Прескочи до съдържание

Сицилия юли 2021


Venitogo

Препоръчани мнения

На 5.05.2021 г. в 22:00, Raindrop каза:

Няколко пъти съм била в Сицилия, винаги наемам кола и я кръстосвам по дължина. За мен е оптимално следното:  кацане в Катания, 2 или 3 нощувки там, като мога да препоръчам прекрасно място за отсядане - от терасата се любувах на Театро Масимо Белини. При желание - Етна, Таормина. После се тръгва на юг, Сиракуза е абсолютно задължителна, толкова ми е в сърцето 🙂, следват Ното, Рагуза, Модика, после Пиаца Армерина с Вила Империале дел Казале, Агридженто и газ към Палермо. Може да се отседне в Модика и в Агридженто за една нощ. 

 

За Палермо препоръчвам поне 3 нощувки. Градът е великолепен и си заслужава всяка секунда наслада. След последната нощувка в Палермо тръгнах към Катания, като минах през Багерия - родният град на Джузепе Торнаторе. Препоръчвам посещение на Вила Палагония. Пътят не е много, спокойно пристигате в Катания, връщате колата на летището и се прибирате. 

 

Вариант е да се върне колата в Палермо, и да се приберете през Милано.

Здравейте,

Имате ли идея какво е времето към 20 май - благодаря

Здравейте,

На 5.05.2021 г. в 22:00, Raindrop каза:

Здравейте,

Имате ли идея какво е времето към 20 май - благодаря

Връзка към мнение
преди 13 минути , Kremi Nikolova каза:

Здравейте,

Имате ли идея какво е времето към 20 май - благодаря

Здравейте,

Здравейте,

Имате ли идея какво е времето към 20 май - благодаря

Ще впрегна всичките си способности, дори ще питам няколко синоптички за да Ви отговоря, но при едно условие:

Задайте въпроса още веднъж и, моля, уточнете годината.

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към мнение

Повторението със сигурност не е умишлено!

Предстои ни пътуване на 20 май 2022 ... И бихме искали да знаем ориентировъчно какво е времето по това време.

Иначе казано прогнозата си я следим ... Хубава да Ви е вечерта!

Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...

@Venitogo @bibi @Огнян Здравейте! Видях, че сте били в Сицилия през юли и исках да попитам дали останахте доволни от изживяването? Това е моментът, в който и ние планираме да отидем - първите дни на юли.

Четох, че юли е доста топло, така че реших да се допитам до вас как бяха температурите, успяхте ли да разгледате каквото искахте? Защото в някои сайтове го представят непоносимо, а знам, че е един от най-популярните месеци и съм малко объркана - като цяло вие препоръчвате ли?

 

Благодаря предварително!

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , traveladdict каза:

@Venitogo @bibi @Огнян Здравейте! Видях, че сте били в Сицилия през юли и исках да попитам дали останахте доволни от изживяването? Това е моментът, в който и ние планираме да отидем - първите дни на юли.

Четох, че юли е доста топло, така че реших да се допитам до вас как бяха температурите, успяхте ли да разгледате каквото искахте? Защото в някои сайтове го представят непоносимо, а знам, че е един от най-популярните месеци и съм малко объркана - като цяло вие препоръчвате ли?

 

Благодаря предварително!

Здравейте, 

Слабо казано съм възхитени от Сицилия!!! Изпращам ви блога ми, макар още да не съм завършила статията, но доволно всичко ще Ви стане ясно.

Ние бяхме организирано и обиколихме цяла Сицилия. 

Юли ще ви е доста горещо!

Ние отидохме в Май и беше добре. Но Юли ... не! Бяхме насред най -голямата жега в Йордания - уникално беше, но при 40 градуса ... никак не е ок.

Важи и за Сицилия. Е, няма да е 40, но като сложите влагата ... абе не е ок. Препоръчвам Май месец, за да направите една приятна разходка.

На Етна се качете задължително!

https://www.kremitravelblog.com/articles/пътешествия/без-сицилия-италия-не-би-имала-душа-или-когато-зърнеш-другото-лице-на-ботуша-част-1ва

 

Ето линк към блога ми. Там всичко е описано. Пак казвам, макар не завършен пътеписа, ще добиете идея в основи. Остана Етна и Таормина.

Израза, че без Сицилия, Италия не би имала душа... е верен! Влюбена съм в Италия, но Сицилия е душата и!

Отидете и се наслаждавайте!

За всякакви въпроси,  съм на разположение!!

Поздрави: Креми

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 10.01.2023 г. в 23:40, traveladdict каза:

@Venitogo @bibi @Огнян Здравейте! Видях, че сте били в Сицилия през юли и исках да попитам дали останахте доволни от изживяването? Това е моментът, в който и ние планираме да отидем - първите дни на юли.

Четох, че юли е доста топло, така че реших да се допитам до вас как бяха температурите, успяхте ли да разгледате каквото искахте? Защото в някои сайтове го представят непоносимо, а знам, че е един от най-популярните месеци и съм малко объркана - като цяло вие препоръчвате ли?

 

Благодаря предварително!

Здравей пристрастени пътешественико. 🙂

Нашето пътуване до Сицилия беше през лятото на 2020 година и бяхме истински късметлии, защото отвориха Италия за туристи няколко дена преди това.

Беше средата на юли и аз също се опасявах, че ще бъде непоносима жега. Оказа се, че не е чак толкова горещо. За целия десетдневен период може би е имало един-два дена, в които температурата беше 36-37'С. През останалото време: 30-33'С. Съчетано с лек ветрец си беше съвсем поносимо.

Планувай смело. Сицилия е прекрасна. Насладете и се. 🙂

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имам едно бързо въпросче, ама за да не отварям нова тема ще питам тук. Какъв е най-удобния обществен транспорт от Катания за Таормина? Гледам различни автобуси, а май също има и влак, ама ако има някой да сподели лично мнение ще е най-добре и удобно. Само да допълня че този път ще сме по-накратко и базата ни ще е от Катания ,която така и не сме разглеждали. Затова където се пътува ще е еднодневно, с градски транспорт , рентакар няма да взимаме този път. Ако ще е автобус откъде в центъра на Катания може да хване? 😀

Връзка към мнение
преди 3 часа, Joro69 каза:

Имам едно бързо въпросче, ама за да не отварям нова тема ще питам тук. Какъв е най-удобния обществен транспорт от Катания за Таормина? Гледам различни автобуси, а май също има и влак, ама ако има някой да сподели лично мнение ще е най-добре и удобно. Само да допълня че този път ще сме по-накратко и базата ни ще е от Катания ,която така и не сме разглеждали. Затова където се пътува ще е еднодневно, с градски транспорт , рентакар няма да взимаме този път. Ако ще е автобус откъде в центъра на Катания може да хване? 😀

Според мен определено с автобус, гарата в Таормина е в ниското и доста изкачване ще има.

В края на ноември 2022г. така го направихме и сме доволни.

Не бяхме проучвали от къде и как, затова предишната вечер както ни упъти Гоогле картата така действахме (автобусите мисля, че бяха през около час), но понеже трудно намерихме автогарата от където да хванем автобуса, сега ще напиша тук къде и какво 🙂.

Автобусите тръгват от тукVia Enrico de Nicola, 24, 95131 Catania - 37.507976, 15.097851, касите за продажба на билети на автогарата не работеха и

незнам дали само в нашия случай, но и шофьора отказа да ни продаде билети, въпреки че автобуса не беше пълен, изпрати ни да си купим от касата.

Билети се купуват от тук - Via D'Amico, 187, 95129 Catania - 37°30'31.7"N 15°05'55.5"E, двупосочните бяха малко по-евтини.

Таормина е прекрасна! 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 10.01.2023 г. в 23:40, traveladdict каза:

@Venitogo @bibi @Огнян Здравейте! Видях, че сте били в Сицилия през юли и исках да попитам дали останахте доволни от изживяването? Това е моментът, в който и ние планираме да отидем - първите дни на юли.

Четох, че юли е доста топло, така че реших да се допитам до вас как бяха температурите, успяхте ли да разгледате каквото искахте? Защото в някои сайтове го представят непоносимо, а знам, че е един от най-популярните месеци и съм малко объркана - като цяло вие препоръчвате ли?

 

Благодаря предварително!

Били сме два пъти по това време на годината (първите дни на юли) в различни части на Сицилия и мога да кажа, че жегата и двата пъти беше БРУТАЛНА. Под 37 градуса беше само горе на Етна. Никога не бих потретил през лятото.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Наистина с автобус е по-удобно.Аз реших да тръгна с влак,да хвърля око и на Джардини Наксос,там е гарата. После има автобус до Таормина. Не знам колко са редовни обаче,взех такси за да имам повече време. На връщане вечерта се прибрах с директния автобус до Катания.

Връзка към мнение

Присетих се и още нещо. Някой ходил ли е с обществен транспорт от Катания до Савока? Не че много важно, но ще ми е любопитно да хвърля едно око. Щото не виждам директно от Катания , ама може би има от Таормина автобус?

Връзка към мнение
На 10.01.2023 г. в 23:40, traveladdict каза:

@Venitogo @bibi @Огнян Здравейте! Видях, че сте били в Сицилия през юли и исках да попитам дали останахте доволни от изживяването? Това е моментът, в който и ние планираме да отидем - първите дни на юли.

Четох, че юли е доста топло, така че реших да се допитам до вас как бяха температурите, успяхте ли да разгледате каквото искахте? Защото в някои сайтове го представят непоносимо, а знам, че е един от най-популярните месеци и съм малко объркана - като цяло вие препоръчвате ли?

 

Благодаря предварително!

Здравейте:) бяхме средата на Юли 2021, всичко организирах сама -7 дни, кацнахме в Катаня, взехме кола и обиколихме острова като нощувахме на различни места. Аз се влюбих в Палермо :))времето беше супер, ние винаги пътуваме лятото в Италия и топлото не ни притеснява, беше по спомен 30-33 градуса, но това колко е топло е доста субективно:) аз лично ви препоръчвам да отидете, ще ви хареса

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 13.01.2023 г. в 13:02, Joro69 каза:

Имам едно бързо въпросче, ама за да не отварям нова тема ще питам тук. Какъв е най-удобния обществен транспорт от Катания за Таормина? Гледам различни автобуси, а май също има и влак, ама ако има някой да сподели лично мнение ще е най-добре и удобно. Само да допълня че този път ще сме по-накратко и базата ни ще е от Катания ,която така и не сме разглеждали. Затова където се пътува ще е еднодневно, с градски транспорт , рентакар няма да взимаме този път. Ако ще е автобус откъде в центъра на Катания може да хване? 😀

Бях преди 2 седмици в Таормина и много ми хареса. Определено с автобус е най-добре. Може да прочетете за най-популярните забележителности и вариантите за превоз - https://oneticketjustgo.com/zabelezhitelnosti-taormina/

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Благодаря много на всички за информацията! В крайна сметка решихме да отидем, в този период имаме възможност, така че ще се въоръжим с летни дрехи и добро настроение и ще се радваме на жегата :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.