Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

1 hour ago, Aureliano said:

То като цяло това е положението.

Не мога да разбера Wizz. Базираха още един самолет в София, а постоянно режат дестинации. 

За сметка на това Ryan заредиха всички летни дестинации от София, вкл. Задар и Букурещ, които май даже не вървяха толкова добре. Ханя три пъти в седмицата, Корфу два пъти. Отгоре на това и добавиха Вроцлав. Така си дават и шанс отрано да продадат билети на по-добра цена. А Wizz? Пълна каша и поне видимо никаква стратегия и малко по-дългосрочна мисъл. Авантюрата с Рияд също ми се струва малко странна. Поне да беше Джеда.

Може цяла отделна тема да се посвети на конкуренцията Wizz/Ryanair 

Изтикаха ги и от гръцките острови.

Да си спомним и за Братислава където Wizz също има вече съвсем маргинално присъствие срещу поне 20 дестинации на ирландците.

Иначе и аз примерно бих искал и ми се струва по-смислен един Даламан пред Рияд ,но какво да се прави.

 

 

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 1 час, stanimir каза:

Иначе и аз примерно бих искал и ми се струва по-смислен един Даламан пред Рияд ,но какво да се прави.

Разбира се, че е така, но ако задачата е да се лети до Саудитска Арабия, за да се използват субсидии, то не знам дали точно Рияд е най-подходящото място да пълнят самолети. От други европейски летища имат и линии до Даммам и най-вече до Джеда, което на мен поне ми се струва много по-смислено за повечето хора. Какво би могъл човек да прави в Рияд освен да се пробва да направи връзка за друго място, но при имиджа на Уиз не знам как и да се осмелиш на такова нещо.

Струва ми се, че като цяло Уиз малко проспива тенденциите в пътуването в България. Поне в момента рекорден брой хора пътуват за удоволствие, а те точно тези линии най-много режат. Остават гастарбайтерските, но то и там е нужна доста повече предвидимост. Предполагам, че ще добавят още някоя лятна дестинация за следващото лято, но като е в последния момент и като направят и няколко промени, накрая шансът пак да не бъде печеливша и набързо да я закрият е доста голям.

Дано си подобрят планирането.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Здравейте, мегеланци!

Съвет ми трябва.  Имам дискаунт клуб за мен плюс още един човек. Имам и купен билет за мен. Искам да купя сега и за дъщеря ми 8 год. билет, но не се получава.  Може би трябва по телефон да пробвам?   

 

Връзка към коментар

Да, по телефон или купуваш за възрастен и се обаждаш да сменят вида на билета. Естествено без дискаунт, той не работи така.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

7-ият самолет ще повиши честотите по следните направления:
image.png.be732f938adcc0eb6b3f6eb364adff4c.png

Има слух, че Раян може да базира още един самолет в София, та дано поне от там изкочат нови дестинации, че стана малко скучно. 
 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 4 часа, neuromancer каза:

Да, по телефон или купуваш за възрастен и се обаждаш да сменят вида на билета. Естествено без дискаунт, той не работи така.

Благодаря! Значи дискаунт не може да се използва, ако купиш по-късно билет на втория човек.

Връзка към коментар
Преди 1 час, chochiani каза:

Благодаря! Значи дискаунт не може да се използва, ако купиш по-късно билет на втория човек.

Дискаунт се използва само, ако се купува билет заедно с билет на титуляра

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Внимавайте с Уиз - няколко пъти вече избирам полет, добавям флекс и на някоя от следващите стъпки, флекса мистериозно изчезва. Това се случва обикновено през сайта. Отделно, че понякога запецва и не ми дава да използвам кредита. Вече наистина се чудя умишлено ли залагат толкова коварни бъгове. 

През приложението флекса се добавяше на някоя от последните стъпки преди плащането, нали не бъркам?

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 22.12.2022 г. в 10:49, marycap каза:

Получено току-що:

 

Тъй като празничният сезон наближава, ние от Wizz Air бихме искали да ви благодарим за вашата постоянна подкрепа и лоялност през изминалата година. За нас беше удоволствие да бъдете на борда и да ви отведем до интересни дестинации от нашата мрежа.

Искаме да използваме тази възможност, за да помислим за последните 12 месеца. През 2022 г. продължихме да разширяваме и инвестираме в нашата флотилия, мрежа и колеги. Отпразнувахме доставката на 34 самолета, увеличихме нашата флотилия до 174, добавихме близо 250 нови маршрута и въведохме 20 вълнуващи нови дестинации в нашия график. Освен това успешно създадохме нова авиокомпания, Wizz Air Malta, и приветствахме 2500 нови служители.

Тук, в Wizz Air, ние се гордеем с това, че сме най-екологичната авиокомпания в света и се радваме, че усилията ни да бъдем по-устойчиви не са останали незабелязани. Wizz Air бе обявена за „Глобална авиокомпания за екологична устойчивост на годината“ на CAPA (Centre for Aviation) Asia Aviation Summit и Sustainability Expo в Сингапур. Наградата отличава авиокомпаниите, които поставят изменението на климата на преден план в своя бизнес и се стремят към въглеродна неутралност.

Това постижение отразява нашия постоянен ангажимент да бъдем по-екологични и да постигнем смелата цел за намаляване на нашите вече водещи в индустрията CO2 емисии на пътник за километър с 25% до 2030 г. Тази цел е постижима благодарение на технологията на нашия самолет A321neo, който има почти 50% намаление на шумовия отпечатък, 20% намаление на разхода на гориво и 50% намаление на емисиите на азотен оксид.

Докато очакваме Нова година, ние сме развълнувани да продължим да ви отвеждаме до нови дестинации и ще се стремим да предоставим възможно най-доброто обслужване.

От всички ние в Wizz Air ви желаем прекрасен празничен сезон и честита Нова година!

С уважение,
signature
Йозеф Варади
Главен изпълнителен директор на Групата
Wizz Air

Г-н Варади хубаво писмо е написал с големи глобални въпроси се занимава, но нито може да му отговориш, нито да му кажеш някъде за дребните проблеми, които дразнят.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 2 часа, vinidj каза:

Г-н Варади хубаво писмо е написал с големи глобални въпроси се занимава, но нито може да му отговориш, нито да му кажеш някъде за дребните проблеми, които дразнят.

Като всяка година ...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Уиз май имат намерение да летят до Истанбул (IST). За сега се говори за полети от Лондон, Будапеща, Букурещ, Клуж и Яш.

Преди известно имаше инфо, че са получили разрешение от румънските власти за полети между Румъния и Истанбул, сега се появи инфо и за Лондон и Будапеща.

Нищо официално все още де, ще видим дали няма да си останат само с намеренията. 

  • Харесвам 8
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Преди десетина години бяха пуснали Сабиха Гьокчен - Будапеща, но за един сезон. После и Анталия-Турку, после и разни летни полети от Даламан (Мармарис/Фетие) и Бодрум Милас. Но за Западна Европа. Сега виждам, че има от Анкара до Мале и Абу Даби, но Истанбул няма в уеб версията.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Като купите билет за дете, ама не с детска такса, а с Infant и фамилия, трябва ли да им се обадите, за да не мисли системата, че Infant му е малкото име и все пак да го закачи за вашето място? 

Връзка към коментар

Имам следната чуденка - за януари и февруари wizz имат полети вторник, събота и неделя от/до Брюксел. От март в разписанието се вмъква още един полет седмично - в четвъртък. Ако взема двупосочни билети за полети четвъртък-неделя през март и вземат да канселират някой полет, например този в четвъртък, то тогава ще мога ли да си местя и двата полета и да ги наглася както ми е удобно?

Връзка към коментар

Те полетите са до Шарлероа, само България еър лети до Брюксел. Иначе всичко е възможно, и да канселират, и да преместят часовете от сутрешни на вечерни и обратно. Но ако ти отменят или преместят нещо с повече от 3 часа, ще имаш опция да се съгласиш или да откажеш да пътуваш, ако ти махнат на конкретния ден полета, ще имаш опция безплатно да преместиш за предния или следващия ден, разбира се. Няма да те оставят без полет.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да, тези неща са ясни. Май нещо не се изразих правилно 🙂 Въпросът ми е какво става с другия билет? Ако канселират полета в четвъртък - хубаво, но не ми върши работа да летя нито вторник, нито събота. Мога ли да местя и двата полета? 

Връзка към коментар
преди 7 минути , Hakkâri Spor каза:

Те полетите са до Шарлероа

 

преди 3 минути , Eva eva каза:

Да, тези неща са ясни

В тази конкретна тема под думата Брюксел се разбира Шарлероа.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , Eva eva каза:

Ако канселират полета в четвъртък - хубаво, но не ми върши работа да летя нито вторник, нито събота. Мога ли да местя и двата полета? 

Друго питаш :),  но ако целта е Люксембург, аз бих взела еднопосочни София - Бергамо и Шарлероа - София с Уиз. През Бергамо хубаво се връзват полетите на Раян до Люксембург , които са евтини за следващите три месеца. Бих изчакала Уиз да пуснат резачката и така да дадат свобода на действие и после бих купила билетите Бергамо - Люксембург.

Дори и целта да не е Люксембург, Раян имат всеки ден по два полета Бергамо - Шарлероа. 🙂

 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.