Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 2 минути , Георги каза:

За обезщетенията бърза работа няма, оправете първо моментната логистика, пазете всякакви фактури и подобни, за обезщетението имате време после. 

А какво мислите за опцията да изберем следващия полет на уиз? дали няма и той да се препълни с хора от този полет и такива, които вече са си купили билети? Не знам как да процедираме... И сумата на билета на българиа еър е 155 евро, дали ще ги покрие обезщетението? 

Връзка към коментар
В момента, Milos каза:

А какво мислите за опцията да изберем следващия полет на уиз? дали няма и той да се препълни с хора от този полет и такива, които вече са си купили билети? Не знам как да процедираме... И сумата на билета на българиа еър е 155 евро, дали ще ги покрие обезщетението? 

да, то е 250 евро

Връзка към коментар
преди 2 минути , Milos каза:

А какво мислите за опцията да изберем следващия полет на уиз? дали няма и той да се препълни с хора от този полет и такива, които вече са си купили билети? Не знам как да процедираме... И сумата на билета на българиа еър е 155 евро, дали ще ги покрие обезщетението? 

Обезщетението ще го покрие, но не се знае колко време ще отнеме. 250 евро е обезщетението + връщане на парите от билета на Уиз. 

 

Да, следващия полет също може да е пълен и вероятно възможността за него скоро ще изтече. Дали ще го отменят и него...никой не може да каже. Не съм следил дали България Ер се държат по-добре в тоя хаос и дали няма риск и техния полет да закъснее/бъде отменен. 

Връзка към коментар
Георги Матеев

Само ще кажа, че Уиз определено нямат идея как да разрешават подобни ситуации. Съпортът е абсолютно безполезен. Дори на утрешния полет до Белград не могат да ме ребукнат безплатно. Пълен абсурд.

 

В момента обмислям до Белград или Скопие да летя утре и оттам с автобус до София. Тази вечер ще спя около Чампино.

 

Канселирах изцяло следващия си трип в сряда, тъй като има замесен много Уиз с рискови връзки. Нервите ми свършиха, а Албания (Кукъс) ще почака по-добри времена.

  • Харесвам 11
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 13 минути , kremm каза:

Каква е причината за анулиране на полетите от Неапол и Рим за днес? Мислехме си дали е един и същи самолет и да изпълнява 4 полета за ден.  

Това е възможно да е причина

 

"Уиз еър" и "Изиджет"

Нискотарифните авиокомпании "Уиз еър" (Wizz Air) и "Изиджет" (Easyjet) планират да съкратят броя на полетите си през това лято.

"Изиджет" съобщи в началото на тази седмица, че няма да изпълни хиляди полети заради ограничаването на трафика през Амстердам и през летище "Гетуик", както и поради недостиг на наземен персонал, отбелязва Ройтерс.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , Георги Матеев каза:

Само ще кажа, че Уиз определено нямат идея как да разрешават подобни ситуации. Съпортът е абсолютно безполезен. Дори на утрешния полет до Белград не могат да ме ребукнат безплатно. Пълен абсурд.

 

В момента обмислям до Белград или Скопие да летя утре и оттам с автобус до София. Тази вечер ще спя около Чампино.

 

Канселирах изцяло следващия си трип в сряда, тъй като има замесен много Уиз с рискови връзки. Нервите ми свършиха, а Албания (Кукъс) ще почака по-добри времена.

Аз от четвъртък съм тръгнал от Париж и днес доволно се прибрах,така че имаш време,не бързай😄

  • Харесвам 2
  • Шок 3
  • Смея се 8
Връзка към коментар

Полетите, които следя от- и за- Бургас, постоянно имат закъснения. А за възстановяване на средства и компенсации- просто нямам думи: 57 дни водя мазни борби с Уиз и не им се вижда краят!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 32 минути , Milos каза:

А какво мислите за опцията да изберем следващия полет на уиз? дали няма и той да се препълни с хора от този полет и такива, които вече са си купили билети? 

Ако изчаквате, може и да се напълни. Ако се обадите и направите промяна, ще имате напълно редовен билет (което не е гаранция, че няма да отменят и този полет).

Връзка към коментар
Преди 1 час, neuromancer каза:

Ако изчаквате, може и да се напълни. Ако се обадите и направите промяна, ще имате напълно редовен билет (което не е гаранция, че няма да отменят и този полет).

Къде да се обадят? А всъщност ако си имаш имейл за анулация, влезеш в приложението и си смениш анулирания полет с друг, нали не се отказваш от обезщетение и покриване на разходи?

П.П. защото реално хората си седят на едно гише подредени и нищо не се случва. Няма официална причина за отмяна. Не знаят къде ще нощуват, как ще стигнат и докога ще седят там. 

 

П.П. 2

Благодаря на всички, които загубиха интерес към темата при конкретни въпроси, но иначе са страхотни познавачи как да спестим 4 цента от превалутиране или да пуснем линк към разписание примерно. Евала, и аз мисля така да споделям вече.

Редактирано от Lindt
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 3 минути , neuromancer каза:

Ако изчаквате, може и да се напълни. Ако се обадите и направите промяна, ще имате напълно редовен билет (което не е гаранция, че няма да отменят и този полет).

Вече купихме билет с българия еър за 155 евро, после се вдигнаха рязко (а уж купихме последния билет за този полет). 

 

иначе, на кой да се обадим? имала съм нещастието да говоря с хелпдеска на уиз- не стига, че има винаги адско изчакване, има такса на минута разговор. 

 

Защо се наложи да говоря с тях?- Правила съм си акаунта в уиз преди да се омъжа и името ми е било различно от сега. Нямах опция да си сменя името в акаунта и следователно името на вече купен билет. Затова се наложи да говоря с хелпдеска им и се наложи да им пратя по мейл удостоверението за брак и личната ми карта, за да ми променят името на акаунта. 

Връзка към коментар
Георги Матеев

Купих си пица, 2 банана, лека напитчица, разпускам в чампинския хотел и теглих лека майна на Уиз. Не е чак толкова зле 🙂

  • Харесвам 13
  • Браво 3
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 6 часа, ivan69 каза:

Аз още нямам инфо по иск за закъснение подаден на 01.07 през Аероиск.Знам че срокът е 2 месеца ама....

Моят иск подаден през Аероиск е от 28.05 и също няма отговор. Предполагам имате предвид 01.06...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 час, Lindt каза:

Къде да се обадят? А всъщност ако си имаш имейл за анулация, влезеш в приложението и си смениш анулирания полет с друг, нали не се отказваш от обезщетение и покриване на разходи?

Най-отгоре на тази страница можете да видите телефоните. 

 Не губите правото си на обезщетение, знам го от личен опит! 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, EliDion каза:

Като Ви чета, тез убавци няма ли опасност да фалират, докато изплатят обезщетенията. Ние имаме полет август. Вече го промениха веднъж. Дали ще летим????

Няма никаква опасност, те са от малкото компании на печалба... Канселации и обезщетения има постоянно, няма да са причина за фалит. Проблема в момента е от липсата на персонал по летищата както и кабинен състав. Много летища също карат компаниите да отменят полети, защото нямат капацитета да ги обслужат...

 

Определено в такива ситуации си струва да си с някоя от компаниите в алианс за да имаш повече опции за премаршутиране. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, Георги Матеев каза:

Купих си пица, 2 банана, лека напитчица, разпускам в чампинския хотел и теглих лека майна на Уиз. Не е чак толкова зле 🙂

Ти можеше да си платиш за полета от Рим,ако е евтин и сега щеше да имаш 2 обезщетения.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 13 часа, Lindt каза:

До София ли?

 

П.П. при отменен полет докато пътуваш към летището, какво трябва да направиш? 

Кои разходи се покриват и как разбираш причината за отменен полет?

 

Разчиташ, че ще има някой на летището, който да ти помогне. Ако въпросното летище е хъб на авиокомпанията е по-лесно да намериш някой, който да има съответните права, в противен случай е кол център и стискш палци. За Уиз мисля, че е предоминантно втория случай, но нека някой ме поправи, ако служител на летище е успявал да им пренасочи полета за друга отсечка на място. И да, колцентъра си има работно време, та съвсем влизаш във влакче на ужасите.

 

Относно разходите, няма точна и конкретна дефиниция. За това, пакетче дъвки да си купиш - пазиш разписки, фактури, касови бележки и т.н. В общия случай иначе говорим за престой и храна в случай, че полетът е отменен в държава, в която не си по паспорт. Разбирай, че ако бъде отменен София - ХХХ, може и да ти откажат да ти плащат хотела, защото се предполага че в домашната си държава има къде да отседнеш.

 

Иначе повечето авиокомпании изплащат подобни фактури, поне за хотела и храната са задължени да го покрият до времето, в което ти предлагат прибиране. Когато беше исландския вулкан, имаше решение, че дори 2 седмици да се забави до следващия полет трябва пак да ти покрият разходите - дори да са причинени от събития извън контрола на компанията. Сега, ако точно тогава решиш, че трябва да вършееш из Мишлен ресторанти и да спиш във Four Seasons, може и да се запънат, но в общия случай покриват нормални и адекватни разходи.

 

В бързо вървящи теми няма лошо да си повториш въпроса, ако видиш че потока го удавя.

  • Харесвам 7
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 13 часа, Георги каза:

Искам на 3 септември жив-умрял да съм в Лондон и имайки предвид, че това е баш пика на лятото почвам сериозно да се замислям за влакове...

И ако не е тайна, какво световно  събитие ще има в Лондон на 3 септември? 

Връзка към коментар
преди 9 минути , rdd каза:

И ако не е тайна, какво световно  събитие ще има в Лондон на 3 септември? 

 

image.png

Редактирано от Георги
  • Харесвам 7
  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 23 часа, luba_rizova каза:

Имам въпрос. В събота ми отмениха полета Лутън-София, съобщение получих 5 часа преди полета. Въпроса ме е, как да си поискам парите обратно, защото опцията липсва в профила ми?

Сигурно си го намерила вече, но ето тук е формата за искове на Уиз:

https://wizzair.com/en-gb/information-and-services/compliments-and-complaints/

 

Преди две седмици ми се случи абсолютно същото, горният линк беше открит с любезното съдействие на магеланци от няколко страници по-назад. От менюто може да се избере компенсация и после отмяна на полет.

 

При мен още няма ни гък, но изчаквам да минат 30те дни срок, в които Уиз трябва да ми отговорят, преди да ги подхващам по други линии.

 

Успех!

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Георги Матеев

В доста уникална ситуация съм и се зачудих... Имам 1 резервация, но с 2 отменени полета по нея (Неапол и Рим), та дали имам право на 2 компенсации? Реално Уиз ме прецакаха 2 пъти в 1 ден 🤣

 

преди 4 часа, dimitrov6 каза:

Ти можеше да си платиш за полета от Рим,ако е евтин и сега щеше да имаш 2 обезщетения.

Този полет струваше 340 евро.

  • Харесвам 1
  • Шок 3
  • Благодаря 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 21 часа, Георги Матеев каза:

... Уиз отмениха днешния полет Неапол-София 2 часа преди излитане.

....

Успях да се премаршрутирам от Чампино за довечера.....

 

преди 17 часа, Георги Матеев каза:

Уиз току-що отмениха полета и от Чампино. 2 минути след като се довлекох до летището.

 

преди 8 минути , Георги Матеев каза:

В доста уникална ситуация съм и се зачудих... Имам 1 резервация, но с 2 отменени полета по нея (Неапол и Рим), та дали имам право на 2 компенсации? Реално Уиз ме прецакаха 2 пъти в 1 ден 🤣

 

 

 

@Аероиск, това е интересен казус, дали имате подобен прецедент? 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Георги Матеев каза:

В доста уникална ситуация съм и се зачудих... Имам 1 резервация, но с 2 отменени полета по нея (Неапол и Рим), та дали имам право на 2 компенсации? Реално Уиз ме прецакаха 2 пъти в 1 ден 🤣

 

Този полет струваше 340 евро.

Би трябвало да ти дължат две обезщетения.

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 16 часа, Lindt каза:

Къде да се обадят? А всъщност ако си имаш имейл за анулация, влезеш в приложението и си смениш анулирания полет с друг, нали не се отказваш от обезщетение и покриване на разходи?

П.П. защото реално хората си седят на едно гише подредени и нищо не се случва. Няма официална причина за отмяна. Не знаят къде ще нощуват, как ще стигнат и докога ще седят там. 

 

П.П. 2

Благодаря на всички, които загубиха интерес към темата при конкретни въпроси, но иначе са страхотни познавачи как да спестим 4 цента от превалутиране или да пуснем линк към разписание примерно. Евала, и аз мисля така да споделям вече.

имам предвид да се обадят на кол центъра, или онлайн, което стане. Ако няма никой на гишето, уреждаш всичко сам и пазиш касовите бележки, стандартната процедура. 

 

Извинявам се за липсата на отговор, ама се натрупаха неща , а и не ми стана ясно, че имаш проблем в момента...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 17 часа, Георги Матеев каза:

Само ще кажа, че Уиз определено нямат идея как да разрешават подобни ситуации. Съпортът е абсолютно безполезен. Дори на утрешния полет до Белград не могат да ме ребукнат безплатно. Пълен абсурд.

 

В момента обмислям до Белград или Скопие да летя утре и оттам с автобус до София. Тази вечер ще спя около Чампино.

 

Канселирах изцяло следващия си трип в сряда, тъй като има замесен много Уиз с рискови връзки. Нервите ми свършиха, а Албания (Кукъс) ще почака по-добри времена.

От Белград към Рим, който после се връща днес защо го дава с черен цвят.Иначе от Скопие е със зелен.

 

Screenshot_2022-06-28-14-58-19-082_com.android.chrome.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   3 магеланци

    • Raindrop
    • mamaivy
    • jorrro
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.