Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 1 час, adreno каза:

то няма и 200км между двете и ще летят доста ниско 

170 км са по въздух.

1827191609_Screenshot_20221208_114119_SamsungInternet.jpg.02d1c1d3e07a7f009e5e945f21736fdb.jpg

 

Тази линия става рекордьор за  краткост в маршрутната карта на Уиз.  Иначе от Тирана си има редовни линии до Бари на други авиокомпании.  През лятото има сезонни от Корфу до Бари. 

 

преди 10 минути , stormbringer каза:

ама до Черно Море хич няма да им се разсърдя, ако пуснат от Тирана 

Такива полети няма да видим скоро. Албания няма да се съгласи на такива полети, а вероятно и България също, защото двете страни са конкуренти в региона.  По същата причина няма директни полети от българското черноморие до Черна Гора и Хърватия, макар последната да е член и на ЕС и на  съглашението "Отворено небе", даващо право на авиокомпаниите директно да  се договарят с летищата без намесата на правителствата.  Единственото изключение, което съществува към момента е полетът на Уиз Варна-Ларнака, вероятно, защото  Кипър е островна държава. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 17 минути , epetkov каза:

Иначе от Тирана си има редовни линии до Бари на други авиокомпании. 

От доста време Уиз летят Тирана - Бари, през май ползвах линията. А сега виждам, че от пролетта на 2023г са сложили по два полета на ден. Странно ми се струва да пускат отделно и такива до Бриндизи, при положение, че между двата италиански града пътя е около час. Но нали си ги знаем Уиз....

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, iMari каза:

От доста време Уиз летят Тирана - Бари, през май ползвах линията.

Различни компании се въртяха през годините. Пропуснал съм или съм забравил, че и Уиз са се намесили.

Преди 1 час, iMari каза:

Странно ми се струва да пускат отделно и такива до Бриндизи, при положение, че между двата италиански града пътя е около час. Но нали си ги знаем Уиз....

Типично в техен стил (нали си ги знаем) вероятно в един момент ще  натиснат едно от летищата да намали таксите, защото другото предлага по-добри условия.  Нали си ги знаем, ще пратят до клиентите си писма, че полетът до Бари на дата Х, ще  бъде до Бриндизи (или обратното).

Редактирано от epetkov
  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 2 часа, iMari каза:

От доста време Уиз летят Тирана - Бари, през май ползвах линията. А сега виждам, че от пролетта на 2023г са сложили по два полета на ден. Странно ми се струва да пускат отделно и такива до Бриндизи, при положение, че между двата италиански града пътя е около час. Но нали си ги знаем Уиз....

Сигурно се целят в рекорд за най-кратка международна линия в Европа - 180 км. по права линия.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 22 минути , Zaro каза:

целят в рекорд за най-кратка международна линия в Европа - 180 км. по права линия.

Едва ли. Този рекорд отдавна принадлежи на Logan AIr. Обсъждано е в друга тема на форума.  Пък и в бизнеса прагматично стои над себичното. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Имам двупосочен билет от Барселона до Майорка след няколко месеца. Уиз обаче ми отмени полета от София до Барселона по-рано на същия ден и ми обърка сметките. Сега имам опция да летя за Майорка през Бергамо (по-евтино от нов билет до Барселона), та се чудя следното: Ако не ползвам полета от Барселона до Майорка на отиване, дали това пречи да ползвам полета на връщане. По мое мнение не би трябвало да е проблем, но все пак да питам.

Връзка към коментар
преди 38 минути , Pantelej Putnik каза:

Имам двупосочен билет от Барселона до Майорка след няколко месеца. Уиз обаче ми отмени полета от София до Барселона по-рано на същия ден и ми обърка сметките. Сега имам опция да летя за Майорка през Бергамо (по-евтино от нов билет до Барселона), та се чудя следното: Ако не ползвам полета от Барселона до Майорка на отиване, дали това пречи да ползвам полета на връщане. По мое мнение не би трябвало да е проблем, но все пак да питам.

Няма да имаш проблеми.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Ако още не си поискал възстановяване за отменения полет може да поискаш пълната сума за двупосочния билет (в случай че искаш и да се върнеш през Милано или през друго място)

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 22 часа, epetkov каза:

Едва ли. Този рекорд отдавна принадлежи на Logan AIr. Обсъждано е в друга тема на форума.  Пък и в бизнеса прагматично стои над себичното. 

Международен, не изобщо. Оказа се, че има 2-3 по-кратки.

Връзка към коментар
преди 1 час, stanimir каза:

Ако още не си поискал възстановяване за отменения полет може да поискаш пълната сума за двупосочния билет (в случай че искаш и да се върнеш през Милано или през друго място)

Отмененият ми полет за Барселона на Уиз е еднопосочен, както и на връщане пак с Уиз е еднопосочен. Полетите обаче Барселона - Майорка - Барселона са купени заедно от Vueling. Засега връщането ме устройва, ако нещо някой не промени. На отиване обаче ми объркаха програмата. Та затова се зачудих дали би било проблем, че не съм летял на отиване от Барселона до Майорка, за да ползвам връщането поне.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

значи въпроса е за Vueling, a не за Уиз? Авиокомпанията е важна в случая.

Мисля, че като нискотарифна пак няма да имаш проблем, но не съм толкова сигурен, както ако беше Уиз...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 часа, Zaro каза:

Оказа се, че има 2-3 по-кратки.

Ето актуална информация за кратки полети на някои бюджетни авиокомпании: https://simpleflying.com/ryanair-easyjet-wizz-air-shortest-routes/

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 часа, Pantelej Putnik каза:

Отмененият ми полет за Барселона на Уиз е еднопосочен, както и на връщане пак с Уиз е еднопосочен. Полетите обаче Барселона - Майорка - Барселона са купени заедно от Vueling. Засега връщането ме устройва, ако нещо някой не промени. На отиване обаче ми объркаха програмата. Та затова се зачудих дали би било проблем, че не съм летял на отиване от Барселона до Майорка, за да ползвам връщането поне.

Уиз не ти ли предлагат безплатна смяна на полета за такъв предишния ден примерно? Или единствено предлагат да ти върнат парите?

Връзка към коментар
преди 2 минути , Madonna каза:

Благодаря ви! 

В бързината купих без флекс един полет, дали нямаше възможност за канселиране/промяна до 24 ч от закупуване? 

Не 🙂 

Връзка към коментар

Май беше коментирано някъде назад,ама да напомня че трябва да се има предвид,че е хубаво флекса и багажа да се купуват във валута,в която ще се плаща и основният полет след смяната.Примерно ако основният ви полет ще е от България е хубаво и флекса и багажа да са купени с полет от България(доколкото има избор).В противен случай мисля,че се получава едно здраво превалутиране ЛВ-ЕВРО(или друга валута)-ЛВ…което може да изяде  далаверата от евтиния багаж понякога.Ако пък се минава през един полет за флекс,през друг за багаж,през трети за приорити и са в различни валути всички…сигурно става страшно накрая 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.