Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Здравейте! Имам нужда от съвет.

Няколко приятелски семейства пътуваме с деца.

След като направихме резервациите, поради факта, че аз имам групов дискаунт, добавих едното дете към моята резервация (но така или иначе, него го таксуваха с редовна цена, понеже е добавено по-късно, т.е. не ползва дискаунт цената). В момента на моята резервация има 2 възрастни, 1 бебе и 2 деца. Дали е възможно да преместим едното дете на резервацията на неговите родители, за да може системата да го разпредели да седи с един от тях? 

Не знам дали се разбира, какво говоря 😄

 

Редактирано от FlyMeToTheMoon
Връзка към коментар
преди 5 часа, Таньо каза:

Видях я за пръв път в ноември или декември.

 Явно останалите спим 😁😁 но наистина не съм го виждал това, а и сега да го рекламират..може нещо за малко пробно да се е появила

преди 1 час, Antick каза:

Еххха, най-после! WIZZ Air Автоматично чекиране за полета на вас и вашите спътници 50 часа преди планираното време за излитане!!!!!

 

Преди 1 час, Coo каза:

Опа, Уиз пускат автоматичен чек ин 50часа преди полета.

 

Връзка към коментар
преди 2 часа, Zaro каза:

И кво праим с овърбукинга тогава? 😄

🙂 Нов рекламен слоугън:

"Не искате да сте жертва на овърбукинг?! Купете места или платете автоматичен чек-ин.

Искате още повече сигурност?!  Избере тарифа флекси или по-добрите наши застраховки!"

преди 17 минути , Zara каза:

Да се смятам ли защитена от овърбукинг ако всеки път си купувам място? 

 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 55 минути , Zara каза:

Да се смятам ли защитена от овърбукинг ако всеки път си купувам място? 

Покупката на място дава възможност за по-ранно чекиране, което на практика си е гаранция срещу дублиране на билети.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 2
Връзка към коментар

Нали имам закупено място, какво значение има кога ще се чекирам? Това място става „продадено” в момента, в който го купя. Ако е било продадено преди да го букна аз- нямаше да ми се предлага като свободно.

Та как системата позволява продажба на едно и също място повече от 1 път? 

За платени билети с незакупени места, където „кой превари-той ще свари”  не иде реч.Да го мислят тези, които чакат неразпределените А и F места.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Нали имам закупено място, какво значение има кога ще се чекирам? Това място става „продадено” в момента, в който го купя. Ако е било продадено преди да го букна аз- нямаше да ми се предлага като свободно.

Всъщност при овърбукинг става точно това - едно място се "продава" два пъти. Може да е платено/купено място, може да е случайно разпределено.

Та как системата позволява продажба на едно и също място повече от 1 път? Позволява го с алгоритъма наречен овърбукинг.

За платени билети с незакупени места, където „кой превари-той ще свари”  не иде реч.

Под сурдинка от години се вменява, че закупуването на място гарантира защита срещу овърбукинг, но не е така или поне не е сигурно.

Ако беше правило щеше да е част от общите им правила и тогава щеше да има конфликт с предлагането  на безплатното/случайно избрано място. Тогава по подразбиране няма неизбираеми/безплатни места и обявената ниска цена за тях би била невярна!

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Това с автоматичното чекиране го има от няколко месеца, просто сега са решили са го рекламират. По време на последния ми букинг услугата струваше 2 или 3 лева и бях се зачудил с какво услугата би улеснила живота ми, като се има предвид удобното Уиз приложение и електронната бордна карта. 

Връзка към коментар
преди 53 минути , Zara каза:

Нали имам закупено място, какво значение има кога ще се чекирам? Това място става „продадено” в момента, в който го купя. Ако е било продадено преди да го букна аз- нямаше да ми се предлага като свободно.

Та как системата позволява продажба на едно и също място повече от 1 път? 

За платени билети с незакупени места, където „кой превари-той ще свари”  не иде реч.Да го мислят тези, които чакат неразпределените А и F места.

Когато си купувам места, винаги се чекирам по-рано. Тръпка ми е, някак си пътуването става една идея по-близо. А и избягвам оставане зад борда.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 26 минути , neuromancer каза:

Аз поне не знам да са казвали нещо официално, така че всичко е предположения

Ако коментара ти визира моя, наистина няма как да кажат официално, че закупуването на място е гаранция срещу овърбукинг, защото ще излезе че овърбукинга е реалност, срещу която продават защита.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
5 hours ago, FlyMeToTheMoon said:

Ама ако системата разпредели родителите така, че да не стоят заедно? 🙂

Това е ниша. Аз бих дала пари, за да седи дето ми да някой друг, а не до мен. 🙂

  • Харесвам 1
  • Браво 2
  • Смея се 14
Връзка към коментар
преди 6 минути , Zaro каза:

Когато си купувам места, винаги се чекирам по-рано. Тръпка ми е, някак си пътуването става една идея по-близо. А и избягвам оставане зад борда.

Точно - реално закупуването на място, не е гаранция срещу овърбукинг, защото при късно чекиране закупено или случайно избрано място не дава предимство.

Връзка към коментар
преди 12 минути , Coo каза:

Това е ниша. Аз бих дала пари, за да седи дето ми да някой друг, а не до мен. 🙂

Ниша, и то каква! Някой друг е готов да даде пари, за да седи детето ти до теб, не до него.

Ало, Wizz, четете ли, бе?!

 

Подсказвам: в идеалния (за Wizz) случай човек е обграден от 8 (осем) седалки - три отпред, по една отляво и отдясно, три отзад. Съответно в системата за резервация се появява допълнителна функционалност: всеки пътник може да избира (и да си плаща) на кои позиции около него да НЯМА дете. Например: купувам си 26B, и слагам „защита от деца“ на 25C, 26A, 26C, 27B. Плащам по 2 € на седалка.

А алгоритъмът, ах, алгоритъмът!...

  • Харесвам 1
  • Браво 2
  • Смея се 12
Връзка към коментар
преди 11 минути , Goal & Boss каза:

Плащам по 2 € на седалка.

2 евро е само първата седалка. По-нататък прогресията е геометрична.

 

И след като си се освободил от деца, на осемте седалки около теб се настаняват такива, че ти се иска да имаш осем деца около теб. 😄

  • Харесвам 2
  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 2 минути , Zaro каза:

2 евро е само първата седалка. По-нататък прогресията е геометрична.

 

И след като си се освободил от деца, на осемте седалки около теб се настаняват такива, че ти се иска да имаш осем деца около теб. 😄

Ми, кой, к’вото си е поръчал:))))

Връзка към коментар
26 minutes ago, Goal & Boss said:

Ниша, и то каква! Някой друг е готов да даде пари, за да седи детето ти до теб, не до него.

Ало, Wizz, четете ли, бе?!

 

Подсказвам: в идеалния (за Wizz) случай човек е обграден от 8 (осем) седалки - три отпред, по една отляво и отдясно, три отзад. Съответно в системата за резервация се появява допълнителна функционалност: всеки пътник може да избира (и да си плаща) на кои позиции около него да НЯМА дете. Например: купувам си 26B, и слагам „защита от деца“ на 25C, 26A, 26C, 27B. Плащам по 2 € на седалка.

А алгоритъмът, ах, алгоритъмът!...

За ревящи деца и полови самолет със седалки “защита от деца” не стигат😝

Разбирам родителите, по-скоро мъча се да ги разбирам, но ми е чудно как моето никога не е ревало. Друг е въпросът, че не млъква 😂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 минута , ДиянаВ каза:

За ревящи деца и полови самолет със седалки “защита от деца” не стигат😝
😂

Права си, разбира се, но след като си установила това когато вече си в самолета, нищо не ти пречи да викнеш стюардесата и да наемеш от нея чифт noise cancelling слушалки за 49€. Ако беше по-хитра и ги беше поръчала по време на резервирането, щеше да ти струва само 39 €.

  • Смея се 7
Връзка към коментар
преди 10 минути , Goal & Boss каза:

Ако беше по-хитра и ги беше поръчала по време на резервирането, щеше да ти струва само 39 €.

А ако ти беше по-хитър, щеше да си ги поръчаш за 11€ на 11.11 от Aliexpress и да не плащаш всеки път по 39€.. :rofl:

  • Харесвам 3
  • Смея се 8
Връзка към коментар

Много хора се оплакват от детския плач (това са едни от най-дразнещите звуци за човек по понятни причини) в самолетите и обикновено считат, че родителите трябва да направят нещо, но за това има сравнително просто обяснение и както обикновено всички пишат, но почти никой не чете. Дори и на български има достатъчно информация:

https://www.edna.bg/kolonkata-na/bebe-v-samoleta-vyzmozhni-sa-nepriiatnosti-4657442

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 8 минути , chandni каза:

А ако ти беше по-хитър, щеше да си ги поръчаш на 11€ по време на 11.11 от Aliexpress о да не плащаш всеки път по 39€.. :rofl:

Не плащам всеки път по 39 €, защото съм се абонирал - само 299 € на година! :king:

И най-якото е, че членството се подновява автоматично - всяка година за 36 месеца напред!

 

  • Браво 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.