Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 24 минути , stormbringer каза:

Въпрос - имам едни билети (с флекс и дискаунт), които сега ме устройва да сменя за желана дестинация, ОБАЧЕ билетите са 3, а вече сме 4. Как ме съветвате да процедирам? 
Купувам билет на бебето с флекс и се обаждам да ми го закачат за резервацията? 
Ще преживея това, че неговото ще е без дискаунт 

бебето (ако е под 2г) не плаща билет по текущата цена, а фиксирана такса. Трябва да се обадиш по телефона за да купиш такъв билет отделно.

 

Иначе нормално и за бебе и за дете, просто купуваш за възрастен и се обаждаш за смяна. Ако е за бебе, по този начин ще получи седалка (и ще платиш не фиксираната цена, а цената на билет).

Редактирано от neuromancer
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 15 минути , apapazova каза:

Здравейте,

отдавна съм регистрирана, но за първи път пиша във форума.

 

Купувам билети до Барселона за приятели, избрах места, избрах плащане с банков превод.

Проблемът е, че при финализиране на резервацията на екрана ми изписва "за този полет не се предлага онайн чекиране".

 

И друг път съм купувала билети, но не съм забелязвала такова съобщение. Може ли някой да ми каже нормално ли е това и дали е вследствие грешка в сайта, дали ще могат ли да се чекират сами онлайн или ще трябва да ходят на летището?

Ето така изглежда:

резервация wiz.jpg

Привет!

Резервацията ви е със статус "На изчакване" заради банковия превод. Предполагам заради това е и съобщението, което виждате за онлайн чекина. Изчакайте да потвърдят резервацията, мисля, че ще е окей.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 30 минути , neuromancer каза:

бебето (ако е под 2г) не плаща билет по текущата цена, а фиксирана такса. Трябва да се обадиш по телефона за да купиш такъв билет отделно.

 

Иначе нормално и за бебе и за дете, просто купуваш за възрастен и се обаждаш за смяна. Ако е за бебе, по този начин ще получи седалка (и ще платиш не фиксираната цена, а цената на билет).

Да, ама билетът е доста по-изгоден от фиксираната цена. Преди все плащах нея, както каката беше под 2, ама миналата година се светнах, покрай на сестра ми полетите с нейното бебе, че всъщност може да платиш за седалка. Хем никой не сяда до теб, хем плащаш по-малко.
Ако искаш бебе със седалка по цени на билет пишеш Infant на първо име и фамилията на фамилия и действаш ... уж 

Връзка към коментар

ами да, и така може

то друг начин няма, та не знам за уж

а, можеш и направо да се обадиш и да кажеш какво искаш, разбира се

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, apapazova каза:

Благодаря, yordanov

Ще плащам, пък дано после се оправи в резервацията.

и да не се оправи, то няма да важи само за вас, а за целия полет

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да, обаче изненада - поне за мен! 
Първо - отказах се да добавям и да използвам старите, за момента, защото имаше spoilage fee. Купих НОВИ, за 4 човека, по схема - евтин флекс + 1 багаж, и сега, като тръгна да сменям, ми дава 5 евро fare difference! 
Пишейки това и оплаквайки се, направих сметка, че по странна причина ми е дали дискаунт за вътрешния италиански полет. То изписа - вие имате WIZZ DISCOUNT CLUB, привилегиите ви си важат, ама го игнорирах, щото нали стандартния не важи за вътршните. 
Сега осъзнавам, че целият този пост е безмислен, ама вече го написах и продължавам с резервацията 😄 

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, apapazova каза:

Здравейте,

отдавна съм регистрирана, но за първи път пиша във форума.

 

Купувам билети до Барселона за приятели, избрах места, избрах плащане с банков превод.

Проблемът е, че при финализиране на резервацията на екрана ми изписва "за този полет не се предлага онайн чекиране".

 

И друг път съм купувала билети, но не съм забелязвала такова съобщение. Може ли някой да ми каже нормално ли е това и дали е вследствие грешка в сайта, дали ще могат ли да се чекират сами онлайн или ще трябва да ходят на летището?

Ето така изглежда:

резервация wiz.jpg

Първо трябва да бъде потвърдена резервацията, да получат парите и да пратят имейл.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 16.12.2022 г. в 20:38, apapazova каза:

Здравейте,

отдавна съм регистрирана, но за първи път пиша във форума.

 

Купувам билети до Барселона за приятели, избрах места, избрах плащане с банков превод.

Проблемът е, че при финализиране на резервацията на екрана ми изписва "за този полет не се предлага онайн чекиране".

 

И друг път съм купувала билети, но не съм забелязвала такова съобщение. Може ли някой да ми каже нормално ли е това и дали е вследствие грешка в сайта, дали ще могат ли да се чекират сами онлайн или ще трябва да ходят на летището?

Ето така изглежда:

резервация wiz.jpg

Понякога излиза и когато чекирането още не е отворено.

 

Връзка към коментар

Възможно ли е флекс да се използва за титуляря на профила, а без промяна, т.е. да си летят на датата, да бъдат другите пътници от първоначалната резервация?

Връзка към коментар

Ако съм разбрал правилно, искаш човека с Уиз дискаунт да го махнеш от резервацията използвайки флекс? Може, но ще трябва да платиш по 10 евро на човек за хората които остават в резервацията и не може да се плати с Уиз кредит.

Връзка към коментар
преди 32 минути , Capitan Morgan каза:

Ако съм разбрал правилно, искаш човека с Уиз дискаунт да го махнеш от резервацията използвайки флекс? Може, но ще трябва да платиш по 10 евро на човек за хората които остават в резервацията и не може да се плати с Уиз кредит.

Точно така. А ако първоначално резервацията е платена с кредити?

Връзка към коментар
преди 1 минута , Zaro каза:

Точно така. А ако първоначално резервацията е платена с кредити?

И аз бях платил с кредити. При мен нямаше опция да се плати "таксата" от 10 евро с кредити. Симулирай да видиш какво ще ти иска.

Връзка към коментар
В момента, Capitan Morgan каза:

И аз бях платил с кредити. При мен нямаше опция да се плати "таксата" от 10 евро с кредити. Симулирай да видиш какво ще ти иска.

Таксата от 10 евро е ясна. Първоначалният билет обаче остава с кредит, след като променя резервацията за титуляря на WDC? Вариант е да взема и за мен билети, но без флекс, така или иначе в момента са по 10 евро и сумата е пак толкова.

Връзка към коментар
На 20.12.2022 г. в 11:01, r_nikolov1 каза:

Кога са махнали София - Малта? 

В последните дни на септември. Точно влизам в сайта им, за да си купя билети за средата на октомври и гледам датите ги няма. Купих за последните налични дати в началото на октомври. Може би пак ще ги пуснат догодина...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Малта я бяха махнали само до месец март, но сега я свалиха напълно.

Малко вероятно е да възобновят полетите в пролетното разписание ,но пък Ryanair продължават да летят.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
Преди 1 час, stanimir каза:

Ryanair продължават да летят.

То като цяло това е положението.

Не мога да разбера Wizz. Базираха още един самолет в София, а постоянно режат дестинации. 

За сметка на това Ryan заредиха всички летни дестинации от София, вкл. Задар и Букурещ, които май даже не вървяха толкова добре. Ханя три пъти в седмицата, Корфу два пъти. Отгоре на това и добавиха Вроцлав. Така си дават и шанс отрано да продадат билети на по-добра цена. А Wizz? Пълна каша и поне видимо никаква стратегия и малко по-дългосрочна мисъл. Авантюрата с Рияд също ми се струва малко странна. Поне да беше Джеда.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 2 минути , VVP каза:

Полетите до Малага дали ще останат в същите дни сряда и неделя и за напред? 

Аз бих задал същия въпрос, ама бих задраскал всички думи след "останат"... 

  • Харесвам 6
  • Смея се 2
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , VVP каза:

Защо?Мислиш че ще замине ли?

Ами, при условие че я махнаха за целия ноември до средата на декември, какво друго да мисля. Всеки ден я гледам тая Малага за зимата и не се наканвам да купя...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 минути , master_of_germs каза:

Ами, при условие че я махнаха за целия ноември до средата на декември, какво друго да мисля. Всеки ден я гледам тая Малага за зимата и не се наканвам да купя...

Хм,незнаех че са я махнали...

Връзка към коментар

Получено току-що:

 

Тъй като празничният сезон наближава, ние от Wizz Air бихме искали да ви благодарим за вашата постоянна подкрепа и лоялност през изминалата година. За нас беше удоволствие да бъдете на борда и да ви отведем до интересни дестинации от нашата мрежа.

Искаме да използваме тази възможност, за да помислим за последните 12 месеца. През 2022 г. продължихме да разширяваме и инвестираме в нашата флотилия, мрежа и колеги. Отпразнувахме доставката на 34 самолета, увеличихме нашата флотилия до 174, добавихме близо 250 нови маршрута и въведохме 20 вълнуващи нови дестинации в нашия график. Освен това успешно създадохме нова авиокомпания, Wizz Air Malta, и приветствахме 2500 нови служители.

Тук, в Wizz Air, ние се гордеем с това, че сме най-екологичната авиокомпания в света и се радваме, че усилията ни да бъдем по-устойчиви не са останали незабелязани. Wizz Air бе обявена за „Глобална авиокомпания за екологична устойчивост на годината“ на CAPA (Centre for Aviation) Asia Aviation Summit и Sustainability Expo в Сингапур. Наградата отличава авиокомпаниите, които поставят изменението на климата на преден план в своя бизнес и се стремят към въглеродна неутралност.

Това постижение отразява нашия постоянен ангажимент да бъдем по-екологични и да постигнем смелата цел за намаляване на нашите вече водещи в индустрията CO2 емисии на пътник за километър с 25% до 2030 г. Тази цел е постижима благодарение на технологията на нашия самолет A321neo, който има почти 50% намаление на шумовия отпечатък, 20% намаление на разхода на гориво и 50% намаление на емисиите на азотен оксид.

Докато очакваме Нова година, ние сме развълнувани да продължим да ви отвеждаме до нови дестинации и ще се стремим да предоставим възможно най-доброто обслужване.

От всички ние в Wizz Air ви желаем прекрасен празничен сезон и честита Нова година!

С уважение,
signature
Йозеф Варади
Главен изпълнителен директор на Групата
Wizz Air

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.