Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 20 минути , JazzMaster каза:

Абсолюмон! Боро е много добре, със сигурност му липсват 3-4 "сини" писти с подходяща дължина, "бараките " са смешка, да не се лъжем. Самия Попангелов го каза, него не съм го чувал да говори глупости.

Няма да ги има скоро тези нови писти. Тази година си говорих с няколко инструктори по въпроси за нови лифтове и писти на Пампорово и всички казаха, че е почти невъзможно да се вземе разрешително. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 5 минути , ACM каза:

15-20% увеличение на скиорите да има и ще стане нещо страшно. 

То го има, само не съм сигурен за процента. Давам пример: като ученик-тийн съм си прекарвал зимите в пързалка на Пампорово, и тогава имаше чужди туристи достатъчно да пълнят хотелите. Въпреки това нямаше никакъв зор по пистите. В днешно време там какво имаме, всеки знае. Е, една нова писта има (спрямо "моето време"), но откровено казано - за нищо не става. "Добре" че вируса не предизвиква юруш тази година, та да може да се пързаляме относително спокойно.

 

Друг пример - в работен ден на Боро, безплетния паркинг пълен, другите два-три платени: пълни. Само с тоя капацитет "ястребците" са на границата да станат непоносими. Сега си представете и курорта да е пълен.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 6 минути , ACM каза:

Няма да ги има скоро тези нови писти. Тази година си говорих с няколко инструктори по въпроси за нови лифтове и писти на Пампорово и всички казаха, че е почти невъзможно да се вземе разрешително. 

Много ясно, в тази държава няма да стане, поне не скоро. Аз защо драпам за Алпите?! Вече 10 сезона.

 

А относно парите, скъпо е да, дори и без "глезотиите с хотели" както описваш. Обаче за себе си съм открил (и съм го писал в другата тема), на ски харча по-малко отколкото на "нормална екскурзия", и то без да оставам гладен или нещо подобно, да се стискам например. Единствено не ползвам хотел, не ми е достатъчно свободно/уютно с всичките "хотелски особености".

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, JazzMaster каза:

То го има, само не съм сигурен за процента. Давам пример: като ученик-тийн съм си прекарвал зимите в пързалка на Пампорово, и тогава имаше чужди туристи достатъчно да пълнят хотелите. Въпреки това нямаше никакъв зор по пистите. В днешно време там какво имаме, всеки знае. Е, една нова писта има (спрямо "моето време"), но откровено казано - за нищо не става. "Добре" че вируса не предизвиква юруш тази година, та да може да се пързаляме относително спокойно.

 

Друг пример - в работен ден на Боро, безплетния паркинг пълен, другите два-три платени: пълни. Само с тоя капацитет "ястребците" са на границата да станат непоносими. Сега си представете и курорта да е пълен.

Е, то прираст има, няма спор в това. Едно време в училище нямаше с кого две думи да разменим за ски, сега половината ми съученици карат. 

 

Имам предвид да става все по-популярно и по-популярно, и да има ежегодно нарастване. Ако това се случи само за 4-5 години ще стане невероятна навалица. Аз имам щастието да мога да карам, когато си поискам и съответно избягвам уикендите и рядко се сблъсквам с особен брой хора по-пистите. 

 

Просто ски зоните ни са смешно малки. Не мога да твърдя за другите курорти, понеже карам само на Пампорово, но за последните 20 години мисля, че има отворена една писта + лифт (Стойките), сменени са лифтовете на автогарата, Студенец и Архитекта. Няма друго. Уж отвориха някои по-малки писти (10А например, която е вечно затворена), но това определено не е достатъчно. Вторият ръкав на Стойките не се сещам кога последно е работил, Езерата тотално ги зарязаха, пред №13 си стои знакът, че ако се убиеш си е твой проблем, фън парка спряха да го правят, ръкавът на зелената преди Язовира най-редовно е затворен и начинаещите са принудени да слизат по синя писта, за нощно каране не съм чувал отдавна и т.н. Това ако е развитие... 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Колеги, лифтовият сезон свърши, продължаваме с пантене поне до Гергьовден!

Да ви вдъхна оптимизъм - днес, утре ще паднат 20+ см. Свети Пудрин пак ще е тук :)

 

Надявам се, че сезонът за всички е бил супер. Видяхме, че и без Алпите пак се карат ски. Стискаме палци догодина да можем да отидем и дотам. Уверихме се, че нашите олигарси са по-яки от алпийските или поне имат повече контрол върху политиците :)

 

Темата за повече и по-модерни ски-зони е дълга, факторите защо не се случва са много и по мое мнение скоро няма и да се случи. Така че сега сервизирайте ските и бъдете здрави за следващия сезон :)

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Аз за догодина съм решил като свърши сезона да наема едно такси на Пампорово и да ме качва на паркинга на Язовира и после да ме чака на Малина 😂 Така правим няколко спускания, давам му 50 лв. и закриваме подобаващо сезона абсолютно сами на пистата 😂

  • Харесвам 5
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 2 минути , ivooo каза:

Поздрави и от нас. 

Чакаме новия сняг 😊

 

 

IMG_20210417_094502.jpg.cef98dda1ee29f5d2c675ef89d41d9ff.jpg

 

IMG_20210417_101917.jpg.3830859840d1bd541f0622f65e2be976.jpg

 

IMG_20210418_091345.jpg.08ded7b47edcac26d0d7662837590c0e.jpg

 

IMG_20210419_131721.jpg.45851aef7ca94346640233533d5cea6a.jpg

 

 

Малллееее, живи да ви оплаче човек ... 😉.. Весело и благодатно изкарване, с мнооого риби...

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 6 минути , ivooo каза:

Поздрави и от нас. 

Чакаме новия сняг 😊

 

 

IMG_20210417_094502.jpg.cef98dda1ee29f5d2c675ef89d41d9ff.jpg

 

IMG_20210417_101917.jpg.3830859840d1bd541f0622f65e2be976.jpg

 

IMG_20210418_091345.jpg.08ded7b47edcac26d0d7662837590c0e.jpg

 

IMG_20210419_131721.jpg.45851aef7ca94346640233533d5cea6a.jpg

 

 

Точно там едва ли ще го дочакате. 😄Но на Банско вали в момента.

Много е красиво! Пускай повече снимки, моля!

На кой ризорт ще бъдете?

Да си изкарате супер и да попаднете на много шарени коралови градини и интересни морски обитатели!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Три новини свързани със ски-спорта от последната седмица:

Новият шеф на Световната ски федерация ФИС е шефът на HEAD, което се очаква да раздвижи спорта като цяло и да направи състезанията по-атрактивни. 

Цеко Минев е избран в Изпълкома на ФИС, което си е голям успех за българските ски. Там много рядко се избират хора извън алпийските държави. 

Община Благоевград е дала зелена светлина на концесионера на Картала да си направи система за изкуствен сняг. Това може би е най-важната новина за скиорчетата в БГ от трите изброени🙂

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...
преди 11 минути , Zlia каза:

При увеличен ток 200% и нагоре, с колко да ги вдигнат?

Картите са доста по-високи от сезонните в Австрия за десетократно по-големи ски-зони. Ако догодина пак вдигнат тока, ще станат двойни на австрийските. Предполагам и тогава ще е нормално?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 27 минути , Zlia каза:

Съгласен съм, че е скъпо, но докато има кой да плаща, що да не ги вдигнат?
 

 

Миналата година реваха, че няма хора. Тази година вдигат цените с 40%. Не знам кой маркетингов гений смята, че този сезон ще им бъде по-силен. 

Връзка към мнение

Нашите "курорти" всъщност се интересуват от чужденци-пияндета, за които общия пакет "няк`ви ски там..+ настаняване и къркане" е изгодно. Все още.

Алпите отвориха (такива са заявките), така че този сезон ще съм изключително там, ако не се сгромоляса света разбира се.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 8 минути , JazzMaster каза:

Алпите отвориха (такива са заявките), така че този сезон ще съм изключително там, ако не се сгромоляса света разбира се.

А кога и къде е най-изгодно да се направи една ски ваканция от да речем 7 дни в Алпите?

Връзка към мнение

Много обширен ти е въпроса, и е за другата тема, макар че аз съм виновен за "насоката".

Обширен отговор: кога най-изгодно - в общия случай навсякъде "от отварянето до към 22декември. После от 6/8-януари до края му, после от средата на март до края затварянето "кой когато затваря".

Къде - зависи твърде мното от личните предпочитания, вкл. вида транспорт до там.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 час, tougherty каза:

А кога и къде е най-изгодно да се направи една ски ваканция от да речем 7 дни в Алпите?

 Наистина е въпрос за 100 000 лв 🙂 

 

   Ето карта на повечето от зоните там ( 1142 на конкретната карта ) . Това е само за Алпите 🙂 .

 

846134790_.jpg.c43d05a6a4c5287b369fe9f410143de4.jpg

 

 Освен проблема  с големия брой , някои от зоните са и с чудовищни размери . 

Без да подценявам нашите 3 " големи " курорта  в голяма част от случаите зони с 20,30,40 км писти се броят за локални . Ние им викаме селските 🙂  зони .

Въпреки това поне за мен са те са по очарователните . Разбира се почти всички почваме с по-известните , по-големите  и по-популярните .

     

 Най общо казано , но не задължително ски картите в малките зони са по евтини . Колкото по голяма е зоната за която важи , толкова по скъпа е и картата . 

Колкото повече дни , толкова по евтина е . За групи има отстъпки . Началото и края на сезона е по евтино , но той е различен за всяка зона . Спането точно в подножието на зоната със сигурност е много по-скъпо от това в околните селца . От околните селца по лесно могат да се правят набези и в съседни зони .

Ако се пътува с кола , разхода силно зависи от броя на пътниците и избрания маршрут . Колкото по надалеко се кара , толкова повече време дни отиват в път.    

 Тази година особено внимателно трябва да се следи за изискванията с оглед на епидемията . А те са много различни за всяка страна и даже за всяка зона . В голяма част от курортите самите те още не знаят как ще работят .  Има зони , които ще работят с намален капацитет и продажби на карти само онлайн и т.н.

 

Не без значение е и снежната покривка . В нея няма никаква логика . По логично е на по високото да има повече сняг , но не винаги е така . Имало е години в източните Алпи да са затрупани със сняг , а по високите места само изкуствен . Разбира се навсякъде има оръдия .  

 

  В тази обстановка аз бих препоръчал решения и резервации да се правят в последния момент , както и собствен превоз . 

 

 Ето и най популярните сайтове , които използвам .  https://www.skiresort.info/ , https://www.bergfex.com/ , https://www.snow-forecast.com/

 

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Въпреки, че съм от сектата на Цеко и против него дума няма да кажа, но ще съм доста изненадан ако дневната лифт карта на Банско не се покачи с 30%.

Сега просто зарибяват с цените за сезонни, но това е релевантно за малка група скиори. И от маркетинг гледна точка е правилно спрямо лоялните клиенти на Банско. Иначе, да, Пампорово са се пооляли с увеличението на сезонната...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, ACM каза:

Банско запазват цените от миналата година. Предполагам там токът не е поскъпнал 🙄

Сезонните картите са над 10% по-скъпи от миналата година. Единствено за лоялни клиенти се запазва цената( две поредни сезонни побе трябва да имаш). Отделно не се знаят цените за обикновените карти. Аз за разлика от писалия преди мен ич го недолюбвам Цеко и това кал е осрал планината и градчето, но не мога да не призная, че разходите им ще се вдигнат. Обаче за тези пари Австрийците какво получават…. 🙂 поне по 10 умножено като километри и разнообразие с една Тиролска карта. Явно там проблема с тока ще го решат като си намалят печалбата или ще ги субсидират. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.