Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Дани Магелани
преди 9 часа, a6olq каза:

От WizzAir са ми изпратили, че трябва да попълвам онлайн формуляра за здравен контрол и да притежавам QR код, полетът е до Мадрид. Не отпаднаха ли тези изисквания при влизане в Испания от България? Ще имам ли проблем или трябва да изпълня изискването им? 

Отпаднаха.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Мирослав Василев
преди 20 минути , Yto каза:

Все се каня да си запиша кои места от extra legroom за neo конфигурацията са най-добри.

Примерно 12F добро ли е?

 

https://wizzair.com/en-gb/information-and-services/travel-information/seat-allocation

 

Seat map -> избираш какъв самолет ще изпълнява полета и така ще видиш кои са добрите места. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

А има ли къде да следим как са поставени прозорците на съответните места и дали има прозорци?

Защото на някои от екстра местата, тъй като са на авариен - нямат прозорец.

Връзка към коментар
Георги Матеев

Някак не се обърна внимание на трите нови линии до Дамам (от Рим, Виена и Абу Даби), което е първо стъпване на Уиз в Саудитска Арабия. Предвид лесната онлайн туристическа виза и неособено скъпите вътрешни полети това предоставя чудесни опции за разглеждане на страната. Дамам е петият по големина град с 1.2 милиона население, също така е на едва 80 км от Бахрейн и на 400 км от столицата Рияд.

 

Аз лично мисля да се възползвам след лятото 🙂 Цените са символични, особено на фона на всички други варианти за стигане дотам.

  • Харесвам 16
Връзка към коментар
Йосиф Милчов
преди 29 минути , Георги Матеев каза:

Някак не се обърна внимание на трите нови линии до Дамам (от Рим, Виена и Абу Даби), което е първо стъпване на Уиз в Саудитска Арабия. Предвид лесната онлайн туристическа виза това предоставя чудесни опции за разглеждане на страната. Дамам е петият по големина град с 1.2 милиона население, също така е на едва 80 км от Бахрейн и на 400 км от столицата Рияд.

 

Аз лично мисля да се възползвам след лятото 🙂 Цените са символични, особено на фона на всички други варианти за стигане дотам.

Звучи доста интересно. В приложението още я няма Саудитска Арабия.

Връзка към коментар
преди 2 часа, Георги Матеев каза:

Някак не се обърна внимание на трите нови линии до Дамам (от Рим, Виена и Абу Даби), което е първо стъпване на Уиз в Саудитска Арабия. Предвид лесната онлайн туристическа виза и неособено скъпите вътрешни полети това предоставя чудесни опции за разглеждане на страната. Дамам е петият по големина град с 1.2 милиона население, също така е на едва 80 км от Бахрейн и на 400 км от столицата Рияд.

 

Аз лично мисля да се възползвам след лятото 🙂 Цените са символични, особено на фона на всички други варианти за стигане дотам.

Аз вчера ги гледах и се зачудих за Бахрейн, но гака и нестигнах да се заровя във визовите ограничения и има ли как да се направи 1-2 days trip до там от Дамам. 

Връзка към коментар

Погледнах ги и аз.Бахрейн не ме интересува ,бих отишъл само заради  СА по-нататък. Мернах няколко дати по 100-на $ ретърн , не съм ровил задълбочено. Наистина  без пари за подобна дестинация.

Саудитите обявиха,  че ще дотират много сериозно полетите към страната  и Wiizz нямаше как да изпуснат подобна възможност.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Нещо интересно ми се случи. Тръгвах да купувам място и ми го даваше на 22.5 евро, но не бях сигурен дали това трябва, излезнах и после пак влезнах и ми го даде на 13 евро.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Здравейте, имам въпрос за пътуване с деца. Ако направя резервация за двама възрастни и деца на 2 години и половина и дете на 7 месеца и не купя места, а оставя на ramdom да избере - как ще сложи децата? За малкото разбрах, че трябва да пътува в скута на единия родител, а за по голямото как стои въпроса? 

Връзка към коментар

Да, бебето под 2 в скута на единия, до другия възрастен получава място детето. За 4 години само веднъж съм имала случай системата им да се обърка при уеб чекиране и да го сложи само. Тогава на гейта обърнах внимание на разпределението на седалките и персонала на 2 възрастни с 1 дете ни дадоха изцяло нови места един до друг, принтираха нови бордни карти, вероятно защото имаха място в самолета, ние бяхме подготвени, че ще се сменим и единият от нас ще седи на мястото на детето.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз имам един въпрос,тъкмо си дадох куфара на чек ин гишето и след 10 мин УИЗ анулираха полета ми от Орли до Будапеща.Чек ин агентите се изнизаха по терлици като да не казвам какво и никой нищо.Дали някой има идея как все пак мога да ди получа куфара,за да мога сам да си организирам нощувката,защото си мисля че нищо няма да получим?И от къде се взема този прословут документ за отмяната?

  • Шок 7
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 40 минути , IVM каза:

Аз имам един въпрос,тъкмо си дадох куфара на чек ин гишето и след 10 мин УИЗ анулираха полета ми от Орли до Будапеща.Чек ин агентите се изнизаха по терлици като да не казвам какво и никой нищо.Дали някой има идея как все пак мога да ди получа куфара,за да мога сам да си организирам нощувката,защото си мисля че нищо няма да получим?И от къде се взема този прословут документ за отмяната?

Имах подобен случай, но в България. София ми беше транзитно летище и при отлагане на полета се обърнах към представител на АК, изнесоха ми багажа, осигуриха ми хотел и транспорт в двете посоки. Формуляр не съм вземала, но предполагам, че пак от представителя на АК. Шок си е отвсякъде, пожелавам успешно да завърши всичко!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 20 минути , marycap каза:

Имах подобен случай, но в България. София ми беше транзитно летище и при отлагане на полета се обърнах към представител на АК, изнесоха ми багажа, осигуриха ми хотел и транспорт в двете посоки. Формуляр не съм вземала, но предполагам, че пак от представителя на АК. Шок си е отвсякъде, пожелавам успешно да завърши всичко!

Появи се един младеж от чек ин агентите,който от два часа повтаря,че след 10 мин ще ми дойде куфара,ама куфар няма.Иначе се разписах току-що на някакъв документ за хотелското настаняване.Като попитах за документ за отмяната на полета,ми връчиха един разпечатан лист с правата и казаха,че друго нямат.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имам промяна в полета, с половин час по-рано е преместен. Излиза ми съобщение Please be informed that there has been a schedule change that affects your flight(s)!

Не мога нищо да приема или отхвърля. Нали всичко е наред? Все още не мога да се чекирам ЗА ТОЗИ ПОЛЕТ НЕ СЕ ПРЕДЛАГА ОНАЙН ЧЕКИРАНЕ

Връзка към коментар

Разбира се, че за преместване с едва 30 минути няма как да има опция за отхвърляне и приемане. За изместване до 3 часа просто се информира, не се пита. 

Иначе не казвате нито дестинация, нито дата, нито вашия конкретен случай, имате ли прекачване преди този полет?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 45 минути , Eva eva каза:

Имам промяна в полета, с половин час по-рано е преместен. Излиза ми съобщение Please be informed that there has been a schedule change that affects your flight(s)!

Не мога нищо да приема или отхвърля. Нали всичко е наред? Все още не мога да се чекирам ЗА ТОЗИ ПОЛЕТ НЕ СЕ ПРЕДЛАГА ОНАЙН ЧЕКИРАНЕ

Трябва да се потвърди през кол центъра, става на безплатния номер, за да може да се чекира.

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 37 минути , Eva eva каза:

Имам промяна в полета, с половин час по-рано е преместен. Излиза ми съобщение Please be informed that there has been a schedule change that affects your flight(s)!

Не мога нищо да приема или отхвърля. Нали всичко е наред? Все още не мога да се чекирам ЗА ТОЗИ ПОЛЕТ НЕ СЕ ПРЕДЛАГА ОНАЙН ЧЕКИРАНЕ

На мен от над месец ми свети така като червен светофар. Това е за малките промени, при мен е даже само 10 минути.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   2 магеланци

    • kgg
    • TripTide
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.