Прескочи до съдържание

Доходност от лотарии


ivan69

Препоръчани мнения

EW ( Equity Value) Очаквана стойност е един от най-важните показатели за инвеститори , спекуланти и комарджии . При спортни  залози EW e около -10% ако залагате на един мач и съответно -19% ако залагате на 2 мача права колонка ,-28% ако залагате на 3 мача и т.н. При държавното тото е още по брутално защото там се изплащат 50% от залозите т.е EW e -50%.Това е така защото букмейкърът трябва да печели от някъде независимо как завърши даден мач.  За по просто ще дам пример с тенис където възможните изходи са 2 , а не 2 ( както при футбол) . Ако играят 2 равностойни играчи коефициентите са обикновено 1,80(1,90) за единия и 1,80(1,90) за другия състезател . Залагайки на такъв мач EW е отрицателно число защото коефициента е под 2 за всеки един състезател. Т.Е не трябва да се залага защото EW е отрицателно число в дългосрочен план .Да ако имаш късмет , шанс , допълнителна информация , може да имаш в даден момент + EW , но това се случва доста рядко. Сега на конкретния пример за бонусите които изискват 6 пъти "превъртане" 

За да получиш 200 лв бонус , трябва да направиш залози за 2400 , но както по горе писах EW na 2400 = 2400*0.9 =2160( при условие че залагаш само на един мач) , т.е за да получиш 2400  лв ще загубиш 240 лв . Не знам доколко бях ясен , но аз лично залагам на спортни залози когато има голям джакпот. @crazyhorse поздравления , че си"превъртял" бонуса , но за мен това е с -EW

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 12 часа, AlexandraKo каза:

И си докарваше хубавки приходи. Парите за единия апартамент, дойдоха отам.

А аз, един фиш не съм пуснала през живота си. :((

А ти така си изкарала поне за два апартамента.  :biggrin:


Сещам се за оня виц, дето габровският кмет решил да зарадва електората и намалил цената на билетчето за общинската баня от 50ст. на 30 ст. 
И на другия ден отива да се разходи по главаната за да се потопи в народна любов, обаче какво се оказва - всички го гледат накриво. :ohmy:
И чуди  се той каква е тая работа, спира един съгражданин и го пита: 
- Добре, бе, защо така се получава??? Намалих ви билетчето за баня от 50 на 30ст. и пак сте недоволни!?!
А оня му отговаря:
- Ето защо, кмете - до вчера, като не ходехме на баня, спестявахме по 50ст., а сега вече само 30! 

  • Харесвам 1
  • Смея се 6
Връзка към мнение
преди 1 час, ivan69 каза:

EW ( Equity Value) Очаквана стойност е един от най-важните показатели за инвеститори , спекуланти и комарджии . При спортни  залози EW e около -10% ако залагате на един мач и съответно -19% ако залагате на 2 мача права колонка ,-28% ако залагате на 3 мача и т.н. При държавното тото е още по брутално защото там се изплащат 50% от залозите т.е EW e -50%.Това е така защото букмейкърът трябва да печели от някъде независимо как завърши даден мач.  За по просто ще дам пример с тенис където възможните изходи са 2 , а не 2 ( както при футбол) . Ако играят 2 равностойни играчи коефициентите са обикновено 1,80(1,90) за единия и 1,80(1,90) за другия състезател . Залагайки на такъв мач EW е отрицателно число защото коефициента е под 2 за всеки един състезател. Т.Е не трябва да се залага защото EW е отрицателно число в дългосрочен план .Да ако имаш късмет , шанс , допълнителна информация , може да имаш в даден момент + EW , но това се случва доста рядко. Сега на конкретния пример за бонусите които изискват 6 пъти "превъртане" 

За да получиш 200 лв бонус , трябва да направиш залози за 2400 , но както по горе писах EW na 2400 = 2400*0.9 =2160( при условие че залагаш само на един мач) , т.е за да получиш 2400  лв ще загубиш 240 лв . Не знам доколко бях ясен , но аз лично залагам на спортни залози когато има голям джакпот. @crazyhorse поздравления , че си"превъртял" бонуса , но за мен това е с -EW

EV означава expected value и по принцип е така както сте написали. Обаче конкуренцията е хубаво нещо и сега има толкова много букмейкъри, че не е чак толкова трудно да се намери мач в който единия играч A да е 1,90 , а в друг букмейкър играч Б да е да кажем 2,10. В първия букмекър залагате А и въртите бонуса, в другия букмейкър покривате Б. Реално нищо не рискувате, а в един момент сте изпълнили условията на бонуса и сте напред с него.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
  • 3 седмици по-късно ...

Това с бонусите го играх преди 10+ години в Германия, и ако не се лъжа ми изкара голяма част от бюджета за едно пътуване. Ама сайтовете с бонус бяха повече и се искаше два или три пъти да го превъртиш, не 5 или 6. Слагаш по EUR 100 в 2 такива сайта - автоматично получаваш двойно, т.е. имаш в 2 сайта по 200. Нямаш право да превърташ през залози само с 2 възможни изхода! Намираш някакъв мач, няма значение от какъв спорт, стига да има 1Х2 с подобни коефициенти, около 1,9. Залагаш на 1 в единия сайт и на Х2 в другия. След мача в единият сайт имаш едно превъртане и около 380 EUR.  Правиш същото с още 2 сайта и после пускаш тези 380 в 2 срещуположни по същия начин и излизаш с около 720 EUR, като си сложил 400, без реално да залагаш. Да - не е 100%, както е рекламата, ама бяха пари от въздуха. Обаче, ако трябва да превърташ 5-6 пъти "печалбата" ще изгори или ще трябва наистина да се залага и да има риск 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Малко да "възбудя" темата... 

В сръбският букмейкър meridianbet.rs има промоция -с регистрацията получаваш безусловно 1500 сръбски динара~12,75 евро! 

Регистрацията трябва да бъде през Tunnelbear със страна Сърбия... 

Изисква се стандартно:имена, адрес, държава(Сърбия, Черна гора или Босна и Херцеговина), тяхното ЕГН... 

Да помогна малко:

За държава сложих Босна и Херцеговина, град Тузла

Телефон-част от моя, но с код за БиХ-дава го автоматично... 

Тяхното ЕГН-подобно на нашето, но първо е дата, после-месеца, после-година(без първата цифра) - примерно за 2001 е само 01, за държава 1-БиХ;за район 18-Тузла и после сложих 02-трябва да са 13 цифри... 

Ако има нещо нередно го показва... 

Сумата трябва да се използва до 24 часа... 

Минимален коефициент е 1,3...

Трябва да са 2 мача в колонка... 

Максимална сума-200 rsd(динара)...

При познат резултат ти маха сумата на залога-примерно 2 мача с коефициент 2,3 и познати резултати, при залог 200 rsd ти вкарва в акаунта 260 rsd(2,3 x залог 200=460-200(залог)=260...

Успех!

П.П.Не съм пробвал да тегля, но от вчера(след регистрация) съм на +1880 rsd-след изигран бонус... 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 8 часа, crazyhorse каза:

Малко да "възбудя" темата... 

В сръбският букмейкър meridianbet.rs има промоция -с регистрацията получаваш безусловно 1500 сръбски динара~12,75 евро! 

Регистрацията трябва да бъде през Tunnelbear със страна Сърбия... 

Изисква се стандартно:имена, адрес, държава(Сърбия, Черна гора или Босна и Херцеговина), тяхното ЕГН... 

Да помогна малко:

За държава сложих Босна и Херцеговина, град Тузла

Телефон-част от моя, но с код за БиХ-дава го автоматично... 

Тяхното ЕГН-подобно на нашето, но първо е дата, после-месеца, после-година(без първата цифра) - примерно за 2001 е само 01, за държава 1-БиХ;за район 18-Тузла и после сложих 02-трябва да са 13 цифри... 

Ако има нещо нередно го показва... 

Сумата трябва да се използва до 24 часа... 

Минимален коефициент е 1,3...

Трябва да са 2 мача в колонка... 

Максимална сума-200 rsd(динара)...

При познат резултат ти маха сумата на залога-примерно 2 мача с коефициент 2,3 и познати резултати, при залог 200 rsd ти вкарва в акаунта 260 rsd(2,3 x залог 200=460-200(залог)=260...

Успех!

П.П.Не съм пробвал да тегля, но от вчера(след регистрация) съм на +1880 rsd-след изигран бонус... 

 

 

Най-вероятно няма да можеш да изтеглиш нищо, защото ще иска сметка и верификажия на адрес

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

За съжаление, без верификация, няма да може да се тегли от този сръбски сайт.

 

Моето мнение е, че от welcome бонусите на големите букмейкъри, може да се излезе на плюс, стига човек да има представа от спорта на който залага, а не да го прави на случаен принцип. Като цяло, ivan69 e прав, че букмейкърите орязват коефициентите с определен процент, от което се формира тяхната печалба и ако се залага на случаен принцип, в дългосрочен план сме на минус. Обаче, букмейкърите, не винаги определят адекватни коефициенти и често може да се намери стойност. Те самите го знаят, наясно са, че доста хора им хващат грешките и се възползват и при повечето букмейкъри, защитния механизъм е да ограничават печелившите играчи, не случайно бет 365 го наричат бет 3.65, защото много бързо слагат лимити на печеливши играчи, до смешни суми от рода на няколко лева/евро на залог. В Испания, играчи водиха дела срещу тях и ги осъдиха, вече, поне на испанския пазар има прецедент в тази насока и ако човек е ограничен от букмейкъра, защото е печеливш, може да си плати на адвокат и да заведе дело, за да му махнат рестрикциите. За съжаление, у нас няма такава практика и ако някой го ограничат, трябва да прави акаунт на роднина, докато не го ограничат и там, игра на котка и мишка.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Утре 21.45 е мачът България-Северна Ирландия. Въпреки, че съм голям патрЕот , 2.8 за СИ ми изглежда добра инвестиция. За по смелите може и хендикап 6,5 и 17 съответно за победа на СИ с 2 и 3 гола.

Връзка към мнение

На мен, от квалификациите за СП тази вечер, ми допадна Исландия-Лихтенщайн, успях да хвана коефициент 1.48 за Исландия да спечели първото полувреме, предния мач в Лихтенщайн, исландците водеха с 2-0 на полувремето. Също и коефициента за над един гол, през първото полувреме е 1.55 и според мен има стойност, вярно че Исландия не са особено резултатни, но са поне няколко класи над Лихтенщайн.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

До тук, имам около 34лв, чиста печалба от днешните мачове, като имам още един, отворен залог, с който се надявам да ги закръгля на около 50лв. Естествено, не всеки ден имам 100% успеваемост, но се стремя да залагам на неща, за които е вероятно да излязат, а в същото време са с приятен коефициент.

 

gVIKibG.jpg

 

f4XI8S4.jpg

 

glui8yx.jpg

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение

Излезе ми и последния залог, стават 4 от 4 за деня и чиста печалба от 46.98лв. Макар да излезе и четвъртия залог, при него не влязох на добър коефициент. Заложих, още като изкараха началните коефициенти преди няколко дни, за мен беше сигурно, че ще има минимум 3 гола в мача, така че коефициент от 1.64 за over 3 goals, ми се стори като подарък, без почти никакъв риск, при най-лошия сценарий от 3 гола, щеше да е void. После обаче, коефициента се повиши от 1.64 до 2 и ме беше яд, че заложих толкова рано, но наистина не виждах причина да се качва над 1.64.

 

ltZotjT.jpg

 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение

Само минавам да кажа, че Северна Ирландия са отбор без почти никакви футболни достойнства, който разчита в огромна степен на корнери и статични положения. В мача ни с тях от март имаха 12 корнера. Играят груб, дърварски албионски футбол, който често им носи картони. Головете им се свидят. Ето това заложих на предния мач. Щях да взема и над 400 лв. печалба, но в последните минути реших да не си вдигам кръвното. 

 

За днешния мач малко предложения:

1. Над 7 корнера за С. Ирландия = 11 коефициент

2. Над 7 корнера за С. Ирландия + под 3 гола общо за двата отбора = 17 коефициент

3. Над 7 корнера за С. Ирландия + над 2 картона общо за двата отбора = 14.6 коефициент

4. Над 8 корнера за С. Ирландия + над 1 картон за С. Ирландия = 29 коефициент

 

Аз лично смятам да разиграя едни 50 лв. в подобни залози. Естествено, корените са голям хазарт и може напук на логиката почти да няма такива.

 

 

march2021.png

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

От днешните мачове, ми допадна коефициента на азиатска линия, Шотландия( -1). Гледах мача на шотландците, като гости на Австрия, не би трябвало да се затруднят срещу Фарьорските острови. Въпросът е, дали ще бият само с гол разлика, тогава залога ще е void или ще са по-резултатни. Надявам се на второто. Естествено, има някакъв минимален шанс, залогът да се окаже губещ, но наистина минимален и според мен, коефициент 1.5 си беше подарък.

 

 

 

4dUCKkE.jpg

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Шотландците играха слабо, срещу Фарьорски Острови, нищо общо с играта им като гост на Австрия, добре че, накрая успяха да вкарат и залога стана void. Днес съм заложил на азиатска линия за първото полувреме Changchun Yatai(-1), разликата в класите при този китайски мач за купата е голяма и се надявам още от първото полувреме да си проличи, мачът започна преди няколко минути и скоро ще се разбере. Заложих и на два мача от руската ФНЛ, Ротор да бият Кубан(1х2) и Балтика да бият Волгар на азиатска линия -0.75. Причината за тези два залога е, че Кубан и Волгар са двата най-слаби отбора в ФНЛ, настоящата им форма е трагична и би трябвало да загубят мачовете си.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.