Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Много благодаря за споделеното пътуване! Беше като оазис в еднобразието при мен в момента. А и в София снега не спира. Радвам се, че всичко е минало добре и ви пожелавам още много хубави и интересно пътувания!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 20 минути , Stryper каза:

Много благодаря за споделеното пътуване! Беше като оазис в еднобразието при мен в момента. А и в София снега не спира. Радвам се, че всичко е минало добре и ви пожелавам още много хубави и интересно пътувания!

И аз ти благодаря! Като пиша и споделям тук, за мен, е изключително прияен разговор с приятели:)))

Я, малко цветя, на тоя сняг!
 

96932A26-B3E6-40B2-8BC3-EED9E1F56C7F.jpeg.f0f112e1a8b2b0aecb4729ef98ec7463.jpeg

 

 

  • Харесвам 11
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 1 минута , AlexandraKo каза:

И аз ти благодаря! Като пиша и споделям тук, за мен, е изключително прияен разговор с приятели:)))

Я, малко цветя, на тоя сняг!
 

96932A26-B3E6-40B2-8BC3-EED9E1F56C7F.jpeg.f0f112e1a8b2b0aecb4729ef98ec7463.jpeg

 

 

Май ще ви се прииска да хванете обратния самолет.

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение

@AlexandraKo много обичам да чета темите ти! Много хубаво пишеш и с чувство за хумор. Особено харесвам коментарите ти за руснаците по света 😀. Искрено ти благодаря!

Аз не съм ходила в Дубай и по принцип не ме влече естествено. Но в тая криза вече усещам, че всяка дестинация ме привлича, само да пътувам 😃. Затова да те питам за времето по-подробно, колко топло беше и колко горещо става в идните месеци? Ти по кое време на годината си ходила и кога преценяваш, че е най-подходящо? Чух за познати, които все избират нашите зимни месеци. А приятелка беше ходила в командировка през юли и каза, че е нетърпима жега и е била принудена да се крие на климатик.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 49 минути , Bore каза:

Много благодаря за прекрасните споделени моменти с нас. Още много пъти да ни правите съпричастни с красотите на нашата планета. Дали имате информация за PCR тест направен в Дубай и да се представи при влизане в България?

И аз много ти благодаря!
 

09875F68-AF8B-4D6F-952F-8B93616299AC.jpeg.73fcc1d81f07a21723042b5700ff992a.jpeg


Да, имам информация за ПСР теста в Дубай:

 

В Emirates Hospital , струваше 150 дирхама, за 24 часа излиза резултатът.

 

https://www.eshospital.com/pcr-test/#what-is-pcr-test

 

В нашия хотел разпитах подробно, ако излезе ПСР+, какво става. Казаха, не те пускат да пътуваш, ще те карантинират там, но при какви условия, не знаеха, че са нямали прецедент до сега. Малко е рисково там, все пак, има и процент , фалшиво положителни резултати. 

Лично мои разсъждения - като си имаш застраховка за Ковид - 19, застрахователят, би трябвало, да плати всичко. 

По-добре е , ако ще ходиш в Дубай, да ползваш съботния полет за връщане, както направихме ние. Кацнахме в 2, в 8 отидохме на тест, в 14 го изпратих в СРЗИ, дават адреса на летището, в 16 ни махнаха карантината.

В понеделник сме си на работа.

Ако пък, излезе положителен - и така и така, си в карантина, но в къщи.

 

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 14 минути , Дани Магелани каза:

Май ще ви се прииска да хванете обратния самолет.

Да бе, вчера слизаме по къси ръкави, от самолета и да видиш, как бързо, бързо, извадихме пухенките:))))

Голяма е разликата в температурите.

 

преди 4 минути , Jenbel каза:

@AlexandraKo много обичам да чета темите ти! Много хубаво пишеш и с чувство за хумор. Особено харесвам коментарите ти за руснаците по света 😀. Искрено ти благодаря!

Аз не съм ходила в Дубай и по принцип не ме влече естествено. Но в тая криза вече усещам, че всяка дестинация ме привлича, само да пътувам 😃. Затова да те питам за времето по-подробно, колко топло беше и колко горещо става в идните месеци? Ти по кое време на годината си ходила и кога преценяваш, че е най-подходящо? Чух за познати, които все избират нашите зимни месеци. А приятелка беше ходила в командировка през юли и каза, че е нетърпима жега и е била принудена да се крие на климатик.

Оооо, руснаците са си ми слабост:))) Ако знаеш, само, какви образи има от тях!
И нали си приличам на тяхна, все ме заговарят. Пък аз съм си приказливка и нямам против, общувам си с тях , с кеф.

“ Qui se ressemble s’assemble - Които си приличат, се привличат”

Руснаците, са навсякъде по света - то Австралия обиколихме , то Египет, то Тунис, то Мароко, то Испания, сега в Дубай - пак, Китай обиколихме, пак с рускоговорящи китайци. За Турция -да не говорим.

За мен, владеенето на руски е равно по полезност, с английския.

Значи, за времето:

Това ни е третият път, през март, за 8-ми - времето е перфектно, около 25-30 градуса, водата - около 22.

Веднъж сме били през април - също е добре, но вече по- горещо.

Веднъж - през октомври - като през март е.

Веднъж - септември - горещичко, но водата - супер.

Няма смисъл да се ходи юли и август, когато и у нас си е топло. По- добре, зимата.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Сетих се, че не сложих билетите, за някои от местата:

Това е билетът за Ски Дубай - една лентичка, слагат ти я на дясната / държат да е на нея/ китка, в това кръгче е чипът, който  се сканира и отваря въртележките:


47196C4F-11BE-4B41-BC22-A9AC4215DD6C.jpeg.62b704cebb4ca96b70662d261c77082b.jpeg

 

 

Това в ляво е за Глобъл Вилидж, в дясно - за Градината:


049B2EC3-BF37-44BB-956B-CA234CBC3F17.jpeg.0d679b7c0931576c79dabe226036dc59.jpeg

 

 

А това е за монорейла:

 

F91DFD0B-80A8-4863-90F4-C083E8CA7417.jpeg.76fcefb9477fac766aa69cfe70475d63.jpeg

 

Ето и името и телефона на ресторанта, където празнувахме РД. Намира се в МОЛ Дубай, с гледка към Фонтаните, ако на някого му затрябва. Много вкусна храна и добро обслужване.

 

F1E8F423-5B7F-46D7-B7DA-E3F07134BD1B.jpeg.5b4c115f32e175bc6dda775dfc6f5857.jpeg

 

Турски ресторант на Ла Мер, казва сe O’DONER:

 

E5FD79BB-CDFF-4160-BAD1-4C5804047237.jpeg.5fed1ca69e92bcfc9e9ad9d00ac42c65.jpeg

 

8BDD4E34-AF71-4EA2-8B22-0D76AFDA6A0D.jpeg.a5fe57e83f8ea7ebc10150d5fc18c6f6.jpeg


Nobu няма да ви го препоръчвам:(((

 

 

 


 

  • Харесвам 13
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

@AlexandraKo Искрено благодаря за споделеното пътуване. За мен вие сте един от най-интересните участници във форума, независимо в коя тема пишете. Продължавайте да пътувате и все така интересно да разказвате. Чета ви с удоволствие!

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 7 часа, Popolis каза:

@AlexandraKo Искрено благодаря за споделеното пътуване. За мен вие сте един от най-интересните участници във форума, независимо в коя тема пишете. Продължавайте да пътувате и все така интересно да разказвате. Чета ви с удоволствие!

Много благодаря,за мен е голяма приятност, че съм полезна!
На мен си ми е уютно във форума, тук сме си едно семейство, което уважавам и обичам:)))

 

Ето , подарък - цветенца, с пожелания за хубава седмица!
 

6B980FCE-67E6-42A0-AF43-3073BEF1B776.jpeg.9a1aa156d4d125c6fa930e81de1f8d45.jpeg

 

 

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.