Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Промениха полета до Барселона за август конкретно моя от сутрешен става вечерен. И без това тези полети в 7 сутринта не ги виждах. Сигурно и останалите ще променят.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Здравейте,

 

Не намерих информация в сайта на wizz. Промениха ни часа на полета и имаме право на рефънд. Знаете ли до колко време преди полета можем да пуснем за връщане на парите ? Можем ли евентуално 2 седмици преди полета.

 

Поздрави,

Магеланецът който само чете 🙂 

Връзка към коментар
преди 13 минути , Magelanko каза:

Здравейте,

 

Не намерих информация в сайта на wizz. Промениха ни часа на полета и имаме право на рефънд. Знаете ли до колко време преди полета можем да пуснем за връщане на парите ? Можем ли евентуално 2 седмици преди полета.

 

Поздрави,

Магеланецът който само чете 🙂 

До 3 часа преди полета. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Здравейте,

не знам дали въпроса ми е за тук, но аз да си питам.😀

От няколко дни заглеждам Малага. Никога не съм я следил тази дестинация, но от 2-3 дни ми се върти в главата една Андалусия за 7,8 до 10 дни.

Каква е горе долу "нормалната" цена на Уиз за октомври-ноември?

Връзка към коментар
9 minutes ago, The rider said:

Здравейте,

не знам дали въпроса ми е за тук, но аз да си питам.😀

От няколко дни заглеждам Малага. Никога не съм я следил тази дестинация, но от 2-3 дни ми се върти в главата една Андалусия за 7,8 до 10 дни.

Каква е горе долу "нормалната" цена на Уиз за октомври-ноември?

40-60€ двупосочен 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Имам закупени 2 билета с флекс. Цените за полета, за който искам да ги сменя долу-горе отговарят на желанието ми, но има само един билет. Мога ли да сменя само единия билет на тази цена, а другия на следващата по-висока цена? Дискаунт клуба ми изтече и може би няма да го подновявам за сега, така че цената ще е без намалението за членство. 

Връзка към коментар

Здравейте,

 

Човек и добре да живее, в един момент Уиз му отменят полета 🥴 при мен се случи цели 5 часа преди излитането 😄

Алтернативният маршрут хич не ме устройваше и сега съм се засилила да им искам обезщетение, че поне малко да ми компенсират нервите и финансите, които изхабих, за да стигна където трябваше.

 

За пръв път ще се занимавам с такова упражнение и след всичкото четене на директиви и глупости на сайта на Уиз не ми стана ясно освен компенсацията трябва ли да ми върнат и цената на билета? Според мен е логично да е така, но Уиз нещо не са от най-логичните... 🙄

 

И също, исканията за компенсация от формуляра им за комплименти и оплаквания ли се подават, или има друг, по-специален начин? (и ако има друг, къде по дяволите го крият?)

 

Благодаря и се извинявам, че ви занимавам с лаишки въпроси

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Това е линка за компенсации:

https://wizzair.com/en-gb/information-and-services/compliments-and-complaints/

 

От падащите менюта се избира компенсация и отменен полет:

 

 

 

image_2022-06-12_102645515.png

 

Сумата платена за билета също подлежи на възстановяване.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, the7endless каза:

Здравейте,

 

Човек и добре да живее, в един момент Уиз му отменят полета 🥴 при мен се случи цели 5 часа преди излитането 😄

Алтернативният маршрут хич не ме устройваше и сега съм се засилила да им искам обезщетение, че поне малко да ми компенсират нервите и финансите, които изхабих, за да стигна където трябваше.

 

За пръв път ще се занимавам с такова упражнение и след всичкото четене на директиви и глупости на сайта на Уиз не ми стана ясно освен компенсацията трябва ли да ми върнат и цената на билета? Според мен е логично да е така, но Уиз нещо не са от най-логичните... 🙄

 

И също, исканията за компенсация от формуляра им за комплименти и оплаквания ли се подават, или има друг, по-специален начин? (и ако има друг, къде по дяволите го крият?)

 

Благодаря и се извинявам, че ви занимавам с лаишки въпроси

 

От къде и за къде беше полета.

Желая успех, но сигурно ще ви компенсират и няма да има проблем освен протакане от тяхна страна. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, The Doctor каза:

От къде и за къде беше полета.

От София за Франкфурт Хан миналата неделя.

 

Подадох си искането във формуляра по съвета на @Dian (благодаря!) и сега ми е интересно как ще изчислят разстоянието между двете летища - според различните сметки е между 1477 и 1800 и нещо километра 😄 надявам се Уиз да го пресметнат културно в полза на клиента 😆

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, the7endless каза:

От София за Франкфурт Хан миналата неделя.

... сега ми е интересно как ще изчислят разстоянието между двете летища - според различните сметки е между 1477 и 1800 и нещо километра 😄 надявам се Уиз да го пресметнат културно в полза на клиента 😆

 

Според регламента  No 261/2004,  разстоянието се мери по метода  great circle route , което в случая е 1477км.

image.png.c53bd83932ce880b8053e8be93b0de9c.png

 

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Wizz са сменили и всички августовски и септемврийски полети до и от Миконос от обедни на късно-вечерни, почти си знаех, че ще стане така, беше прекалено хубаво да има опция за другите острови без междинна и неоправдано скъпа нощувка там

  • Харесвам 7
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, a6olq каза:

Имам закупени 2 билета с флекс. Цените за полета, за който искам да ги сменя долу-горе отговарят на желанието ми, но има само един билет. Мога ли да сменя само единия билет на тази цена, а другия на следващата по-висока цена? Дискаунт клуба ми изтече и може би няма да го подновявам за сега, така че цената ще е без намалението за членство. 

Щом може да откажеш само единия пътник, значи можеш и да промениш само единия, пробвай.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 57 минути , antea каза:

Wizz са сменили и всички августовски и септемврийски полети до и от Миконос от обедни на късно-вечерни, почти си знаех, че ще стане така, беше прекалено хубаво да има опция за другите острови без междинна и неоправдано скъпа нощувка там

А какви алтернативни летища ви да за смяна на София и Миконос?

Аз имам един променен Букурещ - Миконос, който най-вероятно няма да ползвам. Дава ми избор Букурещ - Санторини. От София като няма Санторини дава ли нещо друго и какво?

Връзка към коментар
преди 58 минути , Hakkâri Spor каза:

Не, че нещо, ама какъв е този полет до Скопие?  А тази буква  F след кода означава прекачване ли? 

 

74C74FCB-6D61-404A-8C15-DC4228DBE2FF.jpeg

Преди малко машината -  https://www.flightradar24.com/data/aircraft/ha-lxf   си летеше към Скопие, сега от може би 30 мин е пренасочена към София, което е чудно?

Връзка към коментар
преди 12 минути , agenta каза:

Преди малко машината -  https://www.flightradar24.com/data/aircraft/ha-lxf   си летеше към Скопие, сега от може би 30 мин е пренасочена към София, което е чудно?

Най-вероятано става въпрос за пребазиране F= ferry

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
В момента, Климент каза:

Най-вероятано става въпрос за пребазиране F= ferry

А какво се случва с пътниците от редовния полет от Малмьо към Скопие, който е изпълнявала машината? Сега излезе следното :

 

  13 Jun 2022 Bologna (BLQ) Skopje (SKP) W67800 4:15 PM 5:55 PM
 
Estimated departure 6:15 PM  
 
  13 Jun 2022 Sofia (SOF) Skopje (SKP) (WZZ771F) 2:55 PM 2:32 PM
 
Estimated departure 3:09 PM  
 
  13 Jun 2022 Skopje (SKP) Bologna (BLQ) W67799 1:50 PM 3:40 PM
 
Estimated departure 4:20 PM  
 
  12 Jun 2022 Malmo (MMX) Skopje (SKP) W67712 10:55 PM 11:16 AM 1:30 AM
 
Diverted to SOF  

 

Връзка към коментар
На 1.06.2022 г. в 12:33, Ivko каза:

За над два часа закъсение ти се полага вода и там някакви глупости, а над три часа пристигане обещетение. Снимай таблото на кацане аз така си взех 250 евро за полет Атина-София, който кацна по инфо от таблото с 3:02ч. закъснение и в иска приложих снимката. На някой им отказаха с причина, че полета е кацнал с 2:58ч. закъснение.

Някой случайно да е направил снимка на таблото в Катания пристигащи на 1-ви? Аз пропуснах и чак сега се сетих, а вече и в Интернет не откривам информация, понеже е минало време. 

Връзка към коментар
преди 32 минути , maia_sg каза:

Някой случайно да е направил снимка на таблото в Катания пристигащи на 1-ви? Аз пропуснах и чак сега се сетих, а вече и в Интернет не откривам информация, понеже е минало време. 

Снимка на таблото в Катаня нямам, но ето скрийншот от FR24 с въпросния полет.

 

Screenshot 2022-06-14 at 16.31.00.png

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   4 магеланци

    • agenta
    • yordanov
    • blueriver
    • ttashkov
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.