Прескочи до съдържание

Сицилия юли 2021


Venitogo

Препоръчани мнения

  • 2 седмици по-късно ...

 

 

Здравейте,

По-долу е моята десетдневна програма за Сицилия от миналата година (2020) - изпълнена на 100%, без стрес 🙂

Прекрасна е Сицилия и колкото и да са дните - никога няма да са достатъчни. 🙂 

Следваща визита е задължителна. 

Погледнах си записите за колата - дал съм около 200 Евро с допълнителната застраховка. колата беше малка - икономи клас, букната през платформата на Ryanair (те ползват вече Rentalcars.com), доставчик беше Firefly. Депозит - 600 евро.

Явно всички цени за коли тази година са нагоре. Сега се оглеждам за Август в Барселона и под 45 евро/ден не се откриват. А, в Испания съм буквал кола за 15-20 евро на ден.

Относно времето - очаквах да е непоносима жега през първата половина на юли, но не беше толкова страшно. Максимална температура, която имаше само един от дните беше 34 градуса.

В Таормина ни валя прекрасен летен дъжд, а два дни след като си заминахме от острова имаше будя и потоп в Палермо.

 

Ако мога да бъда полезен с още нещо - насреща съм 🙂

 

 

02.07.2020

четвъртък

W6 4375 SOF- CTA

(dep: 20.30 - arr:21.20) 

3 нощувки в Катаня

03.07.2020

петък

Катаня

 

04.07.2020

събота

Таормина (с автобус+влак)

+плаж

05.07.2020

неделя

Катания - Сиракуза

Общо:63км/45‘

рент-а-кар-а от Firefly.

Нощувка в Сиракуза

06.07.2020

понеделник

Сиракуза-Ното-Модика-Рагуза

(38км/38‘)(37км/42‘)(17км/27‘)

Общо: 92км/1h47

Модика – влакче+шоколад.

Нощувка в Рагуза

07.07.2020

вторник

Рагуза-Valley of the Temples (Agrigento)-Scala dei Turchi- Agrigento

(127км/2h12)(14км/16)(17км/22)

Общо: 158км/2h50

плаж на Scala dei Turchi + Valley of the Temples

Нощувка в Agrigento

 

08.07.2020

сряда

Agrigento Какамо - Палермо

(94 км/1h34‘)(50км/49‘)

Общо: 144км/2h23‘

плаж на Agrigento

3 нощувки в Палермо

09.07.2020

четвъртък

Палермо

 

10.07.2020

петък

Палермо -Монреале-Трапани-Ериче- San Vito Lo Capo -Палермо

(7,2км/19')(89км/1h13)(14км/27)(38км/52)(110км/1h52)

Общо: 258км/4h03

плаж на San Vito Lo Capo

11.07.2020

събота

ПалермоЧефалу

(70км/56)

плаж + разходка в Чефалу.

Нощувка в Чефалу

12.07.2020

неделя

Чефалу-Етна-летище Катаня

(201км/2h40)(48км/59)

W6 4376 CTA - SOF

(dep: 21.55 - arr:00.40) 

Етна - Време има само за разходка до Craters Silvestri  - непосредствено до паркинга.

  • Харесвам 7
  • Благодаря 3
  • Браво 1
Връзка към мнение

Здравейте,

от групата, която се кани да пътешества юни, юли до Сицилия, успяхте ли да намерите някакви сносни цени на коли под наем?

Направо ми настръхва косата.

Ако не успея да открия нищо, ще трябва да се откажа от част от програма, а именно ходенето до Милазо и Стромболи. Ужасно трудна логистика става, особено като се съчетава с дните на туровете.

 

Връзка към мнение

Тц. 650 евра за 10 дни с пълна застраховка и това е цена за фирма от бранша. Колата е голямшка, защото сме 5 човека, ама и малката на другото семейство беше ок.600.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Привет отново,

интересува ме колата, която ще резервирам. Искам да го направя с моята кредитна карта, но мъжът ми да е шофьора. От фирмата ми казват, че не може, тоест ако ще е моята кредитна карта -аз трябва да карам колата?! Или аз не разбирам нещо?

Връзка към мнение
преди 32 минути , Venitogo каза:

Искам да го направя с моята кредитна карта, но мъжът ми да е шофьора. От фирмата ми казват, че не може, тоест ако ще е моята кредитна карта -аз трябва да карам колата?! Или аз не разбирам нещо?

Ако мъжът ти няма КК, винаги може да си доплатиш за втори шофьор и да резервираш ти.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Понеже и аз ще буквам тия дни, цените , наистина са ужасТни. Гледам си резервациите от минали години, най-скъпата е била 400 евро, за 10 дни, с всички застраховки - СРК и МРК. Ние винаги от едни и същи наемаме и резервациите се пазят в профила, та имам база, за сравнение. Сега, за 15 дни, излиза, около 1000€. Това, при Голд Кар, дето са от най-евтините. Юръпкар и Авис, са с по 200-300 € нагоре.

На това се очакваше. Така е и с хотелите, така е и със самолетните билети.

  • Шок 3
Връзка към мнение
преди 10 минути , AlexandraKo каза:

с всички застраховки - СРК и МРК

Преди 2 -3 години ползвахме външна застраховка и всичко мина ОК, въпреки че  имахме малка щета .


Внимавайте със знаците за паркиране и преминаване на коли вечер  че глобите си дойдоха без проблем на домашния адрес в БГ....
 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 13 минути , stefanrusev каза:

Преди 2 -3 години ползвахме външна застраховка и всичко мина ОК, въпреки че  имахме малка щета .


Внимавайте със знаците за паркиране и преминаване на коли вечер  че глобите си дойдоха без проблем на домашния адрес в БГ....
 

Хехе, на мен ли го казваш?:))) Ние сме ветерани, с голям стаж, в плащането на глоби в Италия:((((

Което , хич не е за хвалене, ама, колкото и да внимава човек, все нещо ще има. Еле пък - Флоренция и около нея - тия са шампиони по глобяване:((((

За външната застраховка - може ли линк, да погледна?
Благодаря ти!

Връзка към мнение

Вие сте цвете, при мен главоблъсканицата е в малко повече. Билетите са факт за периода 6-14 Юли, но освен, че цените на колите под наем са високи, но и за момента имам 3 ПСР-а задължителни на стойност £300. Та Сицилия ми става Малдиви. Силно се надявам със следващите отпускания на мерките в Кралството ПСР- те  да намалеят и поевтинеят. Иначе, ако все пак летим, ще съм мнооого happy, Сицилия за първи път 🙂 То това май си беше за темата с оплаквания 😀

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , VASILEV каза:

Вие сте цвете, при мен главоблъсканицата е в малко повече. Билетите са факт за периода 6-14 Юли, но освен, че цените на колите под наем са високи, но и за момента имам 3 ПСР-а задължителни на стойност £300. Та Сицилия ми става Малдиви. Силно се надявам със следващите отпускания на мерките в Кралството ПСР- те  да намалеят и поевтинеят. Иначе, ако все пак летим, ще съм мнооого happy, Сицилия за първи път 🙂 То това май си беше за темата с оплаквания 😀

А  ЛЛ не може ли да ви прати безплатно?
Че тука може и много хора, така си правят тестове за пътуване.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , AlexandraKo каза:

А  ЛЛ не може ли да ви прати безплатно?
Че тука може и много хора, така си правят тестове за пътуване.

Тук можеш всеки ден да си правиш безплатни тестове, но тези свързани с пътувания зад граница са платени от частни фирми. Такава е политиката на държавата очевадно за печелене на пари. Един примерс с медицински работник по BBC преди два дни даваха, в който жената е пътувала мисля до Ирландия и не са я качили на борда. Медицинските работници ги тестват всяка седмица и жената е показала негативен тест, но не са я допуснали на борда защото не е от оторизирана от държавата клиника или аптека издаваща тестове за пътуване.

  • Харесвам 1
  • Шок 3
Връзка към мнение
преди 29 минути , bad kid каза:

Ама дават ли документ на английски? Ако те прати ЛЛ?

Ами, то е същото, като да си го платиш. Ние не сме си правил тестове с направления, че ми е неудобно. Но последния път, като правихме, колегите в лаб ме навикаха, че плащаме, а не сме с направление от ЛЛ. Та там разбрах, че много хора, така правят.

Няма разлика, в издавания документ, различен е само, плащащият:))))

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 минути , bobole4e каза:

В Италия пускат с антигенен, не е ли по-изгодно така да направиш, вместо PCR?

Разбира се, че е по изгодно. Въпроса е, че дори да влезна в Италия с антигенен, на връщане ме задължават да представя отрицателен ПСР и още два допълнителни на ден 2 и ден 8 от 10 дневен период на карантина в Англия. Тези тестове се закупуват предварително и без да покажеш доказателство, че си ги платил не те допускат в самолета.

On arrival in England

On arrival in England you must:

  • quarantine at home or in the place you are staying for 10 days
  • take a COVID-19 test on or before day 2 and on or after day 8
  • Харесвам 2
  • Шок 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Да се оплача и аз:( райън анулираха полета на 15.07 и аз го преместих за 18.07

после ме хвана яд, че не си взех парите и да запазя през уиз. 
Сега трябва да презаверявам хотели и колата, кофти:) но пък мисълта за Италия и една седмица там е повече от прекрасна

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 9 часа, Venitogo каза:

Да се оплача и аз:( райън анулираха полета на 15.07 и аз го преместих за 18.07

после ме хвана яд, че не си взех парите и да запазя през уиз. 
Сега трябва да презаверявам хотели и колата, кофти:) но пък мисълта за Италия и една седмица там е повече от прекрасна

Каква цена докарахте за колата?

Връзка към мнение
преди 32 минути , vino4erpec каза:

Каква цена докарахте за колата?

Резервирах през doyouspain за 535 евро с пълна застраховка:( много ми се вижда, но всеки ден проверявам дали няма да изкочи нещо по-бюджетно

Връзка към мнение
На 29.05.2021 г. в 9:07, VASILEV каза:

Разбира се, че е по изгодно. Въпроса е, че дори да влезна в Италия с антигенен, на връщане ме задължават да представя отрицателен ПСР и още два допълнителни на ден 2 и ден 8 от 10 дневен период на карантина в Англия. Тези тестове се закупуват предварително и без да покажеш доказателство, че си ги платил не те допускат в самолета.

On arrival in England

On arrival in England you must:

  • quarantine at home or in the place you are staying for 10 days
  • take a COVID-19 test on or before day 2 and on or after day 8

Чак сега го виждам това, на връщане в Англия може и само антигенен тест, а тестовете на ден 2 и 8 отдавна поевтиняха, та вече почват от около 70 паунда (за двата общо)... Това, ако не те бърка карантината 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, searus каза:

Чак сега го виждам това, на връщане в Англия може и само антигенен тест, а тестовете на ден 2 и 8 отдавна поевтиняха, та вече почват от около 70 паунда (за двата общо)... Това, ако не те бърка карантината 🙂

Не съм пътувал от март, но разбрах, че са поевтиняли. Абе пак си е мазало, карантина и три теста..

Ще видим какво ще решат края на Юни и ще решим дали да летим или не🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Я кажете, моля, нещо друго трябва ли за Катания?

ПСР - направили сме

Онази форма съм попълнила, пратиха QR кодове.

Нещо друго ме притеснява: направих си регистрация и от нея, попълних за двамата.

Първо за единия, получих код. После за Съра, пак получих код.

Да не се окаже, че QR кодът е един и същ?

Сигурно ми е глупав въпросът:((((

Може би, трябва да направя втора регистрация?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.