Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Преди 1 час, jorrro каза:

Опитвам се да пусна иск към WizzAir по регламент 261, но като избера тази категория в сайта им, ми иска да кача пълномощно за останалите пътници и не ми дава да продължа без това. Също така, не ми дава да прикача други документи - написал съм си текст, исках да го кача заедно със снимки на бордните карти и таблото от летището. Някакви идеи за това пълномощно? Не намирам опция всеки пътник да си пусне сам иск, тъй като иска да се логна, преди да стигна до формата за оплаквания.

 

@vinidj, ти как процедира в твоя случай с английския support?

Аз пуснах сканирани 2 пълномощни от жена ми и сина ми в свободен текст, с които ме упълномощават аз да ги представлявам.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 21 минути , vinidj каза:

Аз на пълномощното на Български слагам бордната карта, но няма резултат

"Няма резултат" --> не ти го приемат или все още не си получил отговор?

 

Изглежда, че по-лесният начин ще е да се пусне иск от всеки пътник по отделно. Някой има ли представа как може да се случи това през сайта им при закупени билети на една резервация?

 

преди 3 минути , Zaro каза:

Аз пуснах сканирани 2 пълномощни от жена ми и сина ми в свободен текст, с които ме упълномощават аз да ги представлявам.

Предполагам, че си писал на българския съпорт?

Връзка към коментар
преди 21 минути , jorrro каза:

"Няма резултат" --> не ти го приемат или все още не си получил отговор?

 

Изглежда, че по-лесният начин ще е да се пусне иск от всеки пътник по отделно. Някой има ли представа как може да се случи това през сайта им при закупени билети на една резервация?

 

Предполагам, че си писал на българския съпорт?

Да, на българския.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Знаете ли някоя врътка с местата при полети на Wizz Air?  

 

Взех едни евтини билети за Лондон края на Ноевмри, като преди това разбира се купих по-евтин флекс на полет София -> Бари -> София (5 евро на посока) и след това напазарувах евтин багаж на полет Братислава-Скопие (Wizz Priority за 8 евро на посока). Местата обаче не се прехвърлят и се чудя дали има още някоя врътка, която мога да приложа, т.к. на вече финалния полет София-Лондон най-евтините места са по 20 евро на място на посока 🤪

 

Преди си спомням, че съм пробвал с чекиране в последните часове преди полета и се е случвало да ни слагат двамата един до друг, но мисля че после затвориха и тази вратичка 😄 

П.С. Само за информация, на полет от 10 евро на посока бяха сложили флекс от 24 евро и Wizz Priority от 40 евро на човек на посока

Връзка към коментар
преди 2 минути , neuromancer каза:

Врътката с местата е да не ти пука и да не плащаш за места 😀

То така ще стане, но питам да не би да има някоя тънкост, която да остане неприложена 😄 

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, П.Кръстев каза:

Знаете ли някоя врътка с местата при полети на Wizz Air?  

 

Взех едни евтини билети за Лондон края на Ноевмри, като преди това разбира се купих по-евтин флекс на полет София -> Бари -> София (5 евро на посока) и след това напазарувах евтин багаж на полет Братислава-Скопие (Wizz Priority за 8 евро на посока). Местата обаче не се прехвърлят и се чудя дали има още някоя врътка, която мога да приложа, т.к. на вече финалния полет София-Лондон най-евтините места са по 20 евро на място на посока 🤪

 

Преди си спомням, че съм пробвал с чекиране в последните часове преди полета и се е случвало да ни слагат двамата един до друг, но мисля че после затвориха и тази вратичка 😄 

П.С. Само за информация, на полет от 10 евро на посока бяха сложили флекс от 24 евро и Wizz Priority от 40 евро на човек на посока

Привет, има ли някъде обяснение относно тези "врътки", конкретно това с флекса и priority? Ще съм благодарен за инфо! 🙂

Връзка към коментар
преди 8 минути , BG_guide каза:

Привет, има ли някъде обяснение относно тези "врътки", конкретно това с флекса и priority? Ще съм благодарен за инфо! 🙂

Ами има информация в тази тема, но аз горе-долу съм го обяснил. Идеята е първо да си купиш флекс за някой полет, за който той е по-евтин. След това може на същия този полет да си купиш какъвто искаш багаж (ако е на добра цена) или пък да използваш флекса и да смениш билета ти да е за друг полет, където багажът е по-евтин. 

Като приключиш с купуването на багаж, отново използваш флекса и си избираш датите и дестинацията, за която искаш да летиш. Всичкият багаж, който си купил, се мести за новата дестинация, като не се доплаща разлика. Единствено ако има разлика в тарифата за самия полет се доплаща.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

Промениха ми полет с повече от 3 часа и си поисках кредитите. След 2-3 дни ми писаха, че съм си ги получилал Да, ама не! Пуснах иск  - пишат ми да имам търпение. И така повече от месец.

И при вас ли така се случва? Някакви съвети, за да ги забързам някакси?

Предишния път ги чаках повече от 9 месеца, на сега нямам нерви за такова геройство

 

Връзка към коментар
преди 7 часа, noshtna_ptica каза:

Промениха ми полет с повече от 3 часа и си поисках кредитите.

Пробвай да им се обадиш на неимпулсния телефон. Има шанс да ти кажат да пуснеш оплакване през сайта, но може да попаднеш и на по-свестен служител, който веднага да оправи нещата. И по-добре с английски агент да говориш - по-добре се справят. Успех!

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Не зная дали някой е попадал на подобен случай, но се оказва, че цената на приорити не е фиксирана, а варира в зависимост от релацията. За една и съща дата за връщане, цената на приорити ми излезе различна /малка разлика, но все пак/, в зависимост от това кога е първия полет.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , BPK каза:

Не зная дали някой е попадал на подобен случай, но се оказва, че цената на приорити не е фиксирана, а варира в зависимост от релацията. За една и съща дата за връщане, цената на приорити ми излезе различна /малка разлика, но все пак/, в зависимост от това кога е първия полет.

Да, така е. Дори по една и съща линия цената варира в различните дни.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте!

Сега разбирам за множеството отменени полети на Уизеър. Имаме билети и се надяваме да летим до и от Катания на 1 и 8 октомври. Имаме запазени рентакар и нощувки, на които възможностите за безплатна анулация ще изтекат скоро. Да се притесняваме ли и евентуално за какво да внимаваме?

Връзка към коментар
преди 19 минути , pazo каза:

Здравейте!

Сега разбирам за множеството отменени полети на Уизеър. Имаме билети и се надяваме да летим до и от Катания на 1 и 8 октомври. Имаме запазени рентакар и нощувки, на които възможностите за безплатна анулация ще изтекат скоро. Да се притесняваме ли и евентуално за какво да внимаваме?

уж натоварването на авиокомпаниите намалява, тоест се предполага, че ще намалеят отказаните полети

най-смислено е да си осигурите застраховка, или да резервирате с възможност за безплатна анулация

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, neuromancer каза:

уж натоварването на авиокомпаниите намалява, тоест се предполага, че ще намалеят отказаните полети

най-смислено е да си осигурите застраховка, или да резервирате с възможност за безплатна анулация

Каква застраховка имаш предвид?

Връзка към коментар
9 minutes ago, pazo said:

Каква застраховка имаш предвид?

Например такава ,но повечето пътнически застраховки и на другите компании имат разни подобни клаузи.Обикновенно  застраховката трябва да се сключи до определен срок след закупуване на съответното пътуване :

 

https://armeec.bg/bg/insurances/otmqna-na-pytuvane

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами не знам какво точно предлагат Уиз, трябва да се прочете, но имам предвид от застр. компания.

Може и застраховка от кредитна карта, ако има включена към картата и билетите или хотела са платени с нея.

Връзка към коментар

С кредитна карта Mastercard  Wizzair са резервирани нощувки през booking.com и (погрешка в бързината) билетите за полетите. За местата и багажа за полетите успях да поправя грешката и платих с Уиз кредити. При това положение нужна ли ми е допълнителна застраховка пътуване?

Връзка към коментар
преди 46 минути , pazo каза:

С кредитна карта Mastercard  Wizzair са резервирани нощувки през booking.com и (погрешка в бързината) билетите за полетите. За местата и багажа за полетите успях да поправя грешката и платих с Уиз кредити. При това положение нужна ли ми е допълнителна застраховка пътуване?

Всеки сам си преценя! Според мен не ти трябва, полетите са скоро все пак (по-малко от 14 дни има).

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към коментар
9 hours ago, pazo said:

С кредитна карта Mastercard  Wizzair са резервирани нощувки през booking.com и (погрешка в бързината) билетите за полетите. За местата и багажа за полетите успях да поправя грешката и платих с Уиз кредити. При това положение нужна ли ми е допълнителна застраховка пътуване?

Не съм обърнал внимание ,че полетите са следващата седмица. При това положение ,ако Wizz ги отменят ще ти дължат обезщетение от 250€ на полет/на човек  + възстановяване на сумите платени за полета( или безплатна смяна за друга дата).Доста рядко отменят в последните 14 дни преди полет.

Не всяка кредитна карта предлага застраховка , това е бонус. Не знам как е при  Wizz MC картата , провери в условията по нея дали включва някаква застраховка.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • ива валя
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.