Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 2 часа, blueriver каза:

Аз подадох на 24.01 за София-Милано,пак закъснение над 5часа и нямам никакъв отговор. Не летях,отказах се,това има ли някакво значение?

Е, сега бъди реалист. Минала е само седмица.

Лятото имахме голямо закъснение за Лондон. Аз си получих обезщетението началото на септември. Позната, с която летяхме заедно, но с отделна резервация - преди две седмици. Имат си срок, в който трябва да отговорят. Все още не е изтекъл. Тормозът трябва да започне при наближаването му.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 32 минути , blueriver каза:

Реалист съм,но тук споделеното ме накара да се разтревожа! А какво точно трябва да се направи при наближаване края на срока?

Изчакай. Щом са почнали с някой от пътниците, ще дойде и твоят ред. При всички случаи ще имаш отговор и тогава при неблагоприятно развитие се обърни към посредник.

Редактирано от ДиянаВ
  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 51 минути , blueriver каза:

Реалист съм,но тук споделеното ме накара да се разтревожа! А какво точно трябва да се направи при наближаване края на срока?

Минала е само седмица. Не виждам повод за притеснение. Няма спор, че е изнервящо, но освен да ги атакуваш с непрекъснати мейли, на тоя етап нямаш друго средство на разположение. След това също. Да се обръщаш към Аероиск след само седмица няма смисъл. Ако искаш, аз мога да изпращам моите мейли от твое име, а ако ти уважат претенцията, да ми дадеш 30%. :crazy:

  • Харесвам 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар
Преди 1 час, blueriver каза:

Реалист съм,но тук споделеното ме накара да се разтревожа!

Получих компенсация и възстановяване на разходите след 6 месеца и половина. Не прекъсвай кореспонденцията с тях.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 27 минути , Zaro каза:

Минала е само седмица. Не виждам повод за притеснение. Няма спор, че е изнервящо, но освен да ги атакуваш с непрекъснати мейли, на тоя етап нямаш друго средство на разположение. След това също. Да се обръщаш към Аероиск след само седмица няма смисъл. Ако искаш, аз мога да изпращам моите мейли от твое име, а ако ти уважат претенцията, да ми дадеш 30%. /cdn-cgi/mirage/de469d88a27cddb75be542e81c24217081600cc3ebbd0f1a7d2c3ad8cd27f5ee/1280/https://magelanci.com/uploads/emoticons/crazy.gif

Еее,повече от Аероиск искаш😄😉 

Не ми стана ясно откъде се пращат мейли. На страницата,където попълвам искането за компенсация май не видях поле,в което може да се напише нещо в свободен текст. Освен пак да погледна.

Ще се разровя във форума,не може всичко наготово!

Връзка към коментар

Съвсем скоро ще получиш мейл, в който освен бла- бла- бла пише, че до 30 дни ще отговорят по същество. И да проверяваш в профила си за статуса на клейма във "Вашите искове". На втория  мейл можеш да отговориш със запитване.

преди 25 минути , blueriver каза:

Не ми стана ясно откъде се пращат мейли.

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , marycap каза:

Съвсем скоро ще получиш мейл, в който освен бла- бла- бла пише, че до 30 дни ще отговорят по същество. И да проверяваш в профила си за статуса на клейма във "Вашите искове". На втория  мейл можеш да отговориш със запитване.

 

Благодаря! Аз получих един подобен мейл вече . Значи ще чакам втори и тогава ще отговоря. Иначе си следя статуса на клейма,разбира се.

Бясна съм им на Уиз,защото ми провалиха толкова желаното пътуване до Порто.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

При мен кода  който получих не работеше, въпреки  че беше валиден до 15.02, не е споделян и не е използван. Като се опитах да го използвам  ми даде че е невалиден.

Връзка към коментар
преди 22 часа, blueriver каза:

Еее,повече от Аероиск искаш😄😉 

Не ми стана ясно откъде се пращат мейли. На страницата,където попълвам искането за компенсация май не видях поле,в което може да се напише нещо в свободен текст. Освен пак да погледна.

Ще се разровя във форума,не може всичко наготово!

Как повече? Точно на тяхната цена 😉 

 

  • Смея се 1
Връзка към коментар
На 1.02.2023 г. в 19:58, Бръмбар каза:

При мен кода  който получих не работеше, въпреки  че беше валиден до 15.02, не е споделян и не е използван. Като се опитах да го използвам  ми даде че е невалиден.

Аз също пробвах да си използвам кода днес и по същия начин ми изписа, че е невалиден. После се зачетох в дребния шрифт и за съжаление пише, че е валиден за пътувания в периода от 15.01 до 28.02. Ако сте се опитали да запазите полети за други дати, най-вероятно това е проблемът.

 

image.png.3345b134bc1d972e05601f542c32fc65.png

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В смисъл, на кое честито? Че са променили часовете на полетите? Или че са вдигнали цените за май?

Аз лично си купих билети за Ереван още преди седмица  (за юни, но не в тези часове) за 219 лв двупосочен. Платени с уиз точки 😉

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Някой чул ли е нещо по повод на полетите от София до Корфу ? Виждам , че са свалени от разписанието, като аз имах направена резервация и сега ми дава опция да си сменя полетите...
Май не може да се разичта много на Уиз за правене на планове за пътувания... и други пътувания ми претърпяха промени или търпят такива...

Връзка към коментар
преди 5 часа, Super Svet каза:

Май не може да се разичта много на Уиз за правене на планове за пътувания... и други пътувания ми претърпяха промени или търпят такива...

Вчера- променен полет; Днес- отменен полет. При напълно завършена моя програма. То стана като руска рулетка...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И аз имам променена дата за полет на връщане ....35 минути след като кацам... Малко ме е срам да го кажа ,но поне ще върнат 120%. Наистина не може да им се отрече,че са номер едно в това да те държат до последно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 2.02.2023 г. в 17:53, DGTG каза:

Някъде да сте видели евтини билети с флекс и приорити?

 

На 2.02.2023 г. в 20:23, Zaro каза:

Гданск - нейде из Скандинавия

Играх си с Гданск.

По-добро от препоръката на @Дани Магелани не постигнах.

т.е. Братислава - Скопие - 16-17 евро flex + priority 

 

но може и нещо да не съм догледал.

Връзка към коментар
10 hours ago, marycap said:

Вчера- променен полет; Днес- отменен полет. При напълно завършена моя програма. То стана като руска рулетка...

Политиката на Wizz не е само лоша , а може да я накарате да работи понякога и във ваша полза.Непрекъснатите промени в разписанието позволяват да си изберете най-евтината дата около тази която в действителност желаете и просто да  изчакате.

По-запалените ентусиасти тук дебнат дори за алтернативните летища.

При резервации за 4-5 месеца напред имате почти сигурен шанс да получите безплатна промяна.Разбира се за по-сигурно купувате полетите с Wizz флекс.

Ако вземат че паднат с много направо си правите нова резервация , а тези с флекс анулирате или пренасочвате другаде.

Има неща в които Wizz нямат конкуренция с гъвкавостта която ни предоставят 😉

  • Харесвам 15
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , stanimir каза:

Политиката на Wizz не е само лоша , а може да я накарате да работи понякога и във ваша полза.Непрекъснатите промени в разписанието позволяват да си изберете най-евтината дата около тази която в действителност желаете и просто да изчакате. При резервации за 4-5 месеца напред имате почти сигурен шанс да получите безплатна промяна.Разбира се за по-сигурно купувате полетите с Wizz флекс.

Ако вземат че паднат още повече направо си правите нова резервация , а тези с флекс си ги анулирате или пренасочване другаде.

Има неща в които Wizz нямат конкуренция с гъвкавостта която ни предоставят 😉

Това за съжаление вече важи само в минимална степен. Пример са полетите до Корфу. За кои дати да ги смениш или с коя дестинация като няма и една единствена алтернатива? Освен до Корфу имахме полети и до Ханя и до Миконос с тях. Познай колко алтернативи има? Отново 0! И не са само тези полети така. Същото ще е с Ереван, Рияд... Това си е просто жалко. Системата им е ужасна и изобщо не е гъвкава. Миналата година ни отмениха полетите с Раян до Задар в началото на юни. Еми разреши ми сам да ги сменя за Палма без никакво доплащане месец напред. Хем че бяха купувани през посредник. Всъщност можех да ги сменя за която и да е друга тяхна дестинация от София. Това е гъвкавост. Аз не бих си купил повече билет на Уиз за повече от месец напред и пак е рисковано. Единствено ако трябва да спасявам кредит, ама вече се чудя за какво да го използвам тоя кредит.

А какъв хаос им е планирането, не ми се започва. Полетите до Корфу за следващото лято претърпяха поне три метаморфози от обявяването на разписанието. Бяха веднъж в седмицата и първо им смениха драстично часовете от рано сутринта на вечерни. После добавиха още един полет на седмица и станаха два. Сега махнаха и двата. И това за Корфу. Като че ли българи там никога не са стъпвали, а те не са летели дотам и изобщо не могат и да си предствят какво ще бъде търсенето. Все едно са оставили стажанта да им прави разписанието.

Използвах ги с удоволствие в миналото, но в момента изобщо не виждам гъвкавост и им нямам почти никакво доверие. Е, отношението ми ще се промени ако добавят няколко интересни дестинации и си направят правилата наистина гъвкави. Едни Канарски острови от София например и сме ок. Да не говорим, че би имало повече потенциал от повечето им други идеи.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 22 минути , Aureliano каза:

Това за съжаление вече важи само в минимална степен. Пример са полетите до Корфу. За кои дати да ги смениш или с коя дестинация като няма и една единствена алтернатива? Освен до Корфу имахме полети и до Ханя и до Миконос с тях. Познай колко алтернативи има? Отново 0! И не са само тези полети така. Същото ще е с Ереван, Рияд... Това си е просто жалко. Системата им е ужасна и изобщо не е гъвкава. Миналата година ни отмениха полетите с Раян до Задар в началото на юни. Еми разреши ми сам да ги сменя за Палма без никакво доплащане месец напред. Хем че бяха купувани през посредник. Всъщност можех да ги сменя за която и да е друга тяхна дестинация от София. Това е гъвкавост. Аз не бих си купил повече билет на Уиз за повече от месец напред и пак е рисковано. Единствено ако трябва да спасявам кредит, ама вече се чудя за какво да го използвам тоя кредит.

А какъв хаос им е планирането, не ми се започва. Полетите до Корфу за следващото лято претърпяха поне три метаморфози от обявяването на разписанието. Бяха веднъж в седмицата и първо им смениха драстично часовете от рано сутринта на вечерни. После добавиха още един полет на седмица и станаха два. Сега махнаха и двата. И това за Корфу. Като че ли българи там никога не са стъпвали, а те не са летели дотам и изобщо не могат и да си предствят какво ще бъде търсенето. Все едно са оставили стажанта да им прави разписанието.

Използвах ги с удоволствие в миналото, но в момента изобщо не виждам гъвкавост и им нямам почти никакво доверие. Е, отношението ми ще се промени ако добавят няколко интересни дестинации и си направят правилата наистина гъвкави. Едни Канарски острови от София например и сме ок. Да не говорим, че би имало повече потенциал от повечето им други идеи.

Малко информация и обяснения по тези въпроси на приложения линк.

 

Иначе, за инфо - преди няколко дни имах канцелирани полети и системата не даваше никаква алтернатива, само въстановяване на парите. По телефона, закачен най-горе, обаче се договорих за смяна... която точно търсех още от самото начало.

 

https://dailynewshungary.com/hungarian-wizz-air-in-trouble-several-popular-flights-could-be-cancelled/

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • r_nikolov1
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.