Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 1 час, Madonna каза:

Само ви чета като говорите за тези флексове 🙂 каква е идеята, може ли някой да обясни, ако не е много сложно и дълго?

Виж мнението на antea, както и закаченото на crazyhorse. Общо взето търсиш отсечка с евтин флекс (периодично се публикуват в темата) и веднъж закупен полет с флекс имаш опцията да го сменяш на друг, като закупени допълнителни услуги като приорити и багаж се прехвърлят също. Флексът в общия сучай е по-евтин за кратки полети, но не е задължително.

 

Т.е. имаш да пътуваш София - Лондон, задължително с куфар. В момента твоя полет се продава за 100  евро, с куфар за 30 евро и флекс за 20 евро. Т.е. всичко ще ти струва 130 евро, ако не искаш гъвкавост при отмяна и 150, ако искаш и флекс.

 

В същото време имаш вътрешен полет в Италия, например Бари - Катания, на който цената е 10 евро, флексът за него струва 5 евро. Има и друг полет, да го кажем Бергамо - Бари, който струва 15 евро, за който пък куфара струва 10 евро. Това, което правиш е следното:

  • купуваш Бари - Катания с флекс: 10 евро билет + 5 евро флекс = 15 евро разход.
  • сменяш го на Бергамо - Бари и си купуваш куфар: доплащаш 5 евро за разликата в билета и още 10 евро за куфар - до тук 30 евро разход (15 билет, 10 куфар и 5 флекс)
  • сменяш го на София Лутън и доплащаш разликата в билета от 85 евро. Куфарът и флексът се прехвърлят. В крайна сметка си дала 100 евро за билет, 10 за куфар и 5 за флекс = 115 евро и имаш гъвкавост за промени. Ако си беше купила директно София - Лутън с куфар щеше да дадеш 130 евро и нямаше да имаш гъвкавост.

Дано не те подлъжа, защото аз лично не съм го правил този пиниз, не приемай написаното като железен пример, а просто като стратегията, която се прилага.

А, ако някой си пази драгоценните трикове за себе си, негова си работа. Форумът е публичен и няма такова нещо като "чете се от немагеланци", поне засега. Всеки, който чете темата е магеланец.

Редактирано от Георги
  • Харесвам 21
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Георги каза:

Виж мнението на antea, както и закаченото на crazyhorse. Общо взето търсиш отсечка с евтин флекс (периодично се публикуват в темата) и веднъж закупен полет с флекс имаш опцията да го сменяш на друг, като закупени допълнителни услуги като приорити и багаж се прехвърлят също. Флексът в общия сучай е по-евтин за кратки полети, но не е задължително.

 

Благодаря, Георги! Беше ми полезно, а и светкавично реагира! 

Връзка към коментар

Здравейте!

Купих места само за връщане, за отиване сега отварям да се чекирам 2дни преди полет и хоп изненада... Какво трябва да направя и не разбирам за отиване или за връщане става дума... 

Screenshot_20220605_082804_com.huawei.browser.jpg

Връзка към коментар

Логично е да става дума за закупените места (връщането). Съобщението излиза вероятно защото отиване и връщане са на една резервация. Сменили са машината от Ербъс А320 на Ербъс А321 (или обратно) ,и разпределението на местата вече  е друго. Поне на прима виcта аз така разчитам съобщението.

 

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Може би са сменили самолета с такъв с по-малко места.  Ако си купила места само за връщането,  сигурно за него става въпрос. За конкретна информация може да им звъннеш.

Уиз отрано започнаха с проблемите този сезон, през ден имат отменени полети, а закъсненията над час, даже два са за почти всички полети. Не смея да планирам прекачвания дори за ранни полети. В следващите месеци едва ли да става по-добре.

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 6 минути , iMari каза:

Може би са сменили самолета с такъв с по-малко места.  Ако си купила места само за връщането,  сигурно за него става въпрос. За конкретна информация може да им звъннеш.

Уиз отрано започнаха с проблемите този сезон, през ден имат отменени полети, а закъсненията над час, даже два са за почти всички полети. Не смея да планирам прекачвания дори за ранни полети. В следващите месеци едва ли да става по-добре.

 

Ти пък! Гледай го по-положително като например източник на доходи за следващо пътуване или покриване разходите по настоящото:)))) 

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 12 минути , Jorro каза:

Ти пък! Гледай го по-положително като например източник на доходи за следващо пътуване или покриване разходите по настоящото:)))) 

Хаха, да прав си, но винаги е по-добре да ти прецакат връщането, а не отиването. 😉

Току-що видях, че са отменили полета до Хан, който много се чудихме преди десетина дни дали да не ползваме.

 

Връзка към коментар

Да и аз забелязвам такава тенденция. Като истичник на доходи, от както ги няма онези калпазани Колибра - не става - все са под 3 часа. Но не смея да планирам никакъв транспорт предварително - летище - до някъде, което в последния момент винаги излиза по-скъпо, но какво да се прави. Поне гледам настаняването да има отмяна възможно в най- последния момент. При мен лошото е, че без щерката и мен всички са кокони и не можели да спят на летището, кви били тез работи да се ходи пееееш, лиготии всякакви. 😂 Пък за няколко часа как да дам 50-60евра за хотел или за шатъл като може да се изчака до сутрешен транспорт и да се походи пеш 10тина колометра да гарата. 🤣

 

 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 23 минути , stanimir каза:

Логично е да става дума за закупените места (връщането). Съобщението излиза вероятно защото отиване и връщане са на една резервация. Сменили са машината от Ербъс А320 на Ербъс А321 (или обратно) ,и разпределението на местата вече  е друго. Поне на прима виcта аз така разчитам съобщението.

 

 

 

 

Благодаря на всички..

Но поне като съм купила 4 места, поне трябва пак да сме един до друг, нали? 

И защо за на отиване не ми дава опция за онлайн чекиране днес... Полетът е на 7.06. в 15ч. 

Много, много благодаря на всички с опит, които помагате 😉!

преди 22 минути , stanimir каза:

Логично е да става дума за закупените места (връщането). Съобщението излиза вероятно защото отиване и връщане са на една резервация. Сменили са машината от Ербъс А320 на Ербъс А321 (или обратно) ,и разпределението на местата вече  е друго. Поне на прима виcта аз така разчитам съобщението.

 

 

 

 

 

Връзка към коментар
преди 4 минути , a6olq каза:

Щом полетът е на 7.06 в 15ч, чекирането ще бъде възможно около 15ч. днес, 48 часа преди полета

Благодаря, и аз така предположих, но ме смути факта, че отдолу е отметнато "за този полет не се предлага онлайн чекиране". 

Ще видя и в 15ч. пак. 😉Дано всичко е наред! 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 48 минути , Raindrop каза:

Не намирам никъде от 5-евровото priority за полети в Европа, някой може ли да даде едно рамо? Ще кандисам и на малко по-скъпо, разбира се 🙂

За тези полети има флекс по 5 евро, като от време на време се появяват и септемврийски дати с билети за по 5 евро.

image.png.c9a7ce8bd972fa0379a19cddb129c99e.png

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 44 минути , Raindrop каза:

Не намирам никъде от 5-евровото priority за полети в Европа, някой може ли да даде едно рамо? Ще кандисам и на малко по-скъпо, разбира се 🙂

 

преди 7 минути , IvanNavi каза:

За тези полети има priority по 5 евро, като от време на време се появяват и септемврийски дати с билети за по 5 евро.

image.png.c9a7ce8bd972fa0379a19cddb129c99e.png

Приорити или флекс,че са различни двете 🙂

Връзка към коментар

Аз поне не съм срещал 5 еврово приорити по европейски полети , а и не се съмнявам ,че Георги Матеев е преровил цялата мрежа на Wizz  за да го открие( примерите от закаченото мнение).

Връзка към коментар
преди 11 минути , Branko каза:

То може и да не е грешка а @Raindrop да има предвид флекса а не приорити,но ако е приорити и аз не съм мяркал за 5€

Купих вече флекса, сега търся приорити, преди съм намирала такова евтино.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 минути , yordanov каза:

Братислава - София приорити - 6 евро.

Самоцитирам се, но да спомена, че Братислава - Скопие приоритито е точно 5 евро. 🙂 

 

П.п Явно зависи от датите, защото за някои дати ми дава 5 евро, за други 8 евро.

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 44 минути , yordanov каза:

19.08, например.

Като тръгнах да правя промените в резервацията ми на Братислава - Скопие, цената вече на приорити не беше 5 евро, а 9; Смених Братислава - София, като цената 6 евро се запази и в двата прозореца - за смяна на полета ми, и за симулиране на букване на нов полет Братислава - София.

 

А за отсечката Братислава - Скопие показваше цена 5 евро за приорити, но извървявайки стъпките за промяна на вече направената ми резервация с флекс качи цената на приорити.

 

Наддадох само 1 евро 🙂 и закупих за 6 евро приорити. Сега спокойно ще направя трета смяна за Париж - София с 5 евро флекс и 6 евро приорити, и без това билетите са безумно скъпи!

 

Благодаря, @yordanov!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 8 часа, stanimir каза:

Аз поне не съм срещал 5 еврово приорити по европейски полети , а и не се съмнявам ,че Георги Матеев е преровил цялата мрежа на Wizz  за да го открие( примерите от закаченото мнение).

Аз също прерових в последните дни. Няма по-евтино, но ако имаше бих споделил труда си, който е  отнел около ден /вчера/!

Ако 8 ... 10 човека проверят същото и СПОДЕЛЯТ тук ще им отнеме около/до час  и ако са организирано разпределени за осем ... десет дестинации,  ще добавят стойност към сайта на @Георгии ще спомогнат за съществуването му!

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.