Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Нашите билети до Братислава са с променени часове за 15.04. Изпратиха ми мейл с 3 опции, избрах да ми върнат сумата. За първи път я правя тази процедура. Като гледам може два пъти и повече да минеш през мейл и отказване, кога да очаквам да ми върнат сумата? Нещо не ми изглежда надеждно- нито има номер на резервация, хора и подробности като даваш отказ и връщане на сума.

Връзка към коментар

Сменен ми е деня за полет до Брюксел през март, без да ми е изпратен мейл. Случайно проверих след дискусията тук...Чудно ми е защо нямам мейл нито за промяна, нито за опции за канселиране /презаверяване.  Щях да отида на 12ти и да разбера, че билета ми е за 11ти. Та проверете си полетите, дори да нямате мейл за промяна.

За refund в кеш имат условие да се обадиш на кол центъра. Аз звънях на 02/492 83 67 за да си  канселирам полетите до Копенхаген, които бях объркала при купуване. Там поне извадих късмет.

Връзка към коментар

Какво става когато полетите са купени през посредник (sembo.no)? В случая полета ми до Милано на 12-ти е отменен и никой не ме е уведомил за това - нито Sembo, нито Wizz. 

Връзка към коментар
преди 29 минути , Христиан каза:

Какво става когато полетите са купени през посредник (sembo.no)? В случая полета ми до Милано на 12-ти е отменен и никой не ме е уведомил за това - нито Sembo, нито Wizz. 

Превозвачът трябва да уведоми посредника, а от своя страна посредникът трябва да те уведоми за промяната. Полетът от София до Милано на 12-ти март, както и за повечето други дни през март не е отменен все още. Просто в момента не продават билети. Ако го отменят, най-бързо ще разбереш, от информацията да се обърнеш към посредника, като се логнеш на сайта на Wizzair с PNR кода, който си получил от sembo.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, IvanNavi каза:

Превозвачът трябва да уведоми посредника, а от своя страна посредникът трябва да те уведоми за промяната. Полетът от София до Милано на 12-ти март, както и за повечето други дни през март не е отменен все още. Просто в момента не продават билети. Ако го отменят, най-бързо ще разбереш, от информацията да се обърнеш към посредника, като се логнеш на сайта на Wizzair с PNR кода, който си получил от sembo.

В случая не ми е отменен полета, а е преместен на 11-ти, което така или иначе не ми върши работа. Би трябвало Wizz да са уведомили Sembo за тази промяна и те евентуално да уведомят мен, но...

Връзка към коментар

"Уизер" е определена за национален превозвач до Ереван

Правителството определи унгарската авиокомпания "Уизер" (Wizz Air Hungary Ltd.) за въздушен превозвач по международната въздушна линия София-Ереван-София, съобщи правителствената пресслужба.

 

Авиокомпанията е заявила готовност да започне да изпълнява редовни полети по линията от края на март 2020 г. с честота два пъти седмично - в понеделник и петък.

 

Изпълняването на редовни полети между столиците на България и Армения ще подобри свързаността на двете държави и ще предостави повече възможности за нарастване на туристически поток, както и на бизнес пътуванията, се посочва в решението на кабинета.

 

В момента полети дотам изпълнява "България ер".

https://www.dnevnik.bg/biznes/2020/02/27/4034748_uizer_e_opredelena_za_nacionalen_prevozvach_do_erevan/

  • Харесвам 21
  • Благодаря 2
  • Браво 5
Връзка към коментар
Wizz Air променя графика на полетите си до Италия
27 февруари 2020 г., София  Wizz Air, обяви днес, че поради намаляващата тенденция в търсенето на полети до Италия, причинена от избухването на вируса COVID-19, ще промени своя полетен график. Това ще доведе до намаляне на честотата на изпълнение и отмяна на значителен брой полети до Северна Италия между 11 март и 2 април 2020 г. През този период ще бъде намален около 60% от общия брой полети на компанията до италиански градове. Обичайният график ще бъде възстановен след 2 април 2020 г.
Пътниците с резервации, засегнати от тази промяна, са информирани своевременно и ще бъдат пренасочени към алтернативен маршрут на възможно най-ранна дата, но не по-рано от 14 дни след първоначалната дата на полета. Клиентите, които са резервирали директно на wizzair.com или през мобилното приложение на авиокомпанията, ще получат известие по имейл, в което им се предлага безплатна промяна на резервацията за нова дата, пълно възстановяване на първоначално заплатената сума или 120% възстановяване на сумата като кредит в техния WIZZ профил.
ЗАСЕГНАТИ ПОЛЕТИ ОТ БЪЛГАРИЯ (СЕДМИЧНА ЧЕСТОТА)

 
Маршрут   НАМАЛЕНА ЧЕСТОТА НА СЕДМИЧНИ ПОЛЕТИ
11-18 март
НАМАЛЕНА ЧЕСТОТА НА СЕДМИЧНИ ПОЛЕТИ
18-25 март
НАМАЛЕНА ЧЕСТОТА НА СЕДМИЧНИ ПОЛЕТИ
25 март – 2 април
София - Милано от 7 на 2 от 7 на 2 от 7 на 2
София - Болоня от 2 на 1 от 2 на 1 от 3 на 1
София - Бари от 2 на 1 от 2 на 1 от 3 на 1
София - Неапол от 2 на 1 от 2 на 1 от 3 на 1
София - Катаня от 2 на 1 от 2 на 1 от 2 на 1
Варна - Милано от 2 на 1 от 2 на 1 от 2 на 1
  • Харесвам 13
Връзка към коментар
преди 9 часа, Ivko каза:

Горе в началото има закачено мнение с безплатен телефон в Малта вижте как се ползва. Почни е сигурно,че няма да Ви върнат нищо, както знаем Уиз са доста твърди в това по-принцип, а и докато не канселират полетите заради вируса отказ от пътуване е ваш личен избор и не подлежи на компенсация, а и там за където ще летите не е обявена карантина.

Само уточнение - не поддържат вероятно вече Български език на Малтийския номер, последния път като звънях на Английския ме препрати.

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Уиз отменя полетите не само между Италия -България за по-голямата част от март,но и между всички останали дестинации и Италия.Това ще са сериозни загуби за АК.Виждам,че и полетите до Братислава са орязани през март.Тези дни ли се случи или така беше по разписание?Имам спомен,че в някакъв период,графика беше странен заради отпуски на екипажите,но не беше ли януари/февруари?

Връзка към коментар
преди 29 минути , Мари Николова каза:

Уиз отменя полетите не само между Италия -България за по-голямата част от март,но и между всички останали дестинации и Италия.Това ще са сериозни загуби за АК.Виждам,че и полетите до Братислава са орязани през март.Тези дни ли се случи или така беше по разписание?Имам спомен,че в някакъв период,графика беше странен заради отпуски на екипажите,но не беше ли януари/февруари?

Вчера плъзна слух, че словашкият премиер е заразен с коронавирус, не знам дали това има някакво отношение. Тестовете му са отрицателни, но човекът е в болница с пневмония.

  • Шок 1
Връзка към коментар
26 minutes ago, Мари Николова said:

Уиз отменя полетите не само между Италия -България за по-голямата част от март,но и между всички останали дестинации и Италия.Това ще са сериозни загуби за АК.Виждам,че и полетите до Братислава са орязани през март.Тези дни ли се случи или така беше по разписание?Имам спомен,че в някакъв период,графика беше странен заради отпуски на екипажите,но не беше ли януари/февруари?

Неразгадаема ситуация. Сутринта Букурещ-Бергамо беше махната от първите дни на март до края. Сега отново я има, като цените от 15-ти нататък са 500-600-700 лв. едната посока. Проверих и Тревизо, Болоня и Рим същото положение е.

  • Браво 1
Връзка към коментар

Дали пък заради допълнителните проверки и ресурс по летищата във връзка с коронавируса не са се вдигнали летищтните такси. Но пък до 10-15 март са нормални цените.🤔

Връзка към коментар
преди 7 минути , ДиянаВ каза:

Дали пък заради допълнителните проверки и ресурс по летищата във връзка с коронавируса не са се вдигнали летищтните такси. Но пък до 10-15 март са нормални цените.🤔

За следващите две седмици не смеят да отменят полети, защото масово ще трябва да изплащат обезщетения.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 2 минути , ДиянаВ каза:

Дали пък заради допълнителните проверки и ресурс по летищата във връзка с коронавируса не са се вдигнали летищтните такси. Но пък до 10-15 март са нормални цените.🤔

По-вероятно е след масовото анулиране на полети до Италия да се е повишило търсенето.Много хора им се налага да пътуват по-работа,за да се приберат у дома, при близки и т.н.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Just now, master_of_germs said:

За следващите две седмици не смеят да отменят полети, защото масово ще трябва да изплащат обезщетения.

Прав си. Това не го съобразих.

Връзка към коментар
На 26.02.2020 г. в 14:27, Адриан ХН каза:

И на мен ми смениха часовете на полетите за Братислава на 29.03. и ме уведомиха по мейла. Вече приех промените. Даже новите часове ни устройват повече. Ще можем веднага да се настаним като пристигнем, а при обратния полет няма ставаме рано и да се чудим как ще стигнем до летището.

Аз също имах полет на 29.03 за Братислава. След промяната на часа днес промениха и деня (вече е на 30). В чуденка съм какво да правя? За 30 имах билети за Виена, ясно е че ги изтървам, връщането ми е на 1.04 за тогава е сменен само часа за сега

Връзка към коментар
На 19.02.2020 г. в 11:49, Shlosera каза:

Вчера реших да запазя цената на билет за 4 човека за полет София - Лондон Лутън с услугата Fare Lock. Това трябваше да струва 24 лв, което е 6 лв лв на пътник, а се оказа че ми изтеглиха 104. Според агента от телефона, това е станало защото са таксували допълнително по 20 лв на пътник, защото не съм удостоверил в някаква форма, че не съм робот. Такава форма не се появи въпреки, че пробвах поне 7-8 пъти, а цената все се заковаваше на 104, която не знам защо приех, че ще е и част от билета. Агента ме посъветва да направя видео на тази грешка и да пусна оплакване. Докато правя записа тази грешна цена пак излезе, като пробвах още няколко пъти, а цената все си беше 104 лв. След около 2 часа реших да пробвам пак и какво да видя - цената накрая си беше коректна. Явно това е някаква грешка в сайта или пък нещо не съм забелязал. Направих и това видео, като в момента чакам да ми върнат обратно отговор, на който да приложа видеото.

За втори път ми се случва грешка при плащане в Уизеър. Преди няколко години не можаха да отчетат 33.33лв от ваучер, които взеха от картата. Това беше признато като грешка, но пък по това време прецених, че времето и парите по импулсния телефон ще костват повече от тези 33.33лв и за това се отказах. Сега обаче имаме неимпулсен телефон, така че е по лесно. Техния съпорт може да те откаже от по дребни суми, но този път съм решен да си върна парите. 

Интересно, че първия отговор на оплакването ми беше, че наистина е станала грешка. Обаче за да преведат обратно разликата, трябвало да платя цялата резервация, което е абсолютно неприемливо защото Fare Lock не е услуга, която задължава каквото и да било. Протестирах по е-маил, Fare Lock периода изтече, не платих резервациите и след няколко дни по живо по здраво върнаха разликата в профила без срок на изтичане.  
Впрочем, от цялата работа може да се каже че има и позитиви, защото едни 80 лв, които трябваше да изтекат в средата на март, се конвертираха в безсрочни.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
25 minutes ago, Shlosera said:

Интересно, че първия отговор на оплакването ми беше, че наистина е станала грешка. Обаче за да преведат обратно разликата, трябвало да платя цялата резервация, което е абсолютно неприемливо защото Fare Lock не е услуга, която задължава каквото и да било. Протестирах по е-маил, Fare Lock периода изтече, не платих резервациите и след няколко дни по живо по здраво върнаха разликата в профила без срок на изтичане.  
Впрочем, от цялата работа може да се каже че има и позитиви, защото едни 80 лв, които трябваше да изтекат в средата на март, се конвертираха в безсрочни.

Аз нещо не разбрах какво си платил - 104 лв. ли и какво са ти върнали - 80 лв. ли? От къде идва разликата, ако е така?

П.п. 4.6=24. Ясно🙂👍

Редактирано от ДиянаВ
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Има заредени полети от Ларнака до Ереван. Началото им е от юни и са до края на октомври, явно линията ще е сезонна. Честотата на полетите е два пъти седмично, понеделник и петък.

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, BlackArt77 каза:

Има заредени полети от Ларнака до Ереван.

Полетът Ларнака-Ереван  ще се изпълнява с машината от Варна. Ротацията ще бъде: Варна-Ларнака-Ереван-Ларнака-Варна.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , Alexander каза:

Кой толкова ще ходи от Ларнака в Ереван

Арменците ще се връщат след  почивка в Кипър.  И арменците трябва да почиват на Средиземно море. Няма само в Сочи да ходят.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.