Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 26 минути , Яничка каза:

Да ми припомните, ако искам да видя колко е разпродаден даден полет и симулирам купуване на самолетен билет с доплащане за място, наличните свободни места на картинката ли са неразпродадените?

982705387_Screenshot_20230418_084704_WizzAir.jpg.6c491c4b34207ee436465a9a130404f0.jpg

Наличните са със зеления цвят (за border), заетите са със сивия цвят.

Връзка към коментар
преди 31 минути , Яничка каза:

Да ми припомните, ако искам да видя колко е разпродаден даден полет и симулирам купуване на самолетен билет с доплащане за място, наличните свободни места на картинката ли са неразпродадените?

982705387_Screenshot_20230418_084704_WizzAir.jpg.6c491c4b34207ee436465a9a130404f0.jpg

Според мен не може да се види. Може да видиш колко и кои места точно са продадени, но може да има много продадени билети и без конкретно място към момента ...

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Яничка каза:

Да ми припомните, ако искам да видя колко е разпродаден даден полет и симулирам купуване на самолетен билет с доплащане за място, наличните свободни места на картинката ли са неразпродадените?

982705387_Screenshot_20230418_084704_WizzAir.jpg.6c491c4b34207ee436465a9a130404f0.jpg

На практика не можеш да видиш такова нещо, тъй като масово хората не купуват седалки, а системата на Уиз разпределя случайните места едва при чекин. Единствен що-годе реалистичен индикатор е цената - ако е ниска седмица-две преди датата на излитане, то на полета почти със сигурност няма голямо затоварване.

 

Между другото интересно наблюдение на база на вече 10-ина покупки. Най-евтино взимам няколко полета едва 8-12 дни преди излитане. Например, току-що купих Валенсия-София 28.04 за €65, като само допреди няколко дни този полет дълго време упорито не падаше под €200. Та дебненето си струва до последно.

  • Харесвам 15
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 47 минути , Георги Матеев каза:

Между другото интересно наблюдение на база на вече 10-ина покупки. Най-евтино взимам няколко полета едва 8-12 дни преди излитане. Например, току-що купих Валенсия-София 28.04 за €65, като само допреди няколко дни този полет дълго време упорито не падаше под €200. Та дебненето си струва до последно

И аз мога да го потвърдя донякъде на база две покупки.

Големият въпрос е до кога ще е възможно това, защото се опасявам, че лятото може и да не е валидна логиката. А сега, за датите, които ме интересуват, цените са около и над 150 евро 😞

Връзка към коментар
преди 26 минути , tch каза:

И аз мога да го потвърдя донякъде на база две покупки.

Големият въпрос е до кога ще е възможно това, защото се опасявам, че лятото може и да не е валидна логиката. А сега, за датите, които ме интересуват, цените са около и над 150 евро 😞

От доста време е така. Миналото лято с лудите цени пак купувахме в последния момент възможно най-ниска цена. Поне за юни и юли беше така, август е друга вселена. 🙂

Така и сега успях да наглася пътуването до Грузия, която следим от миналата пролет, на изненадващо добри цени  10тина дни преди полетите. Лошото е, че преместих една резервация за Армения, за да се възползваме. Оказа се, че не тази посока е трябвало да пипам. Дано правилото за последния момент важи и за там и да паднат цените за Ереван -София.

Все пак не за всеки период и дестинация важи това правило. Наблюденията ми за Лутън например са, че шанса е никакъв.

 

Между другото така и не пипнаха май полетите до Армения. Не са отменяли, нито са сменяли часовете. Или аз не взех за правилните дати? 😀 

По тази линия приорити държи все още цена от 12 евро. Не знам дали излиза някъде по-евтино.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 35 минути , iMari каза:

. 🙂

Между другото така и не пипнаха май полетите до Армения. Не са отменяли, нито са сменяли часовете. Или аз не взех за правилните дати? 😀 

По тази линия приорити държи все още цена от 12 евро. Не знам дали излиза някъде по-евтино.

Кои дати си взела? Из фейсбука постоянно излизат оферти на тур.агенции за една седмица Армения и Грузия за 30.04-07.05  и за 21-28.05, та за тия дати вече не очаквам падане на цени.

П.П. Макар че пък на 7 май е паднала цената за връщане до двуцифрена стойност... 😕

все тая, ние вече си взехме друг полет.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , master_of_germs каза:

Кои дати си взела

Бях взела 11.06.-20.06,само и единствено, защото ми се струваше най- възможно поне с единия полет да направят промяна. Но връщането го смених заради Грузия и остана полета на 11.06. 

Щом тур.агенциите са усетили предстояща печалба, възможностите за евтини билети не са много. 😞

Нищо де и зимата е сезон 🙂

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, iMari каза:

От доста време е така. Миналото лято с лудите цени пак купувахме в последния момент възможно най-ниска цена. Поне за юни и юли беше така, август е друга вселена. 🙂

 

На твоя отговорност няма да вземам за сега за юни месец 😂

  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 2 часа, master_of_germs каза:

Из фейсбука постоянно излизат оферти на тур.агенции за една седмица Армения и Грузия за 30.04-07.05  и за 21-28.05, та за тия дати вече не очаквам падане на цени.

Аз мислех да купувам билети за 21.05-24.05 още преди 1 месец, цената и в двете посоки беше 48.99 (най-евтината до Ереван, която съм виждал и досега) и имаше допълнителна 10% отстъпка за билети, която не беше обявена никъде. Докато се чудя, допълнителната отстъпка изчезна мистериозно в средата на деня, ядосах се и не ги купих. В последствие и аз видях офертите за организирани екскурзии и предполагах, че цената за 21.05 ще скочи драстично. Така и стана, след седмица цената за 21.05 беше около 200 лева. Продължих да следя цените по-скоро от любопитство, миналата седмица цената за 21.05 отново стигна 48.99, а в момента е 58.99.  

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Организираните екскурзии са със стартова цена 2600 лв, чак такъв наплив дали ще има особено за края на май, когато има балове и само един почивен ден насред седмица.
Специално за 21-24 май гледах аз и бяха паднали до 89.98 лв двупосочно.
В крайна сметка взех Мадрид за 24 май за 30 лв, след седмица стана 350... Сега е сто и малко, днес има някакво промо за -20% за wdc.
 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 5 минути , danym21 каза:

Здравейте, търся евтин багаж - 20 кг независимо от дестинацията. През кои месеци да търся според вас, че зациклих вече?

Братислава Скопие.

На 03.05. например е 14 евро 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 8 часа, Георги Матеев каза:

Най-евтино взимам няколко полета едва 8-12 дни преди излитане.

 

преди 7 часа, tch каза:

И аз мога да го потвърдя донякъде на база две покупки.

 

преди 7 часа, iMari каза:

От доста време е така. Миналото лято с лудите цени пак купувахме в последния момент възможно най-ниска цена. Поне за юни и юли беше така, август е друга вселена.

Този нюанс [покупка в последните дни]  можем да го наречем постковиден.   Преди  ковида  изгодни  цени  в последните дни бяха голяма рядкост и не можеше да се гради стратегия за покупка на билет в последните дни.   Днес, обаче, виждаме, че  стратегията за максимално  изчакване е изключително печеливша.  И аз  си чакам. Следя два полета  за средата на юли.  Сигурен съм, че поне единия ще го видя с цената, която съм склонен да платя.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 13 минути , epetkov каза:

 

 

Този нюанс [покупка в последните дни]  можем да го наречем постковиден.   Преди  ковида  изгодни  цени  в последните дни бяха голяма рядкост и не можеше да се гради стратегия за покупка на билет в последните дни.   Днес, обаче, виждаме, че  стратегията за максимално  изчакване е изключително печеливша. 

Не съм съгласна, че тенденцията има нещо общо с Ковид. Много пъти съм пускала скриншот с ниски цени в последния момент за всякакви празници - Коледа, Нова година, майски празници, далеч преди Ковид.  

Може би сега по-рязко вдигат и свалят цените от преди. Първоначално надуват, очаквайки голям глад за пътуване, след това реалността ги отрезвява и свалят, за да не летят празни.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 12 минути , iMari каза:

Може би сега по-рязко вдигат и свалят цените от преди.

За мен сега  е постковиден период.  Всичко се пренастройва, презарежда и възстановява  по някакъв начин.  По някакъв постковиден начин. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

При опит да се подаде жалба на сайта на Уиз за обезщетение по EC 264, дава това след като се вкара кода на полета.

 

An error has occurred

Due to technical difficulties, we are unable to register your complaint at this moment.
Please be so kind to try again later.
We apologize for this inconvenience and thank you for your patience.
 
Видях, че се е писало за odr@wizzair.com, customerrelations1@customerservices.wizzair.com и копие до  complaintsBG@caa.bg, закъснелият полет е кацнал в София.
Така ли да пускам, ако до утре не се оправи проблемът им?
 
 

 

 

Връзка към коментар
преди 9 часа, Георги Матеев каза:

Между другото интересно наблюдение на база на вече 10-ина покупки. Най-евтино взимам няколко полета едва 8-12 дни преди излитане. Например, току-що купих Валенсия-София 28.04 за €65, като само допреди няколко дни този полет дълго време упорито не падаше под €200. Та дебненето си струва до последно.

9 часа по-късно същият полет падна на €45 и го купих наново (всъщност за трети и надявам се вече последен път). Да живее флекса 🙂

  • Харесвам 7
  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 7 минути , Георги Матеев каза:

9 часа по-късно същият полет падна на €45 и го купих наново (всъщност за трети и надявам се вече последен път).

Ето това също беше голяма рядкост в доковидния период.  Имаше я  и тогава тази динамика,  но не много често.  

Връзка към коментар
На 14.09.2022 г. в 20:33, iMari каза:

Уиз добавя и Мостар, БХ в мрежата си от следващото лято

Няма да има полети на Wizz air до Мостар това лято. За съжаление, ги отлагат  за 2024 година: https://www.exyuaviation.com/2023/04/mostar-eyes-wizz-air-flights-in-2024.html?m=1

Връзка към коментар

Жалко, малко по-рано днес се чудех какво става с плановете на Уиз, след като прочетох новината, че Lumiwings, неизвестна за мен АК, стартира полети от Foggia, (пак неизвестно)летище в Италия, полети до Мостар. И Croatia airlines вече летят до там от Загреб, но цените и при двете АК са далеч от нискотарифните.

Връзка към коментар
3 hours ago, Георги Матеев said:

9 часа по-късно същият полет падна на €45 и го купих наново (всъщност за трети и надявам се вече последен път). Да живее флекса 🙂

Тия цени са с дискаунт нали?

Кое наричаш флекс? Най-лявата цена ли? all in & full flex?

 

EDIT: Видях за кое говориш.

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • ttashkov
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.