зона, защото има потенциал. И още нещо важно, границите на парк Рила са далеч от зоната т.е. възможността за зелен рекет е минимална 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.