Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 49 минути , tch каза:

, Защо търсят партньор? Нямат достатъчно финанси и капацитет или търсят миниране на риска.

Може да има законово изискване за участие на местна фирма като в Дубай.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 46 минути , ДиянаВ каза:

Може да има законово изискване за участие на местна фирма като в Дубай.

Може, но тогава по-логично е да първо да намерят партньор, а след това да основат компанията. А Wizz Air Abu Dhabi вече съществува.

Връзка към коментар
преди 10 минути , tch каза:

Може, но тогава по-логично е да първо да намерят партньор, а след това да основат компанията. А Wizz Air Abu Dhabi вече съществува.

Може🙂

Връзка към коментар

Wizz Air Abu Dhabi LLC is an Emirati scheduled low-cost airline based at Abu Dhabi International Airport, UAE. The airline is a joint venture with state-owned ADQ (formerly, Abu Dhabi Developmental Holding Company, ADDH), which owns 51 percent with Wizz Air Holdings owning the remaining 49 percent.

 

Вероятно това се търси и в Саудитска Арабия.Както се вижда унгарците дори не са мажоритарен собственик.Местен играч ,особено пък в лицето на държавата със сигурност отваря много врати.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не само отваря врати, но е и задължително местна фирма да е мажоритарен собственик в ОАЕ. Това е сериозен източник на доходи за местните, които както знаем са значително по-малко на брой от живущите там и така не им трябва друго да работят🙂 Всъщност това си работят😉

Аз споменах Дубай, но имах предвид ОАЕ /така, както за Ивко Испания е Барселона, така и за мен ОАЕ е Дубай😄/

  • Смея се 3
Връзка към коментар

Здравейте ,  полетът ни  в петък Прага - Варна закъсня с 3 часа и 15 минути .

Получих първо имейл , че вместо в 15.20  ще излети в 17.45.  На летището снимах таблото  вече с  очакван час на заминаване 18,15 .

После дойде нов имейл за 18. 31. Самолета излетя в  18.35. Пилотът три пъти се извини за закъснението и каза ,че е заради претоварен трафик.

При подаване на  жалба към Уиз трябва ли да пратя снимката - там закъснението е под три часа.

А жалбата на този адрес ли се праща, който  е споменал @stanimir  customerrelations1@customerservices.wizzair.com

 или има друго място - ако може линк ?

Намерих и сайта на чешката ГВА, пишат да се обърна към тях след първата комуникция с Уиз.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 26 минути , nino каза:

Здравейте ,  полетът ни  в петък Прага - Варна закъсня с 3 часа и 15 минути .

Получих първо имейл , че вместо в 15.20  ще излети в 17.45.  На летището снимах таблото  вече с  очакван час на заминаване 18,15 .

После дойде нов имейл за 18. 31. Самолета излетя в  18.35. Пилотът три пъти се извини за закъснението и каза ,че е заради претоварен трафик.

При подаване на  жалба към Уиз трябва ли да пратя снимката - там закъснението е под три часа.

А жалбата на този адрес ли се праща, който  е споменал @stanimir  customerrelations1@customerservices.wizzair.com

 или има друго място - ако може линк ?

Намерих и сайта на чешката ГВА, пишат да се обърна към тях след първата комуникция с Уиз.

 

Гледа се дали е кацнал с над 3 часа,а той е закъснял с 2 часа и 50 минути.

 

Screenshot_2022-09-11-20-54-24-486_com.android.chrome.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 13 минути , dimitrov6 каза:

Гледа се дали е кацнал с над 3 часа,а той е закъснял с 2 часа и 50 минути.

Това  значи ли , че няма никакъв шанс, дори и през Аероиск ?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Някой може ли да ми каже времето на кацане на полет W61005 от 10.09.2022? Имаше сериозно закъснение, бях доста изморен и забравих да направя снимка на таблото на Лутън. FlightRadar24 ми казва, че е кацнал в 00:21 ч., а FlightAware - в 00:08 ч. И сега не знам на кого да вярвам. Wizz кои данни ползват за ATA?

Връзка към коментар

На някого случвало ли му се е преди плащане на резервация сайтът на Wizz да прекрати сесита и секунди след това при ново генериране на полета да излиза с по-високи цени? Направо откачих от яд.

Цените на багажа рязко скочиха със сто лева.

Връзка към коментар
преди 2 часа, DStan каза:

На някого случвало ли му се е преди плащане на резервация сайтът на Wizz да прекрати сесита и секунди след това при ново генериране на полета да излиза с по-високи цени? Направо откачих от яд.

Цените на багажа рязко скочиха със сто лева.

Едва ли е утеха, но да.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Алилуя! Получих отговор от Уиз, че ми се полагат 400 евро на човек. Мисля, че е достатъчно само моята сметка да дам, а не на всеки от резервацията поотделно, или ...? Сметка съм посочил още при подаването на иска.

 

Мейлът им съдържа това:

За да извършим плащането, бихме искали да Ви помолим, да ни предоставите банковите сметки, на потърпевшите пасажери, като детайлите от които се нуждаем са следните:
- IBAN
- SWIFT/BIC 
- Име на титуляр (изписано на Латиница)
- Име на банка (изписано на Латиница)
- Валута на банковата сметка

  • Харесвам 5
  • Шок 1
  • Браво 10
Връзка към коментар
Преди 1 час, Zaro каза:

Алилуя! Получих отговор от Уиз, че ми се полагат 400 евро на човек. Мисля, че е достатъчно само моята сметка да дам, а не на всеки от резервацията поотделно, или ...? Сметка съм посочил още при подаването на иска.

 

Мейлът им съдържа това:

За да извършим плащането, бихме искали да Ви помолим, да ни предоставите банковите сметки, на потърпевшите пасажери, като детайлите от които се нуждаем са следните:
- IBAN
- SWIFT/BIC 
- Име на титуляр (изписано на Латиница)
- Име на банка (изписано на Латиница)
- Валута на банковата сметка

Няма нужда от банкова сметка за всеки отделен пътник. Просто в полето за сметката на спътниците ти, пиши отново твоята сметка и твоето име за титуляр. Все пак не всеки човек може да има банкова сметка, децата например.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Уиз добавя и Мостар, БХ в мрежата си от следващото лято, с предполагаеми маршрути Дортмунд и Малмьо като начало.

 

https://www.exyuaviation.com/2022/09/wizz-air-to-launch-mostar-flights-in.html?m=1

  • Харесвам 12
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , iMari каза:

Уиз добавя и Мостар, БХ в мрежата си от следващото лято, с предполагаеми маршрути Дортмунд и Малмьо като начало.

 

https://www.exyuaviation.com/2022/09/wizz-air-to-launch-mostar-flights-in.html?m=1

Чудесна новина! Така става много удобно да се обиколи Босна с обществен транспорт с начална точка Баня Лука и крайна точка Мостар например с разглеждане на Яйце, Травник, Сараево, Мостар, Благай и Почитель 🙂

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Wizz Air launches 3 new routes from Italy to Armenia, Egypt and Abu Dhabi!

Image

New Routes:
✈️ Milan – Yerevan (every Tuesday and Saturday from January 10th)

✈️ Milan – Marsa Alam (every Wednesday and Sunday from January 11th)

✈️ Naples – Abu Dhabi (every Monday and Saturday from January 6th)

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Браво и за Мостар и за Марса Алам.

 

Трябва да призная, че колкото и Уиз да ме дразнят понякога, в някои отношения са доста големи.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Да се похваля за втори път получавам компенсация от УизЕър, която те си плащат без увъртания. Просто трябва да се пише на Английкия Support, не на Българския 🙂 или пък просто защото излита от България и ГВА ги натиска.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 18 часа, iMari каза:

предполагаеми маршрути Дортмунд и Малмьо като начало.

Стартовите дестинации изглеждат гастербайтски. Ако тръгнат добре от Мостар, съм сигурен, че ще има поне три нови линии до Италия и вероятно след това до Испания. Мостар е най-близкото летище до Междугорие- център за поклонически пътувания за католиците (и не само). Предимно с чартъри до Мостар се извършваха поклоническите пътувания.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 18 минути , epetkov каза:

Стартовите дестинации изглеждат гастербайтски. Ако тръгнат добре от Мостар, съм сигурен, че ще има поне три нови линии до Италия и вероятно след това до Испания. Мостар е най-близкото летище до Междугорие- център за поклонически пътувания за католиците (и не само). Предимно с чартъри до Мостар се извършваха поклоническите пътувания.

За мен е интересен малкият им излаз на Адриатика. Вчера трябваше да пътувам до Неум през Дубровник, но Ковид пак ни изненада. Имаш ли впечатление от района? Изглежда добре, всичко е много по-евтино от съседите хървати, а не е особено популярен. Предполагам, защото Дубровник и Сплит го засенчват?

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.