Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Здравейте!

След като Уиз ни отмениха полетите Абу Даби - Шри Ланка - Абу Даби, поисках връщане на парите като уиз кредит (+20% бонус) и го получих след броени минути. Сега смятам на всеки от компанията с колко кредит разполага за следващата ни резервация, но установих, че на едната резервация са върнали 18%  бонус, а на другата: 14%. Не трябваше ли да е по 20%, както пише в имейла? И тези проценти върху общата сума (с включен флекс, багажи...) ли се смята или е само върху билета без административните такси?

Благодаря предварително на отзовалите се!

Едит: сега се зачетох по-внимателно и се установих, че бонусът е само върху цената на билета.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 12.01.2023 г. в 19:16, oli_mali каза:

BTS-SKP , 10 евро билет, 7 евро флекс

Зздравейте, търся някъде евтин флекс. Братслава -Скопие , както и Торино Бъкау ми излизат вече по 14 евро...

Връзка към коментар
преди 35 минути , Tina каза:

Зздравейте, търся някъде евтин флекс. Братслава -Скопие , както и Торино Бъкау ми излизат вече по 14 евро...

Има много как да няма примерно BTS-SKP 20.03 9.99/7 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Реших да пробвам ваучера за еднопосочен полет и сега имам частично платен полет, който не ми трябва. Не откривам как да им пиша по имейл, а не искам да звъня на импулсния телефон. Мислих, че ще ми канселират автоматично резервацията, но не стана. Пиша го, за да предупредя и другите да не експериментират ако няма да пътуват.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Ivko каза:

Има много как да няма примерно BTS-SKP 20.03 9.99/7 

Благодаря, осъзнах си грешката ...заблудила съм се, защото проверявах за двупосочен билет и  излезе флекс 14 евро и изобщо не съобразих , че е за двата полета. Загубила съм тренинг...😃

Забравила съм, ако се купи и евтино приорити или чекиран багаж, те прехвърляха ли се към новия полет на същата цена или се доплащаше разликата?

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 18 минути , Tina каза:

Благодаря, осъзнах си грешката ...заблудила съм се, защото проверявах за двупосочен билет и  излезе флекс 14 евро и изобщо не съобразих , че е за двата полета. Загубила съм тренинг...😃

Забравила съм, ако се купи и евтино приорити или чекиран багаж, те прехвърляха ли се към новия полет на същата цена или се доплащаше разликата?

Не се доплаща.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Здравейте, имам проблем с полет на wizzz, трябва да летя днес 17 януари от Барселона до София, но когато вчера се опитах да се чекирам и се логнах, в акаунта ми имаше съобщение  „За съжаление, трябва да ви уведомим, че вашият полет беше отменен”. Опитах да направя  чекиране без да съм се логнал с  номер на резервацията и фамилия на пътник и се получи изтеглих си бордните карти но когато се логна отново излиза същото съобщение „За съжаление, трябва да ви уведомим, че вашият полет беше отменен”.И се чудя каква може да е причината, едва ли е оувърбукинг защото билети за полета все още се продават, може би технически проблем, но някой сблъсквал ли се е с такива трудности?

 

Връзка към коментар
преди 15 минути , poppopov каза:

Здравейте, имам проблем с полет на wizzz, трябва да летя днес 17 януари от Барселона до София, но когато вчера се опитах да се чекирам и се логнах, в акаунта ми имаше съобщение  „За съжаление, трябва да ви уведомим, че вашият полет беше отменен”. Опитах да направя  чекиране без да съм се логнал с  номер на резервацията и фамилия на пътник и се получи изтеглих си бордните карти но когато се логна отново излиза същото съобщение „За съжаление, трябва да ви уведомим, че вашият полет беше отменен”.И се чудя каква може да е причината, едва ли е оувърбукинг защото билети за полета все още се продават, може би технически проблем, но някой сблъсквал ли се е с такива трудности?

 

Не виждам какво друго може да направиш, освен да звъннеш на безплатния телефон закачен най-отгоре в темата. Май никой досега не е споделял за подобен бъг. Ако полета е отменен трябва да получиш мейл или СМС.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Не е точно същата ситуация, но септември месец преспокойно ме оставиха да се чекирам за отменен полет, а за отмяната разбрах едно 12 часс по-късно като си отворих мейла.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, poppopov каза:

Здравейте, имам проблем с полет на wizzz, трябва да летя днес 17 януари от Барселона до София, но когато вчера се опитах да се чекирам и се логнах, в акаунта ми имаше съобщение  „За съжаление, трябва да ви уведомим, че вашият полет беше отменен”. Опитах да направя  чекиране без да съм се логнал с  номер на резервацията и фамилия на пътник и се получи изтеглих си бордните карти но когато се логна отново излиза същото съобщение „За съжаление, трябва да ви уведомим, че вашият полет беше отменен”.И се чудя каква може да е причината, едва ли е оувърбукинг защото билети за полета все още се продават, може би технически проблем, но някой сблъсквал ли се е с такива трудности?

 

В сайта на Уиз при проверка на статус на полета всичко е наред. Приятели летят днес към Барселона и няма проблем с полета засега.

 

Screenshot_2023-01-17-09-04-27-447_com.android.chrome.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, poppopov каза:

Здравейте, имам проблем с полет на wizzz, трябва да летя днес 17 януари от Барселона до София, но когато вчера се опитах да се чекирам и се логнах, в акаунта ми имаше съобщение  „За съжаление, трябва да ви уведомим, че вашият полет беше отменен”.

 

преди 5 минути , vorbis каза:

Намирисва ми на овърбукинг. @poppopov моля дръж ни в течение с развитието на случая. Много неприятна ситуация!

Билети се продават за този полет и това май изключва тези две причини 🙄

Връзка към коментар

Здравейте,

моля за съвет. Утре трябва да летя София-Лисабон. Чекирах се, получих място на случаен принцип. След чекирането видях, че по-рано през нощта съм получила мейл, че ми отказват бординг поради обективни причини... Ако ми отказват бординг заради оувърбукинг, може ли пък да получа място? Звънях в колцентъра. Едно девойче ми мънка там и каза, че според нея нямало да има проблем, да отивам на летището. И сега се чудя, ще летя ли или не...

Връзка към коментар
преди 17 минути , dunaika каза:

Здравейте,

моля за съвет. Утре трябва да летя София-Лисабон. Чекирах се, получих място на случаен принцип. След чекирането видях, че по-рано през нощта съм получила мейл, че ми отказват бординг поради обективни причини... Ако ми отказват бординг заради оувърбукинг, може ли пък да получа място? Звънях в колцентъра. Едно девойче ми мънка там и каза, че според нея нямало да има проблем, да отивам на летището. И сега се чудя, ще летя ли или не...

И да не летиш, няма как да го разбереш, ако не отидеш.

И да има овърбукинг, това значи, че са продадени повече место от седалките. Но това не значи, че всички ще отидат да се качът на самолета и т.н. ...

Връзка към коментар

то може и грешлка да е някаква, но естествено, че ще отидеш на летището, дори да е овербукинг наистина, ако някои пътници не се явят (което се случва често) ще ти намерят място 

Връзка към коментар
преди 56 минути , dunaika каза:

Здравейте,

моля за съвет. Утре трябва да летя София-Лисабон. Чекирах се, получих място на случаен принцип. След чекирането видях, че по-рано през нощта съм получила мейл, че ми отказват бординг поради обективни причини... Ако ми отказват бординг заради оувърбукинг, може ли пък да получа място? Звънях в колцентъра. Едно девойче ми мънка там и каза, че според нея нямало да има проблем, да отивам на летището. И сега се чудя, ще летя ли или не...

Вижда ми се странно да получиш място и същевременно да е овърбукинг... Също така си се чекнал/а достатъчно рано, бих предположила, че при овърбукинг страдат последните чекиращи се.

Бтв, аз съм на същия полет, нямам подобен мейл, чекнах се вчера вечерта.

 

 

Едит: Също така в момента ми дава опция за смяна на мястото, т.е. не всичко е фул...

Връзка към коментар

И аз съм с този полет утре, засега всичко изглежда нормално - имам бордна карта, както и мейл да отида 3 часа по-рано на летището. Нека видим тотото с уиз ще ни сервира ли достатъчно адреналин.

Връзка към коментар

Говорих пак с колцентъра. Няма да летя. Не съм от София и да шофирам часове, да оставям колата на паркинг, само за да ме върнат от там... не. Благодаря ви за включването!

Връзка към коментар
преди 1 минута , dunaika каза:

Говорих пак с колцентъра. Няма да летя. Не съм от София и да шофирам часове, да оставям колата на паркинг, само за да ме върнат от там... не. Благодаря ви за включването!

Би ли споделила малко подробности, моля! Какво ти казаха от колцентъра? Компеснация ще ти дадат ли, пренасочване към друг полет...?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.