Прескочи до съдържание

дом за възрастни София


Препоръчани мнения

Здравейте!

Само ще споделя, а ако помогна ще съм с пълно сърце!

Мама я настаних този вторник в "Санус лайф"-Суходол. Единственото хубаво са жените които "хвърчат" в стремежа си да обслужват хората там! Адмирации за силите и търпението им!

До тук с хубавото. 😞

Мама за четири дни се е изправяла на крака-веднъж. Тя е трудноподвижна и с наднормено (доста) тегло за заболяванията и' и ръста и', но въпреки това се движеше и обслужваше макар и бавно с болката. Комуникативна е, с ясно съзнание и усещания за всичко около нея и света, но трудно се движи, заради много здравословни проблеми + левостранна флемитромбоза (от преди 44 год., след моето раждане). Застояването е пагубно за нея. Всички в дома са на памперс-3-и пъти на ден се сменят. Това е. Сградата не е пригодена за възрастни хора (изключае малка част от приземен етаж и външни постройки, където са мъжете+ новострояща, но не се знае за кой). Нуждите им се "случват" в памперса-а ако вечер е голямата "идеално"- чак сутринта те почистват хубаво (това е вярно). 😞 Влага в стаите на първи и приземен етаж. Вити и стръмни стълби до втори и трети-за който може, а "има" и асансьор до втория-но не е ясно дали работи!

Т.Е. Който може да се дрижи свободно-ок, на който му е трудно-остава да лежи (за по сигурно...и вероятно завинаги ;-( ).

За месечна такса 1000 лв. и престой на мама от четири дни ни върнаха "с голям компромис" и "невероятен" жест 450 лв. 

Ще предложа във feet back, да казват на близките, реалните неща-а не-няма проблем! АЗ НЕ ИСКАМ НИКОГА ДА ХОДЯ ТАМ! 😞

На собственика д-р Петков-лекар-практикуващ в Мед. Академия и с допълнителен бизнес "лаборатория Санус 2000"-ще ПРЕПОРЪЧАМ ДА НЕ ПОЛАГА ГРИЖИ ЗА НИЩО ЖИВО!!!!! 😞

‐---------------------------------

От днес преместихме мама в "Магнолия"-Пролеша!

ТАМ СА ХОРА! ТАМ ИМА УЮТ, ТОПЛОТО ПОСРЕЩАНЕ, ЧОВЕШКО ОТНОШЕНИЕ, ГРИЖА, ВНИМАНИЕ, УДОБСТВА ЗА ПРИДВИЖВАНЕ, НАПРАВЕНО С МИСЪЛ, ЧИСТ ВЪЗДУХ, СОБСТВЕНА ЗЕЛЕНЧУКОВА И ПЛОДНА ГРАДИНКА, КУЧЕНЦЕ И КОТЕНЦА, ВИНАГИ ДОМАШНО ПРИГОТВЕНА ХРАНА, ПОЧИСТВАНЕ, ДОМАШЕН УЮТ!

КОЛКО МУ ТРЯБВА НА ВЪЗРАСТЕН ЧОВЕК С БОЛКА И САМОТА ДА ЖИВЕЕ БЕЗ ДА СЕ СРАМУВА И ДА ГО БОЛИ СЪРЦЕТО, ЧЕ Е НЕМОЩЕН?! 

ТАМ Е НАПРАВЕНО ОТ ХОРА С МИСЪЛ, ГРИЖА И УВАЖЕНИЕ ЗА ХОРАТА! ❤️

ТАКЪВ ТРЯБВА ДА Е ТОЗИ ВИД БИЗНЕС!

Сега аз съм спокойна за мястото и хората, които ни посрещнаха и ще се грижат за мама!

Сега.... обаче и сърцето ми е свито и "спряло", дали мама ще се възстанови поне малко, за да се радва и усети добро което и' предстои. ;-(

Аз се надавам, много....

 

Бъдете здрави, смели и се пазете! ❤️

  • Харесвам 10
  • Браво 2
Връзка към мнение

а каква е цената в Магнолия? може би все пак да изчакате известно време и пак да споделите как са нещата, защото очевидно и първото ви впечатление от другото място от преди няколко дни не е предвещавало каква е действителността

 

иначе, понеже често минаваме покрай язовир Пчелина и тамошното село Ковачевци, ми направи впечатление една новопостроена сграда, и в последните пъти зачетох табелата и се оказа Дом за възрастни - https://globalcare.bg/

мястото изглежда добре, сайтът - също, но предполагам, че и на другите места всичко звучи прекрасно като описание, а как е в действителност се научава само от опит...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 3.08.2022 г. в 13:03, Галена Миладинова каза:

О, разбира се. На нас ни го препоръча приятел, чиято позната по свое желание била там, така че бяхме спокойни. Но тя пък няма деменция. Кой знае какво е, ще следим, разбира се, чудех се просто дали някой друг има такъв опит и как са процедирали. В случай, че установим, че е истина, имаме няколко варианта да реагираме, просто исках да чуя и други мнения/съвети. Благодаря.

@Галена Миладинова Поискайте достъп до камера в стаята й (когато ходих на място за баба ми казаха, че имат). А ако нямат - попитайте дали може да сложите безжична камера за ваша сметка. 

Другата ми баба има начална фаза на деменция и на моменти доста си измисля и преиначава. При възрастните доста лесно стават синини (но може и да се е ударила).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Галена Миладинова
преди 6 часа, darinamarinova каза:

@Галена Миладинова Поискайте достъп до камера в стаята й (когато ходих на място за баба ми казаха, че имат). А ако нямат - попитайте дали може да сложите безжична камера за ваша сметка. 

Другата ми баба има начална фаза на деменция и на моменти доста си измисля и преиначава. При възрастните доста лесно стават синини (но може и да се е ударила).

Благодаря, ще го имаме предвид, ако пак каже нещо подобно. Иначе точно влизам да напиша, че вчера майка ми е ходила да я види и е говорила неща точно в другата крайност. Колко много в уважавали и били мили, даже казала: “Виж, имам нова прическа”. Те я подстригали и тя се харесва. Така че да, силно се надявам да си е украсила или поизмислила това с удрянето, че тъкмо се бяхме поуспокоили за нея, и като го каза онова, много се притеснихме. Ще следим нещата, благодаря Ви.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Здравейте, искам да благодаря за полезната информация.Аз имам Баща , който трябва да настаня в хоспис.Има белодробен рак и вече се нуждае от специални грижи.Трябва ми място където да се занимават с двигателни упражнения,това е основният проблем в момента.Залежава се и е с начална форма на деменция.Няма мотивация за движение, истински незнам къде е подходящо! Моля ви,ако имате скорошни отзиви да ги споделите.Благодаря предварително.

Връзка към мнение
преди 17 минути , viktoria11 каза:

Здравейте, искам да благодаря за полезната информация.Аз имам Баща , който трябва да настаня в хоспис.Има белодробен рак и вече се нуждае от специални грижи.Трябва ми място където да се занимават с двигателни упражнения,това е основният проблем в момента.Залежава се и е с начална форма на деменция.Няма мотивация за движение, истински незнам къде е подходящо! Моля ви,ако имате скорошни отзиви да ги споделите.Благодаря предварително.

Имам доскорошни отзиви от Болница Сердика https://serdika.com/?gclid=Cj0KCQiA4uCcBhDdARIsAH5jyUm676NVwM6G1uplPSMtFemRiAimNdplamKp8nqCWejxfs7ByyNM_0gaAuzwEALw_wc,много добър и внимателен персонал. Майка ми беше два месеца там. За жалост състоянието ѝ беше такова, че нямаше как да остане повече. 
Хоспи Филаретова също препоръчвам. 

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 1 час, viktoria11 каза:

Здравейте, искам да благодаря за полезната информация.Аз имам Баща , който трябва да настаня в хоспис.Има белодробен рак и вече се нуждае от специални грижи.Трябва ми място където да се занимават с двигателни упражнения,това е основният проблем в момента.Залежава се и е с начална форма на деменция.Няма мотивация за движение, истински незнам къде е подходящо! Моля ви,ако имате скорошни отзиви да ги споделите.Благодаря предварително.

Подкрепям за Сердика в Овча купел. Бях там 2 пъти по 10 дни за рехабилитация след двете операции за смяна на тазобедрените стави. Хотелски тип стаи за двама със санитарен възел, добри медицински легла, прилична храна. Храненето е в стаите. Има условия за това. В кафето има храна също, ако нещо не се хареса от кетъринга. Рехабилитаторите са много добри професионалисти. Работеха много с нас, но ходеха и при тежките случаи.

Ние бяхме на 4 етаж. Медицинският екип-лекари, сестри, с нас много не се занимаваха, а нямаше и нужда. Занимаваха се с тежките случаи.

По-тежките случаи бяха на 1 и 2 етаж. Нямам наблюдения за там, но виждах, че при някои има придружители.

Дано съм полезна с информацията!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 11 месеца по-късно ...

Здравейте, дали някой има пресни впечатления от някой дом за възрастни около или в София - примерно Дом Градина в Чепинци, Резиденция Цвети в Банкя, Дом Слънце в Горна Баня или други подобни?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.