Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 39 минути , Бръмбар каза:

 Ако някой има отработен алгоритъм,  ще е интересно да го сподели. 

Ако пътувам със самолет това лято, ще гледам да се подготвя на теория с някакви варианти за прибиране при евентуална отмяна за конкретната дата... Не е гаранция, че ще ми помогнат, но все е нещо. 
Пък и ограничих полетите само в района на Егея, не че и там не могат да спретнат номер.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 20 минути , EliDion каза:

Аз като един лаик да попитам в такъв случай, може ли да наемеш кола на приятел с фирма например/сключваш договор за наем/, който да дойде да те прибере и да се плати горивото и наем, което да покрие разходите и неудобството. В смисъл дали уиз ще покрият тези разходи.

Не

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

като изчетох всичко, което преживяват и споделят хората тук, почвам да си подготвям план за прибиране от Миконос, че там ако заседне човек, и най-базовата жалка къщура ще му източи картата прилично докато дочака следващ полет, то май няма и много варианти освен отново с ферибот до Атина и полет до София с егейците или BG Air, което пак отнема два дни заради разписанията; единствено не знам дали цените на Aegean/BG Air се променят много зле, когато става дума за полет за утре, или се запазват относително във времето на нивото от преди месец-два?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ние от Болоня през август, ама се заглеждам сега и за Пиза - Букурещ. Не ми го предлага като опция в този момент/сменен час на полета имаме вече/, но при ситуация вярвам че може да стане. А и ме устройва, като дестинация и полетите са на често. Въпреки, че ако ми осегурят хотел що пък да не поостана. Вземам лоптопа и като пич ще поработвам от там между разходките. Така ,че ако някой закъса там да знае, че ще го посрещна в Русе. 😜

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 40 минути , antea каза:

като изчетох всичко, което преживяват и споделят хората тук, почвам да си подготвям план за прибиране от Миконос, че там ако заседне човек, и най-базовата жалка къщура ще му източи картата прилично докато дочака следващ полет, то май няма и много варианти освен отново с ферибот до Атина и полет до София с егейците или BG Air, което пак отнема два дни заради разписанията; единствено не знам дали цените на Aegean/BG Air се променят много зле, когато става дума за полет за утре, или се запазват относително във времето на нивото от преди месец-два?

Аз вярвам, че цените не скачат от днес за утре, а заради внезапния интерес от пътниците на алтернативния, анулиран полет. 

Естествено зависи от ценообразуването, но ако си поиграе човек да види колко билета остават и как се променя цената след продажбата им, ще добие някаква представа.

 

Аз не искам да кацаме на околно летище и да пътуваме през Балканите/ Турция/ Румъния 8-15 часа с автобус, не искам да плащаме билети по 200-300 евро, които да ни възстановят някой ден, и май не ни пречи да поостанем, където сме, стига те да ни настанят в приличен хотел и да имаме интернет.

Така че за нас засега сме се примирили да почакаме на летище в такава тъпа ситуация и да видим какво предложение за премаршрутиране и нощувки има авиокомпанията ни. 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Ти не искаш ,защото сигурно никой не може да те уволни.Когато времето е от значение нещата са други.Иначе е ясно ,че всеки би искал да си почива още някой ден за сметка на Wizz. 

  • Харесвам 14
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, searus каза:

А ако се знае предварително, че полетът ще закъснее с над 3 часа, имам ли право да се откажа и да го сменя за тяхна сметка? Само теоретично си питам, че като ги гледам, ще трябва да си нося и надуваем дюшек...

И аз като потърпевша това лято се поразрових и попрочетох доста по темата за закъсненията, отмените и обезщетенията, та за 3 часа нямаш право да се откажеш или ако го направиш, не ти дължат нищо. Над 5 часа вече имаш право да се откажеш и полетът се третира като отменен в последния момент, т.е. имаш право и на възстановяване на сумата на билета, и на обезщетение след това.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

А това как се доказва? Ще ще, много бъдещо ми се вижда. Как изискваш пари или замяна за нещо, което не се е случило??? Освен, ако не те уведомят, че ще се случи. А тогава нямаш ли опция за промяна в профила. Колко време по-рано знаеш, че ще се случи? Извинявайте, ако са ми тъпи въпросите.

Връзка към коментар

Напълно на място са въпросите, отнема време да се запознаеш, особено ако не си се сблъсквал преди. Давам пример с последния ми случай, като не коментирам варианта за премаршрутизиране, тъй като въпросът беше при отказ. Полетът беше на Уиз от Бари, няколко часа преди обявения час на излитане получих имейл, че ще има закъснение от над 10 часа. Съответно се отказахме да летим и изобщо не отидохме до летището. Възстановяване на цената на билета не съм искала, защото беше смешна сума, макар че имах право, след като са повече от 5 часа. В последствие използвах услугите на компания за компенсации, които ми поискаха стандартно номер на полет, данни на пътници, бордни карти, като потвърдиха, че съм имала право и на компенсация, и на рифънд. Както написах по-горе, закъснение от над 5 часа се третира като отменен полет в последния момент(под 14 дни).

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 4 часа, Zaro каза:

Вчера нашият от София за Лондон закъсня с над 3 часа. 

В този случай дължи ли се обезщетение по Регламента? А от Лондон за София?

Връзка към коментар

Великобритания си запази регламента като част от собственото законодателство след брекзита

същите неща са като ЕU261, само че за UK

ако ще се предявяват искове трябва да се избере кой точно регламент да се цитира според къде е регистрирана компанията и посоката на полета

Връзка към коментар
преди 10 часа, Звелина каза:

Как се разбира всъщност, от коя база е самолетът?

В 99% от случаите - от където тръгва по-ранният  полет от ротацията. Т.е. ако София-Бари е в 17 а Бари-София е в 18:30 машината е от софийската база.

 

Връзка към коментар
преди 9 часа, Mascotte7373 каза:

Напълно на място са въпросите, отнема време да се запознаеш, особено ако не си се сблъсквал преди. Давам пример с последния ми случай, като не коментирам варианта за премаршрутизиране, тъй като въпросът беше при отказ. Полетът беше на Уиз от Бари, няколко часа преди обявения час на излитане получих имейл, че ще има закъснение от над 10 часа. Съответно се отказахме да летим и изобщо не отидохме до летището. Възстановяване на цената на билета не съм искала, защото беше смешна сума, макар че имах право, след като са повече от 5 часа. В последствие използвах услугите на компания за компенсации, които ми поискаха стандартно номер на полет, данни на пътници, бордни карти, като потвърдиха, че съм имала право и на компенсация, и на рифънд. Както написах по-горе, закъснение от над 5 часа се третира като отменен полет в последния момент(под 14 дни).

А дали като си ровила, си открила някъде документ, където това е описано черно на бяло и можем да цитираме пред некомпетентни служители? 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 21 минути , searus каза:

А дали като си ровила, си открила някъде документ, където това е описано черно на бяло и можем да цитираме пред некомпетентни служители? 

Няма смисъл да ровите и да търсите на други места. В имейла  който се получава, когато ви информират за закъснение, било то до 3ч, 3+ или 5+ часа си пише възможните за вас варианти при различните ситуации.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

@searus, вече са отговорили, че информацията за правото на грижа, възстановяване на сума, премаршрутизиране, връщане до началната точка и т.н. е описана в имейла. Моето ровене беше по-скоро свързано с обезщетенията, защото се чудят и без това как да не ги изплатят, а в няколко сайта на различни компании за компенсации срещах като съвет да не се приема възстановяване на сумата, защото по този начин се отказваш от правото си на грижа(на някои места пишеше и обезщетение). Това не касае полетите със закъснение от над 5 часа обаче. Официалният документ, описващ правата ни в такива ситуации за ЕС, е директива 261.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Надявам се да започнат да анулират полети по-рано, за да не стават такива инфарктни ситуации. Все пак най-натоварения месец предстои и те би трябвало да знаят, че не могат да изпълнят всички полети.

Връзка към коментар
На 2.07.2022 г. в 14:01, dimitrov6 каза:

Тази сутрин двата самолета от Лондон до София са закъснели с по 4 часа.

Аз си падам по конспиративни теории и си фантазирам,че в тази унгарска фирма се въртят и руски капитали ,а сега ги блокираха от Запада и затова са и тези проблеми.

Грешно предположение. 🙂

 

image_2022-07-03_184324486.png

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Имам питане: Имам двупосочен билет София-Малага-София за октомври. Мога ли да направя успешно чекиране само на връщане, ако не съм се качил на самолета на отиване? Не са два отделни билета, а един двупосочен, тоест на една резервация. Тъй като на няколко пъти смениха часовете и сега на отиване кацането в Малага вече стана в 21.50 (а с тези закъснения особено при последните полети дори и не очаквам да кацна там преди полунощ), нямам опция да откажа промяната и да ми върнат парите, защото промяната е с 2 часа, преди кацането беше уж за 19.50. Мога ли да използвам само връщането, от Малага до София? Пък на отиване да си намеря други начини, с прекачване, още от предния ден (има опции за София-Бергамо и Бергамо-Малага, в различни дни и София-Аликанте, после с автобус Аликанте-Малага, пак в друг ден). Не искам да кацам по нощите в непознат град. 

Връзка към коментар
преди 6 минути , Hakkâri Spor каза:

Имам питане: Имам двупосочен билет София-Малага-София за октомври. Мога ли да направя успешно чекиране само на връщане, ако не съм се качил на самолета на отиване? 

Да, не е проблем. Няма изискване при нискотарифните и може да летиш, която отсечка искаш.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 минути , Hakkâri Spor каза:

Имам питане: Имам двупосочен билет София-Малага-София за октомври. Мога ли да направя успешно чекиране само на връщане, ако не съм се качил на самолета на отиване? Не са два отделни билета, а един двупосочен, тоест на една резервация. Тъй като на няколко пъти смениха часовете и сега на отиване кацането в Малага вече стана в 21.50 (а с тези закъснения особено при последните полети дори и не очаквам да кацна там преди полунощ), нямам опция да откажа промяната и да ми върнат парите, защото промяната е с 2 часа, преди кацането беше уж за 19.50. Мога ли да използвам само връщането, от Малага до София? Пък на отиване да си намеря други начини, с прекачване, още от предния ден (има опции за София-Бергамо и Бергамо-Малага, в различни дни и София-Аликанте, после с автобус Аликанте-Малага, пак в друг ден). Не искам да кацам по нощите в непознат град. 

Можеш 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 12 минути , Hakkâri Spor каза:

Имам питане: Имам двупосочен билет София-Малага-София за октомври. Мога ли да направя успешно чекиране само на връщане, ако не съм се качил на самолета на отиване? Не са два отделни билета, а един двупосочен, тоест на една резервация. Тъй като на няколко пъти смениха часовете и сега на отиване кацането в Малага вече стана в 21.50 (а с тези закъснения особено при последните полети дори и не очаквам да кацна там преди полунощ), нямам опция да откажа промяната и да ми върнат парите, защото промяната е с 2 часа, преди кацането беше уж за 19.50. Мога ли да използвам само връщането, от Малага до София? Пък на отиване да си намеря други начини, с прекачване, още от предния ден (има опции за София-Бергамо и Бергамо-Малага, в различни дни и София-Аликанте, после с автобус Аликанте-Малага, пак в друг ден). Не искам да кацам по нощите в непознат град. 

До октомври може още много пъти да ти го сменят. Нашите впечатления от миналата есен са, че е напълно безопасно да се мотаеш през нощта около гарите и старата част на градовете в Андалусия. Няма атмосфера като в Италия, никаква заплаха не усетихме, даже таксиметровите не ни наобикаляха като ято. 

Освен това в полунощ хората още вечерят :grin:

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 18 минути , Hakkâri Spor каза:

Имам питане: Имам двупосочен билет София-Малага-София за октомври. Мога ли да направя успешно чекиране само на връщане, ако не съм се качил на самолета на отиване? Не са два отделни билета, а един двупосочен, тоест на една резервация. Тъй като на няколко пъти смениха часовете и сега на отиване кацането в Малага вече стана в 21.50 (а с тези закъснения особено при последните полети дори и не очаквам да кацна там преди полунощ), нямам опция да откажа промяната и да ми върнат парите, защото промяната е с 2 часа, преди кацането беше уж за 19.50. Мога ли да използвам само връщането, от Малага до София? Пък на отиване да си намеря други начини, с прекачване, още от предния ден (има опции за София-Бергамо и Бергамо-Малага, в различни дни и София-Аликанте, после с автобус Аликанте-Малага, пак в друг ден). Не искам да кацам по нощите в непознат град. 

Аликанте - Малага с автобус е с минимум 1 прекачване и общо време около 8 часа. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 47 минути , Lindt каза:

Нашите впечатления от миналата есен са, че е напълно безопасно да се мотаеш през нощта около гарите и старата част на градовете в Андалусия. Няма атмосфера като в Италия, никаква заплаха не усетихме, даже таксиметровите не ни наобикаляха като ято. 

Освен това в полунощ хората още вечерят :grin:

Нямам предвид престъпността, а просто не знам как да се придвижа през нощта от летището до града.  А и не всеки хотел има работеща рецепция по това време. Не си купувам билети, ако са с късно кацане. В случая беше по-ранно, но поне два пъти го променят и всеки път към по-късно. Не ме устройва по това време. Искам или да откажа цялата резервация и да не летя, или на отиване да ползвам друг начин на придвижване (с прекачване някъде в нормално време), а на връщане с този нощен полет на Уизеър Малага-София, който по разписание каца в 03ч. При традиционните авиокомпании, ако билетът е двупосочен, мисля, че няма опция да се лети само на връщане, ако не е имало чекиране на отиване. При лоукостовете не знам как е. 

Благодаря за отговорите.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 4.07.2022 г. в 17:31, Lindt каза:

Освен това в полунощ хората още вечерят

Да, а после си извеждат децата на вечерна разходка. При първото ни ходене в Испания чавето беше на 2 години и се прибирахме, когато другите излизаха, и ми изглеждаше скандално. Обаче ...

 

Понеже за сефте имах закъснение с Уиз и подавам оплакването от името на благоверната и чавето, формулярът ми иска представяне и на пълномощно. То в какъв вид трябва да бъде?

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 2.07.2022 г. в 11:27, Mistela каза:

Кошмара продължава

от агенцията туристическата казаха че не могат да вземат никой

нямало места!

първо ни обещаха

сега сме на сори

Има статия за вас 

https://segabg.com/hot/category-bulgaria/wizz-air-e-ostavila-putnici-sofiya-i-bari

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.