Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 11 минути , Мари Николова каза:

Извинявай,може би бавно загрявам 🙂Значи,купувам билет София - Бари с Флекс.Решавам да го променя на София-Рим.Обаче в един момент откривам,че повече ми се ходи в Неапол.Мога ли да заменя Соф-Рим със Соф-Неапол  безплатно?

 

Точно така.Само че ако Соф-Неапол е по-скъп от Соф-Рим си доплащаш разликата в цената.Ако е по-евтин или на същата цена смяната е напълно безплатна.

Но ако Соф-Неапол е с 24 лв по-евтин от Соф-Рим,колкото ще си удържат заради Флекс-а,по-добре да си анулираш резервацията и да си го купиш наново,защото разликата до по-евтиния следващ билет почти сигурно не се възстановява.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Интересно как решиха да ме прецакат. Смених един полет, закупен с Уиз Флекс, да е с направление Виена - Рим (както @Георги Матеев беше направил по-рано днес). Но какво се оказа...Смених всичко и на последния екран ми пишеше, че няма нищо за доплащане. Цъкнах "Потвърждавам" и излезе сменен полет по новото направление и това съобщение, че им дължа разликата от 11 евро. Говорих с някаква по телефона и тя ми вика "Това е такса за смяна на полета". Аз й викам "Ама нали съм с Флекс и минавам към полет със същата цена, не трябва да доплащам в такъв случай". Казаха ми да пратя screenshot и да се обадя - направих го и ми казаха, че ако могат да направят нещо, ще го направят. Сега чакам...

 

И тогава аз зацепих какво е станало - оригиналната резервация е направена на 30.04, когато Flex струваше 1 евро. Сега тази услуга струва 12 евро и ето отъде идват дължимите 11 евро...Но според мен не би трябвало да ми ги иска. Все пак аз съм си купил услугата Флекс, на последния екран, преди да потвърдя промяната, не са ме уведомили, че им дължа нещо допълнително....

 

flex.png

Редактирано от jorrro
  • Харесвам 1
  • Шок 4
Връзка към коментар
Георги Матеев

Мдаа, както и преди казвах - съвсем не е ясно кой кого прецаква в тая игра. Важното е да върви някакво надлъгване 🙂

 

Но да не забравяме: зоркото око на Варади не спира да дебне! 🧐

  • Браво 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 11 минути , Георги Матеев каза:

Мдаа, както и преди казвах - съвсем не е ясно кой кого прецаква в тая игра. Важното е да върви някакво налъгване 🙂

 

Но да не забравяме: зоркото око на Варади не спира да дебне! 🧐

Доста рибки плуващи по течението е хванал Варди :laugh:

  • Смея се 1
Връзка към коментар

До няколко години Уиз ер ще получи от новите A321xlr и с тях теоритично ще може доста далече от Абу Даби. Всеки може да си мечтае до къде иска да пътува 🙂

 

The carrier could potentially launch a route to Iceland, to the Spanish Canary Islands, to Bali in Indonesia, and to the Japanese ski fields in Sapporo. Looking at the map above, even Broome in Australia seems within reach. Truly game-changing for a low-cost carrier.

 

A321XLR

 

https://simpleflying.com/wizz-air-new-abu-dhabi/

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Преди 1 час, Георги Матеев каза:

Мдаа, както и преди казвах - съвсем не е ясно кой кого прецаква в тая игра. Важното е да върви някакво надлъгване 🙂

 

Но да не забравяме: зоркото око на Варади не спира да дебне! 🧐

Изравних резултата, вече е 1:1. Случих на много точен агент по телефона и му обясних каква е причината за ситуацията и той оправи "системната грешка", както я нарече. 🙂 Сигурно ще трябва да повтарям упражнението, ако не отменят полета 😄

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 47 минути , bibi каза:

За "инвеститорите" Уиз още продават Ларнака - Варна 16.05

Аз ги чакам тези полети. Имам закупени 2 билета за полета Варна-Ларнака в този ден и още няма отмяна, ама почти съм сигурен, че резултата ще стане 3:0 в моя полза. Все пак нека изчакаме де, има време да се промени ситуацията до тогава.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Галин Маргаритов

Франция обяви ,че увеличава извънредното положение до 23 юли ,това означава ли ,че няма да има до тогава полети до Париж ,или всяка авиокомпания си решава сама ?За Wizzair питам де ?

Връзка към коментар
3 minutes ago, Galii said:

Франция обяви ,че увеличава извънредното положение до 23 юли ,това означава ли ,че няма да има до тогава полети до Париж ,или всяка авиокомпания си решава сама ?За Wizzair питам де ?

Наличето на извънредно положение и мерките които се взимат са две различни неща. В някои държави удължават извънредното положение, но мерките се отхлабват, в други държави свършва извънредното положение, но много от мерките остават...За Франция това е последната новина, която четох:

 

Пристигащите във Франция от Шенгенското пространство и Великобритания ще бъдат освободени от задължителната карантина във Франция, предаде АФП.

https://inews.bg/Свят/Франция-отменя-задължителната-карантина-за-някои-пътници-_l.a_c.371_i.646812.html

Връзка към коментар
Галин Маргаритов
преди 45 минути , Topfly каза:

Наличето на извънредно положение и мерките които се взимат са две различни неща. В някои държави удължават извънредното положение, но мерките се отхлабват, в други държави свършва извънредното положение, но много от мерките остават...За Франция това е последната новина, която четох:

 

Пристигащите във Франция от Шенгенското пространство и Великобритания ще бъдат освободени от задължителната карантина във Франция, предаде АФП.

https://inews.bg/Свят/Франция-отменя-задължителната-карантина-за-някои-пътници-_l.a_c.371_i.646812.html

 

Връзка към коментар

Много хубаво клипче, но сериозно ли си мислят, че с 2 мокри кърпички пътниците ще си избършат седалката, багажниците или вратата на тоалетната? Ако трябва да се чисти и дезинфекцира самолетната кабина преди всеки полет, това автоматично ще им развали кратките престои между полетите и разписанието ще трябва да отънее. Хич не съм оптимист за следващите месеци...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Е

преди 2 часа, Galii каза:

Франция обяви ,че увеличава извънредното положение до 23 юли ,това означава ли ,че няма да има до тогава полети до Париж ,или всяка авиокомпания си решава сама ?За Wizzair питам де

Една позната има резервация  за Wizzair Бове-София за 3 юни, дали ще се състои не зная.

Връзка към коментар

Нови полети, включително и към Бургас от базата във Виена.

 

Wizz Ai gab heute die Aufnahme von acht neuen Strecken von Wien nach Brüssel, Tallinn, Burgas, Constanța, Rhodos, Heraklion, Zakynthos und Marrakesch bekannt. Die Flüge sollen im Juli bzw. Herbst des heurigen Jahres starten.

https://www.austrianwings.info/2020/05/wizz-air-gibt-aufnahme-weiterer-strecken-ab-wien-bekannt/?fbclid=IwAR2857plixvqLKGC6C5RKPt_2NF8hQVAwKnbI_f9IKNmhz5p-NKHte3NKnY

  • Харесвам 3
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 1 час, Topfly каза:

Нови полети, включително и към Бургас от базата във Виена.

 

По интересното, е че има зарадени дати до края на март. 

 

Така че полетите могат да се ползват като "инвестиция" @Георги Матеев Според шансовете са илюзорни тази дестнация да се отвърди като целогодишна и бързо-бързо ще и хлопнат кепенците.

Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 7 минути , tch каза:

По интересното, е че има зарадени дати до края на март. 

 

Така че полетите могат да се ползват като "инвестиция" @Георги Матеев Според шансовете са илюзорни тази дестнация да се отвърди като целогодишна и бързо-бързо ще и хлопнат кепенците.

Зависи. Виена е доста сериозен хъб (вече включително и лоукост, предвид наличието на Lauda) и след като Austrian продължава да поддържа целогодишни полети до Варна не виждам защо и Бургас да не успее?

Връзка към коментар
12 minutes ago, tch said:

По интересното, е че има зарадени дати до края на март. 

 

Така че полетите могат да се ползват като "инвестиция" @Георги Матеев Според шансовете са илюзорни тази дестнация да се отвърди като целогодишна и бързо-бързо ще и хлопнат кепенците.

Ще ти кажа само три думи. Брекзит, безработица и гастарбайтери... Уиз ер може би вече усещат пренасочването на гастарбайтерските пътникопотоци...Австрийските зимни курорти имат нужда от много сезонна работна ръка...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Topfly каза:

Нови полети, включително и към Бургас от базата във Виена.

Тези ми стават все по-интересни.Със сигурност ще влязат в учебниците по бизнес,само не знам като пример за какво да се прави или какво да не се прави по време на криза 🙂До Бургас дори БГ ер спират полетите от София в края на септември.Единственото обяснение е очакваната криза за работници в Западна Европа.

 

  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , Topfly каза:

Ще ти кажа само три думи. Брекзит, безработица и гастарбайтери... Уиз ер може би вече усещат пренасочването на гастарбайтерските пътникопотоци...

От кога Австрия е отвърдена дестинация за български емигранти?  А безработицата ще се повиши не само в България.

https://www.wien.gv.at/statistik/bevoelkerung/tabellen/bevoelkerung-staat-geschl-zr.html

преди 14 минути , Георги Матеев каза:

Зависи. Виена е доста сериозен хъб (вече включително и лоукост, предвид наличието на Lauda) и след като Austrian продължава да поддържа целогодишни полети до Варна не виждам защо и Бургас да не успее?

Варна е със 150-хиляди души по-голямо население, освен това има не малко моряци и студенти-чужденци, които летят целогодишно. И за двете групи не е проблем да платят 200 евро за билет.


Преди няколко години и Раън имаха големи планове за Бургас - 11 дестинации, от които 2 целогодишни подпомагани от общинския фонд. Но оцеляха 3-4 сезонни.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейт, някой да знае как стоят нещата с полетите до Санкт Петербург. За средата на юни имам полет, за който тайничко все пак се опитвам да съм оптимистка. Но в момента даже пише, че не е потвърден от властите. Дали ако им пиша ще ми върнат парите. Някой имал ли е такъв случай

Връзка към коментар

Май съвсем изтрещяха тези хора. Нови бази, нови дестинации от стари бази, редовно канцелиране на полети в последния момент. И всичко това е на фона на практически изчезнал трафик и много неясно бъдеще на гражданската авиация в хоризонт от 1-2 години.

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към коментар
7 minutes ago, Мари Николова said:

Тези ми стават все по-интересни.Със сигурност ще влязат в учебниците по бизнес,само не знам като пример за какво да се прави или какво да не се прави по време на криза 

Доста се чудих защо Уиз ер толкова бърза с рестартиране на базите, но вчера прочетох един анализ, който даваше доста логично обяснение. Тази година се очаква да има огромен спад на пътниците и който пусне пръв полет, той ще вземе пазара, а вторите третите и т.н. може изобщо да се откажат да се конкурират по дадената линия, като видят колко малко пътници има... 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.