Прескочи до съдържание

Карта Vivid


Препоръчани мнения

Стана ми любопитно. За какво ползвате заредените пари в Револют. Преди две години заредих 10 к, обърнах ги в турски лири и след няколко седмици ги похарчихме за летуване в турските курорти. Но, преди две години, а сега ? Револют от ден на ден стават все по зле. Особено откакто имам Vivid, с техния огромен кешбек ползвам основно тях. Скоро получих мейл от Револют с въпрос, каква е причината да не ползвам картата им вече. Как да им кажа, че други предлагат много по добри условия. С Wirex купувам и обменям крипто валута почти безплатно. С картата им пазарувам директно с крипто валута, като превалутирането става в момента на покупката. За Vivid вече споменах, 21% в Шел не е кешбек а направо си е съдружие. Сега има кешбек в Лидъл и Кауфланд - 10%, в Декатлон -23%. 

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
  • Шок 2
Връзка към мнение
преди 24 минути , lz3wz каза:

Стана ми любопитно. За какво ползвате заредените пари в Револют. Преди две години заредих 10 к, обърнах ги в турски лири и след няколко седмици ги похарчихме за летуване в турските курорти. Но, преди две години, а сега ? Револют от ден на ден стават все по зле. Особено откакто имам Vivid, с техния огромен кешбек ползвам основно тях. Скоро получих мейл от Револют с въпрос, каква е причината да не ползвам картата им вече. Как да им кажа, че други предлагат много по добри условия. С Wirex купувам и обменям крипто валута почти безплатно. С картата им пазарувам директно с крипто валута, като превалутирането става в момента на покупката. За Vivid вече споменах, 21% в Шел не е кешбек а направо си е съдружие. Сега има кешбек в Лидъл и Кауфланд - 10%, в Декатлон -23%. 

Информацията не е особено коректна.Кешбекът в Шел беше 21% за срок от 20-ина дни и изтече преди две седмици.В момента е 10% и изтича на 2.05.Сменят се търговците с кешбек постоянно-днес го има,утре го няма.Отделно картата се захранва само с банков превод,отделно на всяка транзакция в лева има 0.5% превалутиране и не на последно място максималният кешбек,който можеш да получиш е 50€ месечно (не че е малко) и имаш право да получаваш кешбек от търговците,при които има големи отстъпки и смисъл,мисля беше един месец.За да се възползваш за повече време трябва да участваш в реферална програма-всеки регистрирал се от твоя линк ти удължава правото да ползваш кешбек с два месеца,но не повече от 6 месеца годишно.Лично за мен са прекалено много гимнастики за 50€ за макс 6 месеца .

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 2 минути , IVM каза:

Информацията не е особено коректна.Кешбекът в Шел беше 21% за срок от 20-ина дни и изтече преди две седмици.В момента е 10% и изтича на 2.05.Сменят се търговците с кешбек постоянно-днес го има,утре го няма.Отделно картата се захранва само с банков превод,отделно на всяка транзакция в лева има 0.5% превалутиране и не на последно място максималният кешбек,който можеш да получиш е 50€.За да се възползваш от големите кешбеци трябва да участваш в реферална програма-всеки регистрирал се Пт твоя линк ти удължава правото да ползваш кешбек с два месеца,но не повече от 6 месеца годишно.

Чак пък некоректна не е. Може би би могло да се каже непълна. Но тава е само информативно. Който иска ще си прочете. Аз лично до сега за един месец имам 80€ върнати от кешбек. Не знам за такса превалутиране, не ползвам левове във финтех приложенията. А дори и да има такава, тя се избива стократно.

Връзка към мнение
преди 15 минути , bad kid каза:

Заинтригува ме с тоя Vivid.

Revolut го ползвам чрез Gpay от няколко месеца за пазаруване.

Пейсера работеше с Gpay без никакви гимнастики много преди Револют. Освен тава там имаш български айбан. От вчера картите на Пощенска банка могат да бъдат добавяни в Apple Pay. Вероятно ще тръгнат скоро и с Gpay. А после ще ги последват и другите банки. Така, че въпроса - за какво Ви е Револют си е точно на място.

Връзка към мнение

Трета седмица се боря с VIVID да поръчам физическа карта и нищо. 

Успешно преминах видеорегистрация и от там насетне блокаж. 

Написах ревю на което веднага реагираха и казаха, че ще помогнат ама досега

нищо бъг след бъг... Почнах да им намалям оценката в ревюто и пак нищо... 

Връзка към мнение
На 21.04.2021 г. в 17:53, lz3wz каза:

Декатлон -23%

В Декатлон на Околовръстното кешбек не се начислява, понеже като основание поне при мен излиза "Vitosha"...

 

 

На 21.04.2021 г. в 17:53, lz3wz каза:

21% в Шел

В момента е 10%. Като цяло не съм убеден дали си заслужава да се ползва картата след първоначалния премиум период - има 10 евро такса, пък максимално позволеният кешбек е 50 евро...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 7 часа, WanderlustME каза:

В Декатлон на Околовръстното кешбек не се начислява, понеже като основание поне при мен излиза "Vitosha"...

 

 

В момента е 10%. Като цяло не съм убеден дали си заслужава да се ползва картата след първоначалния премиум период - има 10 евро такса, пък максимално позволеният кешбек е 50 евро...

Това за декатлон е много ценна информация. Точно се бях наканил утре да ходя на пазар там.  Максималният кешбек не знам до колко може да стигне. При мен е 200 € за сега и е до 13 октомври. След премиум периода има безплатен план Standard, естествено тогава супер сделки няма.

 

0-02-05-c815eb7bf7c1663db65fb970e03f184323b465cb27666d259695b9a1c1e2e626_2060397467d099.jpg

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 час, dimitrov6 каза:

Не мога да премина проверката със селфи.Иска ми да си завъртя ръката с телефона вляво и дясно,а не знам да гледам напред ли или в екрана.

И при мен беше така. Няколко пъти пробвах докато му хванах цаката. На втората снимка на документа трябва да се виждат холограмите. Най лесно става на дневна светлина и снимане под ъгъл. Ако ползваш паспорт а не лична карта е по лесно. При първото селфи не знам защо реших, че трябва да движа телефона наляво надясно. После прочетох, че трябва да си обърна главата наляво надясно. И така след няколко опита накрая снимките на паспорта и селфито явно са станали според изискванията им и след 5 минути дойде известие, че съм ОК. До чат със съпорта и видео разговор не се наложи да стигам.

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, dimitrov6 каза:

Иска ми да си завъртя ръката с телефона вляво и дясно,а не знам да гледам напред ли или в екрана.

Не движи ръката, а главата си наляво и надясно, без резки движения.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 23.04.2021 г. в 19:06, lz3wz каза:

Максималният кешбек не знам до колко може да стигне. При мен е 200 € за сега и е до 13 октомври. След премиум периода има безплатен план Standard, естествено тогава супер сделки няма.

0-02-05-c815eb7bf7c1663db65fb970e03f184323b465cb27666d259695b9a1c1e2e626_2060397467d099.jpg

При мен SuperDeals е с валидност 1 месец.

 

Освен това съм се регистрирал с реферал код на холандец и при мен бонусът беше 20 евро (за справка, БГ линковете дават 5 евро бонус) 

Връзка към мнение

В Англия бонуса е 35 паунда ако намериш някой да поканиш в Револют. Навсякъде е различно. 20 евра за холандица са горе долу 5 евра за българина. Търси още холандци, които да поканиш и валидността ще се увеличи с по 2 месеца за всеки поканен. В краен случай става и с българи. 😃

Връзка към мнение
На 26.04.2021 г. в 15:48, lz3wz каза:

Търси още холандци, които да поканиш и валидността ще се увеличи с по 2 месеца за всеки поканен. В краен случай става и с българи. 😃

Не съм поканил никого, просто аз се регистрирах с холандски код и се оказа, че бонусът е 20 евро, пък ако аз поканя - 5..

 

Както и да е, не бих препоръчал някому нещо, което аз самият не харесвам. Засега не възнамерявам да ползвам Вивид, но ще запазя акаунта си заради немския IBAN.

 

Минусите според мен са:

- зареждане само чрез СЕПА превод, т.е. конвертираш лев -> евро и ако ще ги харчиш в БГ, имаш двойно конвертиране на дървения курс на Вивид - при мен 1 евро = 1.935 лв

- Super Deals важат само за премиум плана, който струва 10 евро на месец

- повечето брандове от Super Deals са немски компании 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Въпреки твърдия процент на кърв за кешбек, остава по-добър вариант. No tax с премиум картата. 150 паунда годишно струва, може да взимаш кешбек от 1% от до 6 ритейлъра, сред които вече са Била и Кауфланд.

Вивид постоянно си сменя партньорите и всичко, няма сигурност.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 27.04.2021 г. в 23:11, dimitrov6 каза:

Опитах да заредя 20 евро с превод от Револют,но не ги прие и ги върна. Сега мисля с Wise да пробвам.

Заредих 20 евро с Wise и после обратно ги прехвърлих в Revolut,и не знам ще има ли бонус 5 евро след като съм се регистрирал с код от приятел,или трябваше тези 20 евро да ги похарча в магазините посочени от Vivid.Вече мина седмица и няма бонус.

Връзка към мнение
преди 16 часа, dimitrov6 каза:

Заредих 20 евро с Wise и после обратно ги прехвърлих в Revolut,и не знам ще има ли бонус 5 евро след като съм се регистрирал с код от приятел,или трябваше тези 20 евро да ги похарча в магазините посочени от Vivid.Вече мина седмица и няма бонус.

Защо само 5 евро, като на ЛС бяхте ме помолили да Ви изпратя код за 20 евро?

 

Иначе да - за да получичите бонуса, трябва да се направи реална трансакция/плащане, а не зареждане на микросметки (като Револют) или СЕПА превод...

 

Получаването става почти мигновено - аз си бях поръчал парфюми от Дъглас, понеже имаха 22% отстъпка 

Връзка към мнение
преди 12 минути , WanderlustME каза:

Защо само 5 евро, като на ЛС бяхте ме помолили да Ви изпратя код за 20 евро?

 

Иначе да - за да получичите бонуса, трябва да се направи реална трансакция/плащане, а не зареждане на микросметки (като Револют) или СЕПА превод...

 

Получаването става почти мигновено - аз си бях поръчал парфюми от Дъглас, понеже имаха 22% отстъпка 

Помолих ви за да регистрирам и родителите ми,иначе аз бях вече регистриран от код на друг колега тук.Благодаря.

При А1wallet и VivacomPay ,Phyre съм зареждал Revolut и ми даде бонус.

Не знаех ,че Vivid иска реална покупка.Иначе превода ми да го заредя ми струва 0.37 евро.Ще помисля дали пак да заредя и купя нещо.Може би в Lidl,Kaufland.

 

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

В момента

поканите са за 30 евро даже а и кешбека работи  като дава добри бонуси и с някой западни бензиностанции ...

а и има някой приятни оферти дори свързани с патуване като дойчебан / SCNF което си е далавера а и да сменят се офертите но има

доста прилично количество оферти.

 

а принционо никави проблеми за превод ( SEPA ) за захранване от револют

 

а както са казал инякой хора може да се ползва номера със  Curve Go Back in Time и да вземеш кешбек-а

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 28 минути , mintoq каза:

В момента

поканите са за 30 евро даже а и кешбека работи  като дава добри бонуси и с някой западни бензиностанции ...

а и има някой приятни оферти дори свързани с патуване като дойчебан / SCNF което си е далавера а и да сменят се офертите но има

доста прилично количество оферти.

 

а принционо никави проблеми за превод ( SEPA ) за захранване от револют

 

а както са казал инякой хора може да се ползва номера със  Curve Go Back in Time и да вземеш кешбек-а

 

Къде поканата е 30 €? 

При мен е 5!

Screenshot_20210607_163616_vivid.money.jpg

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.