Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Имам въпрос. В събота ми отмениха полета Лутън-София, съобщение получих 5 часа преди полета. Въпроса ме е, как да си поискам парите обратно, защото опцията липсва в профила ми?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , luba_rizova каза:

Имам въпрос. В събота ми отмениха полета Лутън-София, съобщение получих 5 часа преди полета. Въпроса ме е, как да си поискам парите обратно, защото опцията липсва в профила ми?

Полетът с кое подразделение на Уизз Еър е би трябвало да се изпълни ? При хипотеза - Ако вашият полет пристига в ЕС от страна извън Съюза и се изпълнява от авиокомпания от ЕС  - са валидни Правата на пътуващите със самолет в ЕС.

 

Може да пишеш в свободен текст във формата за оплаквания на Уизз Еър, че искаш да ти върнат парите за билетите.

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, DGTG каза:

Аз мисля, че след чекиране вече не можеш да правиш промени.

Аз съм сменяла полет на Уиз след чекиране .До 3 часа преди полета може,щом е с флекс.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 3 часа, luba_rizova каза:

Имам въпрос. В събота ми отмениха полета Лутън-София, съобщение получих 5 часа преди полета. Въпроса ме е, как да си поискам парите обратно, защото опцията липсва в профила ми?

 

преди 3 часа, agenta каза:

Полетът с кое подразделение на Уизз Еър е би трябвало да се изпълни ? При хипотеза - Ако вашият полет пристига в ЕС от страна извън Съюза и се изпълнява от авиокомпания от ЕС  - са валидни Правата на пътуващите със самолет в ЕС.

 

Може да пишеш в свободен текст във формата за оплаквания на Уизз Еър, че искаш да ти върнат парите за билетите.

 

Освен парите за билетите и обещетение да не забравиш да искаш 😉

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Георги Матеев

Хайде и аз на хорото. Уиз отмениха днешния полет Неапол-София 2 часа преди излитане. Без никакви обяснения. Най-забавното е, че на летището още не знаеха и си чекираха хората наред, та притесних цялата опашка с новината.

 

Успях да се премаршрутирам от Чампино за довечера и сега кисна във влака към Рим, но определено ми развалиха настроението заради прецакването на иначе перфектната връзка Казабланка-Неапол-София.

 

Е, ще си платят като попове 🙂

 

Определено онзи ден взех правилно решение да спра да летя през топ сезона. В момента пътуванията са чисто тото.

 

П.С. Ще се удуша с тая задължителна ффп2 маска. Черна точка за италианските железници.

  • Харесвам 8
  • Шок 2
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 24 минути , Георги Матеев каза:

Успях да се премаршрутирам от Чампино за довечера и сега кисна във влака към Рим, но определено ми развалиха настроението заради прецакването на иначе перфектната връзка Казабланка-Неапол-София.

Ееее, хубава работа сега! Уиз са толкова грижовни към теб, като редовен клиент са искали да ти осигурят почивка на Капри в някой 4* хотел за тяхна сметка, за да се възстановиш от Мароко, че и да ти дадат някой друг лев за бъдещи пътувания, а ти си се разбързал, че и в лошо настроение. 😜

П.п. Слагай хирургична маска, май вече не са толкова стриктни. 🙂

 

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 25 минути , iMari каза:

Ееее, хубава работа сега! Уиз са толкова грижовни към теб, като редовен клиент са искали да ти осигурят почивка на Капри в някой 4* хотел за тяхна сметка, за да се възстановиш от Мароко, че и да ти дадат някой друг лев за бъдещи пътувания, а ти си се разбързал, че и в лошо настроение. 😜

П.п. Слагай хирургична маска, май вече не са толкова стриктни. 🙂

 

 

Грижовни са наистина, особено от юни 2020 нататък😉 ама утре имам друго пътуване и трябва задължително да се прибера. И да, без ффп2 маски връщаха всеки и не пускаха на перона, нещо пак взеха да изчаткват.

  • Харесвам 4
  • Шок 2
Връзка към коментар
преди 55 минути , Георги Матеев каза:

Хайде и аз на хорото. Уиз отмениха днешния полет Неапол-София 2 часа преди излитане. Без никакви обяснения. Най-забавното е, че на летището още не знаеха и си чекираха хората наред, та притесних цялата опашка с новината.

 

Успях да се премаршрутирам от Чампино за довечера и сега кисна във влака към Рим, но определено ми развалиха настроението заради прецакването на иначе перфектната връзка Казабланка-Неапол-София.

 

Е, ще си платят като попове 🙂

 

Определено онзи ден взех правилно решение да спра да летя през топ сезона. В момента пътуванията са чисто тото.

 

П.С. Ще се удуша с тая задължителна ффп2 маска. Черна точка за италианските железници.

Ще остане "утехата", че до и от Казабланка вероятно летиш за по 4.99 евро ... доколкото помня?! 

Трудностите се забравят, доброто усещане и емоция остават завинаги някъде в нас! 🙂

Лек път!

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Направо е време за създаването на магеланска emergency procedure  при канселиране на полет😀

 

Примерно: предварително оглеждане, до кои близки летища лети дадената авиокомпания и как се стига до тях, колко билета са останали, как точно се премаршутира,  хотели  наоколо и т.н. и т.н.

 

В тази връзка ми възниква въпрос, ако успееш да се премаршрутираш, има ли опция да се откажеш? 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Аз не за обезщетение питам, а се подковавам теоретически за полет през юли🤣

 

5 човека сме на три резервации отделни, примерно, премаршрутирам двама, а за останалите няма места, мога ли да върна стореното обратно, не можем да се делим?

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, dimitrov6 каза:

Ако си купиш последния полет от Лутън,почти сигурно ще вземеш обезщетение.Снощи вместо в 02:55 е кацнал в 06:54 .Но май трябва и да си на борда.

Остави обезщетението, взела съм точно такъв полет и силно се надявам направо да ми го отменят (ама по-навреме), и изобщо да не ме разхождат до летището, така че да си го сменя с по-удобен. Мисълта да вися цяла нощ по летища и самолети и то с дете, сериозно ме плаши 😂 даа, сама съм си виновна, обаче струваха 10£ билетите, и то по ваканционно време и не се сдържах 😂 Дори мога да се лиша от компенсация, стига да не ми го сервират в последния момент на летището...

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 27 минути , Георги Матеев каза:

Уиз току-що отмениха полета и от Чампино. 2 минути след като се довлекох до летището. Без коментар съм.

До София ли?

 

П.П. при отменен полет докато пътуваш към летището, какво трябва да направиш? 

Кои разходи се покриват и как разбираш причината за отменен полет?

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 44 минути , Георги Матеев каза:

Уиз току-що отмениха полета и от Чампино. 2 минути след като се довлекох до летището. Без коментар съм.

Малеее

След 3дни трябва да се прибирам от Подгорица през Рим и май въобще няма да тръгвам да пътувам…

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Искам на 3 септември жив-умрял да съм в Лондон и имайки предвид, че това е баш пика на лятото почвам сериозно да се замислям за влакове...

Връзка към коментар
преди 3 часа, Звелина каза:

5 човека сме на три резервации отделни, примерно, премаршрутирам двама, а за останалите няма места, мога ли да върна стореното обратно, не можем да се делим?

Ами май не можеш да се откажеш, след като е потвърдено (по-точно си става нормален билет все едно не е имало промяна).

Ама ако се обаждаш, още от началото казваш, че сте много и питаш има ли места за всички. Ако е онлайн, бих пуснал резервация за повече хора, за да видя че има места и после много бързо се приключва... 

преди 2 минути , Георги каза:

Искам на 3 септември жив-умрял да съм в Лондон и имайки предвид, че това е баш пика на лятото почвам сериозно да се замислям за влакове...

Ако вземеш билет с Луфтханза например, ще имаш още 3-4 компании за премаршрутиране. Ако е Уиз или Райън имаш само тях...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 3 минути , Георги каза:

Искам на 3 септември жив-умрял да съм в Лондон и имайки предвид, че това е баш пика на лятото почвам сериозно да се замислям за влакове...

Не знам дали е пик на лятото, обаче около 5-ти почват училищата и познай последната седмица на август и началото на септември какви цени и наплив ще има... И аз дебна за тогава...

Връзка към коментар
преди 11 минути , neuromancer каза:

Ако вземеш билет с Луфтханза например, ще имаш още 3-4 компании за премаршрутиране. Ако е Уиз или Райън имаш само тях...

Да, май натам ще се ориентирам, въпреки значителния Уиз кредит, който съм натрупал. 

 

преди 7 минути , searus каза:

Не знам дали е пик на лятото, обаче около 5-ти почват училищата и познай последната седмица на август и началото на септември какви цени и наплив ще има... И аз дебна за тогава...

Да, то цяла Европа е така. Намират се все още под 400лв двупосочно с Уиз, но не знам дали ми се играе такава рулетка. 

Връзка към коментар
преди 5 часа, Георги Матеев каза:

Хайде и аз на хорото. Уиз отмениха днешния полет Неапол-София 2 часа преди излитане. Без никакви обяснения. Най-забавното е, че на летището още не знаеха и си чекираха хората наред, та притесних цялата опашка с новината.

 

Успях да се премаршрутирам от Чампино за довечера и сега кисна във влака към Рим, но определено ми развалиха настроението заради прецакването на иначе перфектната връзка Казабланка-Неапол-София.

 

Е, ще си платят като попове 🙂

 

Определено онзи ден взех правилно решение да спра да летя през топ сезона. В момента пътуванията са чисто тото.

 

П.С. Ще се удуша с тая задължителна ффп2 маска. Черна точка за италианските железници.

Здравейте, майка ми трябваше да се прибере със същия полет от Рим. Може ли да дадете информация за обезщетение как да поискаме? За съжаление не може да чака до следващия им полет (което предлага уиз) и ще веме билет на българия еър... 

Връзка към коментар
преди 2 минути , Milos каза:

Здравейте, майка ми трябваше да се прибере със същия полет от Рим. Може ли да дадете информация за обезщетение как да поискаме? За съжаление не може да чака до следващия им полет (което предлага уиз) и ще веме билет на българия еър... 

За обезщетенията бърза работа няма, оправете първо моментната логистика, пазете всякакви фактури и подобни, за обезщетението имате време после. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   2 магеланци

    • kgg
    • TripTide
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.