Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Честно казано ми изглежда все по-рисково да пътуваме с Уиз за и около празниците. Тогава самолетите са пълни за седмици напред, а билетите са страшно скъпи. При отмяна на полет не ми се мисли...то и хотелите са на едни цени, ако въобще се намери сносно настаняване.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 29 минути , EliDion каза:

Живи и здрави да са ти и четирите. Да си ги посрещнеш с кеф. На нас ни е рано още, май🙄. Уиз напоследък доста ме дразнят, като донадиш и ДСК, даже закрих картата на щерката и понеже има още малко време до дискаунта и точки, дето ще изтекат февруари гледам да разтикаме всичко.

Та ще изчакам да минат намаленията, че да взема билети мога Варна/Букурещ - Брюксел и после за Тулуза с раян. Така че имам опции, макар датата да е фиксирана 30.12

тия дати около Коледа - НГ никога не са на добри цени, освен може би в момента когато пускат зимното разписание. Така че, ако чакаш ще е до късмет някой да се е отказал, иначе няма да паднат... Аз съм купувал по 300 евро преди Коледа, не че толкова държах да летя с Уиз, но нямаше други билети...

Връзка към коментар
преди 3 часа, Ivko каза:

Не знам за Вас ама аз намазах и то не къде ами за Абу Даби, че не съм ходил тази година 😄😄 взех билети по 77лв в посока за средата на март. Летял съм и за по-евтино до там ама да не издребняваме.

 

п.с. Реших да проверя цените пак /лош навик/ и сега в едната посока по 62лв станали 😄 . Явно за някой цените скачат, а на мен ми пускат privet отсъпка.

За кои дати? И аз за тогава дебнех да заведа мама за юбилея, ама връщането не мога да го намеря изгодно 😞

Връзка към коментар

Как мислите дали цена от 37 евро с днешната промоция Букурещ- Милано за средата на март е добра цена?

За Милано не съм давала повече от 19.90 евро но в едни други времена....

Връзка към коментар
преди 32 минути , EliDion каза:

Я припомнете, че ссъм забравила можеше ли да се купува билет с точки за друг човек, без аз да пътувам. Естествено без дискаунт.

Без врътки - не.

С флекс и после отделяне на титуляра от резервацията чрез отмяна/промяна - да. При скъп билет обаче, може да няма полза.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 15 часа, Taliana каза:

Как мислите дали цена от 37 евро с днешната промоция Букурещ- Милано за средата на март е добра цена?

За Милано не съм давала повече от 19.90 евро но в едни други времена....

За средата на март ми се вижда много, за коледа или август - супер цена. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Уиз с този си експеримент, не знам на колко хора ще докарат главоболие: за някои отсечки са започнали да продават т.нар Полети Mix & Match. Купуваш си билети, например, от Тенерифе до Вилнюс през Милано.

Всичко звучи добре, но важното уточнение е, че това не са свързващи полети и нямат нито едно от предимствата на свързващи полети, купени на една резервация при традиционните авиокомпании. Чекираш багаж наново на междинното летище, не си защитен от забавяне на свързващ полет и т.н. На практика получаваш две отделни резервации.

Те са си го написали реално де, но представям си колко хора биха се объркали. Да не говорим и колко сложно изглежда всичко. 😄

 

Най-добре може да видите какво имам предвид, ако опитате да букнете Тенерифе до Вилнюс, до където няма директни полети, но ще излезе в списъка с прикачване през Милано.

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Julian999 каза:

Някой да се свързвал с тях по чата който имат?

Това не е чат с агент (жив човек), а само чат бот. Никаква работа не ми свърши последния път, когато пробвах. Но зависи ти какъв въпрос имаш към Амелия.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 34 минути , yordanov каза:

Уиз с този си експеримент, не знам на колко хора ще докарат главоболие: за някои отсечки са започнали да продават т.нар Полети Mix & Match. Купуваш си билети, например, от Тенерифе до Вилнюс през Милано.

Всичко звучи добре, но важното уточнение е, че това не са свързващи полети и нямат нито едно от предимствата на свързващи полети, купени на една резервация при традиционните авиокомпании. Чекираш багаж наново на междинното летище, не си защитен от забавяне на свързващ полет и т.н. На практика получаваш две отделни резервации.

Те са си го написали реално де, но представям си колко хора биха се объркали. Да не говорим и колко сложно изглежда всичко. 😄

 

Най-добре може да видите какво имам предвид, ако опитате да букнете Тенерифе до Вилнюс, до където няма директни полети, но ще излезе в списъка с прикачване през Милано.

Това е голямо дърво. Никаква полза няма от тази двойна резервация през Уиз. Поне една застраховка да имаше включена, ако си изтървеш връзката поради закъснение на първия полет.

Видяла жабата (Уиз), че подковават коня (Easyjet) и си вдигнала крака.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 56 минути , Julian999 каза:

Някой да се свързвал с тях по чата който имат?

Аз съм си говорил с човек (не бот) в чата им, но никаква работа не свърши, честно казано и трябваше по телефон пак да се оправям. Доста отдавна беше, не знам сега как е и изобщо дали реални хора все още го обслужват.

Връзка към коментар
преди 2 часа, The Doctor каза:

Може ли повече информация за Easyjet. 

Това беше преди няколко години и май се задържа съвсем кратко. Беше по същия начин като на Уиз. Правиш едно търсене в търсачката им, при което ти показваше два полета и правиш две плащания за всеки полет. Съответно се получаваха 2 PRN номера. Не си спомням, обаче, дали гарантираха прекачването.

Връзка към коментар
преди 3 минути , vorbis каза:

Това беше преди няколко години и май се задържа съвсем кратко. Беше по същия начин като на Уиз. Правиш едно търсене в търсачката им, при което ти показваше два полета и правиш две плащания за всеки полет. Съответно се получаваха 2 PRN номера. Не си спомням, обаче, дали гарантираха прекачването.

Да, имаше такива напъни на СЕО-то им, но той отиде в Бритиш да си прави експериментите. Помислих, че има нещо ново. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ryanair също се пробваха със свързващи полети (Италия) ,но бързо зарязаха експеримента.Идеята дори беше да продават полети и на партньорски авиокомпании сред които Norwegian.

Изглежда е трудно да се осигури застрахователно покритие за подобно начинание , а Ryanair при това са несравнимо по-пунктуална авиокомпания от Wizz.

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Заложили са разписание до м. април 2024.

 

Ако не е бъг, мисля че е куриозно. Нямам спомен за подобен прецедент с която и да била авиокомпания, нито пък вярвам че ще го изпълнят.

Все пак може да планирате коледните празници за догодина,  ако имате поне бегла идея накъде ви се ходи.Прегледах няколко дестинации и цените са повече от ок за Коледа и НГ.

  • Харесвам 7
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Пак разместват и анулират полети до Абу Даби. По мой наблюдения до края на март някой полети в ден вторник и неделя са преместени към Дубай, а други са канселирани. Интересно ми е кое налага местенето, като вече ограничения няма.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
2 hours ago, Ivko said:

Пак разместват и анулират полети до Абу Даби. По мой наблюдения до края на март някой полети в ден вторник и неделя са преместени към Дубай, а други са канселирани. Интересно ми е кое налага местенето, като вече ограничения няма.

Да не съм лош пророк ,но е много вероятно със следващата балтия направо да отрежат полетите във вторник и неделя. Пет полета седмично ми изглеждат твърде амбициозно начинание. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 7 минути , stanimir каза:

Да не съм лош пророк ,но е много вероятно със следващата балтия направо да отрежат полетите във вторник и неделя. Пет полета седмично ми изглеждат твърде амбициозно начинание. 

Да видях това, но те реално са от януари до април според сезона и явно заради новите дестинации от Абу даби са ги заредили да имаш повече опции иначе няма смисъл от толкова полети в седмицата. Според мен махат според търсенето.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.