Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

@JazzMaster даааа, на Мальовица много му хареса миналата година, голямо, широко, кеф 🙂

На Картала не сме ходили и се чудех сега като е пообновено и ivooo го похвали, как е с условията с деца, че да не бием път и после да търпим мрънкане :))

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Картала преди малко пуснали промо-пост във ФБ, че работят, имат гардероб и детска писта 🙂

Този уикенд не знам дали ще успеем да премаршутизираме плановете, но със сигурност до края на месеца ще го направим ❤️

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Coo На Картала има бейби влек , но когато сме ходили не е работил . Може би е добре да им звъннеш преди това и да ги питаш , както и за детска екипировка под наем . Иначе БРАВО ! на вас че го учите от малко . Растат като гъби и аз също бих му взел под наем . 

 

За съжаление е много тъжно това , че 97% у нас не карат ски . В голяма част от западните страни 97 % карат и биха били потресени че някой не може или дори не е опитвал.  Вероятно в масовия случай причината е финансова , но с тези покълнали малки зони се надявам нещата да се променят .

 

Няма как да обясниш на някой , който никога не е опитвал шоколад  , колко е вкусно това гадно кафяво цапащо нещо 🙂  .

Браво пак !

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@Jenbel . Много благодаря за информацията за ваканцията . Обикновенно тогава става доста трудно за каране . 

 За Пампорово . Има две места ,  които са близо до пистите . Едното е на Малина . Другото е на Студенец .  В курорта има един сериозен за нас проблем , че много голяма част от хотелите даже и 4 и 5 звезди са на бойлер , което е наистина странно .  

 

На Студенец имахме любим хотел Ива и Елена до пистите . В началото никой не го знаеше . Никакви хора , нормални цени , ново оборудване , ски гардероб . В ресторанта даже нямаше готвач та на 2 пъти ни готвиха сервитьорите 🙂 . Както се случва обикновенно стана популярен . Разшириха го . Направиха още 2 ресторанта  .Често няма места и в хотела и в ресторантите . На няколко пъти хапвахме на масичка в антрето или в стаята и разбира се цените много нагоре 🙂  .   Вместо усещане за тих уют и лукс ( защото го заслужавам 🙂 ) се превърна в усещане за снобария и олекнали джобчета 🙂  Хотел Спайдър  е на самата писта . Апартаменти са , но на бойлер и не толкова уютни  . Сега оправиха бившата хижа , която също е до пистите и май продадоха апартаментите . Та има доста частни под наем . Не сме ги пробвали още . Също на пистите са Стената и Манастира , но и също са на бойлер . Има доста апартаменти и  в тях. Замъка и Камелия , както и Грийн лайф са по надолу и няма да сте спокойни за детето. 

 

На Малина има един хотел Маркони . Не сме били досега . Много ми е битов 🙂 на картинките .  Малко по нагоре е Residence Hotel Malina но не е на самите писти  . Пак е на бойлер , а единствения и последен 🙂  път там умряхме и от студ .  Миналата седмица бяхме в Elina Palace apartments . Държат се от един шемет около 60 г. южноафриканец . Човека не е лош , но е 6-ти номер . Мноооого си общувахме на всякакви теми,  затова няма и да пиша ревю че би било убийствено за него  . НЕ ГИ ПРЕПОРЪЧВАМ ! 

 Иначе в момента любимия ни хотел ( няма да ти свърши работа , не е на пистите ) е реновирания  Хотел "Перелик" . За съжаление и там много надуха почти двойно от миналата година цените.  

  Накрая . Може би трябва да помислите и вие за ски 🙂 !  

 

 

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

 Дами и господа . Споделяйте в темата !  Идеята е да е информативна и полезна . Къде в момента са добри или лоши условията . Цените . Времето . Има ли много хора или не . Би било добре и тези , които само четат да се регистрират . 

 

Опитвам се да съм полезен  , но ако несъзнателно някъде нещо е прозвучло като надувка моля за извинение  ! 

 

Все още има капка надежда че форума или поне част от него няма да се превърне в БГ мама 2 накъдето сме се е запътили  с бясна скорост.      

  • Харесвам 10
  • Браво 1
Връзка към мнение

@ivooo Значи... ако мога да съм честна, аз доброволно не бих го влачила с нас, но нямаме на кой да го оставяме и от няма къде е с нас на ски 🙃, редуваме се да пускаме. На 2г никой не искаше да го вземе да го учи, в 12ч му се доспиваше, но не заспиваше и скапваше всичко с рев. На 3г се понавиха учители да се занимават малко с него, но бързо губеше внимание. Тоест ние малко от отчаяние му вземаме учител, да се видим да покараме двама и без мрънкане. Сега на 4г вече са малко по-добре нещата... Аз напълно разбирам семействата с по няколко деца, които си спестяват панаирите, а и картите не са без пари.  

Мислех, че от детската ще им направят някой лагер зимата, убедена съм, че в група ще му е много по-хубаво с други деца, но заради ковида май даже днес са им спрели футбола; за зимни спортове - нито дума.

 

За полезно инфо от мен:
В събота, 22.1 на Витоша Алеко ще има Зимен фест с разни акробатики за детска радост
Който е без деца, спокойно може да избягва Витоша в този ден 😎, който е с деца, вероятно ще им е интересно🥳
Програма с инфо: https://blog.decathlon.bg/vitosha-winter-fest-2022/

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 14 часа, ivooo каза:

@Jenbel . Много благодаря за информацията за ваканцията . Обикновенно тогава става доста трудно за каране . 

 За Пампорово . Има две места ,  които са близо до пистите . Едното е на Малина . Другото е на Студенец .  В курорта има един сериозен за нас проблем , че много голяма част от хотелите даже и 4 и 5 звезди са на бойлер , което е наистина странно .  

 

На Студенец имахме любим хотел Ива и Елена до пистите . В началото никой не го знаеше . Никакви хора , нормални цени , ново оборудване , ски гардероб . В ресторанта даже нямаше готвач та на 2 пъти ни готвиха сервитьорите 🙂 . Както се случва обикновенно стана популярен . Разшириха го . Направиха още 2 ресторанта  .Често няма места и в хотела и в ресторантите . На няколко пъти хапвахме на масичка в антрето или в стаята и разбира се цените много нагоре 🙂  .   Вместо усещане за тих уют и лукс ( защото го заслужавам 🙂 ) се превърна в усещане за снобария и олекнали джобчета 🙂  Хотел Спайдър  е на самата писта . Апартаменти са , но на бойлер и не толкова уютни  . Сега оправиха бившата хижа , която също е до пистите и май продадоха апартаментите . Та има доста частни под наем . Не сме ги пробвали още . Също на пистите са Стената и Манастира , но и също са на бойлер . Има доста апартаменти и  в тях. Замъка и Камелия , както и Грийн лайф са по надолу и няма да сте спокойни за детето. 

 

Конкретно за Манастира мисля, че няма централно отопление/топла вода понеже комплексът е огромен и се използва доста неравномерно. Пък и по-голямата част от апартаментите са разпродадени и предполагам, че сметката им (на Диневи) няма да излезе ако има централно отопление. Някои апартаменти се използват много, други пък си стоят празни. Никой собственик няма да се съгласи да плаща за централно отопление, което реално не ползва. Сега всеки апартамент си има електромер и проблеми няма. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 13 часа, Coo каза:

Мислех, че от детската ще им направят някой лагер зимата, убедена съм, че в група ще му е много по-хубаво с други деца, но заради ковида май даже днес са им спрели футбола; за зимни спортове - нито дума.

Здравейте, това е супер вариант. И двете ни деца посещаваха именно такива лагери и курсове и мога да дам само положителни отзиви. Проверете самите фирми и в частност тази, която оперира влекчето на Офелиите - правят седмични курсове, тръгват (или поне тръгваха) от стадион Васил Левски, със спирки по пътя (бул. България). Ако намерите някое приятелче ми се струва, че ще се изнедадате приятно. Ползвали сме индивидуални учители в Чепеларе, но нещо не се получи. На практика само с тези лагери и карането с нас вече имат едно чудесно ниво, което им позволява да карат на повечето писти без проблем (в момента са на 7 и 9, карат именно от 4 и двете). 

По темата - ние караме основно в Банско. Между Коледа и Нова година успяхме да покараме няколко дни. Безумни опашки долу, местата за паркиране горе (Бъндерица и Шилигарника) свършват рано и има полиция, която спира двежението (имайте предвид, че застават след разклона за паркинга на кабинковия и се получава задръстване за обръщане). Веднъж горе, не се усеща струпването на хората (няма безумно чакане) и е приятно. Не мога да кажа, че няма хора или че пистите бяха перфектно обработени (като на снимките на ivooo), но не се оплаквам. Сега времето тук е прекрасно, но ние сме в карантина и се наслаждаваме само на гледките. 

За цени ... не ми се говори. Добре че едното дете мина с картите за 1 лв. (тъй като е за последно взехме карта Банско 20, която да ни покрие сезона :)).

Поздрави и приятни спускания!   

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Рилските езера от вчера (сряда, делничен ден) - не повече от 10 човека на пистата, супер спокойно за каране. Пистата беше обработвана вероятно преди 2-3 дена, но беше доста добре с изключение на някои заледени петна. Разкошно време, температура около минус 8-9 градуса по обяд и съответно леко вледенен сняг. Горната част е много лека и приятна, в долната има един-два стръмни участъка, които обаче могат да бъдат заобиколени по ски пътя през гората. Доста е широка, особено на високото. Подходяща е за не особено напреднали.

 

Не искаха пари за паркинг, сигурно защото беше делничен ден. Целодневната карта е 35 лв, полудневната след 12.30 ч. (мисля, че имаше опция за полудневна и до 12,30 ч.) - 25 лв., двупосочен билет за лифта - 20 лв., еднопосочен - 12 лв.  Има намаления за деца и пенсионери.

 

Когато отидохме, беше спрял токът, но казаха, че лифтът работи на агрегат. Влекът беше спрян. Пуснаха го, като оправиха тока.

 

271904956_888435908515769_6334691887452773460_n.jpg.153d50529fa3996176c12d4addec92e0.jpg

  • Харесвам 10
  • Браво 1
Връзка към мнение

@DryGuy Благодаря за препоръката, ще ги имам предвид хората с Офелиите! 🙂 Да, изглежда ще го запиша на такова училище за февруари-март, ако от детската не предложат нещо до края на месеца.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 IMG_20220120_145527.jpg.15ae4859578a8551da989fbcea7e47a1.jpg

 

Доклад от Банско . Снимката е от преди малко . От 2 дена караме тук . 

 

Всичко работи писти , влекове , ресторанти . Снега особено сутрин е хубав . След обед вече се показва леда отдолу. Черните писти  на Чалин валог  са за наточени кантове. Хора има но на око са около 1/2 до 1/3 от обичайното . Паркинзите горе наполовина пълни 12 лв като миналата година . Чужденци основно сърби, румънци , македонци и по някой друг англичанин ,руснак ,турчин, израелец и грък за разкош 🙂 .  Навсякъде има обичайните табелки за дистанция , за маски ,зелени сертификати и прочие . Но никъде никой нито ни е питал ,  нито е искал нещо . Също като в Пампорово . От сервитьорите и персонала тук там по някой с маска под носа . Учител не видях с маска .   

 Дневната карта е 79 пари. Сутрешна няма . Следобедната е 61 лв. Няма много смисъл  . За много дни пак няма сериозни отстъпки . Не можах нищо да измисля за намаление. 

 

Разчитаме на @sndos . Ако трябва ще спретна още рекламни банери с голи какички 🙂 . 

 

 Попаднах на статия за Мальовица . Ако за някой е интересно . Тук . Само да спомена че на този източник нямам особено доверие .  

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

     Днес навестихме Мальовица . 

 

IMG_20220125_122545.jpg.8d9f9195239d3741d591be592525af15.jpg

 

Въпреки прогнозите  не беше толкова студено . Около -10   -12 градуса . Слънце . Никакъв вятър . НИКАКВИ ХОРА ! . 

 Курорта е разкошен . Картите до 31.01.22 са 24 лв за цял ден  ( 12 Е ) , сутрин 16 лв ( 8 Е ) , след обяд 14 лв ( 7 Е ) . Ами в Куршевел толкова беше малката бира господа  и то преди няколко години . Сега може и да е поскъпнала 🙂 . Пътя до горе перфектно изчистен .

За протокола миналия петък не можахме да се доберем до Добринище . Имаше тук там по някоя закъсала кола в канавките . 

 

IMG_20220125_125526.jpg.4305099a4be6fc8d4f939ec55cc4e614.jpg

 

 От миналата година има  нововъведения . 2 бр кафета с масички за почивка . Едното е до самата каса . Другото на Ръждавица . 

 

IMG_20220125_140328_1.jpg.e7ca132de7510a0b022f63709b7b72b1.jpg 

 

Цени 4 лв бирата . Картофките 3 лв ( самоковски 🙂 ) . 

 

 

IMG_20220125_130755.jpg.a86fc3e42b2a667b2ad50b10d003ebf9.jpg

 

Има и нова подвижна лента до реновирания хотел .  

 Излиза че ските не са само до финансови възможности , а най вече до желание и възпитание.  На паркинга бяхме 5 ( пет ) коли ! 

 

 Миналата година беше куче , а тази си имаме нов приятел коте ! 

 

IMG_20220125_152834.jpg.d92dad93f6d1b3a1f5300cd80c857d12.jpg

 

 

  И не искам да дразня никой , но от началото на сезона НИКЪДЕ и в  4 , 5 звездни хотели и в ресторанти и къде ли не , не са ни искали зелената глупост 🙂 IMG_20220125_151839.jpg.60b5e57fbd596f6b4c039c6053046809.jpg

 

 

 

 

 

IMG_20220125_132833.jpg

  • Харесвам 10
  • Браво 5
Връзка към мнение
преди 11 часа, ivooo каза:

ските не са само до финансови възможности , а най вече до желание и възпитание.

Абсолютно съм съгласна.И не само ските,всичко в живота 😊.

Приятни да бъдат всичките ви ски моменти  до края на сезона.Направи и едно спускане за мен,моля те.

България е толкова красива и ските са невероятна емоция!

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

На Добринище бяхме в началото-срядата на месеца и тази година ми се стори по-пусто отколкото дори миналата, в която заведенията по принцип работеха само с хранене "на открито", не можеше да се влиза и т.н. мерки.

 

Алпината - заведението с рибите работи и е вкусно и приятно. Голямата чайна, точно зад колелото на влека, изглеждаше трайно затворена. Малката чайна пред влека на учебния плац работи, тя е с открити места. Горе на Безбог тоалетната в хижата работи с код, ако си купиш нещо от заведението, не помня миналата година имаше ли го това. Не че не може човек в преспите, но особено за жените е удобно да си носите някой лев... 😉 Има работещи няколко къщички за ски/бордове под наем. Кара се чудесно от Безбог до междинката, до х.Гоце Делчев също имаше сняг, Стената обаче не беше обработвана, ние като бяхме. Карта 40 лв/възрастни, 23 за деца над 4г, отстъпки за няколко дни. С карти май не можеше да се плаща - нещо заради обхвата. Пътя се чисти от Добринище до ски зоната. Съоръженията работят до 16:00. Цените са окей - 4.50 за греяно вино на чайната на долна станция, 4-5 лв за супа в Алпин.

 

Снимки нямам за пред хора, сори, рових-рових телефона, всичките са тип семеен спомен, пейзажни красоти не съм снимала.

 

Лифт инфо https://hoteldobrinishte.com/цени-на-лифт-карта-работно-време-лифт-зима-2021-2022___1___11

От миналата година има уеб камера на междинката, която през повечето време работи

https://hoteldobrinishte.com/videokamera.html

 

Ние Картала този уикенд ще го пропуснем - миналия опънах детето на един студ с вятър и сега го лекувам у дома, но бавно се оправя, идващия уикенд ще го пазя, за да не ми го върнат за още една седмица от градината 😞

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

 IMG_20220126_155534.jpg.75fc037545c2cf7350a8e596625d12c6.jpg

 

Днес на Боровец на теория трябваше да е по-топло от вчера , но се чувстваше много по студено . Може би вятъра и мрачното време допринасят за това. 

Абсолютно всички писти и съоръжения работеха , но в някои части просто не ставаше за каране .

В горната част на Ястребците почти цял ден мъгла . На Маркуджиците беше гъста като мляко . Не може ръката да си види човек 🙂 .  На Ситняково беше добре като изключим обичайното стълпотворение . Доста англичани , тук там някой руснак , много училища и  заблудени българчета .

В цялото това множество  с бясна скорост се врязват т.н от нас камикадзета . Току що научили се да се държат на ските , но очевидно още не са си чупили нищо 🙂 . Включително на рало и на шуз по Червено знаме 🙂 . 

IMG_20220126_155539.jpg.127c6020eeb9499ae17efb9326950b1f.jpg

 

преди 20 часа, Светославов каза:

А преспахте ли там? Постегнали ли са го прилично? 

Благодаря! 

 

  Не сме в него . Мъчим се в един с гореща минерална вода 🙂

 

IMG_20220126_180457.jpg.6cdd38bb7de009f9e1ed4b20b08f0c08.jpg

 

IMG_20220126_180614.jpg.8575b0f7896c88a223311b861cf96111.jpg

 

IMG_20220125_211700.jpg.13d1bc7ceb349caa4da4fa89897e96c1.jpg

 

 Разбира се лукса си върви със съответните олигофрени . Един си беше закачил такава златна верига на врата , че се чудех как не потъва в басейна , а съпругата му с "марков анцуг " си поръчваше козметика на спа рецепцията .  Слава богу с годините намаляват и все повече са възпитаните млади хора . 

 

преди 9 часа, jungfraujoch каза:

Абсолютно съм съгласна.И не само ските,всичко в живота 😊.

Приятни да бъдат всичките ви ски моменти  до края на сезона.Направи и едно спускане за мен,моля те.

България е толкова красива и ските са невероятна емоция!

 

   Благодаря ти ! 

 

България е прекрасна  наистина ! А и хората също . Колкото и да се самоунижаваме и самопрезираме  .

 

Тези 2 години осъзнах , че яркия ни индивидуализъм и критичност е предимство , а не недостатък . Точно обикаляйки света в тези ковидни времена си предстатвях съвсем нагледно как едни дисциплинирани нации си горят на клади еретиците . Как други си избиват евреите. 

 

Да желязната дисциплина , безпрекословната вяра в измислени авторитети  и липсата на каквато и да е мисъл ги прави по продуктивни по-богати , по-оцеляващи . Но прави ли ги повече хора ! 

 

  Може би един ден ще излезе наяве и истинската ни  древна и вълшебна  история , не тази сегашната писана основно от нашите врагове и слугите им !

 

  • Харесвам 15
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 42 минути , ivooo каза:

Мъчим се в един с гореща минерална вода 

Голяма ми се вижда мъката, та ще споделиш ли кой е хотелът и за други любители на тези мъчения? :laugh:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Mary каза:

Голяма ми се вижда мъката, та ще споделиш ли кой е хотелът и за други любители на тези мъчения? :laugh:

 

  Няма да го назова с оглед на написаното от мен за сертификатите , но не е трудно за досещане .

Хотелите в района са 2 . Единия е на сина на Първанов , а другия е на дъщерята на покойния шеф на ГБС 🙂  .

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 9 часа, ivooo каза:

 

  Няма да го назова с оглед на написаното от мен за сертификатите , но не е трудно за досещане .

Хотелите в района са 2 . Единия е на сина на Първанов , а другия е на дъщерята на покойния шеф на ГБС 🙂  .

Сега като го написа, се сетих, че даже съм била там - Римската баня много ми харесва в него.

И храната е по-добра от другия.

Благодаря ти!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.