Прескочи до съдържание

В локдауната Турция с мини кемпър


Tonyco

Препоръчани мнения

  • 4 месеца по-късно ...

Стигнах и да сглобя клипчето от тичането през Тъмния Каньон, понеже имаше въпрос преди време може ли да се премине пеша, ето и отговора в движение. 😁

 

 

  • Харесвам 7
  • Браво 5
Връзка към мнение
преди 2 часа, Tonyco каза:

Стигнах и да сглобя клипчето от тичането през Тъмния Каньон

С обувки за планинско бягане ли тичате.Аз си поръчах 3 чифта футболни обувки за трева и зала и ги чакам до 1 час да ги донесе куриера

https://www.intersport.bg/muje/mujki-obuvki/obuvki-za-futbol/pro-touch-miezhki-obuvki-za-futbol-classic-ii-za-trevna-nastilka_523709/

https://www.intersport.bg/muje/mujki-obuvki/obuvki-za-futbol/pro-touch-miezhki-obuvki-za-futbol-indigo-3-in_625142/

https://www.intersport.bg/muje/mujki-obuvki/obuvki-za-futbol/pro-touch-miezhki-obuvki-za-sport-na-zakrito-indigo-3_696971/

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, dimitrov6 каза:

Да, с обувки за дълги планински бягания до 160 км. Подметката е с отлично сцепление дори и на мокро, грайфера е много дълбок, има сериозно омекотяване за да не страдат прекалено ставите. 

Футбол ли ще играеш с тях или за носене ги взимаш ?

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 23 минути , Tonyco каза:

Футбол ли ще играеш с тях или за носене ги взимаш ?

За тренировка с ходене по черно и асфалт.Обувките за планинско бягане са ми скъпи.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 2
Връзка към мнение
преди 15 часа, dimitrov6 каза:

За тренировка с ходене по черно и асфалт.Обувките за планинско бягане са ми скъпи.

Футболните не са подходящи за това, стегнати са и са със съвсем друга форма и предназначение. В декатлона има и по-евтини обувки за планинско бягане. Нещо от рода на 50 лв. За това което искаш е добре да имат омекотяване за да пази ставите. Аз за ходене и колоездене ползвам пак декатлонски обувки с твърда подмета около 20 лв бяха и са супер удобни, но ходя малко с тях, но държат прилично и на черно. Планинските ги сменям на около 500 - 700 км като станат, макар и да са здрави омекотяването се скапва. Имам няколко чифта такива бракувани и си ги държа на село да копам градинката с тях. 😂🤣

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Tonyco каза:

Футболните не са подходящи за това, стегнати са и са със съвсем друга форма и предназначение. В декатлона има и по-евтини обувки за планинско бягане. Нещо от рода на 50 лв. За това което искаш е добре да имат омекотяване за да пази ставите. Аз за ходене и колоездене ползвам пак декатлонски обувки с твърда подмета около 20 лв бяха и са супер удобни, но ходя малко с тях, но държат прилично и на черно. Планинските ги сменям на около 500 - 700 км като станат, макар и да са здрави омекотяването се скапва. Имам няколко чифта такива бракувани и си ги държа на село да копам градинката с тях. 😂🤣

Маратонките са по-омекотени от футболните за ходене ,но аз искам да стават и за дъжд,а кожените са по-скъпи от платнените.В Декатлон за моя номер 46 най-евтините за планинско бягане са 70 лв,но другия път ще си взема.И аз не ходя много,максимум по 8 км.Ти защо не се пробваш в някое състезание по ориентиране.Преди месец беше маратона и разстоянието не е много да стане досадно.Аз съм тренирал като ученик и студент.Сега пак бих се пробвал при 50 годишните,но туристическото ни дружество трудно ще ме финансира за разходите по транспорт и нощувки.Ето това са резултатите при мъже 40 и 45.Освен разстояние пише и денивелацията,около 250 метра .

 

Screenshot 2021-10-20 at 09-57-31 Results - results_DP_Maraton_2021 pdf.png

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 20.10.2021 г. в 10:12, dimitrov6 каза:

Маратонките са по-омекотени от футболните за ходене ,но аз искам да стават и за дъжд,а кожените са по-скъпи от платнените.В Декатлон за моя номер 46 най-евтините за планинско бягане са 70 лв,но другия път ще си взема.И аз не ходя много,максимум по 8 км.Ти защо не се пробваш в някое състезание по ориентиране.Преди месец беше маратона и разстоянието не е много да стане досадно.Аз съм тренирал като ученик и студент.Сега пак бих се пробвал при 50 годишните,но туристическото ни дружество трудно ще ме финансира за разходите по транспорт и нощувки.Ето това са резултатите при мъже 40 и 45.Освен разстояние пише и денивелацията,около 250 метра .

 

Screenshot 2021-10-20 at 09-57-31 Results - results_DP_Maraton_2021 pdf.png

Имам двама  бегачи познати, които са и ориентировачи, ама нещо не ме влече много, май геокешинга ми стига. 😁

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Tonyco каза:

май геокешинга ми стига.

Аз съм намирал случайно такива геокешинг и не знаех в началото какво е това.Едното се намираше до летище Шарлероа в горичката до езерото срещу хотел Ибис,а другото беше под едно мостче в горичката южно от паркинга на летище Робин Худ.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
Боян Димитров
На 19.10.2021 г. в 11:09, Tonyco каза:

Стигнах и да сглобя клипчето от тичането през Тъмния Каньон, понеже имаше въпрос преди време може ли да се премине пеша, ето и отговора в движение. 😁

 

 

За тъмния каньон , от коя посока е по-интересен. Плануваме да отидем с децата и няма да ни стигне време и желание да го минем в двете посоки целия. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 час, Боян Димитров каза:

За тъмния каньон , от коя посока е по-интересен. Плануваме да отидем с децата и няма да ни стигне време и желание да го минем в двете посоки целия. 

Препоръчвам от към Кемалие, както ние бяхме оставили колата малко преди моста, има една широка отбивка там. Може и с колата да навлезете в каньона ако не ви се върви пеш, но пак е добре някъде до някой от отворите да я паркирате, има достатъчно място и да се разходите пеша. Ако са малки или диви децата ги пазете, от някой места както в отворите, така и на открито много лесно по невнимание може да излетиш в каньона, изглежда уж не е много стръмно, но реално е почти отвесно и залъгва, особено ако си в тунела.В каньона на откритото почти няма, къде да се разминеш ако дойде друга кола, но в тунелите е по-широко и там може.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Стигнах и до видеото за Кратера на вулкана Немрут. Отново навя у нас прекрасни спомени, въпреки екстремните условия за изкачване до върха. Чувството да спиш на 2300 м в кратера на вулкан при цяла нощ гръмотевична буря е невероятно ! Сутринта след ледения дъжд, пък следваше гореща вулканична баня ! 😁 Приятно гледане !

 

 

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
Боян Димитров
На 15.12.2021 г. в 16:32, Tonyco каза:

Препоръчвам от към Кемалие, както ние бяхме оставили колата малко преди моста, има една широка отбивка там. Може и с колата да навлезете в каньона ако не ви се върви пеш, но пак е добре някъде до някой от отворите да я паркирате, има достатъчно място и да се разходите пеша. Ако са малки или диви децата ги пазете, от някой места както в отворите, така и на открито много лесно по невнимание може да излетиш в каньона, изглежда уж не е много стръмно, но реално е почти отвесно и залъгва, особено ако си в тунела.В каньона на откритото почти няма, къде да се разминеш ако дойде друга кола, но в тунелите е по-широко и там може.

Минахме през каньона. Страхотни сме доволни. Минахме го с колата при сняг. В някои от тунелите имаше огромни локви от единия до другия край. Успяхме да свалим маската на колата, която е отдолу на двигателя и на единия подкалник. Пътят ни продължаваже в другата посока към Дивриги. Там успяхме да намерим сервиз на 1.01 и да я закрепим. Страхотно изкарахме горе долу по същите места описани в темата. В каньона незабравимо ще остане възклицанието на голямото дете, което седеше откъм реката, докато минавахме поредния завой: - "Тате, тате, този път се разминахме на косъм" . Реално се минава комфортно с кола. Има доста места, където може да се осъществи разминаване и няма нищо общо с пътищата по някои части на света.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 20.10.2021 г. в 8:22, Tonyco каза:

В декатлона има и по-евтини обувки за планинско бягане. Нещо от рода на 50 лв. За това което искаш е добре да имат омекотяване за да пази ставите. Аз за ходене и колоездене ползвам пак декатлонски обувки с твърда подмета около 20 лв бяха и са супер удобни, но ходя малко с тях, но държат прилично и на черно.

Днес си купих и пробвах тези 2 чифта обувки.Досега не бях купувал за такава висока цена.Добре са,камъните не се усещат.

https://www.decathlon.bg/mzhki-obuvki-tr--id_8616917.html

https://www.decathlon.bg/obuvki-nh100-cherni-id_8354268.html

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 20.10.2021 г. в 10:12, dimitrov6 каза:

Планинските ги сменям на около 500 - 700 км като станат, макар и да са здрави омекотяването се скапва. Имам няколко чифта такива бракувани и си ги държа на село да копам градинката с тях.

Днес си купих втора ръка INOV X-Talon 212 за 35 лв плюс доставка,и повече стари обувки по интернет няма да купувам.За първи път ми е,но на едната 6 бутона са разцепени и ще паднат,а на другата 2.Новите са 189 лв в български магазин.Иначе са само 212 грама и ще ги нося до скъсване за ходене по полето.

 

1.png

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 23 часа, dimitrov6 каза:

Днес си купих втора ръка INOV X-Talon 212 за 35 лв плюс доставка,и повече стари обувки по интернет няма да купувам.За първи път ми е,но на едната 6 бутона са разцепени и ще паднат,а на другата 2.Новите са 189 лв в български магазин.Иначе са само 212 грама и ще ги нося до скъсване за ходене по полето.

 

1.png

Втора употреба много носени маратонки не се купуват, освен за селскостопански труд. 😂 То им е заминала омекотяването отдавна, най-важното е да са меки за да ти пазят ставите. Аз имам няколко чифта стари, мога да ти ги подаря с отлични грайфери без скъсани бутони, но са се удървили. Залагам ги в стравата и следя километража, до към 700 - 800 км като направя и нови. Ставите са ми по-ценни от 150 лв. 😁

Сокаците на Мардин ❤ в движение са готови. Приятно гледане !

 

 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Tonyco каза:

Залагам ги в стравата и следя километража, до към 700 - 800 км като направя и нови.

Видях в Страва твоите данни,има ги и обувките.Декатлонски са марките.Тези дни се интересувах какви са за ориентиране,защото като ученик при социализма съм тренирал 10 години и въобще не знаех какви марки,къде се продават,колко струват ,а си бягах с кецове и маратонки от простите магазини в провинцията.Ето в този сайт ги продават готините бутонки.

https://ol-shop.at/en/49-orienteering-shoes

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

По маршрута, който си отбелязал в началото виждам че сте минали по пътя от Малатия до Немрут. Може ли да споделиш какъв е пътя, защото някъде бях чела че е кофти, а ние ще сме с кемпер 6 метра.

И за ограничението на скоростта по магистралата. От споделеното да разбирам, че кемпера е М1 по талон, но ограничението е до 100 км. Защото ако дачията я броят за камионет, кемпера сигурно за тир ще го смятат и трябва да спазваме 90 км ограничение. Не че ще летим със 120, но да си знаем 🙂

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
Боян Димитров
На 3.04.2022 г. в 1:05, Banditka каза:

По маршрута, който си отбелязал в началото виждам че сте минали по пътя от Малатия до Немрут. Може ли да споделиш какъв е пътя, защото някъде бях чела че е кофти, а ние ще сме с кемпер 6 метра.

И за ограничението на скоростта по магистралата. От споделеното да разбирам, че кемпера е М1 по талон, но ограничението е до 100 км. Защото ако дачията я броят за камионет, кемпера сигурно за тир ще го смятат и трябва да спазваме 90 км ограничение. Не че ще летим със 120, но да си знаем 🙂

Ние минахме по обратния път от Немрут до Малатия и спахме в Малатия. Пътят е асфалтов без дупки, по който минават автобуси и камиони. Ако искате да го минете с 90км си вземете парашути. С този кемпер 6м, предвиждам средна скорост от 30км и никакъв шанс за повече от 70. Пътят е планински и изкачва над 2000 метра с много завои, но и много гледки. Самото стигане до маунт Немрут може да е проблем обаче, особено от Малатия, има доста обратни завои. Може би е резонно да си маркирате Карадут, откъдето започва главното 12км изкачване нагоре. Ние дойдохме оттам и се спуснахме към Арсамения и оттам за Малатия, но този път със сигурност е по-сложен за каране с много остри спускания (в нашия случай)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 11.04.2022 г. в 11:29, Боян Димитров каза:

Ние минахме по обратния път от Немрут до Малатия и спахме в Малатия. Пътят е асфалтов без дупки, по който минават автобуси и камиони. Ако искате да го минете с 90км си вземете парашути. С този кемпер 6м, предвиждам средна скорост от 30км и никакъв шанс за повече от 70. Пътят е планински и изкачва над 2000 метра с много завои, но и много гледки. Самото стигане до маунт Немрут може да е проблем обаче, особено от Малатия, има доста обратни завои. Може би е резонно да си маркирате Карадут, откъдето започва главното 12км изкачване нагоре. Ние дойдохме оттам и се спуснахме към Арсамения и оттам за Малатия, но този път със сигурност е по-сложен за каране с много остри спускания (в нашия случай)

Благодаря за информацията. Ще го мислим в движение. Знам, че е планинско изкачване и съм предивидила да се движим до там в светлата част на деня. Евентуално да паркираме някъде и да използваме такси, което да ни качи до горе. 

 

Относно ограничението на скоростта, въпросът ми беше за магистралите, не за Немрут 🙂 

Връзка към мнение
Боян Димитров

От Малатя ние ходихме в Амася като на път минахме през тъмния каньон и Дивриги да хвърлим един поглед на Юнеското. Тъмният каньон го препоръчвам много. Ние го минахме с колата, но с кемпера ще ви е трудно. Също така след каньона пътя се пооправя чак след Дивриги, но до Амася не е кой знае какво. Ако не ви се губи време в Юнеското на Дивриги, (то не че губи много време на място, но е голяма обиколка за каране по не особено добри пътища), препоръчвам да минете по класическия маршрут нагоре и да се присъедините към пътя Ерзинкан-Амася.

Ако решите да пропуснете и каньона пътя минава през Сивас и Токат като първия град със сигурност представлява интерес, а пътя вероятно е най-благосклонния между двата града. 

От Амася ние карахме към Болю по път с две платна в посока, без да е магистрала доста дълго време. От там до България нямате проблем.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 9 месеца по-късно ...

Продължава серията от приключението в Турция при пълен Локдаун през 2021, този път само на няколко километра от Сирийската граница в античния град Дара Месопотамия, Кюрдистан. Приятно гледане !

 

 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Финалното видео от приключението при пълен локдаун в Турция. Доста се позабавих с този материал. Остана още едно кратичко от Харан. Приятно гледане !

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.