Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 11 часа, Георги Матеев каза:

Очаквам саудитците скоро да понамалят и цената на туристическата виза. И да, в екстаз съм конкретно от полета София - Рияд, най-накрая ще се лети до Саудитска Арабия без досадни прекачвания. Догодина със сигурност ще направя поне 10 дневен трип там.

 

А каква е цената на туристическата виза и електронна ли е или трябва да се виси по посолства?  Ако температурите са като в ОАЕ, значи след 1 май изобщо да не си правя сметката поне до 1 октомври.

Връзка към коментар
преди 6 часа, Hakkâri Spor каза:

А каква е цената на туристическата виза и електронна ли е или трябва да се виси по посолства? 

По спомен беше около €120, но поне важи 1 година. Електронна е, вади се от https://visa.visitsaudi.com/

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 10 часа, ili каза:

Мога ли да посоча два пъти моята банкова сметка?

 

преди 9 часа, stanimir каза:

Достатъчно е да пратите банкова сметка само на титуляра на резервацията. 

Зависи от тях. ТАР през 2019 ми искаха отделни сметки за мен и съпруга ми. На всеки пътник превеждали персонално обезщетението.

Връзка към коментар
3 hours ago, Георги Матеев said:

По спомен беше около €120, но поне важи 1 година. Електронна е, вади се от https://visa.visitsaudi.com/

С тия 120€ за виза ( 140€ към момента заради силния  долар), не си представям как пълнят полет от София , освен ако не е по линия на поклонническия туризъм и разни мюсюлмански фондации да поемат част от разходите.

 

Вероятно Wizz имат някаква вътрешна информация за да предприемат подобен мащабен ход.

В началото  беше така и с Дубай ,който обаче винаги е бил много по-атрактивен за широката публика.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Преди години, когато коментирахме излязлата тогава информация, че СА строи курорти на Червено море и се готви за туристически бум, всичко това ми стоеше толкова нереално, предвид, че тогава беше една от най-затворените държави. За 4-5 години успяха да изпълнят плановете си. Ако не беше пандемията, вероятно щяха и да са по-бързи.

Вчера гледах разни клипчета - явно вече е много тренди, всичкото влогъри се е юрнало да пътува натам, "за да посети страната преди тя да загуби своята културна автентичност и да се превърне в туристическа дестинация". Докато тече едно от клипчетата на соло пътешественичка например, в кадър попадат не малко случайно преминаващи бели туристи по улиците на Джеда.

Действително повечето туристи са от Северна Европа и САЩ, явно не ги притеснява цената на визата.

Но е странно, че Уиз започват инвазията си с лятното разписание. Както и @Hakkâri Spor е отбелязал там след март става топличко. 🙂

 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 28 минути , iMari каза:

всичкото влогъри се е юрнало да пътува натам, "за да посети страната преди тя да загуби своята културна автентичност и да се превърне в туристическа дестинация".@Hakkâri Spor

Нямам капка съмнение, че на по-популярните влогъри просто е платено да отидат там и да правят репортажи. Не са се юрнали само от ентусиазъм 🙂 Лошо няма, рекламата си е реклама.

 

И наистина очаквам да намалят цената на визата или поне да пуснат по-краткосрочни, това ще е последната стъпка. Вероятно Уиз има предварителна информация, а и именно това може да обяснява стартирането на полети чак от април (може би тогава ще променят визите).

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Със сигурност или ще премахнат краткосрочните туристически визи или ще ги намалят, няма логика иначе за лоукост полети до там.  С Дубай беше същото помня, защото платих не малко пари за виза и малко преди да заминем ги премахнаха....още не мога да ги прежаля тези пари....тук ще чакам до последно 😄

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Те Уиз да вземат да пуснат и полети от ноември до април. Не знам кой мазохист би отишъл в Саудитска Арабия на температури от + 35 до +50. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Преди време излезе информация ,че саудитското правителство заделя сериозен бюджет за субсидиране  на авиокомпании. Ако парите са достатъчно ще летят поне за известно време , дори да не пълнят самолетите си.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

На мен като цяло линията за Саудитска Арабия, ми е много съмнителна, ако тръгне няма да просъществува много. Така си мисля, поради факта, че тия държави не се славят с особена популярност и репутация в България. Дано не съм прав, но аз я виждам като Кутаиси ден до пладне. 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Прогнозирам линията до Рияд да не е еднодневка поради солидните субсидии от държавата. В началото Уиз ще опита да пълни самолетите на пазарен принцип, а когато не се получи ще свали цените до символични нива - само и само да се продадат седалките.

 

Всички помните билетите от €1 до Ейлат, нали? Е, това беше възможно, тъй като Израел плаща(ше) на лоу-кост авиокомпаниите по €60 дотация на продадена седалка. Това обяснява защо по едно време и Уиз и Раян пуснаха по 20 линии дотам. Не е нужно да си Айнщайн за да се досетиш, че и Саудитска Арабия ще развърже кесията.

  • Харесвам 14
Връзка към коментар
преди 22 минути , Йосиф Милчов каза:

Дано не съм прав, но аз я виждам като Кутаиси ден до пладне. 

 

До Кутаиси все пак летяха няколко месеца, от септември до края на годината. Аз имах билет за пролетта, но вече спряха линията. По-скоро да не стане като с линията до Любек, която беше закрита преди първия полет 😄 Аз имах билет и за там (още нямаше директни полети до Хамбург).

 

И колко струва визата до Саудитска Арабия?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 15 часа, Petya каза:

Здравейте! И аз резервирах за Неапол , като избрах онлайн чекиране, а ми изписа, че за този полет няма онлайн чекиране. Много странно. При Вас така ли беше?

Това изписа така защото чекирането е възможно само 24ч преди полет ако не сте закупили места. Тогава е 30 дена.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, Hakkâri Spor каза:

И колко струва визата до Саудитска Арабия?

Total visa price is 535 Saudi Rials, which is around 142 US Dollars.

From that amount, 180 Saudi Rials refer to the Saudi travel insurance, a COVID-related requirement.

И за да съм в темата. Вече втори ден полета стои отменен в профила ми в Уиз, но не можем да правим никакви промени по него. Само пише, очаквайте скоро да ви уведомим за последващи действия. След колко време реално ще ни допуснат и ще може да правим някакви промени  по полета?

Връзка към коментар
преди 2 часа, Йосиф Милчов каза:

Total visa price is 535 Saudi Rials, which is around 142 US Dollars.

From that amount, 180 Saudi Rials refer to the Saudi travel insurance, a COVID-related requirement.

Цената на визата е ОК, щом пък самолетните билети са толкова евтини (а за мен и безплатни), но с Ковид документите няма да се разберем. Явно няма да ходя скоро там 😄

  • Харесвам 1
  • Замислям се 3
Връзка към коментар

Имам полет с флекс, купен с точки. Сега е променен и искам да го откажа, но се чудя кяк ще ми е по-изгодно - заради флекса или заради промяната? И в двата случая ли ще получа точки, а не пари и стойността на флекса ще изгубя ли и в двата случая?

Сигурно ми е елементарен въпроса, но това е първият ми полет с флекс 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Щом е платен с точки и в двата случая ще ти върнат сумата под формата на Wizz кредит. Ако го откажеш заради промяната ще ти възстановят и сумата за флекс.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, noshtna_ptica каза:

Имам полет с флекс, купен с точки. Сега е променен и искам да го откажа, но се чудя кяк ще ми е по-изгодно - заради флекса или заради промяната? И в двата случая ли ще получа точки, а не пари и стойността на флекса ще изгубя ли и в двата случая?

Сигурно ми е елементарен въпроса, но това е първият ми полет с флекс 🙂

Щом имаш избор го откажи заради промяната от тяхна страна. Хем ще ти върнат парите дадени за флекс, хем полученият кредит/точки ще е валиден 1 година, а не три месеца.

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 25.08.2022 г. в 18:26, Capitan Morgan каза:

Имах билети за Фуертевентура с перфектни часове на връзките. Отиване през Неапол, връщане през Рим. От и до Италия ги промениха с по един ден, другите до Канарските направо ги анулираха и в двете посоки. Явно няма да е този път това пътуване 🙂


Тази попара я сърбах точно преди година. В крайна сметка наместихме нещата с полети през Рим и в двете посоки, ама с това кацане на Fuimicino посред нощ хич не е приятно с транспорта. 

Иначе имам друг въпрос - трябва ми евтин флекс, някой има ли предложение за маршрут? 

Връзка към коментар
преди 8 минути , stormbringer каза:

Иначе имам друг въпрос - трябва ми евтин флекс, някой има ли предложение за маршрут? 

Торино - Бари = 5 евро. По-евтино от това май скоро е нямало.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 1 час, yordanov каза:

Торино - Бари = 5 евро. По-евтино от това май скоро е нямало.

За кои дати има по 5 евро - виждам 15 минимум. Всички под 8 евро са много благи, защото приспада административната такса при следваща промяна с флекс.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • kakadu
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.