Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 15 минути , Petya каза:

Здравейте! Направих грешка при резервацията, ако не платя утре с банков превод, резервацията ще бъде анулирана .  Ще имам ли проблем, ако  я направя отново с банков превод или вече трябва да пробвам с дебитна карта?

До колкото помня, не позволяваха да имаш две висящи резервации с плащане по банков път. С други думи, настоящата трябва да бъде анулирана и чак тогава ще можете отново да платите по банков път. Винаги може да стигнете до плащане и да видите дали ще имате тази опция. 

Отдавна не съм плащал така, но и не помня на 48-мия час да анулират резервации, ако не са получили парите по банковата сметка. Отнема повече време, та може и да не ви я анулират точно утре, ако тогава изтичат 48 часа. 

Връзка към коментар

Има разни промени по зимното разписанието - полет от Бергамо до София на 30.11 ми е преместен от 16:05ч на 08:05ч.

София-Лисабон през януари от 16:55 на 14:05 - тук са под 3 часа разлика, но ми дава да правя промени или да поискам рифънд. За протокола - алтернативно летище ми е Мадрид.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
Преди 1 час, Petya каза:

Здравейте! Направих грешка при резервацията, ако не платя утре с банков превод, резервацията ще бъде анулирана .  Ще имам ли проблем, ако  я направя отново с банков превод или вече трябва да пробвам с дебитна карта?

Не би трябвало да имаш проблем. Все пак за всяка резервация основанието за плащане, което трябва да въведеш в платежното нареждане е различно.

Връзка към коментар

Айде Wizz почнаха циганиите. Отмениха ни полета от Мадрид до София на 4 ноември. Според разписанието в момента полет има на 3ти и 6ти. 

Този на 3ти ни устройва, но не и цената от 240 евро. Може ли да се смени с полета на 3ти без да се налага да се доплаща или има ли вероятност да се кандидаства за обезщетение след като полета е канселиран предварително? 

Връзка към коментар
преди 16 минути , Йосиф Милчов каза:

Айде Wizz почнаха циганиите. Отмениха ни полета от Мадрид до София на 4 ноември. Според разписанието в момента полет има на 3ти и 6ти. 

Този на 3ти ни устройва, но не и цената от 240 евро. Може ли да се смени с полета на 3ти без да се налага да се доплаща или има ли вероятност да се кандидаства за обезщетение след като полета е канселиран предварително? 

Системата ще даде възможност за безплатна промяна -  15 до + 30 дни от датата на отменения полет. Обезщетение би имало ако е отменен след 20.10. 2022. 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

С Wizzair е като на война. Няма незасегнати 🙂

Бях направил добра врътка рано сутрин за Валенсия и след 2 нощувки късно вечер обратно от Аликанте.

Но ми изядоха следобедния  плаж:

image.png.875a0116ac0e8d989deab9778994a169.png

Да видим и какво друго ще сменят де ...

Връзка към коментар

Този месец за втори път правят промени - в началото и сега. Аз даже се зачудих защо никой тук не реагира през първите дни на август🙂. Нормално е за полети от зимното разписание. Нали на това разчитаме😉😄

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към коментар

За добро утро пак са ми напълнили пощата с променени полети 😳  За едно прекачване в Ларнака вече имам 2.15 часа вместо 4 часа. Възможно ли е? Имаше ли там опция да не се минава паспортен контрол при свързваш полет? Някой ако е летял скоро там, моля да сподели 🙂

Връзка към коментар
преди 24 минути , jorocontrola каза:

С Wizzair е като на война. Няма незасегнати 🙂

Бях направил добра врътка рано сутрин за Валенсия и след 2 нощувки късно вечер обратно от Аликанте.

Но ми изядоха следобедния  плаж:

 

Да видим и какво друго ще сменят де ...

Тотално ме прее... Смениха ми датата и за отиване ...

image.png.80d2c152e4f51b443615dbe2d833f5e7.png

 

image.png.b0a2a2eb96b54b0d464776542b38f4f8.png

 

Но и цените за ноември са ХОТ 🙂

image.png.446082322d41f475689c17d29a8271cd.png

 

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 31 минути , jorocontrola каза:

Но и цените за ноември са ХОТ

От Мадрид за София са същите "благи" цени. Чакаме действие от Уиз, че за сега дава само това при мен.

 

Screenshot_20220825-052419_Wizz Air.jpg

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Аз имам само 7 променени и 2 отменени полета. Този път направо минах метър, сравнено с предното наместване 🙂

 

На някои дати са отменили обедните полети до Лутън. @Capitan Morgan 2:15 часа транзит в Ларнака са напълно ОК.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Имаме нова и нестандартна дестинация от София - Рияд! От април 2023 гледам, че е заложена.

 

Рияд заедно с Джеда са добавени днес в разписанието на Уиз. Припомням, че скоро добавиха полети и до Дамам и така (ако стартират) Уиз ще летят до три летища в Саудитска Арабия.

 

A428E360-264A-4505-B0BB-4F017E854941.png.8fd3fb3a1a3abd5df7abd7c401d4238c.png

  • Харесвам 17
  • Шок 1
  • Благодаря 1
  • Браво 3
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 26 минути , Георги Матеев каза:

Аз имам само 7 променени и 2 отменени полета. Този път направо минах метър, сравнено с предното наместване 🙂

 

На някои дати са отменили обедните полети до Лутън. @Capitan Morgan 2:15 часа транзит в Ларнака са напълно ОК.

Ще са ок, ако няма закъснение и полета е първа ротация, че ако е втора шнасовете намаляват значително, при трета да не кажа, че са никакви предвид, че почти няма полет на време на трета ротация.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 15 минути , Jorro каза:

Ще са ок, ако няма закъснение и полета е първа ротация, че ако е втора шнасовете намаляват значително, при трета да не кажа, че са никакви предвид, че почти няма полет на време на трета ротация.

Като че ли Уиз стабилизираха разписанието в последно време, а и предполагам, става дума за полет след два месеца, в период който не е особено натоварен. 

Чета ви и завиждам. 🙃Как пък поне един от полетите Кутаиси - Солун не пипнаха, а за няколко различни дати бях взела умишлено?! 

Както и да го погледнем доста по-малко режат в последно време, май вече си влизат в стандартният график. Промени при смяна на разписанието от лятно към зимно са си в реда на нещата. За съжаление (или за радост) 🙂

вече не режат от месец за месец.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Експанзията в Саудитска Арабия беше съвсем очаквана - Кралството се отваря сериозно, има нужда от масов поток туристи и със сигурност поне в следващите няколко години ще хвърля луди пари (включително за дотация на лоу-кост полети) за да привлече западняците. А моделът на Уиз се вписва чудесно в този сценарий. Очаквам саудитците скоро да понамалят и цената на туристическата виза. И да, в екстаз съм конкретно от полета София - Рияд, най-накрая ще се лети до Саудитска Арабия без досадни прекачвания. Догодина със сигурност ще направя поне 10 дневен трип там.

 

@Jorro правил съм успешна връзка в Ларнака само с 50 минути между двата полета, като дори не тичах. Така че освен ако първия полет не закъснее над 1 час, то 2:15 часа транзит (по разписание) са напълно ОК за Ларнака.

  • Харесвам 16
Връзка към коментар
преди 30 минути , iMari каза:

Като че ли Уиз стабилизираха разписанието в последно време, а и предполагам, става дума за полет след два месеца, в период който не е особено натоварен. 

Чета ви и завиждам. 🙃Как пък поне един от полетите Кутаиси - Солун не пипнаха, а за няколко различни дати бях взела умишлено?! 

Както и да го погледнем доста по-малко режат в последно време, май вече си влизат в стандартният график. Промени при смяна на разписанието от лятно към зимно са си в реда на нещата. За съжаление (или за радост) 🙂

вече не режат от месец за месец.

Мисля си, че режат, където пазарът им е втора ръка - България и Румъния. Поне при мен тотално отмениха полети от/до Варна и Букурещ. Е, имам и един бутнат Лондон - Фаро, но там само промениха датата с един ден🙂. Като цяло съм доволна🙃

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 9 минути , ДиянаВ каза:

Мисля си, че режат, където пазарът им е втора ръка - България и Румъния.

Скоро ми попадна информация, че София е сред десетте най-развити бази на Уиз, с най-много полети. И за мен беше изненада, но явно не сме им толкова незначителни. 🙂 

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 43 минути , Alexander каза:

От и за Мадрид и Валенсия, вероятно и за Барселона са мръднати от понеделник за вторник вечерта.

Чак нямаше да повярвам, ако не бяха ги изместили.

Аз за Тенерифе на отиване съм през Мадрид, а връщето е от Барселона и все с тях та да видим каква ще е 😄 за сега ми мръднаха само часа на Барселона-София на 30.10 ама този полет е в 22 вечерта, а на 31-ви е в 9 сутринта и си мисля, че единия ще падне или променят

Връзка към коментар
преди 4 часа, Ivko каза:

Аз за Тенерифе на отиване съм през Мадрид, а връщето е от Барселона и все с тях та да видим каква ще е 😄 за сега ми мръднаха само часа на Барселона-София на 30.10 ама този полет е в 22 вечерта, а на 31-ви е в 9 сутринта и си мисля, че единия ще падне или променят

Имах билети за Фуертевентура с перфектни часове на връзките. Отиване през Неапол, връщане през Рим. От и до Италия ги промениха с по един ден, другите до Канарските направо ги анулираха и в двете посоки. Явно няма да е този път това пътуване 🙂

Връзка към коментар
преди 3 часа, Capitan Morgan каза:

Имах билети за Фуертевентура с перфектни часове на връзките. Отиване през Неапол, връщане през Рим. От и до Италия ги промениха с по един ден, другите до Канарските направо ги анулираха и в двете посоки. Явно няма да е този път това пътуване 🙂

Здравейте! И аз резервирах за Неапол , като избрах онлайн чекиране, а ми изписа, че за този полет няма онлайн чекиране. Много странно. При Вас така ли беше?

Връзка към коментар

Тъкмо щях да се жалвам на ГВА и получих имейл да пратя банкова сметка на потърпевшите пасажери.

Дали мога да пратя само моята за двете обезщетения (другото е на съпруга ми) или практиката е за всеки поотделно?

Мога ли да посоча два пъти моята банкова сметка?

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • kakadu
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.