Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

На 28.11.2019 г. в 15:58, Topfly каза:

Това е полет на Уиз ер за феновете на националния отбор.

А за феновете на Ференцварош ще има чартърен влак от Будапеща до Разград: цък

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте. Имам следния въпрос за услугата Wizz Flex - купувам си билет за 100 лева примерно (120 лева с таксата за флекс) и после решавам да променя полета на такъв, който е на цена 80 лева (без да cancel-вам резервацията, за да мога да направя последваща промяна). Ако след това реша да отменя изцяло резервацията и да ми платят сумата по Wizz профила, каква сума ще получа - 80 или 100 лева?

 

И още нещо, което е свързано - ако след като сменя с билет на цена от 80 лева и направя последваща промяна към билет с цена 140 лева, колко ще трябва да доплатя - 40 лева (колкото е разликата между първоначално платената цена и новата) или 60 ева (колкото е разликата между цената на текущия билет и новата цена)? Благодаря!

Връзка към коментар

На мен ми се случи нещо странно. По време на Черния петък закупих двупосочен билет. Платих, получих код за потвърждение, с подробности за полета. Около 4 дни по-късно получих и електронната фактура.
Днес обаче получавам съобщение от банката си, че сумата, заплатена за билета, ми е върнатa  newsm78.
Влизайки в профила си в сайта на Wizz, статусът е "потвърдена", плащането - "прието". В шах съм. Не успях да се свържа с Wizz днес, но исках да попитам дали на някого се е случвало подобно нещо.

  • Замислям се 3
Връзка към коментар
Мирослав Василев
Преди 1 час, pepi:) каза:

На мен ми се случи нещо странно. По време на Черния петък закупих двупосочен билет. Платих, получих код за потвърждение, с подробности за полета. Около 4 дни по-късно получих и електронната фактура.
Днес обаче получавам съобщение от банката си, че сумата, заплатена за билета, ми е върнатa  newsm78.
Влизайки в профила си в сайта на Wizz, статусът е "потвърдена", плащането - "прието". В шах съм. Не успях да се свържа с Wizz днес, но исках да попитам дали на някого се е случвало подобно нещо.

И при мен е същото, парите бяха върнати преди няколко дена. Но според мен, ще си ги вземат скоро.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Проверете да не са блокирани само от онлайн банкирането на банката. Понякога и на мен така ми се случвало, но след 2/3 работни дни си ги взимат.

То по-добре да си Ви седят потвърдени билетите и пари да не Ви вземат повече, щом са Ви ги върнали обратно в сметката.    

Връзка към коментар

Имаше проблем с УизЕър в Черния Петък, вземаха парите на 2 пъти, а не издаваха билет. После плащах с друга карта и ставаше - след това разправии с банката да върне сумата.

Връзка към коментар

Wizz обявиха официално базата си в Абу Даби. Първоначално ще се лети до Европа. След това Индия, Африка и Близкия изток. Машините, които ще оперират оттам са А321.

  • Харесвам 15
  • Браво 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Ivko каза:

Дали това има нещо общо със спиране на линията София-Дубай освен загубите?!

Не знам дали ще има линия София - Абу Даби. Надявам се....

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
1 hour ago, Ivko said:

Не вярвам...щом един Дубай не можаха да устискат какво остава да има пътникопоток за Абу Даби.

Моята лична прогноза е, че Уиз ер ще почнат да предлагат услуга с прекачване в Абу Даби към Индия, Източна Африка, Пакистан, евентуално Малдивите и т.н., а полетите към Дубай ще ги прехвърлят в Абу Даби. От летището в Абу Даби до Дубай с такси е около 1 час път и около 50-60 евро.

 

Интересно е да се види с А321Neo потенциално до къде мога да летят. Индия и Пакистан вероятно ще са много важни пазари, защото от там идват повечето гастарбайтери в Обединените Арабски Емирства, но част от липсата на работна ръка в Европа също се захранва от тези две държави...

 

Чудех се къде ще ги пускат толкова много поръчани самолети Уиз ер, но така картината почва да се навръзва...

  • Харесвам 4
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

UPDATE: New lost cost airline Wizz Air Abu Dhabi launched

Flights to launch during the second half of 2020

https://gulfnews.com/business/aviation/update-new-lost-cost-airline-wizz-air-abu-dhabi-launched-1.1576143316487

 

Интересно е и какво са обещали от Абу Даби на Wizz air. Вероятно това е един вид признание за провала на експанзията на Etihad...

 

В новата авиокомпания “на Уиз Ер“ фонда на Абу Даби ще има 51% собственост...Пишат и за полети към Русия и Близкия Изток...

 

Името на новата авиокомпания ще е Wizz Air Abu Dhabi

 

Wizz Air Aims to Shake Up Abu Dhabi With New Discount Carrier

https://www.bloomberg.com/news/articles/2019-12-12/wizz-air-to-take-on-etihad-air-arabia-with-new-abu-dhabi-carrier

 

 

 

 

 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
25 minutes ago, randi said:

Логично е да развият хъб и да се букват билети с прекачване.

Логично е, но и ще е голямо излизане от ултра лоу кост модела, който следваха до сега. Гарантираното прекачване винаги е свързано с повече разходи за авиокомпанията...Интересно е, ще има ли Белград - Абу Даби полет с Wizz air и какво ще стане с Air Serbia?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

А интересно защо са избрали за база Абу Даби, а не Ал Мактум, което ползват сега, още повече, че и Експото ще е там догодина, метро ще има, hyperloop ... не, това последно не, че ще изгубя още един бас :grin: ...

Връзка към коментар
Цитат

Основаването на Wizz Air Abu Dhabi (Обединени арабски емирства) в партньорство с Abu Dhabi Development Holding PJSC (ADDH). Това ще бъде първата авиокомпания на Wizz Air, създадена извън Европа.

 Аз разбирам, че това ще е един вид нова авиокомпания базирана в Абу Даби, а не че отварят поредната база.

Връзка към коментар
преди 7 минути , Фичо каза:

А интересно защо са избрали за база Абу Даби, а не Ал Мактум, което ползват сега, още повече, че и Експото ще е там догодина, метро ще има, hyperloop ... не, това последно не, че ще изгубя още един бас :grin: ...

Защото шейховете си мерят... авиокомпаниите. Между двете емирства - и особено техните авиокомпании - от години има огромна надпревара и конкуренция. И най-вероятно Абу Даби са предложили по-добри условия на Уиз само и само да ги измъкнат от Дубай.

 

В тази връзка, очаквам скоро Раян да почнат да летят до Мактум.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
7 minutes ago, Фичо said:

А интересно защо са избрали за база Абу Даби, а не Ал Мактум, което ползват сега, още повече, че и Експото ще е там догодина, метро ще има, hyperloop ... не, това последно не, че ще изгубя още един бас :grin: ...

Wizz air имаха амбициите да пуснат полети през Дубай до Индия, но властите в Дубай ги отрязаха. Сега явно са намерили вратичка през Абу Даби да се разширяват в региона. Експото ще е в Абу Даби и като гледам плановете за стартирането на полетите през втората половина на 2020-та, явно се готвят точно за откриването на експото да стартират авиокомпанията...

Що се отнася до Hyperloop за сега има голямо мълчание, но може и съзнателно да го готвят като гоямата изненада за експото 🙂

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
21 minutes ago, Ivko said:

 Точно в Дубай ще си е баш преди Ал Мактум 🙂

 

dds.jpg

Прав си! Аз си мислех, че идеята на първия Hyperloop да вози пътниците в Абу Даби, а то било обратното 🙂 Летището междо другото е точно на границата, но в Дубай...

3 minutes ago, SpeeDemoN5 said:

WTF от кога я спират линията,изобщо не съм разбрал..

Те такива неща не ги обявяват Уиз ер, но от април нява възможност за купуване на билети...

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.