Прескочи до съдържание

Самолетен билет до Тенерифе през април (може и май и октомври)


Препоръчани мнения

Здравейте, магеланци! Аз и семейството ми имаме дати за 27.03-03.04 2014 г за почивка на Тенерифе(TFS).Обърках се от ровене из авиокомпаниите и никъде не намирам някакви по-сносни цени на самолетни билети. Все вървят от порядъка на 3000 лв. Много ми се струва. Търся вашата помощ за най-изгодни, макар и комбинирани полети. С две деца сме и в същото време търсим да са по-удобни полетите заради тях. Моля ви помагайте, не остава много време, но ако няма по изгодни цени можем да променим датите за май или септември-октомври!!! Благодаря ви предварително!!!

Връзка към коментар

За отиване това е кажи речи единственото, което работи така, че да има прилично време между полетите и да няма нощувка:

 

2014-01-24_10-01-00.png

 

Втория полет на първо четене е малко по-скъп, но цената всъщност ще варира след като ще трябва да се добави членство за wizz discount club, цените на куфарите (едва ли четирима човека ще тръгнете само с раници) и т.н. Втория полет изглежда по-културен, няма да ставате по нощите и чакането е по-малко, но и по-голям риск. Знайте си, че ако има проблеми с разписанието и си изпуснете връзката ще се оправяте сами. При първия полет тоя риск е по-малък, защото полета до Лутън е първи за самолета и така няма опасност да има закъснение от предишен полет, което да се натрупа за вашия. 

 

За връщане е това:

 

2014-01-24_10-06-08.png

 

Просто не излизат варианти без междинна нощувка. Третия е с 4 часа нощно прекачване, не знам децата как ще го понесат, а и пак, винаги има риск при лоу кост прекачвания. 

 

Излиза, грубо около 300 евро на човек двупосочно, ако примерно всичките пътувате с един куфар и т.н.

 

С нормална авиокомпания е това, през trip.bg:

 

2014-01-24_10-10-22.png

 

Лошото е, че и тук има нощувка в Мадрид, авиокомпанията не я поема, вие ще си я плащате. Но тук билета ви е София - Тенерифе, така че ще ви закарат до там задължително, дори да пропуснете някоя връзка. Ако хванете обратно полета в 7 сутринта ще има един ден да се поразходите из Мадрид също, защото другия полет е на другата сутрин :)

 

С тия фиксирани седмици в тия таймшеъри няма много гъвкавост за билетите :) Дай датите през май и октомври, ако искаш да погледнем, но подозирам, че ситуацията ще е подобна. 

Връзка към коментар

здравейте отново, много ви благодаря за инфото, само не знам от кои авиокомпании са и как става купуването. До сега сме ходили само организирано и никога не сме се занимавали с купуване на самолетни билети. За месеците- май, края на септември и нач на октомври-нямаме конкретни дати. Можем да си ги изберем ние.

Връзка към коментар

Всичките предложения са с различни авиокомпании, кажи кой вариант ти харесва като часове и ще го разпиша по-подробно :)

 

За май месец, предполагайки, че престоя е фиксиран на 7 дни, ей това е удобно, 11 - 18 май, цена около 250 евро с един куфар общо и разни детайли:

 

W7 + FR	Sofia (SOF)	Tenerife (South) (TFS)	1 BGY	Sun, 11 May	06:10	16:10	12 h 00	116.04	EUR
   Wizz Xclusive	   Sofia (SOF)	   Milan (Bergamo) (BGY)		Sun, 11 May	06:10	07:15	2 h 05	51.06	EUR
   Ryanair	   Milan (Bergamo) (BGY)	   Tenerife (South) (TFS)		Sun, 11 May	12:30	16:10	4 h 40	64.98	EUR

FR + W7	Tenerife (South) (TFS)	Sofia (SOF)	1 BGY	Sun, 18 May	06:35	00:40*	16 h 05	104.97	EUR
   Ryanair	   Tenerife (South) (TFS)	   Milan (Bergamo) (BGY)		Sun, 18 May	06:35	12:05	4 h 30	64.98	EUR
   Wizz Xclusive	   Milan (Bergamo) (BGY)	   Sofia (SOF)		Sun, 18 May	21:45	00:40*	1 h 55	39.99	EUR

Ще имате и неделята на връщане да се разходите из Бергамо през деня. Не, че спестяването е кой знае какво, но полетите ми се струват по-удобни. 

 

За края на септември е рано да се купува, с условието, че никога не знаеш какво ще стане с цените. В момента са подобни на написаните. 

Връзка към коментар

така ни устройва като че ли. Само от агенцията да потвърдят, че тези дати са свободни за настаняване Много много в благодаря, само че ако може да ви помоля и за точните адреси на сайтовете през които трябва да закупя билетите. Дано не ви затруднявам. А ако няма свободни стаи за този период, отново ще търся вашата помощ!!! Мерси и ще очаквам отговора ВИ!

Връзка към коментар

Ако говориш за варианта през май месец полетите са с wizz air и ryanair. И за двата сайта важи да не избирате от допълнителните платени услуги, освен ако не сте сигурни, че искате приоритетно качване на борда, повече място за краката и т.н. Особено внимание за застраховките - излишни са, ако държите на застраховка си направете отделно. Избирайте онлайн чекин, при който си принтирате бордната карта вкъщи, защото чекин на летището ще е скъпо. 

 

За wizz air сайтът е: http://wizzair.com

Първи и трети полет: София - Бергамо на 11 май и връщане на 18 май. Тъй като още нямате профил в сайта им, в процеса на резервация ще си направите. Сайта ще предложи wizz discount членство за 60лв - купете го, след като сте четирима ще е от полза. Преценете колко куфара ще ви трябват, по 15кг всеки, иначе всеки има право на малка раничка. 

 

Втори и четвърти полет: Бергамо - Тенерифе с Ryanair, там сайта е http://ryanair.com , пак 11 и 18 май.

Пак - избягвайте допълнителните услуги и внимавайте със застраховките. 

 

При пръв сблъсък с тия сайтове може да е малко стряскащо, но нищо страшно като цяло. Поразцъкай ги и виж ако има въпроси питай :)

Връзка към коментар

Здравейте отново и от мен! Сега, за датите 11.05-18.05, проверих в сайтовете които ми писахте, за същите парички открих и на 25.05-01.06. Такааа...обадих се на мацката която е български представител в Тенерифе и ми отговори така, да датите може да си ги избирате вие, но със заминаващи само във вторник и петък. А тези дати са в други днии. Не става, така че помагайте за полети на заминаване от средата на май до 20.06 и от 19.09 нататък...

Връзка към коментар

За съжаление всички проверки които направих цената се движи около 2000 лв и над тях.Май ще трябва да чакаш някое намаление за евентуално закупуване на билети.И това е за Уиз,защото при Раян цените са си едни и същи поне на този етап.

Връзка към коментар

такова търсене пада, и както казва Panteleimon "изкарах вече висше от търсене..и все пак ще има нещо което да пропускам няма да е като програмата Ви вълшебна...."

моля да я цъкнете да я видим...

При нас обаче е задължително кацането на Tenerife(South)

Връзка към коментар

Здравейте отново и от мен! Сега, за датите 11.05-18.05, проверих в сайтовете които ми писахте, за същите парички открих и на 25.05-01.06. Такааа...обадих се на мацката която е български представител в Тенерифе и ми отговори така, да датите може да си ги избирате вие, но със заминаващи само във вторник и петък. А тези дати са в други днии. Не става, така че помагайте за полети на заминаване от средата на май до 20.06 и от 19.09 нататък...

На мои приятели намерих билети за 200 евро на човек.И те бяха при тези условия с полети вторник и петък(стана инцидентно-просто за деня намерих евтини билети).Обаче от тогава цена под 300 евро не съм срещал,и като гледам как вкупом сте се запътили към Тенерифе,едва ли ще има.Даже си мисля,че цената ще се вдига и то доста.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ех тия таймшеъри с тия фиксирани дати :)

 

Дай да видим. 

 

За отиване - перфектни полети, прекачване през Брюксел - Шарлероа, 20 и 27 май. 

 

W7 + FR	Sofia (SOF)	Tenerife (South) (TFS)	1 CRL	Tue, 27 May	06:00	16:45	12 h 45	96.86	EUR
   Wizz Xclusive	   Sofia (SOF)	   Brussels (Charleroi) (CRL)		Tue, 27 May	06:00	07:45	2 h 45	40.87	EUR
   Ryanair	   Brussels (Charleroi) (CRL)	   Tenerife (South) (TFS)		Tue, 27 May	13:10	16:45	4 h 35	55.99	EUR

W7 + FR	Sofia (SOF)	Tenerife (South) (TFS)	1 CRL	Tue, 20 May	06:00	16:45	12 h 45	107.08	EUR
   Wizz Xclusive	   Sofia (SOF)	   Brussels (Charleroi) (CRL)		Tue, 20 May	06:00	07:45	2 h 45	51.09	EUR
   Ryanair	   Brussels (Charleroi) (CRL)	   Tenerife (South) (TFS)		Tue, 20 May	13:10	16:45	4 h 35	55.99	EUR

За връщането обаче работи само на 3 юни и ще трябва да сменяте летища в Лондон - между Лондон Станстед и Лондон Лутън, общо взето от единия до другия край на града да се придвижите. Макар че има време между полетите, не го препоръчвам като цяло, а и каза, че не сте много опитни. Може би ако може датата да се мръдне +-1 ден да стане по-добре, не знам. 

 

FR + W7	Tenerife (South) (TFS)	Sofia (SOF)	1 STN-LTN	Tue, 3 Jun	11:50	02:25*	12 h 35	172.72	EUR
   Ryanair	   Tenerife (South) (TFS)	   London (Stansted) (STN)		Tue, 3 Jun	11:50	16:15	4 h 25	122.69	EUR
   Wizz Xclusive	   London (Luton) (LTN)	   Sofia (SOF)		Tue, 3 Jun	21:20	02:25*	3 h 05	50.03	EUR

 

Това за май-юни. 

 

За края на септември, лично мнение, рано е за покупка, но не гарантирам нищо. Цените двупосочно гонят пак 260-270 евро без куфари и разни допълнителни екстри. Ако е необходимо ще напиша подробности. 

Връзка към коментар

ами да , височка е! :( Отиване през Брюксел е добре наистина, но връщането .. и с тези 2 децаа. Много ми е сложно, а ми се ще да намеря нещо по-сносно. Какви са тия фантастични цени? И без никакви отстъпки за децата. Давайте, ако можете и не ви затруднявам за септември и октомври нещо... :unsure:

Връзка към коментар

Ох боже,някой ако има частен самолет ще изкара доста пари от нас.... ще каже човек, че без пари ни е спането там ;)

абсолютно, сякаш по дърветата ги берем тия пари...вие чрез коя агенция ще пътувате?

Връзка към коментар

По-начало да питам, наистина ли толкова по-евтино излизат тези хотели, че да си заслужават да организираш почивката около тях с всичките им неудобства от рода на фиксиран период и фиксирани дни на нощувка? 

 

Името на агенцията иначе разменете в лични съобщения :)

 

След малко ще пиша за септември и октомври

Връзка към коментар

Познай от три пъти -хич не ми се говори по темата.....то агенцията е все същата както и да се именува,въпроса е , че няма евтини самолетни билети,а ако има е за сам човек,най- много двама с раниците,с какви деца сме се запътили....

Връзка към коментар

Ето вариант за 17-24 октомври. Дълги прекачвания и в двете посоки, без риск, но цената си е височка. 

 

U2 + DY	Sofia (SOF)	Tenerife (South) (TFS)	1 LGW	Fri, 17 Oct	11:50	23:30	13 h 40	138.78	EUR
   easyJet	   Sofia (SOF)	   London (Gatwick) (LGW)		Fri, 17 Oct	11:50	13:05	3 h 15	71.38	EUR
   norwegian	   London (Gatwick) (LGW)	   Tenerife (South) (TFS)		Fri, 17 Oct	19:15	23:30	4 h 15	67.40	EUR

VY + W7	Tenerife (North) (TFN)	Sofia (SOF)	1 BCN	Fri, 24 Oct	07:00	00:50*	15 h 50	112.48	EUR
   Vueling	   Tenerife (North) (TFN)	   Barcelona (BCN)		Fri, 24 Oct	07:00	11:10	3 h 10	72.49	EUR
   Wizz Xclusive	   Barcelona (BCN)	   Sofia (SOF)		Fri, 24 Oct	20:55	00:50*	2 h 55	39.99	EUR

250 евро без допълнителните екстри на човек. Пак да кажа, според мен е рано за този сезон. Да не говорим и че са възможни промени в графика толкова напред във времето, и ако сменят часовете на полетите да стане мацаница. А иначе такива комбинации  работят най-добре в най-ниските сезони (не помня тук ли го казвах или в друга тема, няма значение). Т.е. края на октомври до средата на декември и от средата на януари до края на февруари. Необходимо е и четирите отсечки да са на ниска цена, което не е лесно изпълнимо условие.  В останалите месеци като че ли винаги една от четирите отсечки ще е скъпа.

 

Името на агенцията не пишете, но може цената да напишете, или ако желаете ми я пратете на лично. Очевидно е някакъв доста разпространен проблем, чудя се до колко тази цена е по-ниска от например самостоятелно резервиране в booking.com, наем на апартамент през airbnb и подобните. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Името на агенцията не пишете, но може цената да напишете, или ако желаете ми я пратете на лично. Очевидно е някакъв доста разпространен проблем, чудя се до колко тази цена е по-ниска от например самостоятелно резервиране в booking.com, наем на апартамент през airbnb и подобните. 

Ето какво знам аз.900 лв. е цената като покрива само спане и може да бъде използвано от не повече от четири човека,а дете до 12 години се настанява безплатно.Не знам какви са цените на апартаментите и хотелите,обаче ето една елементарна сметка:

спане-900 лв.

самолетен билет за четирима 2000-2300 лв.

храна-колкото толкова  :lol:  :lol:  :lol:

забележителности и атракциони-300-500 лв.

евентуално кола под наем-???

трансфер до северното летище-???

Отиваме към 5000 лв

Редактирано от krasen_denev
Връзка към коментар

Ето какво знам аз.900 лв. е цената като покрива само спане и може да бъде използвано от не повече от четири човека.

 

Получих малко информация и аз. Ще направя проучване тия дни...подобни заигравки могат да са много опасни за портфейла. Не предполагах, че до такава епидемична степен се е развило и в България. 

Връзка към коментар

Ето какво знам аз.900 лв. е цената като покрива само спане и може да бъде използвано от не повече от четири човека,а дете до 12 години се настанява безплатно.Не знам какви са цените на апартаментите и хотелите,обаче ето една елементарна сметка:

спане-900 лв.

самолетен билет за четирима 2000-2300 лв.

храна-колкото толкова  :lol:  :lol:  :lol:

забележителности и атракциони-300-500 лв.

евентуално кола под наем-???

трансфер до северното летище-???

Отиваме към 5000 лв

точно така, само че при нас е 800лв, сигурно е така и при колегата със същия проблем. Фирмата предполагам е същата, няма да я цитирам тук. Но това са убийствени разходи за които не те информират предварително на презентациите си.Сипят ти само цветя и рози, колко прекрасно било и колко изгодно, билети около 300лв на човек, но не се казва, че това е еднопосочно... Целта е да ти вземат тези 700-800-900лв, да не говорим, че по принцип по тази програма самото спане било безплатно. А бе,  от който колкото са могли да отскубнат, това е то..и ние лапни шарани...

сега вариантите са два или отиваме срещу тези около 5000лв или горим с 800-тинте...

Връзка към коментар

Ето вариант за 17-24 октомври. Дълги прекачвания и в двете посоки, без риск, но цената си е височка. 

 

U2 + DY	Sofia (SOF)	Tenerife (South) (TFS)	1 LGW	Fri, 17 Oct	11:50	23:30	13 h 40	138.78	EUR
   easyJet	   Sofia (SOF)	   London (Gatwick) (LGW)		Fri, 17 Oct	11:50	13:05	3 h 15	71.38	EUR
   norwegian	   London (Gatwick) (LGW)	   Tenerife (South) (TFS)		Fri, 17 Oct	19:15	23:30	4 h 15	67.40	EUR

VY + W7	Tenerife (North) (TFN)	Sofia (SOF)	1 BCN	Fri, 24 Oct	07:00	00:50*	15 h 50	112.48	EUR
   Vueling	   Tenerife (North) (TFN)	   Barcelona (BCN)		Fri, 24 Oct	07:00	11:10	3 h 10	72.49	EUR
   Wizz Xclusive	   Barcelona (BCN)	   Sofia (SOF)		Fri, 24 Oct	20:55	00:50*	2 h 55	39.99	EUR

250 евро без допълнителните екстри на човек. Пак да кажа, според мен е рано за този сезон. Да не говорим и че са възможни промени в графика толкова напред във времето, и ако сменят часовете на полетите да стане мацаница. А иначе такива комбинации  работят най-добре в най-ниските сезони (не помня тук ли го казвах или в друга тема, няма значение). Т.е. края на октомври до средата на декември и от средата на януари до края на февруари. Необходимо е и четирите отсечки да са на ниска цена, което не е лесно изпълнимо условие.  В останалите месеци като че ли винаги една от четирите отсечки ще е скъпа.

 

Името на агенцията не пишете, но може цената да напишете, или ако желаете ми я пратете на лично. Очевидно е някакъв доста разпространен проблем, чудя се до колко тази цена е по-ниска от например самостоятелно резервиране в booking.com, наем на апартамент през airbnb и подобните. 

това като цена ни устройва. До 2000-2400 за 4-ма сме се навили вече да прежалим, защото ще си е цяло чудо за нещо по-евтино. А цената на 7-те нощувки е 800лв при нас. При други и по- малко и повече, според зависи, както ги преценят, само да дадат нещо, като се усетят че почват да се колебаят...свалят цената. Самите нощувки по тази програма която правят са безплатни, за това са доволни и на каквото дадеш...А с храната, се спасяваш...Нямам представа как е в booking.com...

Връзка към коментар

Помагах на мои приятели,за да не изгорят с тези пари.За мое щастие им купих билети за пет човека на стойност 1017 евро,което си е доста добре при положение,че са ви фиксирани датите.По едно време и те мислеха за отказване.Ако преди да вземете такива "уникални" оферти,влезете във форума.Можем да измислим нещо заедно.

Редактирано от krasen_denev
Връзка към коментар

Пуснах нова тема: http://magelanci.com/topic/1690-%D1%82%D0%B0%D0%B9%D0%BC%D1%88%D0%B5%D1%8A%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%84%D0%B5-%D0%B8-%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BF%D0%BE-%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D1%84%D0%BE%D0%BD%D0%B0/

 

Всеки, който търси билети за Тенерифе вече ще го препращаме първо натам, макар че май повечето хора осъзнават на другия ден в какво са се забъркали.

 

vilekula, ако ви урежда цената, действайте, но имайте предвид, че е без куфар, ако мислите да носите куфари ще е още 100-ина евро на човек за всички полети. Сайтовете са

http://easyjet.com

http://norwegian.no

http://vueling.com

http://wizzair.com

 

Пак казвам, цената може и да пада, а всяка промяна в разписанието на полетите до тогава може да бутне къщичката. Аз лично бих изчакал. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Пуснах нова тема: http://magelanci.com/topic/1690-%D1%82%D0%B0%D0%B9%D0%BC%D1%88%D0%B5%D1%8A%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%84%D0%B5-%D0%B8-%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BF%D0%BE-%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D1%84%D0%BE%D0%BD%D0%B0/

 

Всеки, който търси билети за Тенерифе вече ще го препращаме първо натам, макар че май повечето хора осъзнават на другия ден в какво са се забъркали.

 

vilekula, ако ви урежда цената, действайте, но имайте предвид, че е без куфар, ако мислите да носите куфари ще е още 100-ина евро на човек за всички полети. Сайтовете са

http://easyjet.com

http://norwegian.no

http://vueling.com

http://wizzair.com

 

Пак казвам, цената може и да пада, а всяка промяна в разписанието на полетите до тогава може да бутне къщичката. Аз лично бих изчакал. 

хиляди благодарности за информацията и съветите ви. Ще изчакам, но незнам до кога те ще чакат с фиксирани дати от нас. Това е проблема, но ще видим...Ще търся своевременно през ден из сайтовете,дано изкочи нещо допустимо!!!Приятна вечер на всички!

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.