Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Наистина не е много ясно как теглят парите от booking кредита, но лично аз мисля, че дърпат първо сумата, която изтича най-скоро, а не тази с най-дълъг срок (казано на икономически език - ползват метода FIFO, а не LIFO).

Ако влезеш в профила си, можеш да провериш всички транзакции или само плащания/ изтегляния. Въпросът е, че сумите, които са ти начислили на траншове от booking няма как да съвпаднат със стойността на билетите, които купуваш и от тук идва чуденката за хронологията на теглене, както и с какъв срок на годност е остатъкът, който не съвпада с нито един от траншовете от booking.

 

Връзка към коментар

Амбицирахте ме да си сравня всички транзакции - получаване на кредит и теглене по дати и съм на 10000% сигурна, че са ми дърпали от най-скоро изтичаща сума към такава с най-дълъг срок, но не искам да убеждавам никого!

Връзка към коментар

Точно с това ме ядосаха последния път.  И да, със сигурност теглят първо кредита, който е от най-скоро и има най-дълъг срок.

 

Ако си си използвал всички кредити мисля, че не може да се провери. Няма как да проследиш транзакциите защото може да имаш резервация за 100 евро и директно в историята ще има withdraw за 100 евро, без пояснение кои кредити са използвани за него.

 

Но ако си използвал само част от сумата, влизаш в Wizz Account balance и виждаш, че по-новите са "Funds used", а от по-старите има все още такива, които не са изразходвани. Аз така го забелязах веднага след като направих първата резервация с половината от кредитите си. За щастие след това оползвотворих и останалата част.

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Тия пичове нещо не са наред. Освен че махнаха букването на конкретно място без пари (страшна педерастия), сега ми искат (ВНИМАНИЕ!!!) 27 лв. за чекиран багаж (при цена на билета 19.99 лв.) и 22.50 паунда при билет от 50 лв.  :rolleyes: Че тя работата става пази Боже, ако ти се наложи да чекираш багаж. И в двата случая чекираният багаж струва повече от самия полет  :blink: Егати нещастниците. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Тия пичове нещо не са наред. Освен че махнаха букването на конкретно място без пари (страшна педерастия), сега ми искат (ВНИМАНИЕ!!!) 27 лв. за чекиран багаж (при цена на билета 19.99 лв.) и 22.50 паунда при билет от 50 лв.  :rolleyes: Че тя работата става пази Боже, ако ти се наложи да чекираш багаж. И в двата случая чекираният багаж струва повече от самия полет  :blink: Егати нещастниците. 

 

В случая не цената на багажа е твърде висока, а цената на полета е твърде ниска. Може би нямаше да протестираш, ако билета беше 150 евро, а и не забравяй че тия цени от по 20лв трябва да се субсидират някак :) То за това сметките с багажа се правят предварително, точно защото може да излезнат криви...

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

То това е ясно, иначе ще работят на загуба. Само че, преди точно една година пак на билет от 20 лв., чекирания багаж беше 15 лв. Иначе казано - 12 лв. увеличение за точно една година. 
Пуснах едно рандом търсене SOF-DWC-SOF (понеже им е най-скъпият маршрут) и багажа в посока е 85 лв.  :rofl: Демек двупосочно излиза 85 евро. Като и сложиш нереалните им напоследък цени до там, то ще излезе колкото повечето оферти на катарците. 

Връзка към коментар

То това е ясно, иначе ще работят на загуба. Само че, преди точно една година пак на билет от 20 лв., чекирания багаж беше 15 лв. Иначе казано - 12 лв. увеличение за точно една година. 

Пуснах едно рандом търсене SOF-DWC-SOF (понеже им е най-скъпият маршрут) и багажа в посока е 85 лв.  :rofl: Демек двупосочно излиза 85 евро. Като и сложиш нереалните им напоследък цени до там, то ще излезе колкото повечето оферти на катарците. 

 

Това съм го правил още преди две години. За датите около Коледа и Нова година Wizz излизаха по-скъпи от Qatar.

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към коментар

Тия пичове нещо не са наред. Освен че махнаха букването на конкретно място без пари (страшна педерастия), сега ми искат (ВНИМАНИЕ!!!) 27 лв. за чекиран багаж (при цена на билета 19.99 лв.) и 22.50 паунда при билет от 50 лв.  :rolleyes: Че тя работата става пази Боже, ако ти се наложи да чекираш багаж. И в двата случая чекираният багаж струва повече от самия полет  :blink: Егати нещастниците. 

Когато не си доволен от качеството или цената на някаква услуга, най-доброто решение (и един вид наказание към този, който предоставя услугата), е да не я ползваш  :)

 

Пуснах едно рандом търсене SOF-DWC-SOF (понеже им е най-скъпият маршрут) и багажа в посока е 85 лв.  :rofl: Демек двупосочно излиза 85 евро. Като и сложиш нереалните им напоследък цени до там, то ще излезе колкото повечето оферти на катарците. 

Ми значи се насочваш към катарците (или дубайците)    :)

И не знам какво според теб означва "нереални цени", но щом има цена, на която две страни (купувач и продавач) са склонни да сключат сделка, значи цената си е съвсем реална (пазарна)  ;)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 8
Връзка към коментар

абе и аз се шашнах с цената на чекирания багаж, защото не купувам често  :)

До Бари беше 50 лв на посока, като няколко месеца преди това беше 17 лв до Малта...А самите билети бяха по около 20-25 лв на посока

Връзка към коментар

Когато не си доволен от качеството или цената на някаква услуга, най-доброто решение (и един вид наказание към този, който предоставя услугата), е да не я ползваш  :)

 

Ми значи се насочваш към катарците (или дубайците)    :)

И не знам какво според теб означва "нереални цени", но щом има цена, на която две страни (купувач и продавач) са склонни да сключат сделка, значи цената си е съвсем реална (пазарна)  ;)

Аз специално съм един от най-големите фенове на Уиз и винаги, когато мога да ги ползвам, избирам тях, просто отбелязвам видимото увеличение в услугите им за няма и 1 година.

A и е трудно да не ги ползваш при положение, че си букнал билет преди 5 месеца... Ако сега го буквах, щях да се огледам за други опции.

Относно второто:

Уиз post-3640-0-20072000-1486457853_thumb.jpg

Турците post-3640-0-37498300-1486457866_thumb.jpg

Иначе казано - 300 евро без нищо (с една гола раница) или 276 евро с багаж, храна, несравнимо по-голям комфорт и кацане на по-нормално летище. Не вярвам да има някой, който да избере офертата на Уиз.

 

Редактирано от ACM
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ха, и при мен положението е подобно. Досега никога не съм купувал чекиран багаж и не ме интересуваше особено. Сега се налага да купя един до Шарлероа. Когато купувах билетите беше 17 лв, след това стана 27 и все ми се струваше скъпо. Сега гледам е 50 лв !!!!.  И там ли положението е както с билетите. Слагат си каквито искат цени, вдигат, свалят, бе щура работа. Мислех, че поне багажа им е фиксиран.  И когато има намаления, дали намаляват и багажа, че да дебна поне тогава....

Редактирано от ruwenzogy
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ха, и при мен положението е подобно. Досега никога не съм купувал чекиран багаж и не ме интересуваше особено. Сега се налага да купя един до Шарлероа. Когато купувах билетите беше 17 лв, след това стана 27 и все ми се струваше скъпо. Сега гледам е 50 лв !!!!.  И там ли положението е както с билетите. Слагат си каквито искат цени, вдигат, свалят, бе щура работа. Мислех, че поне багажа им е фиксиран.  И когато има намаления, дали намаляват и багажа, че да дебна поне тогава....

Именно, ако някой смята, че това е нормално, то най-добре да приключим дискусията.

Връзка към коментар

"Нормално" е субективно понятие, но те предоставят услугите и могат да слагат каквито цени искат. Съответно ние можем да ползваме някой друг. Ако не се пише за това обаче, много хора ще смятат, че Уиз са единствените, и ще продължават с тези цени.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

Иначе казано - 300 евро без нищо (с една гола раница) или 276 евро с багаж, храна, несравнимо по-голям комфорт и кацане на по-нормално летище. Не вярвам да има някой, който да избере офертата на Уиз.

 

Точно това и аз казвам -  имаме на разположение различни опции, всеки има глава на раменете си и може да си избере вариант, който го устройва най-добре според личните му предпочитания и нужди - за багаж, храна, комфорт и пр..  :) 

 

И какво точно доказваме с този пример - че има някаква конкретна дата/дати за които има по-добри оферти отколкото на Wizz, ли? 

Ами много ясно че има.  :) 

Ти преди малко спомена катарците. Все едно аз да извадя някакво подобно сравнение:

post-139-0-93588600-1486464789_thumb.jpg

post-139-0-65329200-1486464789_thumb.jpg

и да кажа - при Wizz билетът заедно с чекиран багаж излиза 250лв. , при катарците 740лв. 

катарците са еб*ти нахалниците, да ми искат почти 500лв. отгоре за едната претоплена манджа и това, че летището е малко по близо.  ;)

 

 

Или пък да сравня полети, които са  само ръчен багаж София - Мюнхен 

post-139-0-42304100-1486464789_thumb.jpg

post-139-0-99804400-1486464788.jpg

и да кажа "леле Луфтханза са еб*ти нахалниците да ми искат 10 пъти по-висока цена за едното снаксче и малко по-широко на краката"  ;) 

И даже ако прибавиш при Wizz седалка с повече място за краката, пари за сандвичи и питиета, пък и чекиран багаж (който не влиза в посочената тарифа на Луфти) пак ще е два пъти по-евтино. 

 

 

Но явно щом има такива билети на такива цени, сигурно  устройват някого при съответните условия. 

 

 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 13
Връзка към коментар

Цените на чекирания багаж на WIZZ винаги са варирали според сезона и според времетраенето на полета. Във висок сезон (лятото или около коледно-новогодишните и великденските празници) цените им обичайно са двойно на това, което може да се намери в ниския сезон. Но аз лично никога не съм попадал на цена по-ниска от 30 лв в нисък сезон и по-малко от 50 лв във висок сезон. Но все пак не ми се налага често да чекирам багаж - веднъж в годината примерно и тогава взимаме един голям куфар за трима или четиирима пътуващи. Пак, като се стравни цена спрямо позволено тегло на багажа, с уиз излиза по-изгодно, отколкото с Райън.

Намаленията на WIZZ не важат за багажа. Преди време имаше един период, в който пускаха специално дни с 33% отстъпка в цената на багажа, но поне от година не съм виждал такива.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз специално съм един от най-големите фенове на Уиз и винаги, когато мога да ги ползвам, избирам тях, просто отбелязвам видимото увеличение в услугите им за няма и 1 година.

A и е трудно да не ги ползваш при положение, че си букнал билет преди 5 месеца... Ако сега го буквах, щях да се огледам за други опции.

Относно второто:

Уиз attachicon.gifwizz.JPG

Турците attachicon.gifturkish.JPG

Иначе казано - 300 евро без нищо (с една гола раница) или 276 евро с багаж, храна, несравнимо по-голям комфорт и кацане на по-нормално летище. Не вярвам да има някой, който да избере офертата на Уиз.

 

Забравяш времето/предимството на директен полет. С търкиш,мъркиш и кЪтъркиш отиваш на цял ден път с камили

Връзка към коментар

Точно това и аз казвам -  имаме на разположение различни опции, всеки има глава на раменете си и може да си избере вариант, който го устройва най-добре според личните му предпочитания и нужди - за багаж, храна, комфорт и пр..  :) 

 

И какво точно доказваме с този пример - че има някаква конкретна дата/дати за които има по-добри оферти отколкото на Wizz, ли? 

Ами много ясно че има.  :) 

Ти преди малко спомена катарците. Все едно аз да извадя някакво подобно сравнение:

attachicon.gif_S-D-2.jpg

attachicon.gif_S-D-1.jpg

и да кажа - при Wizz билетът заедно с чекиран багаж излиза 250лв. , при катарците 740лв. 

катарците са еб*ти нахалниците, да ми искат почти 500лв. отгоре за едната претоплена манджа и това, че летището е малко по близо.  ;)

 

 

Или пък да сравня полети, които са  само ръчен багаж София - Мюнхен 

attachicon.gif_S-M-2.jpg

attachicon.gif_S-M-1.jpg

и да кажа "леле Луфтханза са еб*ти нахалниците да ми искат 10 пъти по-висока цена за единото снаксче и малко по-широко на краката"  ;) 

И даже ако прибавиш при Wizz седалка с повече място за краката, пари за сандвичи и питиета, пък и чекиран багаж (който не влиза в посочената тарифа на Луфти) пак ще е два пъти по-евтино. 

 

 

Но явно щом има такива билети на такива цени, сигурно  устройват някого при съответните условия. 

 

 

Е, аз именно това казвам. Нормално е Уиз да ми дават по-добра цена от Луфтханза, особено когато става дума за къси разстояния. Ненормалното в случая е SOF-DWC да бъде 500+ лв., което си е направо правило за Коледа/Нова година. Всеки, който следи специално Дубай като дестинация знае, че преди година и половина в топ-сезон се намираха много билети по 150-160 лв. раундрип, а сега е чудо ако хванеш нещо около 250 лв. и то с дискаунт. 

Откакто Раян навлязоха на местния пазар, единственото хубаво е, че цените на Уиз по линиите в Европа чувствително намаляват. Всичко останало при унгарците обаче, върви към по-зле. Лично мнение. Да не отваряме темата с "промоциите" им и баснословните им намаления с +15%.

Редактирано от ACM
Връзка към коментар

Здравейте! Може ли да ми обясните как се ползват тези 5 % , ако направиш резервация през wizz за  booking. com и какво означава за членове на wizz? Трябва ли да съм член на wizz discount club?

Връзка към коментар

Здравейте! Може ли да ми обясните как се ползват тези 5 % , ако направиш резервация през wizz за  booking. com и какво означава за членове на wizz? Трябва ли да съм член на wizz discount club?

 

Когато направиш резервация в Букинг през сайта на Уиз, 5% от стойността ти се предоставя като сума, която можеш да използваш за заплащане на билети.

 

Преди малко ползвах така едни 7.60 евро, които изтичаха след 2 дни. Интересно е, че Уиз използваха трънския курс дори и в този случай, в тяхна вреда.

В процеса на резервация отметнах, че ще ползвам стойността по сметката, която в левове беше посочена като 15 лв.

След като приключих резервацията, установих, че тези 15 лева са приравнени на 7.46 евро, което означава, че курсът на Уиз в случая е бил  2.01 лева за евро. Непонятно по какви причини са ми останали неизползвани 15 евроцента, които няма да мога да използвам и благородно ще оставя.

 

, като ми от тези 7.60 евро прихванаха 15.00 лв,

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря за отговора. Значи не е необходимо да имам специално членство. Резервирам през техния сайт и може би на при следващото ми пътуване ще мога да ползвам отстъпката при заплащане на билети. А при този случай мога ли да резервирам с безплатно анулиране?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.