Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Ваканционните цени сега , ще осигурят ниски цени за всички нас през останалата част от годината..

 

П.П. Относно поста по-горе , пътникът има правото да си търси всички полагащи му се компенсации вкл. разходите по билета.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Неочаквана ситуация с полет на Уиз от Пловдив до Лутън.

https://trafficnews.bg/absurdi/desetki-balgari-izleteli-plovdiv-sa-blokirani-letishte-vav-251547/

На болна жена и прилошава и самолета каца аварийно във Франкфурт. Проблема е, че така и не може да излети "заради мярка, ограничаваща шумовото замърсяване", каквото и да значи това. Интересно какви са правата на пътниците в тази ситуация.

  • Шок 4
Връзка към коментар
преди 9 часа, iMari каза:

заради мярка, ограничаваща шумовото замърсяване", каквото и да значи това.

Предполагам, че заради шума няма полети нощем (примерно). И ако има опасност за  живота самолет все пак може да кацне, но после няма да излети в забранения период, защото вече няма опасност.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Полетът Бергамо-София  днес се очертава да закъснее с 2 часа според официалното ни уведомление. Първата му ротация до Корфу е излетяла с 3 часа закъснение.

Да ни стискате палци да не го анулират като миналата неделя, че хич не ни се седи на 35 градуса в Италия 😅

  • Харесвам 13
Връзка към коментар

Полетът на Уиз от Ларнака вчера излетя с 3.5ч закъснение. Първо дойде с натрупано такова от час и половина, после се оказа, че има спукана гума и чакахме да я сменят, а за капак изтече работното време на екипажа и чакахме още, за да дойде резервният. Много забавно, защото сега ще ми платят не само полетите, ами и почивката като цяло 🙂

 

 

IMG_20220723_182421.jpg

IMG_20220723_182640.jpg

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Може би  чувствителното завишаване на цените от есента е с оглед да смогнат да изплатят компенсациите от летния сезон.Все някой трябва да плати сметката 😄

17 minutes ago, Lindt said:

Полетът Бергамо-София  днес се очертава да закъснее с 2 часа според официалното ни уведомление. Първата му ротация до Корфу е излетяла с 3 часа закъснение.

Да ни стискате палци да не го анулират като миналата неделя, че хич не ни се седи на 35 градуса в Италия 😅

35° са си прохлада спрямо това което ви очаква у нас.Желая ви приятни 3 часа закъснение ! 

  • Харесвам 5
  • Смея се 12
Връзка към коментар
преди 16 минути , Lindt каза:

Полетът Бергамо-София  днес се очертава да закъснее с 2 часа според официалното ни уведомление. Първата му ротация до Корфу е излетяла с 3 часа закъснение.

Да ни стискате палци да не го анулират като миналата неделя, че хич не ни се седи на 35 градуса в Италия 😅

Не съм много опитен с радара, но като гледам са дръпнали самолет от Тирана, за да изпълнят ротациите днес. Мисля да се настроя позитивно, че ще летим 

IMG_20220724_103513.jpg

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 2 часа, Gentleman Basta каза:

Не съм много опитен с радара, но като гледам са дръпнали самолет от Тирана, за да изпълнят ротациите днес. Мисля да се настроя позитивно, че ще летим 

IMG_20220724_103513.jpg

В сайта на Бергамо го дават,че закъснява,а в сайта на нашето летище пише закъснение с 2:10 часа

 

 

Screenshot 2022-07-24 at 14-28-16 Излитащи - SOF Connect.png

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, stanimir каза:

Може би чувствителното завишаване на цените от есента е с оглед да смогнат да изплатят компенсациите от летния сезон.Все някой трябва да плати сметката 😄

35° са си прохлада спрямо това което ви очаква у нас.Желая ви приятни 3 часа закъснение ! 

Ние вкъщи си имаме климатик. Обаче закъснението вече е към 2:41 ч, дали да се качим от предна врата и да се туткаме с раниците...

 

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 11
Връзка към коментар

Някой да има информация Wizz дали възнамеряват да подновят линията до Родос, миналото лято я пуснаха за кратко, но поради ковид май приключи. 

Бяха пуснали доста гръцки дестинации, Санторини, Закинтос, Корфу, Ханя. 

Връзка към коментар
преди 4 минути , Levantino каза:

Някой да има информация Wizz дали възнамеряват да подновят линията до Родос, миналото лято я пуснаха за кратко, но поради ковид май приключи. 

Бяха пуснали доста гръцки дестинации, Санторини, Закинтос, Корфу, Ханя. 

Бяха я пуснали и за това лято, т,е. продаваха билети, ние купихме и после отмениха всички полети, така че това лято явно няма да я има.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, Levantino каза:

Някой да има информация Wizz дали възнамеряват да подновят линията до Родос, миналото лято я пуснаха за кратко, но поради ковид май приключи. 

Бяха пуснали доста гръцки дестинации, Санторини, Закинтос, Корфу, Ханя. 

Според мен не е приключила заради ковид, а поради техни си причини или нещо не са се договорили с летището. Линията я махнаха и от Румъния. В момента съм в Родос. Летях от Букурещ с Animawings, които са свързани с Aegean- вътре в самолета и по количките с храна и напитки имаше техни надписи. Самолетът си беше пълен, а до Родос продължават да летят това лято и Blue Air, така че според мен не са махнали линията поради липса на интерес.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, ДиянаВ каза:

 В момента съм в Родос.

Щом си в Родос, сигурно си чувала за островчето Кастелоризо. То е най-отдалечено от Родос на изток и на практика е на 1-2 км от турското градче Каш. Отдавна искам да ида, но логистиката е доста трудна. Затова се ослушвам дали няма да подновят линията евентуално догодина. 

Връзка към коментар

Едва ли самите Wizz са наясно какво точно ще правят догодина.Даже да заложат нещо и да продават полети , няма никаква гаранция,че действително ще ги летят. Все още е рано за лятното разписание дори по традиционните им дестинации.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
На 28.06.2022 г. в 13:02, Георги Матеев каза:

В доста уникална ситуация съм и се зачудих... Имам 1 резервация, но с 2 отменени полета по нея (Неапол и Рим), та дали имам право на 2 компенсации? Реално Уиз ме прецакаха 2 пъти в 1 ден 🤣

 

Този полет струваше 340 евро.

Здравейте, успяхте ли да получите обезщетение за отменения полет Рим-София на 27.06.22? Аз получих отговор от УИЗ, че нямам право на обезщетение, тъй като полетът бил отменен поради извънредни обстоятелства, без да посочват какви са те. 

Благодаря! 

Връзка към коментар
преди 15 минути , ДиянаВ каза:

Цените се оправиха, всмисъл раздвижиха за есен-зима.

Аз следя Ларнака за началото на септември. Стои си на 97.99 в посока 🙂 Моят син само ме бъзика - айде де, мамо, какъв магеланец си, сега да дадем 400 лв. за полети 🙂 

  • Смея се 5
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 13 часа, Milos каза:

Здравейте, успяхте ли да получите обезщетение за отменения полет Рим-София на 27.06.22? Аз получих отговор от УИЗ, че нямам право на обезщетение, тъй като полетът бил отменен поради извънредни обстоятелства, без да посочват какви са те. 

Благодаря! 

Още нямам отговор, но аз търся обезщетение за Неапол-София, което дефакто е оригиналният ми полет. А щом се бавят това обикновено значи, че пътникът наистина има право на обезщетение. За сравнение, онзи ден клейм за отменен полет Тенерифе-Лондон бе отговорен и отказан в рамките на едва 15 минути (!) след подаването му. Очевидно имат ресурс и за по-бързи реакции, но го ползват само, когато клеймовете са без основание.

 

преди 47 минути , ДиянаВ каза:

Цените се оправиха, всмисъл раздвижиха за есен-зима.

Определено има раздвижване в посока надолу, преди малко си ребукнах няколко полета на €14.99, като до вчера всичките не мърдаха от €39.99. Беше ясно, че тези високи минимални цени няма да се задържат дълго, според мен само леко се пробваха и явно експериментът не е бил успешен. Просто не виждам как би проработило Раян да продава билети за по 10-15 евро, а Уиз да поддържа тройна цена за същите дестинации.

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
преди 25 минути , Георги Матеев каза:

Още нямам отговор, но аз търся обезщетение за Неапол-София, което дефакто е оригиналният ми полет. А щом се бавят това обикновено значи, че пътникът наистина има право на обезщетение. За сравнение, онзи ден клейм за отменен полет Тенерифе-Лондон бе отговорен и отказан в рамките на едва 15 минути (!) след подаването му. Очевидно имат ресурс и за по-бързи реакции, но го ползват само, когато клеймовете са без основание.

 

Определено има раздвижване в посока надолу, преди малко си ребукнах няколко полета на €14.99, като до вчера всичките не мърдаха от €39.99. Беше ясно, че тези високи минимални цени няма да се задържат дълго, според мен само леко се пробваха и явно експериментът не е бил успешен. Просто не виждам как би проработило Раян да продава билети за по 10-15 евро, а Уиз да поддържа тройна цена за същите дестинации.

Имаш право на обещетение и за втория отменен полет от Рим,поне според Аероиск,а мисля че може да им се доверим,тъй като аз имам същата ситуация.Достатъчно е да имаш бордни карти и за двата полета.

  • Харесвам 5
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 48 минути , IVM каза:

Имаш право на обещетение и за втория отменен полет от Рим,поне според Аероиск,а мисля че може да им се доверим,тъй като аз имам същата ситуация.Достатъчно е да имаш бордни карти и за двата полета.

На теория звучи добре и имам бордни карти и за двата полета, но на практика 2 обезщетения ми изглеждат нереални. Ще видим развитието. Ако при теб има ъпдейт - пиши.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 7 минути , Георги каза:

Някой да е засичал по-нормална цена на Priority? 36лв на посока като минимум намирам, миналата седмица имаше за 27.

София-Братислава през октомври 18 лв.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.