Прескочи до съдържание

Сицилия юли 2021


Venitogo

Препоръчани мнения

Здравейте, правя планове за 7-дневно пътуване из Сицилия-юли 2021. Имам няколко практически въпроси, а именно:

1. Кой е по-добрия маршрут-от Катания да тръгнем нагоре към Таормина, после Чефалу и така обратно до Катания? Или съответно обратно-Сиракуза, ното и т.н надолу? Няма да ходим да Етна

2. кола под наем- за 7 дни ми излиза цена около 600 лв? Това Ок ли е ?

3. Мислех да нощуваме на 3 различни места- така ли е по-добре или да си изберем едно и от него да си обикаляме острова ?

Ще са ми полезни и всякакви други препоръки и мнения:) благодаря !

4F3A5142-7D54-4B14-8D04-DB5120A0673A.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Светославов

Аз лично не бих се запътил натам през юли, но ако сте топлолюбиви, що пък не. 

Сицилия си е прилична по площ, така че 1 базов лагер според мен не е за препоръчване, ще търчите доста насам-натам, ако наистина искате да обиколите острова. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако ще обикаляте острова, няма да стане с една база. Пълно губене на време ще е.

Набележете си къде искате да отидете и мислете къде ще спите, 7 дни няма да стигнат за всичко със сигурност.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ако правите пълна обиколка за една седмица , няма да видите нищо, но ще се повозите доволно !

Ние бяхме последната седмица на юни , Половинката е 9 степен по скалата на Рихтер за топлолюбивост и се върна моментално в колата , когато усети +42 градуса в Южна Сицилия! Аз обаче си направих  едночасова разходка... 😀

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Venitogo каза:

Ще са ми полезни и всякакви други препоръки и мнения:) благодаря !

Аз лично за Сицилия съм приел тактиката на разделяне - първо ходене - източната част (със спане на две места - едното нещо като агритуризмо близо до Розолини и другото в Катания) и второ ходене - западната част (евентуално пак със спане на две места, едното може би Палермо). 
Първата част я реализирахме миналата пролет точно в началото на пандемията, втората част предстои (не знам още кога) 
 
Та не знам дали съм прав, но на мен така ми се струва оптимално за Сицилия. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 17 минути , Фил каза:

Аз лично за Сицилия съм приел тактиката на разделяне - първо ходене - източната част (със спане на две места - едното нещо като агритуризмо близо до Розолини и другото в Катания) и второ ходене - западната част (евентуално пак със спане на две места, едното може би Палермо). 
Първата част я реализирахме миналата пролет точно в началото на пандемията, втората част предстои (не знам още кога) 
 
Та не знам дали съм прав, но на мен така ми се струва оптимално за Сицилия. 

Разбирам, но там е работата че не мога да избера коя част да видим:) кацаме в Катаня, но много искам Палермо да видим, знам че маршрута е безмилостен за 7 дни:))

преди 44 минути , stanislavpp каза:

Ако правите пълна обиколка за една седмица , няма да видите нищо, но ще се повозите доволно !

Ние бяхме последната седмица на юни , Половинката е 9 степен по скалата на Рихтер за топлолюбивост и се върна моментално в колата , когато усети +42 градуса в Южна Сицилия! Аз обаче си направих  едночасова разходка... 😀

не ме притеснява топлото 😂 но май сте прав за возенето

Връзка към мнение

не е невъзможно, ние направихме нещо такова, че даже беше и с обществен транспорт, но наистина жегата ще е убийствена; ние бяхме през май, дори отделихме един ден за плаж и изгоряхме със страшна сила въпреки чадърите и кремовете; като не включвате Етна, ще имате време и за Таормина, която на нас ни се опря, защото точно тогава се провеждаше там среща на Г-7 и я бяха блокирали отвсякъде

 

ако нещо може да ти е полезно като логистика или маршрути /от къде накъде се движихме/, съм ги описала тук и тук 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 21 минути , Venitogo каза:

Разбирам, но там е работата че не мога да избера коя част да видим:) кацаме в Катаня, но много искам Палермо да видим, знам че маршрута е безмилостен за 7 дни:)

Вижте Палермо щом го искате много. Кацате в Катания , тръгвате на север и после на запад, след Палермо директно на юг към Агридженто , после на изток към Сиракуза и обратно до Катания. Пропуснете западната част и ще ви остане време да почувствате Сицилия. Още по-добре би било да добавите някой друг ден при възможност.

Връзка към мнение

Няколко пъти съм била в Сицилия, винаги наемам кола и я кръстосвам по дължина. За мен е оптимално следното:  кацане в Катания, 2 или 3 нощувки там, като мога да препоръчам прекрасно място за отсядане - от терасата се любувах на Театро Масимо Белини. При желание - Етна, Таормина. После се тръгва на юг, Сиракуза е абсолютно задължителна, толкова ми е в сърцето 🙂, следват Ното, Рагуза, Модика, после Пиаца Армерина с Вила Империале дел Казале, Агридженто и газ към Палермо. Може да се отседне в Модика и в Агридженто за една нощ. 

 

За Палермо препоръчвам поне 3 нощувки. Градът е великолепен и си заслужава всяка секунда наслада. След последната нощувка в Палермо тръгнах към Катания, като минах през Багерия - родният град на Джузепе Торнаторе. Препоръчвам посещение на Вила Палагония. Пътят не е много, спокойно пристигате в Катания, връщате колата на летището и се прибирате. 

 

Вариант е да се върне колата в Палермо, и да се приберете през Милано.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Ако мога да се втъркам с един въпрос : Как са сицилианските  пътища за бус 8+1? Две семейства сме 8 души и букнахме 2 коли, но сега се двоумим за 1 бус. Интересуват ме пътища , паркиране по плажовете, в градовете и т.н. Кацаме в Катания и ще въртим основно по Югозапада от Таормина до Шикли/Доналуката/Матина ди Рагуза/Агрудженто.. Добри шофьори сме, с богат опит в континентална Италия т.е.запознати сме с местните нрави.😉 Периодът (дай Боже) е 3-13.07 т.е.сезон.

Връзка към мнение
На 8.05.2021 г. в 12:47, bibi каза:

Как са сицилианските  пътища за бус 8+1?

Като цяло пътищата са ОК (ходили сме само на юг от Катаня). М/у някой селца и градчета може да са малко тесни, но не е проблемно според мен.

Евентуално може да има проблеми с паркирането в Катаня и Сиракуза.

Другите градове са относително малки и трябва да не е проблем.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Из повечето градчета/села има автобуси, т.е. се предполага, че има достатъчно широки улици. Естествено случайно може да резервирате на някоя малка уличка, където да не може да се вместите. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Моля, препоръчайте ми място за нощувки е катаня или наоколо, ако сте отсядали и сте останали доволни. И важно е да има паркинг наоколо:)

Мерси🌸

Връзка към мнение
преди 21 часа, vino4erpec каза:

Само да кажа, че цена от 600 лв за рентакар за 7 дни е пълен абсурд!!!

Такава цена ми излиза, за най-малката, без навигация и др екстри, не знам и на мен ми се виждат много

Връзка към мнение
преди 5 часа, Venitogo каза:

Такава цена ми излиза, за най-малката, без навигация и др екстри, не знам и на мен ми се виждат много

Наистина това излиза като цени за Юли в момента. Доста дебело, но абсурд или не това се предлага ...

Според мен ловят риби от рано. Следи периодично и така. Края на Май е малко над 100лв за седмица.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Чела съм тук за смешни цени за рент-а-кар в Сицилия, ама съм купила билетите през септември 2020 за юли 2021 и периидично проверявам:  посредници, сайтове - няма такива цени. Ние сме 5 и ни трябва голяма кола, но другото семейство са трима - и за малки коли няма такива цени.

Последно резервирахме през резерв.система на мацката от другото семейство, че е в турист.бранш и ползва служ.отстъпка. Дори и с тяхната отстъпка цените не са ниски. Ако имате скрити жокери, дайте ги или говорим за преди- и постковид цени.

Връзка към мнение
преди 25 минути , bibi каза:

Чела съм тук за смешни цени за рент-а-кар в Сицилия, ама съм купила билетите през септември 2020 за юли 2021 и периидично проверявам:  посредници, сайтове - няма такива цени. Ние сме 5 и ни трябва голяма кола, но другото семейство са трима - и за малки коли няма такива цени.

Последно резервирахме през резерв.система на мацката от другото семейство, че е в турист.бранш и ползва служ.отстъпка. Дори и с тяхната отстъпка цените не са ниски. Ако имате скрити жокери, дайте ги или говорим за преди- и постковид цени.

Аз вчера проиграх резервация с нашите любимци, клас СС,  излезе ми, за 15 дни, с всички застраховки, около 480евро.

но това, с РК и МРК, без депозит.

Ама, ще ги буквам, последната седмица, че да е сигурно летенето натам.

Всъщност, ако летим на 5-ти юни, с първия полет на Уез до Катаня, ще имате информация за всичко, май ще сме първи:)))

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз, опредлено не виждам такива цени, дори за вашите дати. Най-евтиното е 389 е ,без пълна застраховка и плащане онлайн сега. (връщат парите,де)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами като съвет, резервирайте сега нещо с право на отказ и проверявайте периодично.

За Щатите четох, че рентакар фирмите продавали коли, за да оцелеят в пандемията и сега има голяма липса на коли и цени по 100 долара на ден. Тук може и да е просто желание да оберат първо най-нетърпеливите

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 5.05.2021 г. в 22:59, Venitogo каза:

@Raindrop благодаря, моля споделете за мястото в катаня 

Това е апартаментът - https://www.airbnb.com/rooms/22766034?c=.pi80.pkbWVzc2FnaW5nL25ld19tZXNzYWdl&euid=bc574057-fc58-d0de-1bf9-d408f1cbeb94&source_impression_id=p3_1620935240_pTNXlj3QAS%2BnhIKf, мястото е повече от добро, условията са отлични 🙂

 

Допълвам, че понякога се чува шум от заведенията, които са в непосредствена близост, на мен не ми е пречил този факт,

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.